IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
    Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
    Мястото е уникално, във, а не до парка си.
    Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2
    Тия 30 човека са ЦЕЛИЯ кеш пазар в центъра на София при цени над 2К/м2. Когато техните нужди бъдат задоволени повече купувачи няма. А има 1500 обяви само за 3стайни по центъра на по 2К/м2 и още толкова са останалите конфигурации общо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      При продължаващи мораториуми и по ипотеки и по наеми на запад. С изкупуване на закъсали ипотеки. Не знам дали това са процъфтяващи цени. И така да е, не виждам защо това да е повод за радост в България.

      България е точно както Киро Брейка предсказа https://bnr.bg/burgas/post/101439311 - наеми, кредити, помощи и накрая дръвцето...
      Надяваш се ти на мораториум по наемите, ама ще стане точно обратното:

      Berlin rent cap overturned by Germany's top court

      https://www.dw.com/en/berlin-rent-ca...urt/a-57209268

      И Курнелия няма да ти помогне...

      Коментар


      • Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
        Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
        Мястото е уникално, във, а не до парка си.
        Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          Щото аз там съм участник от 30 години, ти -поредния зяпач на перона, споко, и аз съм бил млад офицер
          Аз съм само от 15г. Мога да се пенсионирам точно в този момент.
          Прогнозата ми е за една продължителна криза до 2025г.
          По-лесно няма да става. Тепърва купона престои.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
            Цените на жилищата в развития свят процъфтяват

            https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._procuftiavat/
            При продължаващи мораториуми и по ипотеки и по наеми на запад. С изкупуване на закъсали ипотеки. Не знам дали това са процъфтяващи цени. И така да е, не виждам защо това да е повод за радост в България.

            България е точно както Киро Брейка предсказа https://bnr.bg/burgas/post/101439311 - наеми, кредити, помощи и накрая дръвцето...

            Коментар


            • Цените на жилищата в развития свят процъфтяват

              https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._procuftiavat/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Аз не бих прогнозирал спад на пазара, но може и да забави или спре ръста. В момента цените са на нивото на 2008-ма, но доходите 2-3 пъти по-високи. Нали не вярваш, че доходите ще паднат до ниво 2008-ма?
                Защо ползваш 2008 за референтна цена като 2008-ма беше балон сякаш трябва да се равняваме по това. Това че сега сме пак на такива цени не значи че не сме в гигантски балон. Колкото и да са пораснали доходите, разходите не са изоставали че да се освободи ресурс за по скъпи жилища. Жилищата дори не са в инфлационната цифра, те се третират и от НСИ като инвестиционни активи. Ръста много изпревари инфлацията. И няма пак да повтарям всички неща с качеството, свобода на пътуване, демографията и разликите от това че 2008-ма никой не питаше за произход на пари и платени данъци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  У нас спирка нема - имотите са единственото смислено нещо в този живот. Всяка спестена стотинка отива за самоучастие. Вечен ръст по 40% годишно ни чака.
                  Точно така, виждам, че има надежда и за тебе синко. Ти кътай мелеонете оти че ти требват за гарсониера. Ако не верваш питай дон Домат каква е хавата.

                  Коментар


                  • В 80% от домовете на хората в българските села тоалетната през 2020 г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Само, че не видях нито един понижител да купи през петгодишния прозорец...чакаха нови дъна, а сега плачат
                      Трудно се уцелва дъно, както и връх. Най-ниските цени не бяха веднага след 2008ма, а някъде 2013-2014та. Докъм 2016та прозорецът се затвори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Ами, аз не се наемам с прогнози. Но, едва ли е балон като сравним цените и доходите с 2008-ма. Предполагам, че може да надуе балона около 2024 и годините след нея, ако влезем в еврозоната
                        това е възможно, ако не крашне бюджета преди това. издутата държавна администрация, която е един добър потребител в момента ще и свият сърмите и няма да е весело, също така и едрия бизнес на държавна хранилка

                        'дясното' управление в последните години доведе до много сериозни изкривявания в структурата на икономиката и ако системата се разклати ще има доста проблеми за доста хора, които си мислят, че всичко ще върви безметежно години напред в бъдещето...
                        Last edited by bertram; 16.04.2021, 15:45.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          помниш ли 2008-ма, когато 'тук това не може да ни засегне'....
                          края на годината стана тихо , а 2009-та ... искам да продам,но никой не купува, а кредита ми вдигат лихвите.

                          една неприятна новина (новина в кавички то си беше ясно, че натам отиваме)

                          https://19min.bg/news/8/149300.html#149300

                          било орязване на държавни разходи, било увеличение на данъци и такси, било съкращения в администрацията - всичко това са мерки, които по никой начин няма да помогнат на пазарът на НИ, който е на стероиди и амфетамини в момента.
                          Аз не бих прогнозирал спад на пазара, но може и да забави или спре ръста. В момента цените са на нивото на 2008-ма, но доходите 2-3 пъти по-високи. Нали не вярваш, че доходите ще паднат до ниво 2008-ма?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            не говорим кой купил и кой продал, а за пазарната конюнктура

                            кой как се справя си е негов проблем. интересното и важното е ако може да видим дали светлината в края на тунела не е фаровете на идваш влак.
                            Ами, аз не се наемам с прогнози. Но, едва ли е балон като сравним цените и доходите с 2008-ма. Предполагам, че може да надуе балона около 2024 и годините след нея, ако влезем в еврозоната

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                              Само, че не видях нито един понижител да купи през петгодишния прозорец...чакаха нови дъна, а сега плачат
                              не говорим кой купил и кой продал, а за пазарната конюнктура

                              кой как се справя си е негов проблем. интересното и важното е ако може да видим дали светлината в края на тунела не е фаровете на идваш влак.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от seeker33 Разгледай мнение
                                Свещен за възрастните хора и тези, които не са живели извън БГ. Когато петното от теча от горния етаж или пукнатината в панелката започне неумолимо да се увеличава разбираш, че живота е кратък и не искаш да си го причиняваш и го пускаш на следващия да носи плувката по Дунава.
                                Хахахаха, чакай някой да ти продаде заради единия теч....когато от сийкър, станеш файндър, тогава ми обяснявай на мен за пазара на НИ. Щото аз там съм участник от 30 години, ти -поредния зяпач на перона, споко, и аз съм бил млад офицер

                                Коментар

                                Working...
                                X