IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Като лежах се запознах с шефа на кафе illy. Човека за 10 години е натрупал 15-20 имота и в момента жена му е брокерка и купува ремонтира и продава обзаведени имоти. Учудих се че има як (за мен) пазар. По разни ливади, поляни иска по 1200€ за готови и има голямо звънене. Каза ми че тази година вече е продал 2 и иска да разкара поне още 5 апарта !?!?!
    Влага пак в апарти - има 2 бригади дето само на негови апарти правят ремонти .... Държал ги е 4-5+ години на ШЗ ама е усетил че само направен се продава и изкарва повечко кинта
    това е в реда на нещата и бавно, но славно вървим към западния модел да се търси готово за нанасяне, а ремонти и довършителни да ги прави предприемач. Представи си, че си някакъв старозагорски бизнесмен патрон и искаш да вземеш жилище на детето, което е студент в софия. Имаш пари, искаш да имаш апарт в София, но ако вземеш на шпакловка замазка влизаш в едни месеци ремонти. Ако си в София ок ходиш, разправяш се с майстори, нервиш се и накрая си готов. Ако си от далеч имаш възможност да се довериш на някой, но 2 от 3 случая оставили ключа на майстор/фирма са доста недоволни и доста по-скъпо платили. И идва точно този сегмент да докараш апартамента с настилки, стени, електро, баня, тоалетна , а някои чак кухня и осветителни тела и да го пуснеш да си го хареса някой , който не му се занимава с майстори месеци наред. Точно по вадите има доста такива жилища. Хора ги купуват на зелено, защото познават строителя (купували са в предни негови обекти и са доволни), строителя си взима неговото, те ранна сделка с добра отстъпка(особено ако са повече от един апартаменти) и накрая апартамента излиза на пазара с друга цена, но завършен и готов да докарат 2 камиона мебели новите собственици и да се гърми шампанското.

    вече има и не малко софиянци, които като видят апартамент на шпакловка замазка минават на следващата обява, защото са брали ядове с майстори или техни близки и знаят колко време отнема да стане жилището готово.

    този тип (като описаня от теб господин) инвеститори са един вид буфер в сегмента ново, който буфер ако е добре кешово дава една стабилност на цените и поема временни сътресения. проблемите идват, когато в този буфер се вкара много кеш с кредити (залагат имущество и купуват на зелено) - имам познати, които това го правят и докарваха добри % в последните години. тяхната застраховка е маржа - ако видят зор с реализацията продават с малко плюс и пак се измъкват. Проблемът идва, когато се услади и тогава започва инвестиция на едро и без да се усети инвеститора се е накълвал с прилични имоти на прилични цени,но банката му звъни, че има вноска, а пазара е тих. В момента пазара е все още жив и има хора с пари, които искат да ги вложат (виж на оскара 'преживяването' с огледа на бохемския апарт до ндк).

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Като лежах се запознах с шефа на кафе illy. Човека за 10 години е натрупал 15-20 имота и в момента жена му е брокерка и купува ремонтира и продава обзаведени имоти. Учудих се че има як (за мен) пазар. По разни ливади, поляни иска по 1200€ за готови и има голямо звънене. Каза ми че тази година вече е продал 2 и иска да разкара поне още 5 апарта !?!?!
      Влага пак в апарти - има 2 бригади дето само на негови апарти правят ремонти .... Държал ги е 4-5+ години на ШЗ ама е усетил че само направен се продава и изкарва повечко кинта
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        . Хората със средства излизат от имоти, .
        Хората със средства купуват САМО имоти, но не мрънкат, че са им високи цените.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Вместо да разпознаеш свръхпредлагането в луксозния инвентар (за което съм писал 10 пъти поне), ти си фантазираш че цените летят. Хората със средства излизат от имоти, само ти и още 30 балъка търсите да купувате кофтори.
          Е, ти как се възползва от свръхпредлагането? Купи ли си нещо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Доста бързо обаче от 2500 скокнахме на 4К€. Свикване, това е психическия феномен.
            Вместо да разпознаеш свръхпредлагането в луксозния инвентар (за което съм писал 10 пъти поне), ти си фантазираш че цените летят. Хората със средства излизат от имоти, само ти и още 30 балъка търсите да купувате кофтори.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
              Не знам, за първи път виждам там. Аз когато търсех, цените бяха съвсееем други. Толкова пари никога не бих дал за жилище, не че ги имам надиплени.Затова си мисля, че май вече съм приключил с покупките.
              За наем е безмислено, нишо не можеш да му вземеш, трохи спрямо цената. За живот-първи етаж, не знам, трябвс да се види.Това са имоти единици. За някой като Хърсев, дето е купил на Цветан Василев имота-бившия ресторант Кристал.
              Знам, че съвсем наблизо живее и Цв. Бориславова.
              Такива хора са таргета.
              Затова ми е интервсно какви са сегашните собсвтеници, как са се сдобили с имота. Защото съм гледал например снимки на Гендович сградата , съвсем друго ниво лъха. Имаче няма проблеми, изриваш и правиш наново, това да е дерта..


              По принцип мога да ти намеря на кой e ако имаш адрес или линк от мапс, или нещо по което да се идентифицира апартамента.
              Брокерите се ползват само за огледи, после търсиш направо собственика, ама тия от явлена май искат да им разписваш документи и може би е добре да пратиш друг. Наглите брокерасти са ми звъняли като продавам да ми съобщят, че вземали по 3% от купувача и продавача, та едно минимум 6% е натоварена. Сигурно за 430 може да се вземе. На мен не ми харесва като разпределение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Оскаре, ето нещо, което ще то хареса: Естествено, чисто трофейно жилище, за хора с мнооого излишен кеш. Не знам при отдаване под наем каква сума може да се очаква. Доколкото си спомням, ти търсеше точно на това място.

                https://www.yavlena.com/properties/a...65&view=Hybrid
                Доста бързо обаче от 2500 скокнахме на 4К€. Свикване, това е психическия феномен.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Принципно може да се види в имотния регистър, от снимката се вижда горе-долу кое е жилището.
                  Неповторимо удоволствие би било да се измъкне подобна сделка под носа на брокерастите без да им платиш и стотинка.

                  Според теб обаче, освен да вкараш един милион там, дали това жилище има някакво истинско практично приложение? В смисъл - аз лично не бих живял там. Най-малкото защото е на нисък етаж и е шумно. Какъв ли наем би платил някой? По-скоро го виждам като кантора на нотариус или нещо от сорта.

                  Иначе кичът вътре според мен е най-малкият проблем. За 1/10 от продажната цена ще се стегне и ще стане картинка.
                  Не знам, за първи път виждам там. Аз когато търсех, цените бяха съвсееем други. Толкова пари никога не бих дал за жилище, не че ги имам надиплени.Затова си мисля, че май вече съм приключил с покупките.
                  За наем е безмислено, нишо не можеш да му вземеш, трохи спрямо цената. За живот-първи етаж, не знам, трябвс да се види.Това са имоти единици. За някой като Хърсев, дето е купил на Цветан Василев имота-бившия ресторант Кристал.
                  Знам, че съвсем наблизо живее и Цв. Бориславова.
                  Такива хора са таргета.
                  Затова ми е интервсно какви са сегашните собсвтеници, как са се сдобили с имота. Защото съм гледал например снимки на Гендович сградата , съвсем друго ниво лъха. Имаче няма проблеми, изриваш и правиш наново, това да е дерта..



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение

                    wow, след онова на съборна, което беше постнал със странична гледка към градската, което така и не отидох да видя, това е второто, което виждам за сигурно 10 години там!! И е с чиста фронтална гледка!! интересно ми е какви хора са собствениците. Вътре изглежда по-скоро... арт, да не кажа кич.
                    Принципно може да се види в имотния регистър, от снимката се вижда горе-долу кое е жилището.
                    Неповторимо удоволствие би било да се измъкне подобна сделка под носа на брокерастите без да им платиш и стотинка.

                    Според теб обаче, освен да вкараш един милион там, дали това жилище има някакво истинско практично приложение? В смисъл - аз лично не бих живял там. Най-малкото защото е на нисък етаж и е шумно. Какъв ли наем би платил някой? По-скоро го виждам като кантора на нотариус или нещо от сорта.

                    Иначе кичът вътре според мен е най-малкият проблем. За 1/10 от продажната цена ще се стегне и ще стане картинка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Оскаре, ето нещо, което ще то хареса: Естествено, чисто трофейно жилище, за хора с мнооого излишен кеш. Не знам при отдаване под наем каква сума може да се очаква. Доколкото си спомням, ти търсеше точно на това място.

                      https://www.yavlena.com/properties/a...65&view=Hybrid
                      wow, след онова на съборна, което беше постнал със странична гледка към градската, което така и не отидох да видя, това е второто, което виждам за сигурно 10 години там!! И е с чиста фронтална гледка!! интересно ми е какви хора са собствениците. Вътре изглежда по-скоро... арт, да не кажа кич.
                      И брокерите как веднага са научили новите думички- става и за хоум офис хаха..
                      Много обичам, като ми прсвят разбор за какво става-подгодящо и за живеене , и за инвестиции ми е любимото..
                      Не знам как трябва да се тълкува фактът, че почват са излизат имоти на тези места??
                      Last edited by Oscar de la Hoya; 16.04.2021, 21:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                        Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
                        Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
                        Мястото е уникално, във, а не до парка си.
                        Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2
                        Оскаре, ето нещо, което ще то хареса: Естествено, чисто трофейно жилище, за хора с мнооого излишен кеш. Не знам при отдаване под наем каква сума може да се очаква. Доколкото си спомням, ти търсеше точно на това място.

                        https://www.yavlena.com/properties/a...65&view=Hybrid
                        Last edited by ejonny2376; 16.04.2021, 20:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                          Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
                          Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
                          Мястото е уникално, във, а не до парка си.
                          Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2
                          Мястото е топ, но апартамента не за съжаление.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                            Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
                            Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
                            Мястото е уникално, във, а не до парка си.
                            Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2
                            Тия 30 човека са ЦЕЛИЯ кеш пазар в центъра на София при цени над 2К/м2. Когато техните нужди бъдат задоволени повече купувачи няма. А има 1500 обяви само за 3стайни по центъра на по 2К/м2 и още толкова са останалите конфигурации общо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              При продължаващи мораториуми и по ипотеки и по наеми на запад. С изкупуване на закъсали ипотеки. Не знам дали това са процъфтяващи цени. И така да е, не виждам защо това да е повод за радост в България.

                              България е точно както Киро Брейка предсказа https://bnr.bg/burgas/post/101439311 - наеми, кредити, помощи и накрая дръвцето...
                              Надяваш се ти на мораториум по наемите, ама ще стане точно обратното:

                              Berlin rent cap overturned by Germany's top court

                              https://www.dw.com/en/berlin-rent-ca...urt/a-57209268

                              И Курнелия няма да ти помогне...

                              Коментар


                              • Сега бях на оглед на апарта В НДК, дето се продава от ЧСИ на 2150 евра, на Бертрам .5 ти етаж без асанс, ЕДНО помещение без стени-от входа влизаш в “спалнята”, която е отделена с перденца.. кухнятя е просто едни шкафове до стената. Според мен не е повече от 50 м2 цялото.
                                Поне 30 човека желаещи..опашки с изчакване да влезеш. със сигурност ще се продаде, въпреки че според ЧСИ ще има обжалване и няма да е доброволнен въвода..
                                Мястото е уникално, във, а не до парка си.
                                Но пазарът е прегрял определено. Там съм гледал на такива пари преди време без ЧСИ, нормслна продажба. И стоя години, доксто се продаде, беше 140 м2

                                Коментар

                                Working...
                                X