IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
    Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
    Познавам едни момчета с бързите кредити.Само офиса им струва обзавеждането 50 000 евра.Там всичко се оправя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Нито тока можеш да спреш след като са го платили а с парното ако се оправиш ще станеш национален герой.Доколкото знам зимно време не мое с пръст да ги пипнеш дори и да не ти плащат.
      Ми аз за какво се отказах да инвестирам в Испанската икономика ?Апартамента в Бургос,още е на тезгяха.Готов,обзаведен,ама после тесла с наемите,работа сега забрави.И отказах иначе в нормално време купувам и за живеене.На Левчо му казах тогава че за живеене става.Средата е като в БГ,хората даже са по купонджии и от нас.Това което много хора не осъзнават езпе всичко от Запад се копира тука.И с наеми и със всичко ще стане като там.Ама там вече не е като вчера.Системата ще претърпи тотална трансформация.Така както ние 1989 претърпяхме така и там,и сега ние пак с тях,наново почваме.
      Наеми,жилища,първо социалната гледна точка,човека вече ще е центъра,социалния елемент.Тоя дивия капитализъм си заминава,идва нов ,тотално нов и непознат социализъм.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Проблема с помощите е друг.как да дадеш по големи помощи на хора които са мамили държавата крили са доходи и обороти.То не може да плащаш осигуровки на минимална заплата и после ма тия подиграват ли ми се с 24 кинта на ден.Ми колко да ти дадат?Тоя Ковид май ще изсветли много сива икономика.Когато станат коректни към държавата тогава могат да имат претенции към нея.Ако си бяха декларирали и бакшишите сега можеха да имат претенции.Нека сега си извадят укритите доходи и да живеят с тях.Мен по ме е яд че вдигнаха максималния осигурителен доход а не вдигнаха максималното обезщетение за безработица на 1800 кинта.Щото хората са си плащали и накрая заради некоректните страдат коректните
        Сега като дойде кака ти Корни,ще оправи прогресивния данък,и всичко ще е ок

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
          Бай пеше има 2 стратегии за 1 мъж - да е по далаверата, луда глава и печели пари (може и 2метра под земята да отиде) или да се кротне и да се задоволи с добра заплата. Тя е повече от достатъчна за нормален живот, семейство дори и в БГ. На всеки до 30г се случват поне няколко възможности да хване по който иска път, след 35-40 вече е късно да минеш на другия ПЪТ

          ================================================== ======================
          Има много други стратегии. Например аз през 1990 на 35 години започнах с бизнес. Производство, което не блазнеше никого. Няколко магазина след това, не съм тормозен, изнудван и т.н. - нито от мутри, нито от държавни органи.
          Така че, по полека с възрастта и стратегиите. Възможностите са много. Били са, и ще бъдат.
          Така е .Прав си.И важното е какво ти е вътре да имаш енергия за живот.Бай Дончо беше на 70 и кусур,управлява най могъщата икономика.Да сме живи и здрави.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Ма ти и в метростроителството ли си капацитет?Много ми е интересно на базата на какво си стигнал то тоя мисловен напън.После обиждат ме.Ми дръж се по сериозно и отговорно като не искаш после да те обиждат
            Виж схемите ,то се вижда.Сериозен съм.Ще видиш че метрото няма да го пуснат,или да го пуснат брой до първия дъжд и е заминало.Има си фундамент.Като не си го изпълнил и не си мислил,ти не изградил цялата конструкция.После на парче не правиш нищо.Това не ти е улица да кърпиш с асфалт дупките.
            Метрото е най сложния проект в София.Преди японците го правиха,после турците на Мария Луиза,не е мръднало.Тука щом пипне БГ ръчичка стой и гледай.
            Last edited by nkavrakov1982; 27.01.2021, 20:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              не разбрах какво купи с освободения кеш от последната година?
              ако не тайна кажи
              Нека да приключи сделката и ще ти кажа



              Коментар


              • в последно време май няма happy hour в местния хоремаг а и гостуващи бабички не се намират...
                дано поне кувейтския принц да плаща наема а не само да натиска айше, докато хазяина е на кол.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Крети аз съм купил кеш и мога да отдавам мога и да не отдавам ако условията не ми харесват, за разлика от тебе дето ако не правиш люлюни на арабелите ще ти вземат шерхауса

                  Освен това голяма част от имотите са ми купувани назад във времето на други цени и какъвто и таван на наемите да сложат ще имам повече от добра възвръщаемост.
                  не разбрах какво купи с освободения кеш от последната година?
                  ако не тайна кажи
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Тъй ми аресваш. И после понеже раята няма пари - нов закон за ограничаване на цените на наемите, да ти звучи познато? Опа, ти май беше КУПИЛ ммм
                    Крети аз съм купил кеш и мога да отдавам мога и да не отдавам ако условията не ми харесват, за разлика от тебе дето ако не правиш люлюни на арабелите ще ти вземат шерхауса

                    Освен това голяма част от имотите са ми купувани назад във времето на други цени и какъвто и таван на наемите да сложат ще имам повече от добра възвръщаемост.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
                      Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
                      Не е необходимо да правиш договори за да ги извадиш ако са некоректни платци единствено е въпрос на време месец два три и тн в зависимост от законовите промени

                      Но рано или късно ще ги извадиш след това ще искаш предплата съответният брой месеци и така леко по леко примката ще се стегне около некоректните

                      Както казах и предишният пост всяка мярка в защите на наемателите всъщност работи против тях. Накрая ще стане така без 6-месечен наем напред да не можеш да си намериш квартира

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Всяко действие има обратно по сила противодействие, ако направят законите много силно в полза на наемателите и почнат да не плащат това ще доведе до там че наемодателите ще спрът да дават имотите под наем и в крайна сметка ще стане дефицит за имоти под наем и цените на наемите ще отидав орбита

                        Ситуацията е подобна с прекалената загриженост за бременните което доведе до там никой да не иска да назначи бременна, а ако има и най малкото съмнение че някой е забременяла да я уволни докато може
                        Тъй ми аресваш. И после понеже раята няма пари - нов закон за ограничаване на цените на наемите, да ти звучи познато? Опа, ти май беше КУПИЛ ммм

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Лошото е че за наемите готвят нови закони .
                          И да няма пари много трудно ще го изгониш.
                          Наистина са приели насоки в които сериозно да се намесят като политики в наемния пазар ,посоката е повече социал ,
                          Дори по лошо в тези приети вече от ЕС документи ,изрично са посочени собственици притежаващи имоти които даат под наем в централните части на градовете .
                          Не че нещо ще ти забранят но ще те ограничат като таван ,на цената ,и още куп неща .
                          Няма да стане от днес за утре но в близките години ще се усети .
                          Всяко действие има обратно по сила противодействие, ако направят законите много силно в полза на наемателите и почнат да не плащат това ще доведе до там че наемодателите ще спрът да дават имотите под наем и в крайна сметка ще стане дефицит за имоти под наем и цените на наемите ще отидав орбита

                          Ситуацията е подобна с прекалената загриженост за бременните което доведе до там никой да не иска да назначи бременна, а ако има и най малкото съмнение че някой е забременяла да я уволни докато може

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Проблема с помощите е друг.как да дадеш по големи помощи на хора които са мамили държавата крили са доходи и обороти.То не може да плащаш осигуровки на минимална заплата и после ма тия подиграват ли ми се с 24 кинта на ден.Ми колко да ти дадат?Тоя Ковид май ще изсветли много сива икономика.Когато станат коректни към държавата тогава могат да имат претенции към нея.Ако си бяха декларирали и бакшишите сега можеха да имат претенции.Нека сега си извадят укритите доходи и да живеят с тях.Мен по ме е яд че вдигнаха максималния осигурителен доход а не вдигнаха максималното обезщетение за безработица на 1800 кинта.Щото хората са си плащали и накрая заради некоректните страдат коректните
                            По закон бяха 9лв, вдигнаха им ги на 24 и пак недоволни крадците (работещите на черно).
                            На родата - жената от управител на кръчма продавачка в склад на 2к чисто (верно са познати ама). той разносвач и на храна от ресторанта и на друго (пратки)
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Само ще ти кажа че в момента бюджета се пълни от парите които сама държавата дава на фирмите и понеже те нямат дейност ,тия същите пари се връщат като данък към държавата ,останалото отива да крепят работните места .Имаше анализ в сайта на банкер .
                              https://www.banker.bg/finansov-dnevn...epiat-biudjeta

                              Ето това е реалността
                              Реалността обаче е, че Б-стан не може да си печата пари. Айде честита 97а, с леко по-друг филм - стагфлацийка. И както няма закон за личния фалит - цяла нация роби доживот. Честит сбор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от манимемене Разгледай мнение

                                "Негови представители търсеха под дърво и камък желаещи да работят в Козлодуй и Белене."
                                Taka беше, нямаха кадри. Аз взех 2000 лв при постъпването; при започване даваха по 1000 лв, а на специалисти (висшисти) по 2000. По байтошово време това не бяха малко пари. После, след 90та година, стана обратното - за да те назначат трябваше под масата ти да кихнеш два бона. Народът прост, страхуваха се от радиацията (затова спряха Белене, в Свищов с "живи" вериги протестираха против строежа и работата се забатачи). Веднъж минаваме покрай АЕЦ
                                Веднъж минаваме покрай АЕЦ със служебен автобус и шофьора, външен човек, който не влиза на площадката, пита: Абе братя, може ли да запаля цигара, да не вземе нещо да гръмне.
                                но и много простаци се намъкнаха на работа там, главно от околностите. А които станаха и някакви дребни шефове...мани, мани

                                Коментар

                                Working...
                                X