IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 10% от жителите на градче в Долна Саксония са българи


    Изглед от Вилдесхаузен



    Вилдесхаузен е малко градче в провинция Долна Саксония, близо до по-големите градове Бремен и Оснабрюк. През 2020 година се прочу със случаите на зараза в кланицата "Геестланд". Най-късно тогава стана ясно, че във Вилдесхаузен живеят много българи, пише Дойче Веле.





    При общо 21  810 жители (данни от края на март) официално регистрираните в градчето с българско гражданство са над 1800. Те са и най-голямата чуждестранна група в града. След тях се нареждат поляците с 402 души. А румънците са едва 105.





    От общо 3 974 деца и младежи във Вилдесхаузен 413 са от България. През последните две години броят им е нараснал със 100. Дали всички те ходят на училище? "Разбира се, законово регламентираното задължително посещение на училище важи за всички деца на съответната възраст. За съжаление, понякога е трудно да се наложи задължително обучение заради кратката продължителност на престоя на някои българи", казват от общината.





    Много от живеещите там българи работят в месопреработвателната индустрия. От години обаче политици и експерти критикуват този бранш, че не прави достатъчно за интеграцията на работниците от Източна Европа, които са заети в кланиците и фабриките за месо.





    "Тази индустрия разчита на роби, но когато стане дума за жилищната ситуация на работниците, тя деликатно мълчи", критикува местният политик Райнер Кологе, цитиран от "Крайсцайтунг".





    Преди няколко дни българите във Вилдесхаузен отново попаднаха в местните медии - този път заради планините от боклуци пред жилищни сгради в район, населяван предимно от чужденци.

    Коментар


    • Хамерикаците печатат пари и причиняват голем стрес и паника навсякъде по света, и най много у нас сигурно, да не станем от бедни по бедни, обаче може ли да печатат от нема накъде ? Наскоро четох някъде, че в криза "всичко живо" по света ползва долара като убежище, Това пък съответно го ускъпява, и лишава обикновения американец от подобен инструмент . Това им тежи ! От друга страна всички страни, които са експортно ориентирани се стремят да си обезцянят валутата максимално .. за да станат по конкурентни на пазара .Как ще продадат тесла примерно или епъл с тоя скъп долар .. нема шанс ! Според мен се подготвя оттеглянето на долара като световна валута .. кога ще се случи това .. божа работа, но кагато се случи, ... ето тога ще е много интересно време. Европа и тя реагира, не може да си позволи да е неадекватна .. И на фона на това, аз пак си мисля, че лева е супер подценен в момента. Ако в България нещата продължават така кеша след някоя година ще стане супер дефицит, съответно скъп .. елементарна логика. За това смятам, че и имотито образно казано ще станат по 2 за лев . В момента се наблюдава масова сеч навсякъде, която може да се оправдава с политическите трусове, но аз си я обяснявам с предсмъртните мускулни спазми на много умиращи бизнеси . 2009 - 2010 година помня как фалираха 600 транспортни фирми ... Тази криза има индикации на по тежка от предходната .. някой я сравняват с великата депресия в хамерика ..

      Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Истината е една - Света Троица с над 6% спад за 2020. На базата на 5-10% ръст в другите райони. Това нещо да ти говори, а дедо Пеше? Май никой не иска да живее в това заформящо се гето, хахаха....

      https://www.segabg.com/hot/category-...m-se-razigraha
      Много ми е интересна методиката по която получават тези цифри
      Last edited by marsianec1; 13.05.2021, 20:54.
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

        пак ли МЯУ? Откоги сме го зачекали....
        Ми аз не знам кой е този младеж, сега видях в нета....Все тая....
        Интересно е обаче човек как се готви за инфлация и високи лихви, ако има кеш над битовите му нужди....Чака кеша да не е вече повече от нуждите му вероятно :-) , а през това време докато всичко поскъпва яко имотите ще поевтиняват номинално със сигурност.... по 2 за лев :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          от фейса на Валдислав Панев... тези, които се вълнуват не само от лалане са в час кой е.
          пак ли МЯУ? Откоги сме го зачекали....

          Коментар


          • Подгответе се за покачване на лихвите (по-скоро, отколкото се смяташе досега) и инфлацията, с всички съпътстващи последици. Това означава по-високи вноски по ипотеките и по-бързо обезценяване на парите.
            Това и в международен, и в български план. Имайте го предвид като вземате решения за покупка на имоти, за теглене на дългосрочен кредит или лизинг за нова кола. Сега лихвите може да изглеждат атрактивни, но вероятно след 2-3 години ще са на съвсем други нива.
            Причините - вече над 10 години печатане на пари и негативни лихви, които водеха до бум на имотите и технологичните акции, както на други активи. Сега това се пренася в реалния сектор. Виждаме какво се случва в магазините, със строителните материали. Цените растат. И това е само началото, освен ако не започнат да се вдигат лихвите. Средната класа ще продължи да изтънява, но вече не само на Запад, а и тук. В Европа цените на въглеродните емисии покачват допълнително инфлацията. Животът на гърба на внуците не е лесна работа.
            от фейса на Валдислав Панев... тези, които се вълнуват не само от лалане са в час кой е.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • https://business.dir.bg/banki-i-fina...ioni-v-bankite

              Пачки по стотачки
              Тули по поръчки....:-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Бива я Венко ора има всякакви.Магазини всякакви каквото ти дотрябва и когато ти дотрябва има.Метро транспорт три парка.На 20 минути от идеален център.изгониха наркоманите при тебе у Папурково.Много нови сгради никнат всеки месец.На мен ми харесва...парка на Света Троица е много добре.По убаво е от папурково и бучумишите.Индийци се намират у съседната зона е татарлито....Но ще им намерят цаката да ги изгонят...Много апетити има за мястото.На мен индийците не ми пречат и като гледам от тях има много по свестни от тия папурковци къде претендират да са елит...Разправял съм случката на пазар Димитър Петков дето един българин ме накара да се срамувам а циганката ме намправи разноглед....
                евала пеше.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Истината е една - Света Троица с над 6% спад за 2020. На базата на 5-10% ръст в другите райони. Това нещо да ти говори, а дедо Пеше? Май никой не иска да живее в това заформящо се гето, хахаха....

                  https://www.segabg.com/hot/category-...m-se-razigraha
                  Говори ми разбира се и то е че с главата не си наред.Не вярваше на брокери сега извъднъж започна да им вярваш....когато ти е угодно вярваш когато не ти е угодно не вярваш.Всички знаем как се манипулират цени...Не казвам че Света троица е най хубавото място но на мен си ми харесва....Я ми кажи у Иван Вазов колко кооперации имат дворове?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo

                    Напротив, той обичаше да се хвали с нас, въпреки че с него не се разбирахме, заради лошите му инвестиции и това че не ми даваше нищо в периода 2002 - 2016 г.

                    А вярваше като теб в собственото производство, затворен цикъл, големи добиви и да се прави по съвременния начин, без мизерия, с големи инвестиции. Продажбите му бяха слаби и много го крадяха местните селяни.
                    Е няма как говедо като тебе да се разбира с почтен и трудолюбив човек.Замисли се какво съм ти написал...Не е за да те обиждам но ти явно не може да се промениш..С кои вас се е хвалел баща ти не зная.Не петни повече паметта му.Венко ясно ти каза чии гени си наследил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      пеше, зона б-18 бива ли я?
                      има ли много бели ора тама или е предимно индийци?
                      Бива я Венко ора има всякакви.Магазини всякакви каквото ти дотрябва и когато ти дотрябва има.Метро транспорт три парка.На 20 минути от идеален център.изгониха наркоманите при тебе у Папурково.Много нови сгради никнат всеки месец.На мен ми харесва...парка на Света Троица е много добре.По убаво е от папурково и бучумишите.Индийци се намират у съседната зона е татарлито....Но ще им намерят цаката да ги изгонят...Много апетити има за мястото.На мен индийците не ми пречат и като гледам от тях има много по свестни от тия папурковци къде претендират да са елит...Разправял съм случката на пазар Димитър Петков дето един българин ме накара да се срамувам а циганката ме намправи разноглед....
                      Last edited by national power; 13.05.2021, 16:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Не ми приписвай качества които нямам.Баща ти явно е бил честен и почтен човек и сигурмо до е срам от тебе
                        пеше, зона б-18 бива ли я?
                        има ли много бели ора тама или е предимно индийци?
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          евго, имам чувство, че светогледа и поведението ти са оформени под въздействието на майка ти и баба ти.
                          и без никакво участие на баща ти.
                          Не е така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo

                            Напротив, той обичаше да се хвали с нас, въпреки че с него не се разбирахме, заради лошите му инвестиции и това че не ми даваше нищо в периода 2002 - 2016 г.

                            А вярваше като теб в собственото производство, затворен цикъл, големи добиви и да се прави по съвременния начин, без мизерия, с големи инвестиции. Продажбите му бяха слаби и много го крадяха местните селяни.
                            евго, имам чувство, че светогледа и поведението ти са оформени под въздействието на майка ти и баба ти.
                            и без никакво участие на баща ти.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Абе ти в много неща си убеден ма си далече от истината
                              Истината е една - Света Троица с над 6% спад за 2020. На базата на 5-10% ръст в другите райони. Това нещо да ти говори, а дедо Пеше? Май никой не иска да живее в това заформящо се гето, хахаха....

                              https://www.segabg.com/hot/category-...m-se-razigraha

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                И в началото на 2008г стана жертва на измама и не му платиха 2/3 от това лозе при продажба. А той можеше да се допита до нотариуската и тя щеше да му каже, че има голям риск и да му обясни нещата от правна гледна точка.

                                Той изповядваше твоите ценности бай Пешо (вкл. еснафство и икономии за някой неща) , : )
                                Не ми приписвай качества които нямам.
                                Last edited by X_Y; 13.05.2021, 18:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X