IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    И правилно постъпваш. Обясни тогава на мишката защо калпав имот, който може да се отдаде само на мизерници в най-добрия случай, не е никаква инвестиция, а си е чисто хвърляне на пари в боклука.

    Имай предвид обаче, че плащайки ти, наемателят получава права и удобства. А ти трябва да му ги предоставяш. И това ще го очакват най-вече чужденците от теб - зашото така са свикнали. По-качествените наематели изискват и по-качествени наемодатели. Съответно и повече риск за теб самата.
    Само не ме учи как се отдават апартаменти ако искаш да сме си дружки
    Джони, договорите които подписвам изрично е уточнено ,че ако му се запуши банята или мивката си е негов проблем ,както и всичко останало и ако не го върне във вида в който го е наел ще си плати. Как си мислиш ,че от 2000 км. им тичам по г@за ли ? Не, разбира се, но те и не очакват това защото са културни и възпитани хора

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Ето защо не отдавам на българи апартаментите си ! Крайно объркани понятия и много лошо възпитание !
      И правилно постъпваш. Обясни тогава на мишката защо калпав имот, който може да се отдаде само на мизерници в най-добрия случай, не е никаква инвестиция, а си е чисто хвърляне на пари в боклука.

      Имай предвид обаче, че плащайки ти, наемателят получава права и удобства. А ти трябва да му ги предоставяш. И това ще го очакват най-вече чужденците от теб - зашото така са свикнали. По-качествените наематели изискват и по-качествени наемодатели. Съответно и повече риск за теб самата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Добре,аз съм наемател, ти си мишле-наемодател. Аз ти плащам, защото:
        - Изкарвам повече, отколкото ти изкарваш Ако ти правиш от наема 7%, аз правя 17%. Затова и наемът ми е по-изгоден отколкото покупката
        - Слугуваш ми. Ти си ми слугата, аз съм ти чорбаджията. Този, който плаща, той поръчва музиката. Ако ми се запуши каналът, търчиш да го отпушваш. Ако не работи нещо в кухнята - търчиш и отстраняваш повредата.
        - Ако нещо почнеш да ме изнервяш си вдигам чуковете и те оставям да чистиш след мен, а аз отивам при следващия "инвеститор"-наивник, като падащите наеми играят само в моя полза.

        Как мислиш, зле ли ми е?
        Ето защо не отдавам на българи апартаментите си ! Крайно объркани понятия и много лошо възпитание !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение
          Янко се събуди пак с малоумно хихикане. Янко, как ще паднат цените на имотите в момент на пикова инфлация. Освети ни с плоския си мозък!
          Янко е интелектуалец от класа. По-зле от Вифаджията с две степени. Ще ни осветли след 10 години.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Янко се събуди пак с малоумно хихикане. Янко, как ще паднат цените на имотите в момент на пикова инфлация. Освети ни с плоския си мозък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              дай пак, какъв дипломат?
              Напомпан - кешово. Но ти за такива клиенти може само да сънуваш. Те дори касиерките в Лидъл живеят в нормални апартаменти, не в маломерки, че и пък в Младост на всичкото отгоре. Там нормални ора не стъпват - центърът на Софийската престъпност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Поне да отдаваше някакъв стойностен имот - примерно голям апартамент до някое посолство и да прибираше по 2000 Евро от някой напомпан дипломат. Тогава щях да разбера. Може и да не е най-добрата инвестиция откъм доходност, но поне притежаваш нещо стойностно и не му береш грижата, а месечните постъпления са високи и относително сигурни.

                А той се занимава с маломерки в Младост - най-големите мизерници и безпаричници са му клиентите. И трепери всеки месец дали 300-та лева ще влезят по сметката.
                Да се наричаш "инвеститор" в подобен случай е обида към гилдията.
                дай пак, какъв дипломат?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Добре,аз съм наемател, ти си мишле-наемодател. Аз ти плащам, защото:
                  - Изкарвам повече, отколкото ти изкарваш Ако ти правиш от наема 7%, аз правя 17%. Затова и наемът ми е по-изгоден отколкото покупката
                  - Слугуваш ми. Ти си ми слугата, аз съм ти чорбаджията. Този, който плаща, той поръчва музиката. Ако ми се запуши каналът, търчиш да го отпушваш. Ако не работи нещо в кухнята - търчиш и отстраняваш повредата.
                  - Ако нещо почнеш да ме изнервяш си вдигам чуковете и те оставям да чистиш след мен, а аз отивам при следващия "инвеститор"-наивник, като падащите наеми играят само в моя полза.

                  Как мислиш, зле ли ми е?
                  джонка, много са ти объркани нещата в кратуната.
                  имаш ли и ти мече като берфокчо, пред което да се правиш на важен.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                    На него изброените неща не му пречат изобщо . Той си харесва работата и задълженията. Затова и му върви така в наемоотдаването. Профи е станал. Ако няма кой да го товари, с това което си изброил , или предлага бонуси - изненада , или сваля наема . За сега , наема не е свалил .
                    Поне да отдаваше някакъв стойностен имот - примерно голям апартамент до някое посолство и да прибираше по 2000 Евро от някой напомпан дипломат. Тогава щях да разбера. Може и да не е най-добрата инвестиция откъм доходност, но поне притежаваш нещо стойностно и не му береш грижата, а месечните постъпления са високи и относително сигурни.

                    А той се занимава с маломерки в Младост - най-големите мизерници и безпаричници са му клиентите. И трепери всеки месец дали 300-та лева ще влезят по сметката.
                    Да се наричаш "инвеститор" в подобен случай е обида към гилдията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Добре,аз съм наемател, ти си мишле-наемодател. Аз ти плащам, защото:
                      - Изкарвам повече, отколкото ти изкарваш Ако ти правиш от наема 7%, аз правя 17%. Затова и наемът ми е по-изгоден отколкото покупката
                      - Слугуваш ми. Ти си ми слугата, аз съм ти чорбаджията. Този, който плаща, той поръчва музиката. Ако ми се запуши каналът, търчиш да го отпушваш. Ако не работи нещо в кухнята - търчиш и отстраняваш повредата.
                      - Ако нещо почнеш да ме изнервяш си вдигам чуковете и те оставям да чистиш след мен, а аз отивам при следващия "инвеститор"-наивник, като падащите наеми играят само в моя полза.

                      Как мислиш, зле ли ми е?
                      На него изброените неща не му пречат изобщо . Той си харесва работата и задълженията. Затова и му върви така в наемоотдаването. Профи е станал. Ако няма кой да го товари, с това което си изброил , или предлага бонуси - изненада , или сваля наема . За сега , наема не е свалил .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        берфокчо, отегчаваш ме.
                        иди гушни мечето.
                        Ти отегчаваш цял форум , много време . Иди се заиграй с наемателчетата. Измисли още някой бонус- екстра , за да ти платят допълнителни 4 % , другия месец. Ако трябва , гушни и ти нещо там.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          и двамата с берфокчо имате поглед само от страната на квартирантите
                          така като гледам сте от типа дето засира, нали?
                          така и ще останете
                          Добре,аз съм наемател, ти си мишле-наемодател. Аз ти плащам, защото:
                          - Изкарвам повече, отколкото ти изкарваш Ако ти правиш от наема 7%, аз правя 17%. Затова и наемът ми е по-изгоден отколкото покупката
                          - Слугуваш ми. Ти си ми слугата, аз съм ти чорбаджията. Този, който плаща, той поръчва музиката. Ако ми се запуши каналът, търчиш да го отпушваш. Ако не работи нещо в кухнята - търчиш и отстраняваш повредата.
                          - Ако нещо почнеш да ме изнервяш си вдигам чуковете и те оставям да чистиш след мен, а аз отивам при следващия "инвеститор"-наивник, като падащите наеми играят само в моя полза.

                          Как мислиш, зле ли ми е?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                            Аз квартирант съм бил само 6 месеца като студент . И нямам много спомени, че имах и стая в общежитие , а там беше по интересно.
                            Но така като гледам си от типа хазайчета дето ги насират наемателете, нали?
                            Или предлагаш екстри повече от другите в квартала, или ти бягат и идва тишината на празната едностайка.
                            Така и ще останеш .
                            берфокчо, отегчаваш ме.
                            иди гушни мечето.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              и двамата с берфокчо имате поглед само от страната на квартирантите
                              така като гледам сте от типа дето засира, нали?
                              така и ще останете
                              Аз квартирант съм бил само 6 месеца като студент . И нямам много спомени, че имах и стая в общежитие , а там беше по интересно.
                              Но така като гледам си от типа хазайчета дето ги насират наемателете, нали?
                              Или предлагаш екстри повече от другите в квартала, или ти бягат и идва тишината на празната едностайка.
                              Така и ще останеш .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ако имаш спестени пари - при криза с инфлация имаш проблем. (в тази група е той)
                                ако имаш кредити - при криза с инфлация и по-скоро последвалата борба с тази инфлация имаш проблем.
                                ако си на заплата - при инфлация имаш проблем, защото тръгне ли яката инфлация дохдите неиминуемо изостават. ( в тази група)
                                ако си производител, търговец, строител - при инфлация имаш проблем, защото ти се вдигат суровини, материали и труд, а доходите на клиентите обикновено изостават. Да успокоение е, че тези със спестени пари искат да купят НИ и други активи и трайни стоки, но това е до време.

                                като цяло тръгне ли стабилно инфлацията почти никой не е ОК. е има и малки зключения примерно хора с бетон фиксирани кредити с лихви 1-2%, но банките имат опит и им кроят 'шапка' почти винаги. Маса народ дължи по карти,потребителски и лизинги и там тръгне ли борбата с инфлацията е зле.

                                обърнем ли го на стаглфация тогава пак зле

                                с печатане и харчене без покритие никой не се е оправил дългосрочно.
                                Е ако цените на имотите ще падат както твърдиш парите ще вършат работа..Олио и захар ще с пазари с текущите доходи скътаното чакаш и цакаш като дойде момента.

                                Коментар

                                Working...
                                X