IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    помниш ли 2008-ма, когато 'тук това не може да ни засегне'....
    края на годината стана тихо , а 2009-та ... искам да продам,но никой не купува, а кредита ми вдигат лихвите.

    една неприятна новина (новина в кавички то си беше ясно, че натам отиваме)

    https://19min.bg/news/8/149300.html#149300

    било орязване на държавни разходи, било увеличение на данъци и такси, било съкращения в администрацията - всичко това са мерки, които по никой начин няма да помогнат на пазарът на НИ, който е на стероиди и амфетамини в момента.
    Само, че не видях нито един понижител да купи през петгодишния прозорец...чакаха нови дъна, а сега плачат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Това заради една кула и едни облицовки...нищо общо с българския пазар.Тук имота е СВЕЩЕН, пък и хляб и вода не ще.
      помниш ли 2008-ма, когато 'тук това не може да ни засегне'....
      края на годината стана тихо , а 2009-та ... искам да продам,но никой не купува, а кредита ми вдигат лихвите.

      една неприятна новина (новина в кавички то си беше ясно, че натам отиваме)

      https://19min.bg/news/8/149300.html#149300

      било орязване на държавни разходи, било увеличение на данъци и такси, било съкращения в администрацията - всичко това са мерки, които по никой начин няма да помогнат на пазарът на НИ, който е на стероиди и амфетамини в момента.
      Last edited by bertram; 16.04.2021, 14:27.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
        Тук имота е СВЕЩЕН, пък и хляб и вода не ще.
        Свещен за възрастните хора и тези, които не са живели извън БГ. Когато петното от теча от горния етаж или пукнатината в панелката започне неумолимо да се увеличава разбираш, че живота е кратък и не искаш да си го причиняваш и го пускаш на следващия да носи плувката по Дунава.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от seeker33 Разгледай мнение
          Сега на Албиона, скоро и у нас.
          Това заради една кула и едни облицовки...нищо общо с българския пазар.Тук имота е СВЕЩЕН, пък и хляб и вода не ще.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от seeker33 Разгледай мнение
            Сега на Албиона, скоро и у нас.
            У нас спирка нема - имотите са единственото смислено нещо в този живот. Всяка спестена стотинка отива за самоучастие. Вечен ръст по 40% годишно ни чака.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              При нас ще започне поскъпване а н САЩ вече е горещо!
              https://www.investor.bg/po-sveta/453...zashto-326032/
              Сега на Албиона, скоро и у нас.

              През първото тримесечие броят на строежите на жилища се срива до най-ниското си ниво от десет години насам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Шта те брига, жълти стотинки е наема. Толкоз плащаш за една вечеря и една нощ с кака. Имагинерно обаче.
                Именно подобен тип мислене води до мизерията на повечето българи.

                - Дават луди пари за неща, които не им трябват (вкл. имоти и то със заеми)
                - Стискат се за неща, които им подобряват качеството на живот, понеже са им скъпи

                В България имотите са надценени, защото им се приписва твърде голяма важност и тежест. Същевременно обаче са най-неподдържани, най-некачествени и най-занемарени в цяла Европа.

                Не схващам как някой със заплата от 2000-3000 лева може да тегли 30 годишен кредит за апартамент, а същевременно да не е ходил никъде по света, да кара някаква стара трошка и да спи с някоя грозна лелка, която го е прилъгала да се оженят. Това е харчене на целия финансов ресурс за жилището, което не ти дава почти никаква добавена стойност, а същевременно те лишава от други много по-важни неща.

                Аз целя винаги доброто съотношение между цена, качество и добавена стойност. Вие брокерите обаче никога няма да разберете това. Затова и нямате клиенти - опитвате се да продадете на всяка цена и най-големия боклук, само и само да вземете комисионната. Банките пък целят да дадат пари на кредит, независимо от глупостта на клиента им, за да могат да го обръснат с лихви и такси.

                Истинският предприемач търси най-доброто за клиента, дори това да не е печелившият вариант за него самия. Така се създава име и репутация, които в дългосрочен план се отплащат много по-добре. Същото е и в личен план, поне за мен.
                Last edited by ejonny2376; 16.04.2021, 13:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Има нещо наречено потребителски активизъм и то расте в глобален мащаб. Все повече хора са отвратени от "бизнес практики" и бойкотират компании/индустрии. В България брокерите и рентиерите на недвижими имоти все повече ще се сблъскват с това. Въпрос на малко повече опит е.
                  Туй нещо е мнооого старо - нарича се обикновена клошария. Спят в кашони и се обличат от кофите, като се оправдават с "глобализма", "корпорациите", "конспирацията". Имало го е и преди векове - наричали са го скитничество.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Шта те брига, жълти стотинки е наема. Толкоз плащаш за една вечеря и една нощ с кака. Имагинерно обаче.
                    Хахахахахааааа...в десятката))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      И поради каква причина с огромните си доходи не можеш дори да наемеш жилище по минималните ти изисвания, ами се мъчиш с години в деЦката?

                      [Огромни доходи]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!ДеЦка стая]
                      => [ДеЦка стая]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!Огромни доходи]
                      Има нещо наречено потребителски активизъм и то расте в глобален мащаб. Все повече хора са отвратени от "бизнес практики" и бойкотират компании/индустрии. В България брокерите и рентиерите на недвижими имоти все повече ще се сблъскват с това. Въпрос на малко повече опит е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Къщите ти в Априлци струват нещо, защото е известно име и с хубава природа. Ти обаче едва ли си ги стегнал хубаво.

                        Не каня приятели с преспиване и не го одобрявам. Има хотели за тази работа.
                        Абе не иска да се регистрира в една хотелската стая заедно с "приятелите" си. Не че ще му откажат, ама е неудобно някак си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          А като ти дойдат приятели на гости? Освен това, не е добре в спалнята да има монитори, прожектори, wifi и други офис-уреди. Кабинетът си е необходим. А за деца и жена - забрави в този двустаен.

                          Съгласен съм, че може да се живее и в една стая - аз съм така в студиото, когато съм в София. Но това е когато пътуваш много или по цял ден си в офиса - тогава не ти пука особено. Когато обаче се установиш някъде, намалиш работата и заживееш за постоянно, трябва да ти е комфортно. Това са едни минимални изисквания откъм качество на живот.

                          2 вили не ми трябват. Имам си 2 такива макар и стари къщи в Априлци и ми вършат работа, когато съм там. Те са обаче наследствени и не ми пречат, нито имат някаква стойност ако реша да ги продавам. На друго място си плащам за хотел и си живея като цар. Имот, в който не се живее поне 180 дни в годината трябва да се чисти. Екскурзиите са за кеф и трябва да можеш да си ги плащаш от текущите доходи. Никога не се пипат спестявания за удоволствия.
                          Къщите ти в Априлци струват нещо, защото е известно име и с хубава природа. Ти обаче едва ли си ги стегнал хубаво.

                          Не каня приятели с преспиване и не го одобрявам. Има хотели за тази работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Защото не съм се установил още - вкъщи съм обикновено от 12 вечерта до 6 сутринта. Да наема такова жилище значи да не го ползвам изобщо.
                            Когато спра да работя изцяло, тогава ще ми трябва, не сега.
                            Шта те брига, жълти стотинки е наема. Толкоз плащаш за една вечеря и една нощ с кака. Имагинерно обаче.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Заплатка, недей така бе човек. Стига с тоя Станишев и това БСП. Тая партия трябва да бъде заличена, да изчезне веднъж завинаги. Най-голямото зло за България след турското робство е дошло именно от нея.

                              Пешо не ми е хич симпатичен, но в случая и аз лайкнах коментара му, защото е прав. Пълно е с търтей - изчадия, наследили имоти от бившия партиен апарат - ул. Латинка, Докторски Паметник, ул Бигла - най-ключовите и добри улици в София са завзети именно от такива паразити и техните наследници. Ако питаш мен, наследниците на номенклатурата до девето коляно трябва да бъдат изгонени с ритници от България и имуществото им да бъде конфискувано и разпродадено на търг - заради безчинствата, които са причинявали 45 години на населението.
                              Ами аз чакам някой да каже кой е най-добрия премиер от съвременната история на България - Виденов, Костов, Орешарски, Симеон? Кой? Причината ти и значителна част от колегите ти изобщо да сте в България са 10% данък на Станишев най-малкото.

                              Хубаво че има търтеи ама какво общо имаше това с тезата ми че банките спасявайки цените на имотите от колас обричат възрастните хора на смърт като принуждават децата им да живеят с тях. Аз в онова мнение не съм говорил за БСП.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                И поради каква причина с огромните си доходи не можеш дори да наемеш жилище по минималните ти изисвания, ами се мъчиш с години в деЦката?

                                [Огромни доходи]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!ДеЦка стая]
                                => [ДеЦка стая]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!Огромни доходи]
                                Защото не съм се установил още - вкъщи съм обикновено от 12 вечерта до 6 сутринта. Да наема такова жилище значи да не го ползвам изобщо.
                                Когато спра да работя изцяло, тогава ще ми трябва, не сега.

                                Коментар

                                Working...
                                X