IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Лорде, права съм за жалост. Дори има един ужасен проблем в Созопол в един комплекс по този случай. Собственика на земята продал апартаментите с право на строеж, но построил и басейн в комплекса с отделно право на строеж и акт 16. Първите години не са имали проблем, но миналата година умника реши да ги мародерства да му плащат и никой не може да му се противопостави, та се наложи да дам координатите на моя адвокат на едни датчани по този случай. Стравни проблеми могат да възникнат.
    Колкото до това тарикатите-собственици сами няма да си палят сградите все пак, тази хипотеза е лоша най-вече при земетресение и погиване на сградата.
    Да, съществуват тези проблеми при затворените комплекси. Аз затова бягам от тях, а се ориентирах към съвсем друг таргет.

    Радвам се, че за понижителните олигофрени и двамата сме брокери, иначе нищо нямаше да разберат от последната дискусия..да ги успокоим нещастниците, че ще се поболеят клетниците немили недраги.
    Last edited by 13ADROL; 21.07.2021, 01:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Прочети хубаво какво съм написала. Сега си лягам ,че утре имам много работа и ще ставам рано.

      ПП: Попитай ти когото искаш как ще се противопоставиш при погинала сграда с правото си на строеж с/у собственост в/у земята и как ще го реализираш ако собственика откаже. Веднага ти отговарям, нямаш никакъв шанс.
      Ама, в тази хипотеза и собственика на земята няма никакъв шанс да строи...измислено е, тогава за какво ще му е нужна земята? Царевица ли ще сади?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение


        Отговора ми беше към 13adrol по принцип кога се губи право на строеж - и това което аз знам е ако не си завършиш сграда на етап груб строеж до 5 години, при акт 16 това не те касасе. Ти май не четеш. Върни се малко и прочети какво копирах от закона, и утре се обади на доверените адвокати да ги питаш ако ти падне блока губиш ли си правото на строеж да споделиш какво ще ти кажат.
        Прочети хубаво какво съм написала. Сега си лягам ,че утре имам много работа и ще ставам рано.

        ПП: Попитай ти когото искаш как ще се противопоставиш при погинала сграда с правото си на строеж с/у собственост в/у земята и как ще го реализираш ако собственика откаже. Веднага ти отговарям, нямаш никакъв шанс.
        Last edited by Dury; 21.07.2021, 00:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          И аз мисля, че не е права. Ако беше в нейната хипотеза, всички тарикати -собственици на земя дали суперфиция срещу обезщетение, щяха да са горди собственици на новопостроени блокове
          Лорде, права съм за жалост. Дори има един ужасен проблем в Созопол в един комплекс по този случай. Собственика на земята продал апартаментите с право на строеж, но построил и басейн в комплекса с отделно право на строеж и акт 16. Първите години не са имали проблем, но миналата година умника реши да ги мародерства да му плащат и никой не може да му се противопостави, та се наложи да дам координатите на моя адвокат на едни датчани по този случай. Стравни проблеми могат да възникнат.
          Колкото до това тарикатите-собственици сами няма да си палят сградите все пак, тази хипотеза е лоша най-вече при земетресение и погиване на сградата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение


            Отговора ми беше към 13adrol по принцип кога се губи право на строеж - и това което аз знам е ако не си завършиш сграда на етап груб строеж до 5 години, при акт 16 това не те касасе. Ти май не четеш. Върни се малко и прочети какво копирах от закона, и утре се обади на доверените адвокати да ги питаш ако ти падне блока губиш ли си правото на строеж да споделиш какво ще ти кажат.
            В моя случай сградата е построена през 1995г. и съм оптимистично настроен, че няма да падне докато дишам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Не е така. Пиша когато сградата погине по една или друга причина. При положение, че сградата съществува няма никакъв проблем.

              Отговора ми беше към 13adrol по принцип кога се губи право на строеж - и това което аз знам е ако не си завършиш сграда на етап груб строеж до 5 години, при акт 16 това не те касасе. Ти май не четеш. Върни се малко и прочети какво копирах от закона, и утре се обади на доверените адвокати да ги питаш ако ти падне блока губиш ли си правото на строеж да споделиш какво ще ти кажат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Не можеш да придобиеш части от имота под сградата. Можеш да придобиеш идеални части от парцела в който е построена сградата.
                Правилно. Собственост в/у УПИ-то. Това не променя написаното

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  Не си права, може да прочетеш ЗС чл.66 ал.2
                  Естествено в правото винаги има вратички, и да притежаваш идеални части пак могат да построят, и ако имаш само учредено право при бедствие пак може да си "прецакан".
                  И аз мисля, че не е права. Ако беше в нейната хипотеза, всички тарикати -собственици на земя дали суперфиция срещу обезщетение, щяха да са горди собственици на новопостроени блокове

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                    Според закона и юристите не е така. Друг е въпроса кой би се занимавал да строи отново на същото място при такива събития.
                    Лека нощ, но да знаеш, че съм сигурна в това което пиша. Да не дава Господ да се случва, разбира се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Мисля. че това се уреждаше със ЗЗД ,но сега си лягам ,а и нямам време да се ровя. Сигурна съм обаче за тези проблеми защото "доверените" ми адвокати се бориха със зъби и нокти затова преди години и ми го обясняваха,а тогава не платих нищо за да придобия част от земята под сградата.
                      Не можеш да придобиеш части от имота под сградата. Можеш да придобиеш идеални части от парцела в който е построена сградата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Губиш го ако не завършиш сградата на етап груб строеж до 5 години мисля. При акт 16 не можеш да го загубиш освен ако в акта за учредяване на правото на строеж не е записано друго.
                        Не е така. Пиша когато сградата погине по една или друга причина. При положение, че сградата съществува няма никакъв проблем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Без собственост в/у земята винаги си прецакан ако погине сградата.
                          Според закона и юристите не е така. Друг е въпроса кой би се занимавал да строи отново на същото място при такива събития.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Не си права, може да прочетеш ЗС чл.66 ал.2
                            Естествено в правото винаги има вратички, и да притежаваш идеални части пак могат да построят, и ако имаш само учредено право при бедствие пак може да си "прецакан".
                            Без собственост в/у земята винаги си прецакан ако погине сградата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Ето една полезна юридическа дискусия, кога губиш правото на строеж?
                              Губиш го ако не завършиш сградата на етап груб строеж до 5 години мисля. При акт 16 не можеш да го загубиш освен ако в акта за учредяване на правото на строеж не е записано друго.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Не съм сигурен..това право е залегнало, ако собственика на земята реши да унищожи строежа, да не остане единствено негово право да строи върху нея, когато има инвеститор и строител с учредена суперфиция
                                Мисля. че това се уреждаше със ЗЗД ,но сега си лягам ,а и нямам време да се ровя. Сигурна съм обаче за тези проблеми защото "доверените" ми адвокати се бориха със зъби и нокти затова преди години и ми го обясняваха,а тогава не платих нищо за да придобия част от земята под сградата.

                                Коментар

                                Working...
                                X