IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Така е но много зависи от бизнеса. Трябва ли да "вдъхваш" успешност и чрез автомобила .
    За много бизнеси трябва да вдъхваш успех във всяко отношение, и не само с автомобил няма да стане. В сериозните бизнеси има отдел разузнаване, който се занимава с проучване на контрагентите, доставчици на стоки и услуги и т.н. има хора на които им се плаща да правят това .. така че в серозен бизнес автомобила е последното по важност нещо, там се проучват нещата доста детайлно . Но за по дребните бизнеси може би има ефект ... да кажем така, че ако идеш да правиш имотна сделка в монако с форд ескорт от 2000 г . ще иглеждаш меко казано неестествено. Нали умишлено изпадам в някаква крайност такава
    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
      Пасив е разбира се, но огромна част от бизнеса гледа на автомобила като на визитка ... автомобила днес е част от рекламата, имидж някакъв, дали е фалшив или не е .. е друга бира. Акцента беше на това да не се прекалява в това отношение, аз лично имам афинитет към високотехнологичните играчки и вярвам че така са и много други мъже .. 10% даже са много . Тук обаче не говорим за ГФО за да говорим за пасиви, това по скоро е в графата с други в бюджета .. А ако говорим за друг тип автомобилен парк, като автобуси, камиони ремеркаета и т.н. ... земеделска техника, комбайни, сеячки, косачки и прочие .. нещата стават съвсем различни .. те просто са твърде скъпи за да може да са само 10 % от "имането на човек" Просто лансирах една моя теория, а както знаем, теорията важи само при определени условия, че човек трябва да има ... или по скоро да гони плавен растеж, а не да прави резки скоци, защото в бизнеса и въобще в живота, има една силна закономерност, а именно, че както стигаш до върха, така го спускаш после ..

      п.п. и както е пасив, така в някой бизнеси, може да е основния източник на приходи
      Така е но много зависи от бизнеса. Трябва ли да "вдъхваш" успешност и чрез автомобила .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        Интересни мисли се въртят из форума:
        - Кеша бил инвестиция
        - Вчера някой писа че 10% от инвестициите трябвало да са в авто-парк. То това е пасив, но лошо няма да инвестираш в пасиви, кво пък щом ги кефи.
        Пасив е разбира се, но огромна част от бизнеса гледа на автомобила като на визитка ... автомобила днес е част от рекламата, имидж някакъв, дали е фалшив или не е .. е друга бира. Акцента беше на това да не се прекалява в това отношение, аз лично имам афинитет към високотехнологичните играчки и вярвам че така са и много други мъже .. 10% даже са много . Тук обаче не говорим за ГФО за да говорим за пасиви, това по скоро е в графата с други в бюджета .. А ако говорим за друг тип автомобилен парк, като автобуси, камиони ремеркаета и т.н. ... земеделска техника, комбайни, сеячки, косачки и прочие .. нещата стават съвсем различни .. те просто са твърде скъпи за да може да са само 10 % от "имането на човек" Просто лансирах една моя теория, а както знаем, теорията важи само при определени условия, че човек трябва да има ... или по скоро да гони плавен растеж, а не да прави резки скоци, защото в бизнеса и въобще в живота, има една силна закономерност, а именно, че както стигаш до върха, така го спускаш после ..

        п.п. и както е пасив, така в някой бизнеси, може да е основния източник на приходи
        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

          Абе явно сред всичкото това пренебрежение, дори и лични обиди, явно се интересувате какво мисля . Това е хубаво. Аз съм на мнението, че трябва да имаш "занаят" и да го развиваш. Уменията няма кой да ти ги вземе, те са единственото твое нещо.. Другото е покер ... тука го обсъждаме ... и си чешем езиците.
          Занаята е най - големия актив.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
            Интересни мисли се въртят из форума:
            - Кеша бил инвестиция
            - Вчера някой писа че 10% от инвестициите трябвало да са в авто-парк. То това е пасив, но лошо няма да инвестираш в пасиви, кво пък щом ги кефи.
            100 + Автопарка винаги е пасив.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

              Е ти започнеш ли наема да го мислиш, по-добре изобщо да не си купуваш имот . Не искам да говоря за друго, за да не излизам извън темата, но примерно, имаш един S&P 500. Основен аргумент до колкото разбирам на повишителите е огромната парична маса, която се напечата и нарастването на доходите "на хартия" на населението. Да не се лъжем, хеликоптерни пари и корпоративни помощи за България нямаше. Всички знаем какво стана с тях. Това на страна .... След това безумно печатане, кое ти се вижда по-вероятно на теб. Reatail-a с имотите да забогатее повече или top 500 компаниите да дръпнат по-напред.
              А иначе за имотите ... само една величина ми е много неизвестна, която не мога да я преценя и ако нещо бъркам, очаквам от там да дойде. Какъв е шанса чужди интереси да се намесят сериозно в имотния пазар и по-специално в жилищния пазар в страната? Може да стане така както в далечния изток - българите да не може да се доредим до имотите си.
              Само да вметна, че изселниците в Турция май ще се завръщат, а те не са безпарични.
              п.п. И някакви румънци се навъртат тъдява.
              Last edited by blackaquarius; 13.05.2021, 00:27.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                Е ти започнеш ли наема да го мислиш, по-добре изобщо да не си купуваш имот . Не искам да говоря за друго, за да не излизам извън темата, но примерно, имаш един S&P 500. Основен аргумент до колкото разбирам на повишителите е огромната парична маса, която се напечата и нарастването на доходите "на хартия" на населението. Да не се лъжем, хеликоптерни пари и корпоративни помощи за България нямаше. Всички знаем какво стана с тях. Това на страна .... След това безумно печатане, кое ти се вижда по-вероятно на теб. Reatail-a с имотите да забогатее повече или top 500 компаниите да дръпнат по-напред.
                А иначе за имотите ... само една величина ми е много неизвестна, която не мога да я преценя и ако нещо бъркам, очаквам от там да дойде. Какъв е шанса чужди интереси да се намесят сериозно в имотния пазар и по-специално в жилищния пазар в страната? Може да стане така както в далечния изток - българите да не може да се доредим до имотите си.
                Тя българската икономика е изолирана от останалия свят като по соц-а, и изобщо няма да ни засегне инфлация в еврозоната и поскъпването на суровини и горива. Както и 2008-а кризата ни заобиколи, точно така пак ще стане.

                Коментар


                • Интересни мисли се въртят из форума:
                  - Кеша бил инвестиция
                  - Вчера някой писа че 10% от инвестициите трябвало да са в авто-парк. То това е пасив, но лошо няма да инвестираш в пасиви, кво пък щом ги кефи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Та последно млад ли си или не си млад Това че искаш да предпазиш хората от рискови инвестиции е хубаво, и да, има брокери в темата. За корупцията е ясно на всички, тук никой не спори. Въпроса е ти какво можеш да направиш освен да гласуваш на избори и срещу твоя глас има поне 10 на представители на " матряла" които не ги интересува да им се създадат условия за развитие, не им пречи корупцията, а им е важно някой да им сипе да ядат като на прасета в кочина без те да трябва да правят нещо.....Та ако не си млад, добре си финансово и проблема ти е че не можеш да се пребориш с партийния човек в съответния град и да купиш някой от топ имотите вариантите са ти 2- или и ти да пробваш да се включиш в корупцията или да се насочиш към неща които зависят от теб. От скромния си опит мога да кажа, че вторият вариант е по- добър.
                    Абе явно след всичкото това пренебрежение, дори и лични обиди, явно се интересувате какво мисля . Това е хубаво. Аз съм на мнението, че трябва да имаш "занаят" и да го развиваш. Уменията няма кой да ти ги вземе, те са единственото твое нещо.. Другото е покер ... тука го обсъждаме ... и си чешем езиците.
                    Last edited by kot_dodi; 13.05.2021, 00:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                      И като говоря за корупция и схеми ... за жалост все още така стават нещата тук. Няма кой да те остави да купиш такъв имот. Говоря, може да се каже, от първо лице.
                      Та последно млад ли си или не си млад Това че искаш да предпазиш хората от рискови инвестиции е хубаво, и да, има брокери в темата. За корупцията е ясно на всички, тук никой не спори. Въпроса е ти какво можеш да направиш освен да гласуваш на избори и срещу твоя глас има поне 10 на представители на " матряла" които не ги интересува да им се създадат условия за развитие, не им пречи корупцията, а им е важно някой да им сипе да ядат като на прасета в кочина без те да трябва да правят нещо.....Та ако не си млад, добре си финансово и проблема ти е че не можеш да се пребориш с партийния човек в съответния град и да купиш някой от топ имотите вариантите са ти 2- или и ти да пробваш да се включиш в корупцията или да се насочиш към неща които зависят от теб. От скромния си опит мога да кажа, че вторият вариант е по- добър.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Както виждаш инвестирахме когато трябваше. Докато вие и вашите учители спахте и учехте другите да чакат. Сега не инвестираме даже и с кеш на тези нива. Но сме готови преди да се усетите да реагираме светкавично. Просто ви казваме че вие няма да може скоро да инвестирате в имоти, даже никога. Проблемът е наема за вас. И мисля че още малко ще ви се получава. После мамма мия. Не мислете за инвестиции в имоти, само в акции, и за наема.
                        За акции и кеша като инвестиция мисля да те подкрепя. Но мисля че е важно как ти е разпределен портфейла. Но само диверсификация.
                        Е ти започнеш ли наема да го мислиш, по-добре изобщо да не си купуваш имот . Не искам да говоря за друго, за да не излизам извън темата, но примерно, имаш един S&P 500. Основен аргумент до колкото разбирам на повишителите е огромната парична маса, която се напечата и нарастването на доходите "на хартия" на населението. Да не се лъжем, хеликоптерни пари и корпоративни помощи за България нямаше. Всички знаем какво стана с тях. Това на страна .... След това безумно печатане, кое ти се вижда по-вероятно на теб. Reatail-a с имотите да забогатее повече или top 500 компаниите да дръпнат по-напред.
                        А иначе за имотите ... само една величина ми е много неизвестна, която не мога да я преценя и ако нещо бъркам, очаквам от там да дойде. Какъв е шанса чужди интереси да се намесят сериозно в имотния пазар и по-специално в жилищния пазар в страната? Може да стане така както в далечния изток - българите да не може да се доредим до имотите си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                          Ха, бе батковци и каки . Какво сте ме подхванали? Какво съм се предал ... ? Тука нали е инвеститорски форум. Обсъждаме си. Ако съм скъсаняк с 2 лева защо ми е да се забавлявам тука с вас . Следя психологията на retail-a (вие и мамите). To цялото инвестиране сегашни дни стана психология. Чудя ви се повишители ..., че не виждате основни фактори... . Ок, няма значение ... нека не ги разбирам нещата. Той, маркет-а, като наказва не гледа възрат и пол . Вие като си имате огромно количество имоти изплатени, "ич ви не е" . За мен не се бойте. Аз моя живот на младини съм си го оправил. Аз пиша да предпазя FOMO-тата с 30-годишните кредити, че очевидно някои вас от са си брокери и се опитват да им влияят. Има и други по-смислени инвестиции. Дори кеша, колкото и налудничево да звучи, може да се окаже по-добра инвестиция. . И като говоря за корупция и схеми ... за жалост все още така стават нещата тук. Няма кой да те остави да купиш такъв имот. Говоря, може да се каже, от първо лице.
                          Както виждаш инвестирахме когато трябваше. Докато вие и вашите учители спахте и учехте другите да чакат. Сега не инвестираме даже и с кеш на тези нива. Но сме готови преди да се усетите да реагираме светкавично. Просто ви казваме че вие няма да може скоро да инвестирате в имоти, даже никога. Проблемът е наема за вас. И мисля че още малко ще ви се получава. После мамма мия. Не мислете за инвестиции в имоти, само в акции, и за наема.
                          За акции и кеша като инвестиция мисля да те подкрепя. Но мисля че е важно как ти е разпределен портфейла. Но само диверсификация.
                          Last edited by bulgarian lev; 12.05.2021, 23:24.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Не, ти си написал, че има по-убави инвестиции, ма не уточняваш какви.
                            Написах, че следя психологията на retail-a, затова се занимавам с батковци и каки (вие и мамите). Кое по-ясно трябва да напиша?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                              Е па написал съм що, ама то трябва да има и кой да чете...
                              Не, ти си написал, че има по-убави инвестиции, ма не уточняваш какви.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Като има, и теб те пращам, отивай където ги има, що се занимаваш с батковци и каки
                                Е па написал съм що, ама то трябва да има и кой да чете...

                                Коментар

                                Working...
                                X