IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Въпросът не е към мен (извинявам се), но понеже и на мен ми звучиш НАД възрастта си (айде да не са 60+, ама поне 50+) ще ти споделя моето мнение. А пък ти си прецени дали да се съгласиш с него или не.

    При теб има много носталгия към соц-а, а всеки носталгичен порив към миналото, който по същество не е към миналото, защото настоящето е по-добро от миналото (вярвам немалко хора ще се съгласят - материалните възможности, както и тези за пътуване изобщо не могат да се сравняват с това преди '89), а е порив към отминалата младост -> автоматично те праща към контингента на бсп-то. Изобщо асоциациите към човек, който живее в миналото са като към човек, на който вече не му остава много живот.

    Живей в настоящето, не в миналото... (но не и в бъдещето)!
    Който живее в миналото, живее там или от чувство на вина (защото не можеш да се върнеш в миналото, а само в спомените си за него и се опитва да поправи някоя грешка или друго...), а тоя който живее в бъдещето - пребивава там от страх и безпокойство и се опитва да го подреди (няма как да отидеш в бъдещето, а само в илюзиите си за него). Но и двата типа (минало и бъдеще) не живеят в настоящето и затова го пропускат. А ние имаме само него. Друго време няма! Миналото е в спомените ни, бъдещето - в представите ни. Дори днес да е последния ти ден от живота - живей днес, не вчера!

    p.s.
    Ако продължаваш да мислиш за жените като консерви със срок на годност... дори да не го казваш -> най-вероятно излъчването ти е такова и жените го усещат. Затова трябва да промениш вътрешн. си нагласа.
    Все пак е форум и хората пишат каквото им харесва.

    Никога не съм гласувал за БКП и БСП (няма да ти кажа защо). Има един такъв момент, че колкото по-отдалечен е един момент от настоящото, толкова хората повече го харесват и им се струва като приказка.

    И нямам излъчване на чичак. Зимата като сложа шапка (и не ми се вижда косата), а лицето ми е младо, без брада и мустаци, бръсна се редовно), лелките и жените в градския транспорт или в магазина ми казват "Момче......еди какво си".

    Коментар


    • Ето тези финансират до 100% след пандемията

      https://www.dbank.bg/bg/individualni...00-finansirane

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Малко личен опит като съвет към Евго, ще помоля модераторите да не го трият, че има стойност в написаното. С жените не трябва да говириш много, трябва да ги оставиш те да говорят, а ти да слушаш с внимание, без значение дали това което казват ти се струва глупост или не. Като излезете на среща казваш по някое изречение на различни теми и където видиш че има интерес я оставяш да говори без да я прекъсваш( жените обичат да говорят) а ти слушаш с интерес и се съгласяваш с казаното
        От първото изречение мислех, че ще дадеш мнение от опита ти за % самоучастие и кредит при покупка на жилище, ама съм се объркал.....забравих, че си понижител, а от вас само празни брътвежи и мечти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
          И ако може да ми напишеш, какво точно съм казал, че звуча като 60+.
          Въпросът не е към мен (извинявам се), но понеже и на мен ми звучиш НАД възрастта си (айде да не са 60+, ама поне 50+) ще ти споделя моето мнение. А пък ти си прецени дали да се съгласиш с него или не.

          При теб има много носталгия към соц-а, а всеки носталгичен порив към миналото, който по същество не е към миналото, защото настоящето е по-добро от миналото (вярвам немалко хора ще се съгласят - материалните възможности, както и тези за пътуване изобщо не могат да се сравняват с това преди '89), а е порив към отминалата младост -> автоматично те праща към контингента на бсп-то. Изобщо асоциациите към човек, който живее в миналото са като към човек, на който вече не му остава много живот.

          Живей в настоящето, не в миналото... (но не и в бъдещето)!
          Който живее в миналото, живее там или от чувство на вина (защото не можеш да се върнеш в миналото, а само в спомените си за него и се опитва да поправи някоя грешка или друго...), а тоя който живее в бъдещето - пребивава там от страх и безпокойство и се опитва да го подреди (няма как да отидеш в бъдещето, а само в илюзиите си за него). Но и двата типа (минало и бъдеще) не живеят в настоящето и затова го пропускат. А ние имаме само него. Друго време няма! Миналото е в спомените ни, бъдещето - в представите ни. Дори днес да е последния ти ден от живота - живей днес, не вчера!

          p.s.
          Ако продължаваш да мислиш за жените като консерви със срок на годност... дори да не го казваш -> най-вероятно излъчването ти е такова и жените го усещат. Затова трябва да промениш вътрешн. си нагласа.
          Last edited by Julius_BG; 21.05.2021, 14:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Малко личен опит като съвет към Евго, ще помоля модераторите да не го трият, че има стойност в написаното. С жените не трябва да говириш много, трябва да ги оставиш те да говорят, а ти да слушаш с внимание, без значение дали това което казват ти се струва глупост или не. Като излезете на среща казваш по някое изречение на различни теми и където видиш че има интерес я оставяш да говори без да я прекъсваш( жените обичат да говорят) а ти слушаш с интерес и се съгласяваш с казаното
            ОК, мерси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Здрасти Евго, питам да съм в течение на нещата. Ако знаеш кажи ми за моя въпрос, колко преди пандемията беше изискването. Какви са сега лихвите ??
              Аз съм изплатил един ипотечен кредит за 10г, отделно го знам и от практиката.

              Отива се с конкретна оферта за харесан от теб апартамент. Трябва да им докажеш, че ще имаш доходи за срока на кредита и че имаш имущество.
              Трябва да се провери продавачът дали е коректен.

              Има един важен момент, който не се казва по принцип, съгласно правото на ЕС, че след първата година можеш да довнасяш по всяко време (но не малки суми, а по-големи) и да намаляваш срока или вноската на кредита, без да плащаш санкция.

              Много е от значение как ще ти оценят апартамента и от там зависи колко кредит ще ти дадат. Оценителят може да даде висока оценка (ако има хубав ремонт) и да ти дадат голям кредит. И обратно, оценителят да даде малка оценка и да ти отпуснат малък кредит. Не се съгласявай да ти дадат и потребителски кредит и кредитна карта, защото там лихвите са високи. Има такси за много неща (за оценителя, за правно становище, първоначална такса, а те не са включени в лихвения процент по кредита). Сега лихвите са ниски около 3%, но като вземеш кредит след няколко години можже да ти я повишат.

              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение




                И ако може да ми напишеш, какво точно съм казал, че звуча като 60+.
                Малко личен опит като съвет към Евго, ще помоля модераторите да не го трият, че има стойност в написаното. С жените не трябва да говириш много, трябва да ги оставиш те да говорят, а ти да слушаш с внимание, без значение дали това което казват ти се струва глупост или не. Като излезете на среща казваш по някое изречение на различни теми и където видиш че има интерес я оставяш да говори без да я прекъсваш( жените обичат да говорят) а ти слушаш с интерес и се съгласяваш с казаното

                Коментар


                • В град с 85% наематели ще има рефередум дали да се одържавят апартите на фондовете за да им намалят наема. И това е в сравнително консервативна Германия. Сещай се како като вкарам БСП-то на власт...

                  https://www.businessinsider.com/berl...ndlords-2021-5

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Привет братле,

                    ако е за ипотечен кредит при различните банки е различно, зависи от типа строителство.

                    Но ако имаш над 15% от сумата, ще те одобрят. Те гледат и рисковия профила на клиента, оценяват обезпечението и какви доходи има семейството и дали може да изплаща.

                    Отпускат и потребителски кредит (заедно с ипотечния), но лихвата е по-висока.
                    Здрасти Евго, питам да съм в течение на нещата. Ако знаеш кажи ми за моя въпрос, колко преди пандемията беше изискването. Какви са сега лихвите ??

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                      Пичове да ви питам нещо на бързо. Който знае и има минута време да ми каже.
                      Преди пандемията колко баше минималното самоучастие като изискване на банките за отпускане на кредит и сега в момента колко е ??
                      Привет братле,

                      ако е за ипотечен кредит при различните банки е различно, зависи от типа строителство.

                      Но ако имаш над 15% от сумата, ще те одобрят. Те гледат и рисковия профила на клиента, оценяват обезпечението и какви доходи има семейството и дали може да изплаща.

                      Отпускат и потребителски кредит (заедно с ипотечния), но лихвата е по-висока.
                      Last edited by Evgo; 21.05.2021, 14:09.

                      Коментар


                      • Пичове да ви питам нещо на бързо. Който знае и има минута време да ми каже.
                        Преди пандемията колко баше минималното самоучастие като изискване на банките за отпускане на кредит и сега в момента колко е ??

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                          Всъщност другия му смисъл е душевна бедност, затова ми е любопитно в кой края на страната го ползвате жаргонно.

                          Но при всяко положение е остаряла форма, не веднъж съм ти казвал за езика. Пред хората, казваш, че не говориш така, но така мислиш, и звучиш като 60+. А не ти отива на 40-те години.
                          Да ти кажа, на живо не говоря точно така, както пиша тук.

                          И съм запомнил съвет от мъжете тук изобщо да не коментирам НРБ, ретро неща и минали ценности пред жените.

                          Ако знаеш как бях на 20+ (огън), с високо ниво на хормоните, със собствено мнение и не цепех басма на никой.


                          И ако може да ми напишеш, какво точно съм казал, че звуча като 60+.
                          Last edited by Evgo; 21.05.2021, 13:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Има и друг смисъл "еснафството" - провинциална стиснатост, скъперничество, икономии, все да не се минат, много са важни бурканите, при майкини така го правим и т.н.
                            )
                            Всъщност другия му смисъл е душевна бедност, затова ми е любопитно в кой края на страната го ползвате жаргонно.

                            Но при всяко положение е остаряла форма, не веднъж съм ти казвал за езика. Пред хората, казваш, че не говориш така, но така мислиш, и звучиш като 60+. А не ти отива на 40-те години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                              да, ама понеже е български форум - отговори човека, ама нищо не каза.
                              свиквай.
                              ще се опитам да го обясня аз както го разбирам.

                              въртеливите дупари са нова порода хуманоиди, обитатели на офисите и кол центровете.
                              малко се е размила сексуалната им ориентация и са загубили повечето вторични полови белези.
                              не са способни на физическа или друга по-сложна дейност от това
                              да вдигат телефона и да четат указания от наръчници за обслужване на клиенти.
                              поради тия специфични условия са развили походка тип "въртеливо дупе"
                              нещо такова.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                                Адаш, аз ниво кога съм дигнал, ти още не си бил засадил черешовите дървета.
                                Не бе, питам щото бая народ тук използва някакви диалектни форми, които са неразбираеми в книжовния език. Гената например всяко второ изречение му е за еснафство - което е занаятчийство.
                                Има и друг смисъл "еснафството" - провинциална стиснатост, скъперничество, икономии, все да не се минат, много са важни бурканите, при майкини така го правим и т.н.

                                А въртеливи дупета (според Пешо) е мъже, които си въртят дупето и да дошли в София като наематели и в търсене на работа, от новата вълна, не се интересуват от жени и предпочитат Младост за под наем. Не са ходили в казарма и я няма онази мъжка твърдост, както при актьора Христо Шопов.

                                Аз под въртеливи дупета разбирам и жени, които са въртиопашки,

                                Коментар

                                Working...
                                X