IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/a/532-menidz...chnata-pomosht
    Случаите на фалити растат на фона на високите лихви и края на пандемичната помощ !

    Корпоративните банкрути се увеличават с двуцифрен темп в най-развитите държави, докато разходите за заеми растат, а правителствата прекратяват подкрепата си от времето на пандемията за затруднените бизнеси на стойност трилиони долари, пише Financial Times.

    тенденцията ще продължи, тъй като много компании ще трябва да рефинансират дълга си на по-високи лихви през следващите месеци, дори ако основните лихви на централните банки са достигнали върха си.

    Дейвид Хамилтън, ръководител на проучванията и анализите в Moody Analytics, казва, че „кредитирането ще бъде или значително по-скъпо, отколкото беше, или просто ще се получава по-трудно“.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Хубава история. Както и по-долу писа - комфорт цена няма. Имаш пари, угаждаш си. По-долу гледам един мултимилионер, предприемач се топли на климатик нощна тарифа. Едно време поне акумулиращи печки слагаха. Аз имам минималната финансова възможност да не го причинявам това на жената и децата и явно затова съм си останал беден.

      Но започнах с това, че не разбирам защо човек, който не си знае парите, би инсталирал термопомпа. Може би има някакви обективни причини, но нищо от написаното не беше отговор на въпроса. Наместо това се получи полемика, обилно поръсена със соц. спомени и нравоучения как с пестене и мизеруване се става богат.
      ако си в апартамент с ТЕЦ тогава няма квакво да го мислиш
      ако не си - имаш варианти

      за хората живеещи в къща термопомпата е алтернатива на отоплението с газ/твърдо гориво + охлаждане.

      ще кажеш ама защо не 1500лв сметка за ток (примерно) - в любимият ти САЩ 'най-зелени' са най-богатите щати .. да си енергоефективен не означава да си задължитено евтин, но в дъглосрочен план сметката излиза.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Най -комфотрно е на ТЕЦ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Хубава история. Както и по-долу писа - комфорт цена няма. Имаш пари, угаждаш си. По-долу гледам един мултимилионер, предприемач се топли на климатик нощна тарифа. Едно време поне акумулиращи печки слагаха. Аз имам минималната финансова възможност да не го причинявам това на жената и децата и явно затова съм си останал беден.

          Но започнах с това, че не разбирам защо човек, който не си знае парите, би инсталирал термопомпа. Може би има някакви обективни причини, но нищо от написаното не беше отговор на въпроса. Наместо това се получи полемика, обилно поръсена със соц. спомени и нравоучения как с пестене и мизеруване се става богат.
          Тук няма хора, които не си знаят парите. Такива със сигурност не седят по инвеститорски форуми. Съвсем нормално е да се обсъжда отопление във форума, защото то е фактор във крайния резултат от инвестицията / своя имот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            А не е ли така?

            Като написа черен бидон се сетих за една от моите първи инвестиции и икономиии. Около 1980 год в руското списание моделист конструктор прочетох за слънчев душ. С помоща на дядо ми забихме 4 греди в двора, омотах ги с армиран найлон, отпред врата на панти. Отгоре сложих един 200 литров варел, който боядисах с черна боя. Слънчевият безплатен градински душ черпеше винаги най-топлата вода, чрез една хитра система от плаващ маркуч закрепен на парче стиропор.

            Просто и ефективно. Съседи идваха, гледаха и копираха.
            В последствие системата се надгради и оптимизира. Варела бе заменен от 300 литрови алуминиеви авиационни резервоари от Як 40, които бяха със профил на самолетно крило и голяма площ на слънцесбора.
            Хубава история. Както и по-долу писа - комфорт цена няма. Имаш пари, угаждаш си. По-долу гледам един мултимилионер, предприемач се топли на климатик нощна тарифа. Едно време поне акумулиращи печки слагаха. Аз имам минималната финансова възможност да не го причинявам това на жената и децата и явно затова съм си останал беден.

            Но започнах с това, че не разбирам защо човек, който не си знае парите, би инсталирал термопомпа. Може би има някакви обективни причини, но нищо от написаното не беше отговор на въпроса. Наместо това се получи полемика, обилно поръсена със соц. спомени и нравоучения как с пестене и мизеруване се става богат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Предполагам, че за това си мечтаят хората живеещи в розов балон. Само идиот може да вярва, че робовладелеца, който го ощетява с осигуровките, за да спести няколкостотин лева, ще му вдигне заплатата с 20%, защото държавата така гласувала. Сега ще опъва каиша още повече, че да си запази дохода.

              Ако знаеш колко безсмислени спорове съм провел с повярвали си твърдоглави предприемачи, които сипят огън и жупел, как всички са им виновни - държавата, персонала, времето, жената, децата, само не и скапания бизнес модел, който се опитват да поддържат на гърба на служителите си.
              проблемът идва, когато сметките спрат да излизат
              конкурентна среда, много народ се бутат, а държавната администрация и армията на пенсионерите само расте (одъртяваме)

              гласува се увеличение, после пак и така, бюджетниците се 'перят' (бетер достойните гърци преди 15г) ако, че 50% са за уволнение директно, а бизнеса калкулира повишените разходи за осигуровки.

              от няколко места чувам, че няма да могат да вдигнат заплатите заради повишените прагове и реално ще стане така, че ще има повече за чиновниците, а голяма част от тия дето работят здраво ще въртят на същите пари.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                Чии доходи? В София я има 1000 човека на минимална, я не. Толкова по веригата няма да се пренесе. Осигуровките обаче на малкия бизнес ще скочат пропорционално.
                Всичкото охрана по паркинги, супермаркети, банки е на около 1000 лева чисти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  А не е ли така?

                  Като написа черен бидон се сетих за една от моите първи инвестиции и икономиии. Около 1980 год в руското списание моделист конструктор прочетох за слънчев душ. С помоща на дядо ми забихме 4 греди в двора, омотах ги с армиран найлон, отпред врата на панти. Отгоре сложих един 200 литров варел, който боядисах с черна боя. Слънчевият безплатен градински душ черпеше винаги най-топлата вода, чрез една хитра система от плаващ маркуч закрепен на парче стиропор.

                  Просто и ефективно. Съседи идваха, гледаха и копираха.
                  В последствие системата се надгради и оптимизира. Варела бе заменен от 300 литрови алуминиеви авиационни резервоари от Як 40, които бяха със профил на самолетно крило и голяма площ на слънцесбора.
                  Браво за изобретението, много хитро изпълнение. Отдалеч си личи, кой има техническа мисъл и умее да намира решение на проблемите. За разлика от лаладжии, чиито теории са за селската кръчма след няколко ракии.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    По тая логика всеки с черен бидон на покрива "мисли разумно, инвестира и спестява".
                    А не е ли така?

                    Като написа черен бидон се сетих за една от моите първи инвестиции и икономиии. Около 1980 год в руското списание моделист конструктор прочетох за слънчев душ. С помоща на дядо ми забихме 4 греди в двора, омотах ги с армиран найлон, отпред врата на панти. Отгоре сложих един 200 литров варел, който боядисах с черна боя. Слънчевият безплатен градински душ черпеше винаги най-топлата вода, чрез една хитра система от плаващ маркуч закрепен на парче стиропор.

                    Просто и ефективно. Съседи идваха, гледаха и копираха.
                    В последствие системата се надгради и оптимизира. Варела бе заменен от 300 литрови алуминиеви авиационни резервоари от Як 40, които бяха със профил на самолетно крило и голяма площ на слънцесбора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                      Така е, но това няма да е 20% увеличение на заплатата. Най-вероятно сумата в плика ще спадне за да компенсира. Осигуровките на бизнеса ще скочат с 20% независимо.
                      Предполагам, че за това си мечтаят хората живеещи в розов балон. Само идиот може да вярва, че робовладелеца, който го ощетява с осигуровките, за да спести няколкостотин лева, ще му вдигне заплатата с 20%, защото държавата така гласувала. Сега ще опъва каиша още повече, че да си запази дохода.

                      Ако знаеш колко безсмислени спорове съм провел с повярвали си твърдоглави предприемачи, които сипят огън и жупел, как всички са им виновни - държавата, персонала, времето, жената, децата, само не и скапания бизнес модел, който се опитват да поддържат на гърба на служителите си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Колко много глупости на едно място. То поне една вярна цифра да имаше.

                        Мога да ти отговоря с точни сметки, н едва ли ще ме разбереш пък и форума, темата и аудиторията са други.

                        Но все пак жокер:
                        топлинният капацитет на сладката вода не е 1.

                        ТП е хладилна машина и не произвежда топлина, а само я премества. Прочети за цикъл на Карно. Ел.енергията необходима за компресора не е равна на количеството произведена топлина. COP не е равен на 1ца. Иначе никой нямаше да инвестира в климатик за отопление, а в прост нагревател.

                        Пълна манипулация е написаното, че сондажнатавода трябва да се плаща по 10 ст.
                        Прочети законите, ако не вярваш се обади в басейнова дирекция и ще разбереш, че за битови цели, поливане, отопление и охлаждане ( до 50 kW инсталирана мощност) имаш безплатни 10м3//денонощие. Това за 1 семейство от 1 сондаж. Процеса на регистриране на сондажите върви вече над 15 години и за пореден път го удължават с 1-2 год.

                        Евтината нощна тарифа я е имало и при бай Тошо, където ползвахме акумулиращи печки, има я и ще я има, защото това е лесен начин за баланс на енергийната система.

                        Много хора се подлъгаха и наслагаха вътрешна изолация и не могат да се възползват от топлоакумулиращият ефект на бетона и тухлите. Та в твойте неверни сметки може да добавиш и едни 100-150 тона топлоакумулираща маса от бетони и тухли.

                        Комфорта, както написа Берти е друга бира. Той цена няма.
                        Толкова си му е капацитета на ботчо, не му се сърди. Аз отоплявам всичко с 1бр климатик само на нощна тарифа. През деня захранването от се поема от ЮПС, а вечерта всичко си минава на захранването от енергото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Бабите и дядовците ни не са имали термо помпи, климатици, котли на газ или пелети, универсални горелки на чипс и калибровани въглища където с малко хамалогия ( пелетите и универсалните горелки) имаш основно два бутона + и - за регулиране на Т. Ако са ги имали щяха да ги ползват.

                          Ти ако до 15 годишен пишлигар си си мислил, че от теб зависи топлото и оцеляването на семейството през зимата си се лъгал.

                          Аз до 35 годишна възраст съм ставал в 05.00 да запаля парното, да се изкъпя и да отида на работа. И бързам да се върна вечер, защото в 18.00 часа вкъщи вече е студено, а имам жена, 2 деца и 2 възрастни родители на легло. При -20 ставаш в 2-3 часа през ноща за да сложиш дърва и въглища в котела, че дома изстива.

                          Да купиш 20м3 дърва още пролетта, да ги нарежеш, нацепи, вкараш и подредиш. + 3-4-5 тона въглища. Пари дадени в аванс, труд, мърсотия и хамалогия + място за складиране.И накрая хем скъпо, хем мръсно и на студено. Ако нямаш някой здрав пенсионер вкъщи да ти е огняр си жив за жалене.

                          Та не ми обяснявай, че е евтио и комфортно.
                          В крайна сметка това са нещата за къща ,незавсимо на кой му храесва или не му харесва ,къщата е за богати ,много богати хора ако визираш всичко това като инвестиции и разходи ,живота в къща си е ангажимент и то голям .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Ха ха ,бабите и дядовците ни като са имали въглища и дърва какво им е станало ?
                            Така говореха и за енергията от вятъра.слънцето и на финала всичко потъна , добрия стра петрол и въглища са на масата again.
                            За къща само дърва и въглища ,тока е най-скъп ,само на добри климатции ,живял съм до 15 годишна вързаст в къща и съм наясно ,ако си кекав да пренесеш малко дърва или въглища проблема е в теб или те мързи да ги нарежеш лятото .
                            Бабите и дядовците ни не са имали термо помпи, климатици, котли на газ или пелети, универсални горелки на чипс и калибровани въглища където с малко хамалогия ( пелетите и универсалните горелки) имаш основно два бутона + и - за регулиране на Т. Ако са ги имали щяха да ги ползват.

                            Ти ако до 15 годишен пишлигар си си мислил, че от теб зависи топлото и оцеляването на семейството през зимата си се лъгал.

                            Аз до 35 годишна възраст съм ставал в 05.00 да запаля парното, да се изкъпя и да отида на работа. И бързам да се върна вечер, защото в 18.00 часа вкъщи вече е студено, а имам жена, 2 деца и 2 възрастни родители на легло. При -20 ставаш в 2-3 часа през ноща за да сложиш дърва и въглища в котела, че дома изстива.

                            Да купиш 20м3 дърва още пролетта, да ги нарежеш, нацепи, вкараш и подредиш. + 3-4-5 тона въглища. Пари дадени в аванс, труд, мърсотия и хамалогия + място за складиране.И накрая хем скъпо, хем мръсно и на студено. Ако нямаш някой здрав пенсионер вкъщи да ти е огняр си жив за жалене.

                            Та не ми обяснявай, че е евтио и комфортно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              Чии доходи? В София я има 1000 човека на минимална, я не. Толкова по веригата няма да се пренесе. Осигуровките обаче на малкия бизнес ще скочат пропорционално.
                              В тази тема съвсем изплискахте легена. Почвам да мисля, че трябва да си със специфични дефицити, за да пишеш. Ще взема да участвам по-честичко.

                              ... това как повечето народ на минимална взима пликове е същата забава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Задай си следният въпрос:
                                Защо тези хора имат пари?

                                Аз ще ти отговоря. Ами защото мислят разумно. Инвестират и спестяват.

                                Инвестицията в изолация и използването на ТП за отопление и/или охлаждане в последните години е една от най-разумните инвестиции.
                                С поскъпването на енергоносителите тази инвестиция става още по печеливша.

                                Не искам да използвам думата "избиване" Комфорта няма цена, но в последните години дори хората взели кредити за ТИ и ТП са си избили парите.

                                Другата крайност е да си губиш парите с акции, облигации, фондове и след 1-2 години да гледаш умно в контакта, когато тока стане 1 лв/квч
                                Ужасно си противоречиш. По тая логика всеки с черен бидон на покрива "мисли разумно, инвестира и спестява". Продължавам да мисля, че финансовото благополучие би следвало да води до повишено качество на живот и намаляване нуждата от спестяване от комфорт.

                                Коментар

                                Working...
                                X