IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
    С наемите става май тегаво, какво мислите колеги. От юли ще отдавам пак около медицинска. Студента дет беше, нещо се изплаши и избяга. Сега съм в дилема пак ли да търся гърци или.... то май няма какво
    Ще споделяме взаимно какво се случва, и аз нямам представа засега. Едно британче се е закотвило в мое жилище в района, но след година или две макс ще завърши и ще ми е интересно да знам какви са наемателите, лично аз имам контакти в средите и от специализанти, вкл гости и пребиваващи от чужбина хора на които бих отдал, но това са краткосрочни периоди и то без Ковид обстановка.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Ей ама тва дето живеете в апартаменти в които е минала младостта на дядо ви много ги разбирате нещата...Ама много само дето реалността е различна от вашите пророкувания и не ви има за живи.ти като потомствен комунист си обременен с мързел некадърие и тарикатщина.Но Партията вече не раздава апартаменти.Трябва да се работи и да се пести.
      Какво общо има това с геноцидната политика на банките в полза на рентиерите? И къде намери 7 броя брокита да лайкват тая нелепост? Нито съм комунист, нито семейството ми, нито имам наследство от някого и не виждам от къде си останал с такова впечатление. Коментирал съм че Станишев е най-добрия лидер който сме имали и това е факт. Дори форумните брокита трябва да знаят кой въведе 10-те процента данък да цоцат имотна печалба!

      Гледай тука https://www.youtube.com/watch?v=eyqcz-lFaI4 и сравнявай с конграчулейшъна и другите тулупи от народното събрание днеска, тогава говори.

      Коментар


      • С наемите става май тегаво, какво мислите колеги. От юли ще отдавам пак около медицинска. Студента дет беше, нещо се изплаши и избяга. Сега съм в дилема пак ли да търся гърци или.... то май няма какво

        Коментар


        • Първоначално изпратено от seeker33 Разгледай мнение
          Един познат взе ново строителство през 2008 в Младост 3.
          Чак 2021 си възвърна стойността.
          13 години му трябваха.
          Това е същото като комара - вкарваш едни пари, с надеждата да си ги върнеш. Комара ти дава допамин, имотя - место за пребиваване на телото. На кой каквото му трябва.

          Коментар


          • При нас ще започне поскъпване а н САЩ вече е горещо!

            https://www.investor.bg/po-sveta/453...zashto-326032/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Днеска си мислех как високите цени на имотите убиват максимално възрасни хора в пандемията. Младите които не могат да си позволят жилище или или са загубили работата изцяло се връщат да живеят с уязвимите си родители и ги заразяват. Банките се втурнаха да "спасяват" цените на имотите да не вземе някой хазяин да излезв на загуба, пък старите да мрът. Така демографски още повече се влошава ситуацията понеже умрелите освобождават апарти. Които после пак не излизат на пазара в очакване банките да се паникьосат и пак да излеят пари да спасяват наново рентиерите. Много красиво се получава цялата стратегия с интервенцията.

              Истината е че и наемите не паднаха достатъчно, особено ниския сегмент. Наемите може би трябваше да са 50% надолу за да се избеге тая ситуация. Естествено такива неудобни въпроси никой няма да зададе на "спасителите". Няма добра статистика за България щото .. НСИ. Ама за щатите се оформя 12 милиона млади върнали се при родителите, доста сериозен ефект е имало това.
              Ей ама тва дето живеете в апартаменти в които е минала младостта на дядо ви много ги разбирате нещата...Ама много само дето реалността е различна от вашите пророкувания и не ви има за живи.ти като потомствен комунист си обременен с мързел некадърие и тарикатщина.Но Партията вече не раздава апартаменти.Трябва да се работи и да се пести.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                https://www.pariteni.bg/novini/imoti...a-u-nas-238730

                това в момент, когато цени на основни храни,стоки и суровини се покачват ....

                не забравяйте, че 'атрактивността' на жилищните имоти за инвеститорите идва от възможността за сравнително добър доход от наем без особени услия от страна на инвеститора (след като имота е пуснат в експлоатация)

                едно влошаване на доходността рано или късно ще доведе и до опити за реализиране на капиталовата печалба (ако я има) и това ще вкара допълнително предлагане на пазара на НИ, което ще натисне цените заедно с намалелия мерак за нови инвестиции на тези нива

                пазар
                Днеска си мислех как високите цени на имотите убиват максимално възрасни хора в пандемията. Младите които не могат да си позволят жилище или или са загубили работата изцяло се връщат да живеят с уязвимите си родители и ги заразяват. Банките се втурнаха да "спасяват" цените на имотите да не вземе някой хазяин да излезв на загуба, пък старите да мрът. Така демографски още повече се влошава ситуацията понеже умрелите освобождават апарти. Които после пак не излизат на пазара в очакване банките да се паникьосат и пак да излеят пари да спасяват наново рентиерите. Много красиво се получава цялата стратегия с интервенцията.

                Истината е че и наемите не паднаха достатъчно, особено ниския сегмент. Наемите може би трябваше да са 50% надолу за да се избеге тая ситуация. Естествено такива неудобни въпроси никой няма да зададе на "спасителите". Няма добра статистика за България щото .. НСИ. Ама за щатите се оформя 12 милиона млади върнали се при родителите, доста сериозен ефект е имало това.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                  При положение, че пиша за медианата на работната заплата, дали според теб си мисля за меридиан?

                  Впрочем, понятие "меридиана" няма в географията. "Меридиан" е точният термин и е от мъжки род.

                  По темата като за завършили детската ясла: В money.bg има чудесна статия за разликите между средна работна заплата и медианата на заплатата. Дават си пример хората как едната стойност е 1 115 лв., а другата - 925 лв. при едни и същи заплати.

                  И друго - след "компоти" имаш запетайка, широкоскроени господине.

                  ​​​​​
                  Не е нужно да ми обясняваш очевидно ти не правиш разликата.
                  Питах те къде ти е статистиката? Моя пост беше в отговор на друг пост, ти реши да се правиш на умен и да обесняваш за меридиани и компоти на мнения извадени от контекста.

                  Коментар


                  • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...a-u-nas-238730

                    това в момент, когато цени на основни храни,стоки и суровини се покачват ....

                    не забравяйте, че 'атрактивността' на жилищните имоти за инвеститорите идва от възможността за сравнително добър доход от наем без особени услия от страна на инвеститора (след като имота е пуснат в експлоатация)

                    едно влошаване на доходността рано или късно ще доведе и до опити за реализиране на капиталовата печалба (ако я има) и това ще вкара допълнително предлагане на пазара на НИ, което ще натисне цените заедно с намалелия мерак за нови инвестиции на тези нива

                    пазар

                    Last edited by bertram; 14.04.2021, 18:32.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Лев - този имот ти е ТРОФЕЕН. Ако не го смяташ за такъв и не ти трябва логиката/сметките сочи да го продадеш. Ако някога пак ти се прииска да имаш там имот със сигурност ще ти струва повече, щото там 99% ги смятат за трофейни имотите и искат майка си и баща си. Ако даде някой балък голямата пачка. С отдаване под наем никога не можеш да му избиваш парите и да имаш добра доходност
                      Не е лошо кварталчето. Тихо е, зеленина има, нощем и кола не минава. В блока почти няма да срещнеш човек. Тихо влизат и излизат.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Има огромна разлика между правописна грешка и да не знаеш какво означава една дума. Прав си - трагично е положението. Как беше лафа - не било компоти ами компютри.
                        Къде ти е статистиката за меридианата?
                        При положение, че пиша за медианата на работната заплата, дали според теб си мисля за меридиан?

                        Впрочем, понятие "меридиана" няма в географията. "Меридиан" е точният термин и е от мъжки род.

                        По темата като за завършили детската ясла: В money.bg има чудесна статия за разликите между средна работна заплата и медианата на заплатата. Дават си пример хората как едната стойност е 1 115 лв., а другата - 925 лв. при едни и същи заплати.

                        И друго - след "компоти" имаш запетайка, широкоскроени господине.

                        ​​​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                          Сериозно ли от целия пост схвана само едната правописна грешка? Трагично е положението, трагично ...
                          ​​​​​

                          Впрочем, написал си "сатистика". Сега какво да те правим?!?
                          Има огромна разлика между правописна грешка и да не знаеш какво означава една дума. Прав си - трагично е положението. Как беше лафа - не било компоти ами компютри.
                          Къде ти е статистиката за меридианата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Още един който може само да мрънка и критикува без да каже нещо смислено и със съдържание.
                            Намери ти сатистика за меРИдианата вместо да си мислиш, че си открил топлата вода.

                            Да не говорим че контекста на мнението ми беше за изсмуканите от Джони цифри, и мнението ти е малко ни в клин, ни в ръкав - "Ама аз съм чувал за медиана". Изобщо чети малко преди да пишеш.

                            И още нещо не е меРИдиана, а медиана това за което говориш. Меридианата е мярка за географска ширина. Бива простотия ама чак пък толкова.
                            Сериозно ли от целия пост схвана само едната правописна грешка? Трагично е положението, трагично ...
                            ​​​​​

                            Впрочем, написал си "сатистика". Сега какво да те правим?!?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              Ох, още от "Един човек ял пиле, 99 яли зеле, Националната статистика отчела, че 100 човека яли пиле със зеле" ...

                              Всякакъв тип средна работна заплата трябва да се смята през меридианата.

                              Да са живи и здрави софтуерните инженери със 9те бона заплата, но освен изкривяване на статистиката, аз друго не виждам - през 2008 ги нямаше в картинката и се оказва, че всички сме взимали по 400 лв. ... пък аз взимах 1 200 и напуснах за повече пари, защото им се мръщех и не ми стигаха. А бях студент ...

                              Впрочем видях, че разисквате имиграцията ... на Запад е толкова непоносимо през последната година, че е напълно възможно това да се окаже коза за повишителите.

                              То такъв зор да направиш живота в уредени държави непоносим, че накрая Радомир е гаден, стар, сив и мръсен, но поне може да излизаш от вкъщи ...
                              ​​​
                              Още един който може само да мрънка и критикува без да каже нещо смислено и със съдържание.
                              Намери ти сатистика за меРИдианата вместо да си мислиш, че си открил топлата вода.

                              Да не говорим че контекста на мнението ми беше за изсмуканите от Джони цифри, и мнението ти е малко ни в клин, ни в ръкав - "Ама аз съм чувал за медиана". Изобщо чети малко преди да пишеш.

                              И още нещо не е меРИдиана, а медиана това за което говориш. Меридианата е мярка за географска ширина. Бива простотия ама чак пък толкова.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Как бе джони, ето едно бързо търсене и веднага намерих нещо подходящо като за теб.
                                Едно леко ремонтче и ще се върже почти в бюджета.
                                Квартала е знаков за София, много уважавани личности са тръгнали и свършили там, смятам е подходящо за титан като теб.

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...59894829585033
                                Бе човека е похарчил цял апартамент да се образова плаща на елитни каки по 1000 евро на нощ ти къде го заби у Дружба по кърищата.Само си представи как разправя на каката докато я впечатли колко е богат какви фирми има как докато вечеряли праснал печалба от 10000 еврака и после и предлага да отидат утях на Дружба......

                                Коментар

                                Working...
                                X