IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

    Хубав анализ. С две думи, чеканье му е майката и търпение е нужно. 2029-та наближава. Ето потвърждават го и най-добрите анализи.
    Абе Ексчо що се включи с тоз анализ. Тамън мислех да захлупвам и той ме ръгна с остена пак в кошарата.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Да бе той е цар ама гол

      Ти продаде миналата година по това време по твоя оценка с колко се е покачил пазара от тогава?
      С николко. Цените са същите. Всичко останало са раздувки на гладни брокерчета.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

        ти вече стана за посмешище в темата. Даже доскоро искаше да се обзаложиш, че МЯУ-то ще е преди 2029-та, а сега си ОК с тайминга, но извждаш “защитата” на кеша в злато от ръкава. (защо ли) Не е ли време да започнеш да ползваш поддържащия си ник като основен. Той е по-балансиран.
        Въпросче: Ти сам ли закупи/придоби имота в който живееш в момента? (без помощ от родителите имам предвид) Благодаря за отговора.
        преди 2029 та ще е
        обезценката ще е спрямо злато,сребро,кафе,захар,какао,чиста вода,мед. грижи,лекарства и тн...

        пп екс-а е доста по-търпелив и грамотен от мен. не страдам от биполярно разстройство да си пиша сам на себе си
        Last edited by bertram; 30.07.2021, 21:46.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          не е предположение, но все пак поздрави в това ти проявление списваш доста умерено ... за сметка на други 'поддържащи' профили
          Сигурно ти е трудно да повярваш, че повече от един човек ти се подиграва
          Или умишлено подвеждаш по-наивните читатели?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Кажи им го с думи прости, приятелю. Когато им стане ясно баницата се е препекла. ...и друго, препоръка им дай, да не давам аз че ми се карат. Да се занимават малко повече с имоти и единствено тогава ще разберат кои са движещите сили. Да опитат, да се пробват, независимо купуват или продават. Само с четене на анализи не става.
            И с прости думи да го кажа, все тая... : )
            Свиркай си и нЕма нужда да се доказва...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Привет,
              .....
              Успех!
              Кое от всичките неща случили се през 33-та имаш предвид? Злато? Банкова ваканция? Мустакатия приятел от Германия/Австрия?

              Също не съм съгласен с теорията за дефлацията, по принцип и аз съм на мнението, че нещата се случват обратно на това което очаква масата от хора. Основно не съм съгласен защото дефлацията може много по-трудно да се управлява и да бъде овладяна от инфлацията.

              Но аз и преди една година си мислех, че имотите ще паднат, а то стана обратното.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                ето това е проблема, че не се вземат всички показатели предвид и оттам крайния резултат е неверен.
                Мдааа, ама ние си го знаем, кервана си върви...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  не мога да се ориентирам
                  от кого ще защитаваме кеша
                  че той нали е цар?
                  Да бе той е цар ама гол

                  Ти продаде миналата година по това време по твоя оценка с колко се е покачил пазара от тогава?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                    ти вече стана за посмешище в темата. Даже доскоро искаше да се обзаложиш, че МЯУ-то ще е преди 2029-та, а сега си ОК с тайминга, но извждаш “защитата” на кеша в злато от ръкава. (защо ли) Не е ли време да започнеш да ползваш поддържащия си ник като основен. Той е по-балансиран.
                    Въпросче: Ти сам ли закупи/придоби имота в който живееш в момента? (без помощ от родителите имам предвид) Благодаря за отговора.
                    Дали той си бил купил имота - Всеки себеуважаващ се Визионер инвеститор е над тези неща

                    Момчето гледа в бъдещето ти за мръсните чорапи го питаш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Привет,

                      От мен не е имало включване от първото затваряне на Март 2020, когато предупредих /макар и плахо, признавам/ да не бързате да пращате НИ в небитието и да провъзгласявате потребител1982 за пророк на имотите.

                      Повече от година по-късно смятам, че картината доста се е поизяснила, макар и все още да има скрити детайли, които е възможно да останат такива до самия край на този бичи пазар. В най-общ план изводите ми са следните:

                      - Имотът на НИ в страната, София, а и като цяло в Западния свят ще приключи ръстовете си около /най-вероятно малко преди/ основните индекси на фондовите пазари да завършат големия си цикъл от 2009та насам. Завършването на този цикъл обаче е вероятно да сложи край и на по-голям цикъл, започнал пред 33-та на миналия век. Тук изводите ще ги оставя отворени..

                      - За НИ това би сложило край на ръстовете, започнали от ок. 2014г. Този бичи "крак" не ни отвежда убедително над нови върхове, особено в провинцията, и много прилича на "лъжливо" рали /В-вълна/, чиято единствена цел е да заблуди играчите в пазара, че бичи пазара се е върнал, преди да обърне рязко и мощно около /често, малко над/ върховете, където е бил първият път /в случая върховете 2007-ма/. Имайки предвид, че на фондовата борса биковете ще имат надмощието поне до 2023 /това е очакването ми още от ок. 2017г, споделено в тогавашната популярна "Дау 20 000 - навлизаме в опасна територия", очаквам не повече от още 2 позитивни години за НИ, след което да последва плато, от което да започне рязко обръщането т.е. момента, в който четем "пазарът се успокои" вероятно ще сме съвсем близо до големия взрив.

                      - И ако това действително се окаже В-вълна с нов лъжлив връх, малко над 2007-ма, това, което предстои на имотния пазар ще е наистина неприятно за гледане. С-вълните, особено от този голям мащаб, изглеждат като "края на света" и движенията, които се случват са умопомрачителни - да, дори и на НИ пазарът. За да получите идея: таргетът на С-вълната за НИ на пазара в София е под 650 евро средна цена, като могат да бъдат достигнати за не повече от 3-4 години. Този вариант страхотно се вписва в хипотезата на криза, породена от покачващи се лихви и масови фалити поради безумния дълг, което пък води до жестока дефлация. Честно казано за мен това става все по-очаквано развитие виждайки колко нашумява инфлацията сред масите напоследък, с наближаването ни до върха.
                      - Ако това не е В-вълна, а нов импулс, който просто ще коригира с ок. 30%, след който ще продължим нагоре, тъй като тук НИ ще се подкрепи от очакването за обезценяващи се фиатни пари т.е. ще имаме инфлация. Аз лично смятам това за по-малко вероятно, тъй като твърде много хора се подготвят точно за такъв сценарий - изключително рядко се случва масите да са прави. Но разбира се, нищо не пречи това да е от онези редки случаи.

                      И тъй като е наистина невъзможно да се заключи със сигурност по кой път ще поеме пазарът /т.е. дефлационна или инфлационна криза се е задала към нас/, важно е да отбележа, че с доста по-голяма сигурност, от който и да е от двата варианта, може да се очаква че НИ ще губят стойност в злато, сребро и други ЦМ предвид къде в цикъла се намират всеки един от тези класове активи.



                      Успех!
                      Cui bono? Cui prodest? Кому ще е добре? Кой ще има изгода? Каква е целта?


                      Държавните дългове над 60% от БВП са неустойчиви, а в момента са масово над 100% и държавите не фалират само заради нулевите лихви. Тези нулеви лихви обача съсипват икономиката

                      За да се върнат дълговете в рамките на 60% трябва да се случи поне едно нещо от следните 3 неща

                      -Населението на въпросните държави да се удвои
                      -Населението да почне да консумира и работи двойно
                      -Цените да станат двойни

                      Така като гледаш кое от трите неща ти се струва най постижимо?



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        По технически показатели: няма спор - четеш го пазара и винаги са ценни мненията ти!
                        Има обаче и други, които все още не са ясни на народонаселението...
                        Кажи им го с думи прости, приятелю. Когато им стане ясно баницата се е препекла. ...и друго, препоръка им дай, да не давам аз че ми се карат. Да се занимават малко повече с имоти и единствено тогава ще разберат кои са движещите сили. Да опитат, да се пробват, независимо купуват или продават. Само с четене на анализи не става.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          По технически показатели: няма спор - четеш го пазара и винаги са ценни мненията ти!
                          Има обаче и други, които все още не са ясни на народонаселението...
                          ето това е проблема, че не се вземат всички показатели предвид и оттам крайния резултат е неверен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                            ти вече стана за посмешище в темата. Даже доскоро искаше да се обзаложиш, че МЯУ-то ще е преди 2029-та, а сега си ОК с тайминга, но извждаш “защитата” на кеша в злато от ръкава. (защо ли) Не е ли време да започнеш да ползваш поддържащия си ник като основен. Той е по-балансиран.
                            Въпросче: Ти сам ли закупи/придоби имота в който живееш в момента? (без помощ от родителите имам предвид) Благодаря за отговора.
                            не мога да се ориентирам
                            от кого ще защитаваме кеша
                            че той нали е цар?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Привет,

                              ...

                              Успех!
                              По технически показатели: няма спор - четеш го пазара и винаги са ценни мненията ти!
                              Има обаче и други, които все още не са ясни на народонаселението...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                прочускаш най-важното,за което си бая - защита на кеша
                                ти вече стана за посмешище в темата. Даже доскоро искаше да се обзаложиш, че МЯУ-то ще е преди 2029-та, а сега си ОК с тайминга, но извждаш “защитата” на кеша в злато от ръкава. (защо ли) Не е ли време да започнеш да ползваш поддържащия си ник като основен. Той е по-балансиран.
                                Въпросче: Ти сам ли закупи/придоби имота в който живееш в момента? (без помощ от родителите имам предвид) Благодаря за отговора.
                                Last edited by the Judge; 30.07.2021, 19:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X