IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Не е вярно. Излъгали са те или не са били наясно. При унищожение на сградата запазваш правото на строеж до 10 г. по спомен ,но не можеш да го реализираш без съгласието на собственика на земята, а това води до много главоболия и пари.
    Не си права, може да прочетеш ЗС чл.66 ал.2
    Естествено в правото винаги има вратички, и да притежаваш идеални части пак могат да построят, и ако имаш само учредено право при бедствие пак може да си "прецакан".

    Понеже всичките сте мързеливи да ви го копирам тук - " Правото на строеж не се погасява, ако постройката или част от нея погине, освен ако в акта за учредяването е предвидено друго."
    Last edited by pwise; 21.07.2021, 00:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Ето една полезна юридическа дискусия, кога губиш правото на строеж?
      Когато сградата по една или друга причина погине и пак не го губиш до 10 г., но не можеш да го реализираш. Лошо става когато собственика на земята тогава каже, че ще се съгласи само ако му предоставите примерно 30 % от новата сграда или ще чака да изтекат годините и придобие изцяло правото на строеж.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Бъркаш когато се унищожи сградата, ако сградата съществува и правото на строеж не е нарушено. Лошо става ако погине, а тогава те спасява само собственост в/у земята.
        Не съм сигурен..това право е залегнало, ако собственика на земята реши да унищожи строежа, да не остане единствено негово право да строи върху нея, когато има инвеститор и строител с учредена суперфиция

        https://advokatatanasova.com/prekrat...ej-v-chasten-i
        Last edited by 13ADROL; 21.07.2021, 00:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Не е вярно. Излъгали са те или не са били наясно. При унищожение на сградата запазваш правото на строеж до 10 г. по спомен ,но не можеш да го реализираш без съгласието на собственика на земята, а това води до много главоболия и пари.
          Ето една полезна юридическа дискусия, кога губиш правото на строеж?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Е, нали е право на строеж, това е безсрочно право или бъркам?
            Бъркаш когато се унищожи сградата, ако сградата съществува и правото на строеж не е нарушено. Лошо става ако погине, а тогава те спасява само собственост в/у земята.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Не е плацебо успокоение. Да не дава Господ, сградата да погине поради пожар, земетресение и т.н. тогава правото на строеж няма да те спаси.
              Е, нали е право на строеж, това е безсрочно право или бъркам?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                До колкото съм запознат това не е така, при природно бедствие си запазваш учереденото право на строеж в евентуалната нова сграда.
                Така ми обясниха двама адвокати щото и аз се напъвах за тия идеални части от земята.
                Не е вярно. Излъгали са те или не са били наясно. При унищожение на сградата запазваш правото на строеж до 10 г. по спомен ,но не можеш да го реализираш без съгласието на собственика на земята, а това води до много главоболия и пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Когато някой пише нещо, а целта е нищо да не напише, ясно ми е
                  Наздраве! Че съм решил да се черпя тая вечер!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Не е плацебо успокоение. Да не дава Господ, сградата да погине поради пожар, земетресение и т.н. тогава правото на строеж няма да те спаси.
                    До колкото съм запознат това не е така, при природно бедствие си запазваш учереденото право на строеж в евентуалната нова сграда.
                    Така ми обясниха двама адвокати щото и аз се напъвах за тия идеални части от земята.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                      Ъх, пак се вижда, че не са ти ясни нещата.
                      Когато някой пише нещо, а целта е нищо да не напише, ясно ми е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                        Те пак могат да построят, ще го регулират и ще ти дадат твоето парче от 20-50-100кв. в някой ъгъл без достъп. Зависи много колко други собственика има, прави си, но според мен е по-скоро плацебо успокоение.
                        Не е плацебо успокоение. Да не дава Господ, сградата да погине поради пожар, земетресение и т.н. тогава правото на строеж няма да те спаси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Преди около шест месеца се рових в тази материя та по спомен

                          За да бъде регистриран даден апарт като жилище трябва да отговаря на определени изисквания

                          Не може да е изцяло северно изложение
                          Трябва да има складово помещение (мазе) или в самото жилище да има обособено подобно сервизно помещение най обикновено ниша за гардероб или мокро помещение върши работа
                          Трябва да има парко място

                          Ако не отговаря на тези неща си остава ателие, като едно от неудобствата е че ЧЕЗ няма да искат да ти прокарат нормална партида като за жилище и ще те таксуват по тарифа като за бизнес потребител което е по скъпо иначе към момента няма проблем да се ползва за живеене макар и да е незаконно
                          Вероятно подобни проблеми има и с такса смет и тн.

                          До колкото съм чел в УК за собствеността е същото с малката особеност че там е масово прието за апартаментите да са с право на ползване което обаче за разлика от БГ е срочно и може да се наследява и удължава
                          Според мен коментирате новите законови изисквания. Това, което аз купих е от 1995г. и статута е на търговска кантора, а де факто е гарсониера

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            А трабва да те притесняват утре някой може да реши да построи обществена тоалетна или автомоивка под прозореца ти
                            Те пак могат да построят, ще го регулират и ще ти дадат твоето парче от 20-50-100кв. в някой ъгъл без достъп. Много зависи колко други собственика има, прав си, но според мен е по-скоро плацебо успокоение.
                            Last edited by pwise; 21.07.2021, 00:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Като, ама сигурно са в Лещен..Няма по-забавен икономист от УНСС/Карл Маркс/ където всяка проста силиконка е с по-възможна реализация с портмонето между краката й, отколкото завършил го селски комарджия
                              Ъх, пак се вижда, че не са ти ясни нещата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                И за какво са ти 0.0002% идеални части от земята? Аз едва се отървах от тях и останах само с учреденото право, но мен не ме притесняват нови строежи в парцела.
                                А трабва да те притесняват утре някой може да реши да построи обществена тоалетна или автомоивка под прозореца ти

                                Коментар

                                Working...
                                X