IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще си получим сумата, която е депозирана, но ще можем да си купим по-малко неща с тази сума. За да запазим стойността на парите, трябва да изберем нещо различно от депозит, защото лихвите там са много близки до 0%", разясни Стойков, като препоръча инвестицията в имот.

    https://www.expert.bg/macroview/econ...o-1644923.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Само да вметна, купил си на майната си от морето в покрайнините на Солун. Ти си по окръжните околности, това е ясно. Това първо. Второ - лош избор. Що не пита Бота де да купиш точно. Не трябваше изобщо да е в окръжния Солун.
      Убавец гастармоне, ти дори нямаш представа къде съм купил в Солун - води се център Седи в Пуевен даге и лекувай мангалите, там само те и бай Пешо останаха
      Бота ходи да пазарува след мен, какво да го питам него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Той и Солун като в Йемен. Сал вместо пясък - море. Дребни разлики някви.
        Че аз купувам по цял свят, да не съм смотан като теб да ме притесняват цените тук и там хахаха Цените нека станат зверски, като и дойде времето на продажбата - ще те викна да си купиш една стаичка, дотогава може да си опукал всичката гастарска парица даже. Инак за теб небоядисан е таман, както си свикнал под камилите - ще си в Рая
        Само да вметна, купил си на майната си от морето в покрайнините на Солун. Ти си по окръжните околности, това е ясно. Това първо. Второ - лош избор. Що не пита Бота де да купиш точно. Не трябваше изобщо да е в окръжния Солун.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Абе баш ти дето си си е Йемен. Само дето трева имаш у двора.
          Ще ти дадат...кво ще купиш? Нали заселниците са изкупили де що има и цените са зверски кредит може да вземеш да пребоядисаш и то като се куртулишеш от този. Бе я го продавай тоз хан и небоядисан.
          Той и Солун като в Йемен. Сал вместо пясък - море. Дребни разлики някви.
          Че аз купувам по цял свят, да не съм смотан като теб да ме притесняват цените тук и там хахаха Цените нека станат зверски, като и дойде времето на продажбата - ще те викна да си купиш една стаичка, дотогава може да си опукал всичката гастарска парица даже. Инак за теб небоядисан е таман, както си свикнал под камилите - ще си в Рая
          Last edited by redcretin; 19.09.2021, 00:07.

          Коментар



          • Абе баш ти дето си си е Йемен. Само дето трева имаш у двора.
            Ще ти дадат...кво ще купиш? Нали заселниците са изкупили де що има и цените са зверски кредит може да вземеш да пребоядисаш и то като се куртулишеш от този. Бе я го продавай тоз хан и небоядисан.
            Last edited by RUBLA; 19.09.2021, 11:12. Причина: Изтрито мнение.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Гледането на обявите е най лесният начин да попаднеш в заблуда за пазара

              Едва когато почнеш реално да търсиш ще го разбереш

              Основното предимство на пазара в София е че това е най лесният път да си спасиш парите от инфлацията с минимален риск
              Спасяване чрез попиляване

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Незнам дали забелязваш но релно в момента от така наречената група на понижителите няма нито един дето да иска да купи при евентуален спад

                Всичките са в графата на кибиците, не просто изпаднали от пазара те никога не са били на него та да изпаднат

                Просто ти се чудя защо им даваш реплики тотален игнор и ще си заминат сами
                Ледчо, докато има кибици съм спокоен за наемите. Макар че повечето не са ми таргет. Нали помниш Кретушев кво държеше в Сф - гарсонерка за 100 български лева в Драгалевци. Кво да кажа, Бусманци, Лулин, Фондови жилища, Х. Димитър е добър таргет за тях за наеми.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  От време на време хвърлям поглед на темата и понеже виждам, че повечето коментиращи са на мнение, че имотите ще продължават да се качват, да ви питам каква според Вас ще е причината за това?
                  Световният комунизъм- разбирай мораториум върху плащането на кредити, забрана на гоненето на неплащащи наематели, даване на заеми на големите корпорации на 0% лихва( с което те си правят обратно изкупуване на акциите и изкуствено им се вдига цената), огромно печатане на пари водещо до обезценката им( повече пари преследват същия брой стоки и услуги).......А конкретно за България освен имотите и чужбинските борси няма много смислени варианти за инвестиция на обикновеният човек.
                  Last edited by mitko2848; 19.09.2021, 00:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Гледането на обявите е най лесният начин да попаднеш в заблуда за пазара

                    Едва когато почнеш реално да търсиш ще го разбереш

                    Основното предимство на пазара в София е че това е най лесният път да си спасиш парите от инфлацията с минимален риск

                    Но предвид това, че дори в София тенденцията е населението да намалява, а строителството си продължава - дори май наскоро имаше статия за рекорден брой разрешителни за строеж през 2020-а, в дългосрочен план рискът не е ли доста голям?
                    Ако се купува за отдаване под наем, тенденциите не са ли да има все по-голям брой жилища и все по-малко наематели?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
                      Здравейте,

                      От време на време хвърлям поглед на темата и понеже виждам, че повечето коментиращи са на мнение, че имотите ще продължават да се качват, да ви питам каква според Вас ще е причината за това?
                      Причините, поради които съм скептичен са, че България е с едно от най-бързо намаляващото и застаряващо население. Миналата година дори населението в София беше отбелязало спад от над 15 хил. души. Прави ми впечатление, че има куп имоти, които си стоят по сайтовете било то за продажба или за отдаване под наем не от месеци, а от повече от година.
                      А и покрай новата реалност около Ковид, все повече хора предпочитат да се изнесат от големите градове. Или поне това са моите лични впечатления.
                      Може би аз пропускам нещо.
                      Гледането на обявите е най лесният начин да попаднеш в заблуда за пазара

                      Едва когато почнеш реално да търсиш ще го разбереш

                      Основното предимство на пазара в София е че това е най лесният път да си спасиш парите от инфлацията с минимален риск

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Първо не са само те. Много хора биха купили нещо стойностно при понижен тренд. Проблемът им е че си мислят че ще купят. Ще чакат още и още спад, нищо свястно няма да намерят, а кризата може да ги смачка та и с 50% надолу пак да не купят.
                        Ето, Песи отговори на ръба Янко, голем ръб неизпилим ...лакти, бутане. За нещо което си заслужава и е на добра за района цена.
                        Да не му казвам един как е искал преди мен, да ме изпревари бутайки шума в ръцете на брокера на продавача да захлупи. А долу чакаха още двамина. 2018 - Май месец.
                        Разбра ли бе, ръбчо, Янко инвеститора на каквото и когато трябва по много.
                        Незнам дали забелязваш но релно в момента от така наречената група на понижителите няма нито един дето да иска да купи при евентуален спад

                        Всичките са в графата на кибиците, не просто изпаднали от пазара те никога не са били на него та да изпаднат

                        Просто ти се чудя защо им даваш реплики тотален игнор и ще си заминат сами

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          пусни обява и ще разбереш - 99% от обадилите се ще са секретарки/брокери
                          Аз немам време да стоя като портиерка с ключовете и на телефона да посрещам и давам обяснение на кой ли не. Също съм отдавал през брокер. Само два пъти купих с наематели и почти не им вдигнах наема.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Има хора в нужда търсещи бърза продажба и склонни на добри отстъпки. Такива продават на хоум ту ю примерно за под пазарната цена. На мен ми е интересно друго- как 98% от продажбите на готови имоти са през брокери, почти не можеш да видиш обява на собственик Другото нещо което ми е интересно е обяви стоящи по няколко години на които им се вдигат цените- какво ги кара да мислят, че щом 1 година не могатда продадат нещо за 100 лева след 1 година висене по сайтовете за обяви ще могат да го продадат за 150 лева
                            Трябва чавка да ми е изпила акъла да се занимавам с Home to you.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              И ти си прав вероятно по тая програма за интеграция на ромите придобиваш документ ако си стоят там през целият период

                              Аз се чудех що крети не продава на 650к евро и още сега да си бие камшика за Гърция а то трябвало да си изкара целият контракт

                              Ех крети крети не ти ли обясниха какво подписваш та се цани аргатин на резаните карабини
                              Добре че е програмата за него че иначе никакво жилище няма да види.В дойчланд на гъсарбайтерите не им дават много пари.

                              Коментар


                              • Здравейте,

                                От време на време хвърлям поглед на темата и понеже виждам, че повечето коментиращи са на мнение, че имотите ще продължават да се качват, да ви питам каква според Вас ще е причината за това?
                                Причините, поради които съм скептичен са, че България е с едно от най-бързо намаляващото и застаряващо население. Миналата година дори населението в София беше отбелязало спад от над 15 хил. души. Прави ми впечатление, че има куп имоти, които си стоят по сайтовете било то за продажба или за отдаване под наем не от месеци, а от повече от година.
                                А и покрай новата реалност около Ковид, все повече хора предпочитат да се изнесат от големите градове. Или поне това са моите лични впечатления.
                                Може би аз пропускам нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X