IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от comandante_40 Разгледай мнение

    Това, което си написал, важи ли за обикновен работник, който е закупил имотите като физическо лице? Защото изглежда по-вероятно това да се прави чрез фирма. Примерно в България можеш да се договориш с работодателя да получаваш заплатата си като приход на фирмата и от там да махаш амортизацията на инвестиционни имоти от печалбата си, за да спестиш данъци.
    да и разохда за счетоводител ти е повече от спестените данъци.



    ПП. Виждам у форумО само тарикати сте се събрали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

      умно.
      ...
      аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.
      Това, което си написал, важи ли за обикновен работник, който е закупил имотите като физическо лице? Защото изглежда по-вероятно това да се прави чрез фирма. Примерно в България можеш да се договориш с работодателя да получаваш заплатата си като приход на фирмата и от там да махаш амортизацията на инвестиционни имоти от печалбата си, за да спестиш данъци.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

        умно.
        знам колко е трудно да се продаде актив в ъпар маркет...... ма не мислиш ли,че 50% са множко?
        такааа....
        дай първо да видим кои са играчите в бг маркета.аз лично не мисля,че са обикновените хора.защото имат едно наум от предишния краш.нито са банките,защото и те ядоха бая шамари и много внимават на кой дават вече пари.
        та остават неколко стотин играчи от "наще ора" ,предимно сучещи евро фондове за милярди...
        а както знаеме, те от акъл не пращят... сами си се балонират поради причини от рода на това,че банките на запад драстично затегнаха прането на пари и им е трудно да изкарват недоказани средства от бг.
        а в бг няма декъ да ги реинвестират,съответно ги шибат кинтите в софето и си се кефят ,
        гледат,че по света имотите се качват и си викат и нас ше е така.....
        ма не се замислят,че в страни като дубай цените рухват,а в страни като гърция няма движение от десетилетие....
        та викам,време е да светнеме бгетовеца на туи,онуй....
        значи,ако си отвориме повече очите,ще забележиме,че в държави с високо данъчно облагане,цените са най високи,а доходността е абсурдно ниска.
        та.... фатката е,че в момента напълно легално се крият данъци...и нищо повече.
        ама тва не е малко.да ти дам един пример:
        да вземем германия- доходността е паднала между 1 и 2 процента.абурд.никой инвеститор не би пипнал квото и да е ,нали така?
        обаче ти трябват едно 1000 евро да си платиш на корпоративен адвокат в немско и ша те окрехне как на инвестиран милион се спестяват около 20000 евро на година.
        играта е такава:
        чистия доход на германеца след 55000 евро се облага с 42% данък + 5.5% данък солидарност за развитие на източните територии.
        ако си купиш имот,има депришиейшън от амортизация от 3 % и ако имота се държи за повече от 10 години,той се опростява.
        и тва е напълно норално в един нормален маркет,където лихвите са към 6-8 % .... ама при лихви от 1% става една приказка за всеки колко изкарва доста над тези 55 000 евро.....
        смятаме- лихва съвпадаща с наем-0 печалба или загуба,нали така?
        обаче депришиейшъна се води такс дедактибъл
        и те ти защо в мюнхен няма апартамент под 1 000 000 евро. щото при 3% депришиейшън на един милион отчиташ 3 % загуба в данъчната ти декларация .а при 50% данък,тва са си 15000% на година повече в джоба ти.
        а ако си по богат германец и взимаш да рече 250000 на година,вместо да ги дадеш половината за данъци,купуваш със заем имоти за 6 милиона евро и те ти 90 000 евро на година повече в джобчето......
        та и 2 милиона да стане апартамента в мюнхен,докато не си поправят данъчната политика,или не вдигнат лихвите....пак ще ги купуват,вервай ми.
        има и нещо по итересно.... 2018 година,за да се преборели с цените,вместо да балансират този дисбаланс,германските политице решиха да дадат на вяко бедно семейство,което си купи първо жилище-по 1200 евро за всяко първо и по 1500 за всяко второ дете на година,в продължение на десет години.....

        та в момента инвестиция в имот в германия НЕ Е ИНВЕСТИЦИЯ,А Е ДАЛАВЕРА. от нищо почваш да правиш пари,защото лихвите са минимални и се припокриват от наема. а парите от спестени такси растат като гъби след дъжд.

        аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.
        Ти откриваш топлата вода.То и в БГ има данъчни хватки от същия сорт с тая разлика че срока е 5 години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          Хубаво говориш, наУчно, но си спомням колко убеден беше миналата година (сигурно и доста преди това), че ще има срив, а то какво стана..
          от 2010- поне го чака и нАучно го обосновава тоя срив.
          но в тоя пост няма споменаване на големия срив.
          вече никой не го споменава.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

            умно.
            ...
            аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.
            накратко,
            германеца е много умен защото има около 0% доходност от наем, но ползва вратички в закона за да докара около 3% доходност.
            бг товеца /имигрантски термин/ е много прост защото докарва 5% доходност от наем, без да ползва хватки.

            правилно ли съм те разбрал, пиколо?
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

              умно.
              знам колко е трудно да се продаде актив в ъпар маркет...... ма не мислиш ли,че 50% са множко?
              такааа....
              дай първо да видим кои са играчите в бг маркета.аз лично не мисля,че са обикновените хора.защото имат едно наум от предишния краш.нито са банките,защото и те ядоха бая шамари и много внимават на кой дават вече пари.
              та остават неколко стотин играчи от "наще ора" ,предимно сучещи евро фондове за милярди...
              а както знаеме, те от акъл не пращят... сами си се балонират поради причини от рода на това,че банките на запад драстично затегнаха прането на пари и им е трудно да изкарват недоказани средства от бг.
              а в бг няма декъ да ги реинвестират,съответно ги шибат кинтите в софето и си се кефят ,
              гледат,че по света имотите се качват и си викат и нас ше е така.....
              ма не се замислят,че в страни като дубай цените рухват,а в страни като гърция няма движение от десетилетие....
              та викам,време е да светнеме бгетовеца на туи,онуй....
              значи,ако си отвориме повече очите,ще забележиме,че в държави с високо данъчно облагане,цените са най високи,а доходността е абсурдно ниска.
              та.... фатката е,че в момента напълно легално се крият данъци...и нищо повече.
              ама тва не е малко.да ти дам един пример:
              да вземем германия- доходността е паднала между 1 и 2 процента.абурд.никой инвеститор не би пипнал квото и да е ,нали така?
              обаче ти трябват едно 1000 евро да си платиш на корпоративен адвокат в немско и ша те окрехне как на инвестиран милион се спестяват около 20000 евро на година.
              играта е такава:
              чистия доход на германеца след 55000 евро се облага с 42% данък + 5.5% данък солидарност за развитие на източните територии.
              ако си купиш имот,има депришиейшън от амортизация от 3 % и ако имота се държи за повече от 10 години,той се опростява.
              и тва е напълно норално в един нормален маркет,където лихвите са към 6-8 % .... ама при лихви от 1% става една приказка за всеки колко изкарва доста над тези 55 000 евро.....
              смятаме- лихва съвпадаща с наем-0 печалба или загуба,нали така?
              обаче депришиейшъна се води такс дедактибъл
              и те ти защо в мюнхен няма апартамент под 1 000 000 евро. щото при 3% депришиейшън на един милион отчиташ 3 % загуба в данъчната ти декларация .а при 50% данък,тва са си 15000% на година повече в джоба ти.
              а ако си по богат германец и взимаш да рече 250000 на година,вместо да ги дадеш половината за данъци,купуваш със заем имоти за 6 милиона евро и те ти 90 000 евро на година повече в джобчето......
              та и 2 милиона да стане апартамента в мюнхен,докато не си поправят данъчната политика,или не вдигнат лихвите....пак ще ги купуват,вервай ми.
              има и нещо по итересно.... 2018 година,за да се преборели с цените,вместо да балансират този дисбаланс,германските политице решиха да дадат на вяко бедно семейство,което си купи първо жилище-по 1200 евро за всяко първо и по 1500 за всяко второ дете на година,в продължение на десет години.....

              та в момента инвестиция в имот в германия НЕ Е ИНВЕСТИЦИЯ,А Е ДАЛАВЕРА. от нищо почваш да правиш пари,защото лихвите са минимални и се припокриват от наема. а парите от спестени такси растат като гъби след дъжд.

              аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.
              Хубаво говориш, наУчно, но си спомням колко убеден беше миналата година (сигурно и доста преди това), че ще има срив, а то какво стана..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
                Пак цвъкане. Аз продадох още имоти. Просто ребалансирах портфолиото си и имотите ми паднаха до 50% от него. С парите купих активи на двуцифрена доходност. Не виждам смисъл днес да се купи апартамент за 100 000евро и да му се взема 450лв. наем. Не знам как ги правите сметките, ама в моите калкулации това прави 1% възвръщаемост. Ако някой не може да си управлява парите, няма време, наследвствени са и т.н. окей, но доходността от една такава инвестиция към днешна дата по никакъв начин не покрива инфлацията. Може би след 1г. ще се вдигнат наемите, ще се вдигнат цените, не знам, но към момента няма логика и математика. Отделно, че някак имам чувството, че имотите ще изостанат като доходност спрямо някои други активи, не като цена, а като стойност.
                умно.
                знам колко е трудно да се продаде актив в ъпар маркет...... ма не мислиш ли,че 50% са множко?
                такааа....
                дай първо да видим кои са играчите в бг маркета.аз лично не мисля,че са обикновените хора.защото имат едно наум от предишния краш.нито са банките,защото и те ядоха бая шамари и много внимават на кой дават вече пари.
                та остават неколко стотин играчи от "наще ора" ,предимно сучещи евро фондове за милярди...
                а както знаеме, те от акъл не пращят... сами си се балонират поради причини от рода на това,че банките на запад драстично затегнаха прането на пари и им е трудно да изкарват недоказани средства от бг.
                а в бг няма декъ да ги реинвестират,съответно ги шибат кинтите в софето и си се кефят ,
                гледат,че по света имотите се качват и си викат и нас ше е така.....
                ма не се замислят,че в страни като дубай цените рухват,а в страни като гърция няма движение от десетилетие....
                та викам,време е да светнеме бгетовеца на туи,онуй....
                значи,ако си отвориме повече очите,ще забележиме,че в държави с високо данъчно облагане,цените са най високи,а доходността е абсурдно ниска.
                та.... фатката е,че в момента напълно легално се крият данъци...и нищо повече.
                ама тва не е малко.да ти дам един пример:
                да вземем германия- доходността е паднала между 1 и 2 процента.абурд.никой инвеститор не би пипнал квото и да е ,нали така?
                обаче ти трябват едно 1000 евро да си платиш на корпоративен адвокат в немско и ша те окрехне как на инвестиран милион се спестяват около 20000 евро на година.
                играта е такава:
                чистия доход на германеца след 55000 евро се облага с 42% данък + 5.5% данък солидарност за развитие на източните територии.
                ако си купиш имот,има депришиейшън от амортизация от 3 % и ако имота се държи за повече от 10 години,той се опростява.
                и тва е напълно норално в един нормален маркет,където лихвите са към 6-8 % .... ама при лихви от 1% става една приказка за всеки колко изкарва доста над тези 55 000 евро.....
                смятаме- лихва съвпадаща с наем-0 печалба или загуба,нали така?
                обаче депришиейшъна се води такс дедактибъл
                и те ти защо в мюнхен няма апартамент под 1 000 000 евро. щото при 3% депришиейшън на един милион отчиташ 3 % загуба в данъчната ти декларация .а при 50% данък,тва са си 15000% на година повече в джоба ти.
                а ако си по богат германец и взимаш да рече 250000 на година,вместо да ги дадеш половината за данъци,купуваш със заем имоти за 6 милиона евро и те ти 90 000 евро на година повече в джобчето......
                та и 2 милиона да стане апартамента в мюнхен,докато не си поправят данъчната политика,или не вдигнат лихвите....пак ще ги купуват,вервай ми.
                има и нещо по итересно.... 2018 година,за да се преборели с цените,вместо да балансират този дисбаланс,германските политице решиха да дадат на вяко бедно семейство,което си купи първо жилище-по 1200 евро за всяко първо и по 1500 за всяко второ дете на година,в продължение на десет години.....

                та в момента инвестиция в имот в германия НЕ Е ИНВЕСТИЦИЯ,А Е ДАЛАВЕРА. от нищо почваш да правиш пари,защото лихвите са минимални и се припокриват от наема. а парите от спестени такси растат като гъби след дъжд.

                аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                  А Варна център са по 500 евро. Ех мечти, мечти!
                  тоя когото си цитирал - с тия постове
                  копи - пейст от разни сайтчета
                  няма да му ги платят
                  даже и да се самоцитира чрез теб
                  хихихихихи
                  Last edited by Yandox; 28.07.2021, 07:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Разбра ме. На някои места определено няма да се получи. А тънкостта е да усетиш къде ще се получи. Помисли ако наемаш какво би наел.
                    не бе йеменски
                    ти ме разбра

                    подчертал съм ти към кое изречение от поста ти
                    е коментара ми

                    за наемане - ти си мисли
                    дали ще те наемат камиларите
                    или със Станчева и панелния плебей - вие ще наемате
                    някой контейнер от бизнесмена 'крушка'
                    мен не ме интересува

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Данните показват, че най-скъпо е в Прага, където жилище в центъра е на цена от 5 482 евро за квадратен метър. В топ три са още Москва (5 029 евро на кв.м) и столицата на Полша Варшава (3 990 евро на кв.м). Следват Братислава и Гданск.

                      Малко преди нас се нареждат два румънски града Клуж Напока (2 193 евро на кв.м) и Букурещ (1 858 евро на кв.м.). Клуж Напока е познат като града с най-скъпи жилищни имоти в Румъния.

                      Само три от градовете, включени в класацията, имат цени на имотите под 1000 евро на кв.м. Това са Харков в Украйна (895 евро на кв.м.), Днпиро - също в Украйна (880 евро на кв.м.) и Арад в Румъния (790 евро на к.м.).

                      В класацията са включени и други големи градове в България, като Бургас, където цените на апартаментите в центъра са 1 034 евро на кв.м. и Пловдив, където цените са 1 008 евро на кв.м., информира Money.bg.

                      Според данни от доклад на Knight Frank, публикуван миналия месец, се посочва, че цените на жилищата в световен мащаб се покачват с най-бързи темпове от 2006 година насам. На някои жилищни пазари годишният ръст на цените на имотите надмина 30%.

                      Средният ръст на цените на жилищата е 7,3% през март на годишна база. Това показват за първото тримесечие на 2021 г., който проследява движението на жилищните цени в световен мащаб.

                      У нас цените на бележат ръст от 5,4% през март на годишна база
                      А Варна център са по 500 евро. Ех мечти, мечти!
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар




                      • Данните показват, че най-скъпо е в Прага, където жилище в центъра е на цена от 5 482 евро за квадратен метър. В топ три са още Москва (5 029 евро на кв.м) и столицата на Полша Варшава (3 990 евро на кв.м). Следват Братислава и Гданск.

                        Малко преди нас се нареждат два румънски града Клуж Напока (2 193 евро на кв.м) и Букурещ (1 858 евро на кв.м.). Клуж Напока е познат като града с най-скъпи жилищни имоти в Румъния.

                        Само три от градовете, включени в класацията, имат цени на имотите под 1000 евро на кв.м. Това са Харков в Украйна (895 евро на кв.м.), Днпиро - също в Украйна (880 евро на кв.м.) и Арад в Румъния (790 евро на к.м.).

                        В класацията са включени и други големи градове в България, като Бургас, където цените на апартаментите в центъра са 1 034 евро на кв.м. и Пловдив, където цените са 1 008 евро на кв.м., информира Money.bg.

                        Според данни от доклад на Knight Frank, публикуван миналия месец, се посочва, че цените на жилищата в световен мащаб се покачват с най-бързи темпове от 2006 година насам. На някои жилищни пазари годишният ръст на цените на имотите надмина 30%.

                        Средният ръст на цените на жилищата е 7,3% през март на годишна база. Това показват за първото тримесечие на 2021 г., който проследява движението на жилищните цени в световен мащаб.

                        У нас цените на бележат ръст от 5,4% през март на годишна база

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение


                          не се е получило явно
                          а имотите тръгват за спад
                          Разбра ме. На някои места определено няма да се получи. А тънкостта е да усетиш къде ще се получи. Помисли ако наемаш какво би наел.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev
                            Инвестирането в момента е рисково, с Ковида и евентуалните събития които могат да са драматични. Инвестирам нв само в имоти, както вече писах, имот и има да си заслужават, не казвам в София единствено, но трябва премерено да се изчисли отдаване, заетост, собствено ползване. Поне за мен. Чисто имити за отдаване не стават на много мвста по морето например, онзи ден съм ги огледал и Маверик в свидетел. Той си имаше друга работа с имоти там, та споделихме и сами се убедихме. А и със Съдията изгонихме въздуха на няколко бутилки за да се отпуснем и да не се фрустрираме.

                            не се е получило явно
                            а имотите тръгват за спад

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от emilia15 Разгледай мнение
                              Вижте, то е видяло потъването и сега ще се покачи. Това е така. Помислете за миналото и ние знаем, че историята се повтаря. Хората изпаднаха в паника и това спадна и сега, когато нещата се връщат, бавно, можем да очакваме цената да нарасне.
                              Да нямаш случайно роднинска връзка с Димитър Пенев? Той след мач правеше подобни на твоя анализи

                              Коментар


                              • Трябва да се консултирам с теб нещо, Диск
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X