IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

    Приятел, София не е България, статистика в България е равно на стакмистика .. разходи се в провинцията да видиш кой взема 2000 лева заплата . това, че средната заплата според нси е 2000 лева въобще не значи, че това е средното възнаграждение в България. Много сте се заблудили ако си мислите така !
    Има официални цифри. Това че на теб не ти харесват и те опровергават е друго нещо. Та по това друго нещо можеш да си фантазираш колкото искаш и както искаш. Въображението е безкрайно !
    По-нататък явно като занимавал се с гоУема статистика вероятно искаш да напишеш за медианна заплата .... Имотите в провинцията отразяват местните доходи, както и тези в София. Те са се повишили за тези 15 години и на двете места. Предполагам с приблизително еднакво темпо като процент / не съм го проверявал/. Т.е. ако някой в провинцията сега взима 1000 лева, то през 2008 е взимал 500 лева, а през 2005 250 лева....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Яд ме е, че не намирам реални цени на стоки и услуги от 2008 година, за да направим сравнение. На официалните статистики не вярвам хич.
      Парно, ток, бензин, лизинг на колата (стара, не нова), застраховки, храна, услуги, ресторанти, екскурзии....Много ми е интересно това удвояване на заплатите дали може да покрие огрномното поскъпване на горните. Според мен никакъв шанс, поне не и за средната класа българи. За бедните пък изобщо не може да се говори.

      В момента цените на всичко в Българския Лидъл са с 30% по-високи от цените в немския Лидъл, при значително по-ниско качество. Преди 13 години не беше така.

      Гледайте немски цени. Само можем да мечтаем за такива.

      https://www.discounter-preisvergleich.de/LIDL-Preise/
      Ми гледай цените на веригите. Ако търсиш, ще намериш, примерно за Старбъгс - голямо капучино 2.50:
      http://www.optimiced.com/bg/2008/12/...ucks-in-sofia/

      В Коста кафе и сандвич в Коста беше 5-6лв, сега е 10-11лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        Не искам апартамент в София, ако искам ще си купя не един ... имидиатли Ако не си някакъв доктор на техническите науки ще ти е трудно да се конкурираш с мен по ценз
        Да бе, вЕрвам ти, то никой не иска...цените добре го показват. Прерърнахте я в кочина. Добре, че имаме и на планина, вече и на море....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от СтанчевА.

          Най-смешното е, че олимпийците-перонци си мислят, че с откровени лъжи ще намалят цените на имотитге.
          Направо невероятно как някой може да си помисли такова нещо ! Сега е толкова лесно да се провери каквото и да е с 2 клика на мишката.
          А после строителите ментили с общите части, но те го правят с някой и друг процент, а колегите Олимпийци се пробват с пъти.... Мъка....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

            Голямо ровене ще падне, голяма играчка е, само мога да ти споделя, че не преди 13 години, а миналата година данъка на колата ми беше, 790 лева, тази година е 1270 лева можеш да сметнеш какъв процент е това, винетки се появиха, преди нямаше, застраховката задължителната ГО от 150 средно , вече е 300, 350 , това за няколко години , а при хранителните продукти какво надуване е ....

            2005 година дизеловото гориво аз го зареждах на 86 стотинки официално ! имах няколко буса и купувах на едро
            Спри да се излагаш - 2005 цена на петрола 30-40, 2008 - 140, акцизи, данъци и т.н., а доходите 2005 - сега са около 4-5 пъти нагоре....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.05.2021, 11:37.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Сички праим граматически грешки и поне аз ползвам жаргон, диалект, чужди думи и т.н. често умишлено. Запетайките и знаците са забравени съвсем...Не е и толкова важно написаното да е изрядно ама горното не е умишлено..... Трагедия.... изпреварил си ме....
              Всички правим, така е и често умшлено пишем на жаргон или като се пише на телефон. Тука, обаче вида грешки издава, че не е прочетен и "Винету".
              И пак да си дойдем на думата КАК И С КАКВА ЕСКПЕРТИЗА нулеваци ни учат на имотен пазар?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Аха, не обръщай внимание, че нямам завършен 8-ми клас и не съм купил и дъсчена барака през живота си, ама искам апартамент в София на позволими за мен цени.
                Не искам апартамент в София, ако искам ще си купя не един ... имидиатли Ако не си някакъв доктор на техническите науки ще ти е трудно да се конкурираш с мен по ценз
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Яд ме е, че не намирам реални цени на стоки и услуги от 2008 година, за да направим сравнение. На официалните статистики не вярвам хич.
                  Парно, ток, бензин, лизинг на колата (стара, не нова), застраховки, храна, услуги, ресторанти, екскурзии....Много ми е интересно това удвояване на заплатите дали може да покрие огрномното поскъпване на горните. Според мен никакъв шанс, поне не и за средната класа българи. За бедните пък изобщо не може да се говори.

                  В момента цените на всичко в Българския Лидъл са с 30% по-високи от цените в немския Лидъл, при значително по-ниско качество. Преди 13 години не беше така.

                  Гледайте немски цени. Само можем да мечтаем за такива.

                  https://www.discounter-preisvergleich.de/LIDL-Preise/
                  Не знам какви са цените в Немският Лидъл, но в Гръцкият са 50+% по-високи от Българският. Всъщност съм убеден, че на всички плодове, зеленчуци, тестени продукти в Германия цените са поне по 2. Вероятно млечните са по-евтини /защото до тук има транспортни разходи/
                  Всъщност има статистика на ЕС за цените по държави на храните. Тези в Германия са ЗНАЧИТЕЛНО по-високи от тези у нас. По спомен само в Полша и Румъния са съпоставим на нашите....
                  Спри да лъжеш ! Както и за имотите не е задължително всички храни у нас да са по-евтини , може и да са най-скъпи дори.. Ако не ти харесва тук пазарувай си от Германия !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Бензинът беше по-скъп тогава, дори безумно скъп, по едно време почти 3 лв. Ресторантите са може би двойно по-скъпи, останалото горе долу същото. Всичко свързано с труд и обслужване е поскъпнало, стоките не.
                    Български лидъл срещу немски бил по-скъп - пълни глупости. И не ми вади отделни стоки, аз лесно мога да го видя по сметките за това което купувам в магазина, някакви боклуци може и да са по-евтини в Германия, но зеленчуци, хубав хляб, добро месо (хеле пък пасищно) си е бая скъпо. Само бирата е по-евтина от нещата които си купувам.
                    Да де, няма що да ти давам конкретни примери, защото всички ще потвърдят казаното от мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Хахахахаахахахаха.
                      Номинация за най-глупав пост !
                      Нали си се занимавал със статистика ? Отвори сайта на НСИ и си извади данните за инфлация, доходи и т.н.. Виж и данните за покупателната способност у нас 2008 и сега, виж ги спрямо средноевропейските как се променят и ела пак.
                      Всички може да имаме противоположни мнения ама като става въпрос за лесно проверими цифри СПРЕТЕ да се излагате.
                      Приятел, София не е България, статистика в България е равно на стакмистика .. разходи се в провинцията да видиш кой взема 2000 лева заплата . това, че средната заплата според нси е 2000 лева въобще не значи, че това е средното възнаграждение в България. Много сте се заблудили ако си мислите така !
                      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                        Не обръщай внимание на правописа ми, ако си видял само тази грешка ... то тогава и твоя правопис не е много далеко от моя .. когато човек няма аргументи да бори тезата по същество, прибягва до личностни нападки .. научете се да атакувате аргументите, фундаментите, а не личностните качества на човек
                        Аха, не обръщай внимание, че нямам завършен 8-ми клас и не съм купил и дъсчена барака през живота си, ама искам апартамент в София на позволими за мен цени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                          Голямо ровене ще падне, голяма играчка е, само мога да ти споделя, че не преди 13 години, а миналата година данъка на колата ми беше, 790 лева, тази година е 1270 лева можеш да сметнеш какъв процент е това, винетки се появиха, преди нямаше, застраховката задължителната ГО от 150 средно , вече е 300, 350 , това за няколко години , а при хранителните продукти какво надуване е ....

                          2005 година дизеловото гориво аз го зареждах на 86 стотинки официално ! имах няколко буса и купувах на едро
                          Тия лафове на някой друг. През 2008ма дори за крадената нафта искаха 2 лв, почти 3 лв дойде нанагорно на много хора тогава. Путлер се мислеше за господ и пророкуваше как гъзпром щял да е първата трилионна компания а европейците да ходят за дърва в сибир ако искат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                            А аз бих казал, че тези 1000 не могат да компенсират поскъпването на стоките от първа необходимост и бих казал, че дори днес с 2000 не можеш да живеш така както с 1000 преди 13 години . Толкова брутално е нарушен баланса . Преди малко повече от 5 години рових за информация за покупателната способност на различните държави. Покупателната способност на българина се нареждаше не накрая на европейския съюз, а в края на всички страни. 80% от страните в африка бяха с по добра покупателна способност от бъгарина, това говорим страни в които няма пътища между градовете .. ето за такива аномалии става въпрос .
                            Хахахахаахахахаха.
                            Номинация за най-глупав пост !
                            Нали си се занимавал със статистика ? Отвори сайта на НСИ и си извади данните за инфлация, доходи и т.н.. Виж и данните за покупателната способност у нас 2008 и сега, виж ги спрямо средноевропейските как се променят и ела пак.
                            Всички може да имаме противоположни мнения ама като става въпрос за лесно проверими цифри СПРЕТЕ да се излагате.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Яд ме е, че не намирам реални цени на стоки и услуги от 2008 година, за да направим сравнение. На официалните статистики не вярвам хич.
                              Парно, ток, бензин, лизинг на колата (стара, не нова), застраховки, храна, услуги, ресторанти, екскурзии....Много ми е интересно това удвояване на заплатите дали може да покрие огрномното поскъпване на горните. Според мен никакъв шанс, поне не и за средната класа българи. За бедните пък изобщо не може да се говори.

                              В момента цените на всичко в Българския Лидъл са с 30% по-високи от цените в немския Лидъл, при значително по-ниско качество. Преди 13 години не беше така.

                              Гледайте немски цени. Само можем да мечтаем за такива.

                              https://www.discounter-preisvergleich.de/LIDL-Preise/
                              Голямо ровене ще падне, голяма играчка е, само мога да ти споделя, че не преди 13 години, а миналата година данъка на колата ми беше, 790 лева, тази година е 1270 лева можеш да сметнеш какъв процент е това, винетки се появиха, преди нямаше, застраховката задължителната ГО от 150 средно , вече е 300, 350 , това за няколко години , а при хранителните продукти какво надуване е ....

                              2005 година дизеловото гориво аз го зареждах на 86 стотинки официално ! имах няколко буса и купувах на едро
                              Last edited by marsianec1; 11.05.2021, 11:17.
                              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Яд ме е, че не намирам реални цени на стоки и услуги от 2008 година, за да направим сравнение. На официалните статистики не вярвам хич.
                                Парно, ток, бензин, лизинг на колата (стара, не нова), застраховки, храна, услуги, ресторанти, екскурзии....Много ми е интересно това удвояване на заплатите дали може да покрие огрномното поскъпване на горните. Според мен никакъв шанс, поне не и за средната класа българи. За бедните пък изобщо не може да се говори.

                                В момента цените на всичко в Българския Лидъл са с 30% по-високи от цените в немския Лидъл, при значително по-ниско качество. Преди 13 години не беше така.

                                Гледайте немски цени. Само можем да мечтаем за такива.

                                https://www.discounter-preisvergleich.de/LIDL-Preise/
                                Бензинът беше по-скъп тогава, дори безумно скъп, по едно време почти 3 лв. Ресторантите са може би двойно по-скъпи, останалото горе долу същото. Всичко свързано с труд и обслужване е поскъпнало, стоките не.
                                Български лидъл срещу немски бил по-скъп - пълни глупости. И не ми вади отделни стоки, аз лесно мога да го видя по сметките за това което купувам в магазина, някакви боклуци може и да са по-евтини в Германия, но зеленчуци, хубав хляб, добро месо (хеле пък пасищно) си е бая скъпо. Само бирата е по-евтина от нещата които си купувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X