IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Аве нз колко са смехотворни, но един не съм видЕл да се е върнал тук, а имам доста познати - от таксиджии до банкстери.
    Явно имат здрави зъби, имай търпение.

    Виж ратко как хубаво ги е обрисувал. Но и аз ще дам пример с познат, който отиде преди бая години да работи за "хубави пари". Върне се за малко, похвали се, помрънка как не сме мръднали в БГ, нищо че народа смени по 2 коли и накупи апартаменти. Разправя как там се бачкало, не е като при нас. Отговарям му, че забелязвам, че се бачка - опънал се е като струна...да го кара малко по-айляк. Преглътне тежко уискито, избърше плюнката и после обратно да опъва каиша.

    П.С. за ФЕД нещата са на етап слух, но за разлика от Кавръковите канали, има реална възможност да се окаже истина. Затуй и натоварих златце(CFD). Ако си следил другата тема.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Финландската марка изчезна преди повече от 20 години.
      Той откъде да знае?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Единият е в нашия блок, а другите 2 от imot.bg, пролеттта дори коментирахме тук едната обява, още не е продаден.


        Аз бих си купил 3-стайно ЕПК по цени от 2015 г, т.е. 67 000 евро, с хубава локация в полите на Витоша. Ще го пооправя и ще го пусна под наем.

        Да, но днес то се предлага за 155 000 евро без ремонт и сметката не излиза.

        Това са добри изходни данни за една проста калкулация:

        Година/месец: СРЗ (София град):
        2015.09 1209 лв.1
        2023.09 2772 лв.2

        През 2015 година са били необходими 55.41 работни заплати, за да се купи съответният апартамент за 67000 евро.
        През 2023 година са били необходими 55.91 работни заплати, за да се купи същият апартамент за 155000 евро.

        Щом за същия апартамент сметката е излизала при цена от 67000 евро, значи и сега излиза при цена от 155000 евро.
        А сега и лихвените условия са значително по-благоприятни:

        Година/месец: Лихвен процент (нови кредити в BGN):
        2015.09 5.72%
        2023.09 2.61%

        1. НСИ (Инфостат)
        2. НСИ
        Last edited by Invmert; 09.12.2023, 22:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          +1 към мнението. От рентиерство се живее най-добре. Утре заминавам по скандинавието. Ще харча датски, норвежки и шведски крони + финландски марки закупени с Бг левчета от наеми. Пък кУрнера нека си мисли и разправя, че гроздето е кисело:-)
          Финландската марка изчезна преди повече от 20 години.
          Last edited by nradev1111; 09.12.2023, 22:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            аз имам един далечен познат
            замина със семейството си и щеше да развива бизнес с коли втора ръка, това правеше и тук
            1-2 години беше се хвалил, колко добре се развивал бизнеса и тн
            на третата някъде се върнаха с жена си и тя разбули всички митове за успеха
            дъщеря им обаче остана там при гаджето си - турчЕ
            мисля, че това е историята на класическия успешен икомомически емигрант
            Тоя бизнес и тука може да го развива ,то всеки втори с това се занимава ,вкарва коли втора ръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
              здравейте,

              виждам, че дори уикенда отделяте ценно време за темата,

              Да ви кажа, че знам за 3 обяви в София, 2 от тях са в полите на Витоша, старо ЕПК, панорамни, а третият апарт е първи етаж до метро.

              И 3-те апартамента висят от поне половин година и не се продават. Нямат ремонт и са пуснати скъпо. През 2008г 2-та апарта ЕПК щяха да заминат бързо, а тогава много хора си ги стискаха и не се продаваха от този тип.

              Става дума за едно манипулиране на съзнанието на хората в СФ да ламтят за повече жилищна площ и луксозни нови строителства. И да изплащат цял живот.

              Поздрави
              Няма и да се продадат.Във фейсбук групите почнаха масово да правят отстъпки от по 5%,10% от цените за купувачи с кеш ,защото банките явно са почнали да не дават толкова ипотеки ,не става въпрос изобщо за лихвите и техните равнища ,а за отпускането на кредити

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                от къде знаеш за точно тия обяви
                Единият е в нашия блок, а другите 2 от imot.bg, пролеттта дори коментирахме тук едната обява, още не е продаден.


                Аз бих си купил 3-стайно ЕПК по цени от 2015 г, т.е. 67 000 евро, с хубава локация в полите на Витоша. Ще го пооправя и ще го пусна под наем.

                Да, но днес то се предлага за 155 000 евро без ремонт и сметката не излиза.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                  здравейте,

                  виждам, че дори уикенда отделяте ценно време за темата,

                  Да ви кажа, че знам за 3 обяви в София, 2 от тях са в полите на Витоша, старо ЕПК, панорамни, а третият апарт е първи етаж до метро.

                  И 3-те апартамента висят от поне половин година и не се продават. Нямат ремонт и са пуснати скъпо. През 2008г 2-та апарта ЕПК щяха да заминат бързо, а тогава много хора си ги стискаха и не се продаваха от този тип.

                  Става дума за едно манипулиране на съзнанието на хората в СФ да ламтят за повече жилищна площ и луксозни нови строителства. И да изплащат цял живот.

                  Поздрави
                  от къде знаеш за точно тия обяви
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Аз съм се развил достатъчно, вече го давам по лежерно.
                    та, с други думи исках да кажа, че ако тук се развиваш добре, не ти е нужно да ходиш в швабистан
                    както и ако тук си гашник, най-вероятно и там ще си такъв
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      е, ти защо не идеш там да се развиваш?
                      Аз съм се развил достатъчно, вече го давам по лежерно.

                      Коментар


                      • здравейте,

                        виждам, че дори уикенда отделяте ценно време за темата,

                        Да ви кажа, че знам за 3 обяви в София, 2 от тях са в полите на Витоша, старо ЕПК, панорамни, а третият апарт е първи етаж до метро.

                        И 3-те апартамента висят от поне половин година и не се продават. Нямат ремонт и са пуснати скъпо. През 2008г 2-та апарта ЕПК щяха да заминат бързо, а тогава много хора си ги стискаха и не се продаваха от този тип.

                        Става дума за едно манипулиране на съзнанието на хората в СФ да ламтят за повече жилищна площ и луксозни нови строителства. И да изплащат цял живот.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Възмножно е, при моите е познати е обратното, дори не се замислят да се върнат, въпреки че, голяма част от тях притежават по 5-6 имота тук.
                          е, ти защо не идеш там да се развиваш?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            аз имам един далечен познат
                            замина със семейството си и щеше да развива бизнес с коли втора ръка, това правеше и тук
                            1-2 година беше се хвалил, колко добре се развивал бизнеса и тн
                            на третата някъде се върнаха с жена си и тя разбули всички митове за успеха
                            дъщеря им обаче остана там при гаджето си - турчЕ
                            мисля, че това е историята класическия успешен икомомически емигрант
                            Възмножно е, при моите е познати е обратното, дори не се замислят да се върнат, въпреки че, голяма част от тях притежават по 5-6 имота тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от минувач Разгледай мнение
                              Ама германците имат и едни смехотворни цени на папото...
                              за няколко продукта, да
                              обаче имат много наскърбяващи цени за всички видове услуги
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Аве нз колко са смехотворни, но един не съм видЕл да се е върнал тук, а имам доста познати - от таксиджии до банкстери.
                                аз имам един далечен познат
                                замина със семейството си и щеше да развива бизнес с коли втора ръка, това правеше и тук
                                1-2 години беше се хвалил, колко добре се развивал бизнеса и тн
                                на третата някъде се върнаха с жена си и тя разбули всички митове за успеха
                                дъщеря им обаче остана там при гаджето си - турчЕ
                                мисля, че това е историята на класическия успешен икомомически емигрант
                                Last edited by ratten; 09.12.2023, 20:18.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X