IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Написах за какво става въпрос с наемите в момента ама Яндоксчо мисли че нямало наематели.... Разбира се наемите тръгнаха нагоре при такова търсене.... То няма и как да бъде иначе при тези цени на имотите....
    В момента е много по-изгодно във всеки смисъл да се живее под наем спрямо покупка.
    За Яндоксчо локацията е без значение също. Под наем във Волуяк е същото като на 50 метра от метрото. Важно е да е тънко.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Аз отдадох днес успешно 45 кв за 590 лв. Смениха се просто наемателите, предишните бяха изключително коректни.
      Наемите падат де, вижда се. . Отдаването се случва за 2 дена при маса обаждания. Ето, дадох инфо на кибика какво да очаква. Каквото си иска.
      Написах за какво става въпрос с наемите в момента ама Яндоксчо мисли че нямало наематели.... Разбира се наемите тръгнаха нагоре при такова търсене.... То няма и как да бъде иначе при тези цени на имотите....
      В момента е много по-изгодно във всеки смисъл да се живее под наем спрямо покупка.
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.08.2021, 11:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз се чудя само какви са тези сделки, след като няма нищо читаво на пазара. Какво купуват тези хора?
        25% са бивше зелено, може би 10% са спекулативни зелени....Нататък 50% са чистене на апарти с проблеми и остават 10-20% за наследствени дето не могат да се разберат или разширяване на жилищната площ, преместване на друго място и чужбина и подобни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Аз се чудя само какви са тези сделки, след като няма нищо читаво на пазара. Какво купуват тези хора?
          това дето не се обявява в сайтовете и дето заминва директно преди да е построено

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            А пък като се сетиш че за тия пари продаде апартаменти в София незнам какво ти е ама ще ти мине - времето лекува
            Аз отдадох днес успешно 45 кв за 590 лв. Смениха се просто наемателите, предишните бяха изключително коректни.
            Наемите падат де, вижда се. . Отдаването се случва за 2 дена при маса обаждания. Ето, дадох инфо на кибика какво да очаква. Каквото си иска.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Това къде?
              Това е навсякъде - тръни за големи мъни.

              Коментар


              • Привет,

                днес си дойдох от морето и реших да пиша и да видя какво става с вас,

                Както ви бях писал и миналата година, на Северното черноморие при нас има обяви от 2006 г., 2009 г. и 2011 г, за хубави имоти, с добра локация, на цени като в София, но не могат да се продадат вече толкова време. Защото няма силно, стабилно и платежоспособно търсене. Иначе и бабите на плажа говорят за инфлация и как да си спасим парите.

                А онази хубава вила на чичото, с новия собственик, се наема от румънци главно уикендите. Млади двойки около 25г или 35-40г, компании.
                Вечер отиват да вечерят навън, после се прибират да си допият, говорят си, навън има и басейн и чудесна гледка, и рози. А след това леглата от една известна фирма за евтини мебели (но добри за наематели) скърцат ли, скърацат. Един уикенд имаше 4 двойки. Живот и здраве ще науча културните им осбености.

                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  Малко цени на селски имоти на 50м от мене.
                  600квм тръни без ток, вода, канал - 40 000лв.
                  За съседния парцел от тръни иска 60к лв - 100лв/м2 без тръните на първия
                  600квм + къща за бутане (вече я бутнаха, само каменното мазе остана) - 90 000 лв.
                  Като знам какво и за колко съм взел и ми става едно .... весело такова
                  А пък като се сетиш че за тия пари продаде апартаменти в София незнам какво ти е ама ще ти мине - времето лекува

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    50. Ако е в Радомир, даже 30 Лева. Месечно.
                    https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-334517/

                    Нали се радваше на скока на цените на транспорта

                    Вече може да не ползваш количка в Лидъл и торбичка ще ти стига

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      Малко цени на селски имоти на 50м от мене.
                      600квм тръни без ток, вода, канал - 40 000лв.
                      За съседния парцел от тръни иска 60к лв - 100лв/м2 без тръните на първия
                      600квм + къща за бутане (вече я бутнаха, само каменното мазе остана) - 90 000 лв.
                      Като знам какво и за колко съм взел и ми става едно .... весело такова
                      Това къде?

                      Коментар


                      • Малко цени на селски имоти на 50м от мене.
                        600квм тръни без ток, вода, канал - 40 000лв.
                        За съседния парцел от тръни иска 60к лв - 100лв/м2 без тръните на първия
                        600квм + къща за бутане (вече я бутнаха, само каменното мазе остана) - 90 000 лв.
                        Като знам какво и за колко съм взел и ми става едно .... весело такова
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          боклуци, безбожно скъпи боклуци
                          Абе ти не беше ли безбожник? Ако е така, значи Господ ти е дал баланс - безбожни цени за безбожниците.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аз се чудя само какви са тези сделки, след като няма нищо читаво на пазара. Какво купуват тези хора?
                            боклуци, безбожно скъпи боклуци
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Кот Доди нема скоро или късно има пълна статистика на АВ за сделки и брой ипотеки / може да не са за сделка/. Толкова ли е трудно да го разбереш ?
                              Ако искаш ще ти изтегля файла. Ето за последното тримесечие:
                              СВ - София 9736 сделки 1489 + 3269 , което е 49%, но отново това не са само ипотеки за нова покупка....Реално и в момента пак са 30-40%, а на запад са 70%+
                              Предполагам си млад и затова такава ти е извадката от познатите ти. Е при моите покупки 90% от съседите ми собственици са над 40 години / често децата им живеят там , но това е друг въпрос/ и всички са с кеш....
                              Аз се чудя само какви са тези сделки, след като няма нищо читаво на пазара. Какво купуват тези хора?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Пловдив е ок сега , не знам как е бил като цени преди 100 години / Яндоксчо знае сигурно/ , но макар да има добра транспортна локация / на пътя от Турция/, която е еквивалент на морското пристанище донякъде и фабрики сега / обясних че те са нещо временно доказано в историята/ ще има бъдеще в близките няколко десетилетия / поради новите производства/, но за 100 години не бих бил толкова сигурен.... Производство, което може да бъде на всяко друго място по света не е достатъчно надежден дългосрочен показател....Закриването на 20% от тези фабрики ще доведат до бърз колапс на всичко останало поради свързаните местни бизнеси с тях и доходите на хората от тях изразходвани в тези бизнеси, данъци и т.н.....Виж историята на Бъфало в Щатите.... След подобна случка / дано не стане/ бавно Пловдив ще отиде до равнището на град с университет. като основна ценност...
                                Мисля че изключително подредено и последователно и отдалеч изграждаш мненията си и това което казваш е така за Пловдив и катализаторите които обикновено задействат възхода и също така биха били лесно обратими с отрицателен знак. Затова и повишението в подобни градове вървеше доста умерено и предпазливо. Разликата ще се увеличава.
                                Само бих добавил че Пловдив и Бургас дадоха на Бг много изкуство и интелект - художници, поети, артисти...още от соца и досега, има традиции. Но това повече говори за хората, за интелекта, за тестото...за имотите и нивата им не съм сигурен.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X