IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

    значи аз не съм точно контрапункт на това, което твърдиш .. да така е в известен смисъл!
    при уреден нормален доход хората нямат амбиции да покоряват света .. предпочитат по лекичко да я карат и да имат повече лично време ..
    но това не значи че там няма антистемни играчи или че в германия антистемните нямат успех, напротив .. и в германия съм живял ... не много,
    но зная, че немската ситема на ниско ниво е много по пропусклива от българската .
    в българия може да се случи точно и само това, което може да се случи ...
    повода на българина е много, ама много по къс от този на немеца или на европееца въобще
    съществената разлика е, че тук само изглежда, че няма контрол, всъщност контрола е повсеместен..
    и е трудно да намериш пролука .. в немция и въобще европа е обратно
    изглежда, че контрола е много по сериозен .. всъщност само изглежда така ..
    имат много по добре работеща система, но тя работи един вид в стен бай режим,
    а нашата е в пълно натоварване постоянно...
    има доста съществени разлики. но нещата най напред
    зависят от амбициите на човек .. има хора, които искат единствено спокойствие и сигурност ...
    има други, които мислят, че могат да променят света ..

    принципно обаче всеки човек изхожда от собственото си виждане за света
    и мисли че света е такъв какъвто той го вижда, но не е така .. различните хора виждат различни неща
    имат различни потребности и.тн
    инак пак принципно може да се каже,
    че на българина наистина му липсва уреденост, спокойствие и сигурност
    но има отделни единици, които са свикнали да живеят друго яче, друго им липсва и имат други цели
    Как да имаш успех антисистемно в среда, уважаваща правилата? Хайде да ги чуя успелите антисистемни в Германия. Че тук е направено точно обратно - не с 1% късмет случайно да успееш, докато всички ти пречат - а да играеш по правилата и да успяваш в 99%. Затова ти прилича на каишка, успеваемостта е много по-висока и не ти пречат общо взето, но пък си има конкуренция. В Б-стан я няма, затова сульо и пульо се пробват по нечестен път да преуспяват. Дори и ако успеят, за качество не може да става и дума, за производителност пък хептен пълно натоварване знаеш ли кога, че те са като мухи без глави българските бизнесмени ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Глупости на търкалета, да си антисистемен има смисъл само в Б-стан и подобните В белия свят като Германия си играеш по правилата и всичко си върви, никой не се напъва да ти пречи. На оня малкия глъмпер да му подскажа - сума ти народ си живее рентиери от наеми и то със стандарт в пъти над тоя на софийския планктон. Висят по курортите и не им дреме.
      значи аз не съм точно контрапункт на това, което твърдиш .. да така е в известен смисъл!
      при уреден нормален доход хората нямат амбиции да покоряват света .. предпочитат по лекичко да я карат и да имат повече лично време ..
      но това не значи че там няма антистемни играчи или че в германия антистемните нямат успех, напротив .. и в германия съм живял ... не много,
      но зная, че немската ситема на ниско ниво е много по пропусклива от българската .
      в българия може да се случи точно и само това, което може да се случи ...
      повода на българина е много, ама много по къс от този на немеца или на европееца въобще
      съществената разлика е, че тук само изглежда, че няма контрол, всъщност контрола е повсеместен..
      и е трудно да намериш пролука .. в немция и въобще европа е обратно
      изглежда, че контрола е много по сериозен .. всъщност само изглежда така ..
      имат много по добре работеща система, но тя работи един вид в стен бай режим,
      а нашата е в пълно натоварване постоянно...
      има доста съществени разлики. но нещата най напред
      зависят от амбициите на човек .. има хора, които искат единствено спокойствие и сигурност ...
      има други, които мислят, че могат да променят света ..

      принципно обаче всеки човек изхожда от собственото си виждане за света
      и мисли че света е такъв какъвто той го вижда, но не е така .. различните хора виждат различни неща
      имат различни потребности и.тн
      инак пак принципно може да се каже,
      че на българина наистина му липсва уреденост, спокойствие и сигурност
      но има отделни единици, които са свикнали да живеят друго яче, друго им липсва и имат други цели
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Ти кат вземаш сега от донор кат мен ти дават 8К евро да ги делкаш 7 години на вноски. А за хана докат ти увисне пищова има да даваш. И през това време на вода и леб, не се ли виждаш колко ти е размаха. Парите трябва да се изкарват и бързо ликвидираш кредита - това е целта. Не можеш да разбереш.
        Има имот който задължително трябва да вземеш, когато го видиш. И това не можеш да разбереш. Цената му скоро е друга. И ти губиш пари, дори да вземеш евтин кредит тогава.
        Глупи, кой ликвидира кредити с лихви под инфлацията? Ми само глупак като тебе, дето се е нагърмял на 17% хахаха Точно такива задължително скачате само като видите - и после има олеле кво станА?! Ми 17% ГПР стана хахахаха

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          1 милиард евро са да кажем 2% от БВП не 1%

          А 2% от БВП въобще не са сума за пренебрегване когато идват като допълнение

          Към тези 7 милиарда евро добави още около 21 милиарда гаранции за нисколихвени държавни заеми

          Тоест ако бъдещо правителство реши да ги ползва това са по още 3 милиарда евро на година и вече говорим за фрапиращите 8% от БПВ

          Това може да създаде такъв инфлационен натиск че ум ще ти зайде
          Ум Белия Делфин, правителството нищо не може да решава - може да пише програми и да се надява да усвои все нещичко по тях
          Помисли си какво ще стане в икономика като тая, когато фондовете приключат. Абстиненцията ще бъде фатална...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Гърция ти е много нагледен пример как евтините пари от ЕС могат да раздуят инфлацията и цените на имотите

            Ма като свършили парите и имотите се били сринали - И в БГ ще се сринат просто чекане му е майката
            преди 7-8 години цените на имотите в гърция бяха в пъти по скъпи от еквивалента у нас ..
            сега мога да извадя не малко примери в обратна посока .. средно добри курортни селища в гръцко с около 30 % 50 % по ниска цена от еквивалентни по нашето море . има къщета и то не тип бунгало по около 60 кв. за около 40 к евро .. при нас за бунгало искат повече ..
            нищо повече не ми е необходимо за да съм сигурен, че при нас балона е надут до пръсване
            за да не търся конкретни обяви за пример .. просто споделям , че едно комши взе такова къще за 39 000 евро и ми се хвали,
            че в пика на сезона прибира по 2100 еврака на месец, изключваме миналата година нали ...
            и това по мога да го разбера като инвестиция аз .. тука такова нещо не виждам, ако греша поправи ме
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              гърците не помня колко милярда взеха май около 400 .. капка капка .. .. не помня с точност но от мината за злато май илизат на година 10 милиарда ..
              Гърция ти е много нагледен пример как евтините пари от ЕС могат да раздуят инфлацията и цените на имотите

              Ма като свършили парите и имотите се били сринали - И в БГ ще се сринат просто чекане му е майката

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Ясно е от какво си бягал, но предполагам ти е ясно ,че който от каквото бяга го стига, или не ти е ясно ?! Вдигни летвата ,можеш само ако можеш да преодолееш провинциалния си манталитет !
                Добре столичанино. Слушам!
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  1 милиард евро са да кажем 2% от БВП не 1%

                  А 2% от БВП въобще не са сума за пренебрегване когато идват като допълнение

                  Към тези 7 милиарда евро добави още около 21 милиарда гаранции за нисколихвени държавни заеми

                  Тоест ако бъдещо правителство реши да ги ползва това са по още 3 милиарда евро на година и вече говорим за фрапиращите 8% от БПВ

                  Това може да създаде такъв инфлационен натиск че ум ще ти зайде
                  гърците не помня колко милярда взеха май около 400 .. капка капка .. .. не помня с точност но от мината за злато май илизат на година 10 милиарда ..
                  действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    На кретена всичко му е ясно само едно не му е ясно що все е от страната на булката

                    Що той толкова умен и красив е затънал в дългове и пере чершафи та да покрива ипотеката, а тъптите имат кеш да купуват

                    Усеща че има нещо гнило ама не му стига акъл да го разбере
                    Плещи напред назад, а аз се правя че не помня кво е писал. И то без да се старая особено. .
                    Last edited by RUBLA; 08.06.2021, 08:59.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Ти кат вземаш сега от донор кат мен ти дават 8К евро да ги делкаш 7 години на вноски. А за хана докат ти увисне пищова има да даваш. И през това време на вода и леб, не се ли виждаш колко ти е размаха. Парите трябва да се изкарват и бързо ликвидираш кредита - това е целта. Не можеш да разбереш.
                      Има имот който задължително трябва да вземеш, когато го видиш. И това не можеш да разбереш. Цената му скоро е друга. И ти губиш пари, дори да вземеш евтин кредит тогава.
                      Ясно е от какво си бягал, но предполагам ти е ясно ,че който от каквото бяга го стига, или не ти е ясно ?! Вдигни летвата ,можеш само ако можеш да преодолееш провинциалния си манталитет !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Би ли се изразил по-точно, че гастарът от това което каза не те разбра.
                        Кредит да взема ли ме подтикваш?
                        Готови? Намерих ги на улицата. Спънах се в едно куфарче.
                        А готовите кво да ги правя? Искаш ли да ти ги дам да реинвестираш в хана си.
                        На кретена всичко му е ясно само едно не му е ясно що все е от страната на булката

                        Що той толкова умен и красив е затънал в дългове и пере чершафи та да покрива ипотеката, а тъптите имат кеш да купуват

                        Усеща че има нещо гнило ама не му стига акъл да го разбере
                        Last edited by RUBLA; 08.06.2021, 08:58. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Къде да разбереш бре гаста, като кога взимаш кредити са по 17% ГПР хахаха Донор. Готовите ще ги дозариеш в бетон, щото нямаш акъл за тях - и после пак ще виснеш на банките, акъл море - глава шамандура. На мен ще ги дадеш, много ясно - още от момента, в който си ги сложил на влог си ми ги дал...
                          Ти кат вземаш сега от донор кат мен ти дават 8К евро да ги делкаш 7 години на вноски. А за хана докат ти увисне пищова има да даваш. И през това време на вода и леб, не се ли виждаш колко ти е размаха. Парите трябва да се изкарват и бързо ликвидираш кредита - това е целта. Не можеш да разбереш.
                          Има имот който задължително трябва да вземеш, когато го видиш. И това не можеш да разбереш. Цената му скоро е друга. И ти губиш пари, дори да вземеш евтин кредит тогава.
                          Last edited by RUBLA; 08.06.2021, 09:00.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                            що сте толкова наивни вие бе ? повече от 30 години преход , половината са в съюза , кога видяхте някой да даде пари на обикновен човек, работник .. има елементарни неща, които могат да доведат населението до просперитет и тези неща не са пускане на хиликоптерни пари .. едно е да нахраниш гладния с риба веднъж .. съвсем друго е да го научиш да лови риба .. няма да се случи това ... има да се оправя междуфирмената задлъжнялост .. икономика трябва работеща за тая работа 1 милиард е едно голямо нищо, няма 1 % от бвп .. това е капка в морето
                            1 милиард евро са да кажем 2% от БВП не 1%

                            А 2% от БВП въобще не са сума за пренебрегване когато идват като допълнение

                            Към тези 7 милиарда евро добави още около 21 милиарда гаранции за нисколихвени държавни заеми

                            Тоест ако бъдещо правителство реши да ги ползва това са по още 3 милиарда евро на година и вече говорим за фрапиращите 8% от БПВ

                            Това може да създаде такъв инфлационен натиск че ум ще ти зайде

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Набий се, точно като те четох как ще допълваш като спадало и ми стана ясно какъв си нулевак
                              Нищо не разбираш, затова. Ще се набия и без да ми казваш точно ти. какъв кошмар? 5 твои бунгала.
                              Айде, с коините вече хотел на Солунския брег требе да си построил. Ама май ти си нулевак още от изхода от Ловеч преди 3 декади.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Би ли се изразил по-точно, че гастарът от това което каза не те разбра.
                                Кредит да взема ли ме подтикваш?
                                Готови? Намерих ги на улицата. Спънах се в едно куфарче.
                                А готовите кво да ги правя? Искаш ли да ти ги дам да реинвестираш в хана си.
                                Къде да разбереш бре гаста, като кога взимаш кредити са по 17% ГПР хахаха Донор. Готовите ще ги дозариеш в бетон, щото нямаш акъл за тях - и после пак ще виснеш на банките, акъл море - глава шамандура. На мен ще ги дадеш, много ясно - още от момента, в който си ги сложил на влог си ми ги дал,...
                                Last edited by RUBLA; 08.06.2021, 09:01. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X