IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Няма кой да им даде пари за съборетини бре Затуй само едни и същи голи лафове с години, докато клечат в караваната
    Е твоето не може да е съборетина ! Все пак е издържало 100 години вече :-)

    ПП Сори не е твоето, а на банката на която плащаш наем....:-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.11.2021, 14:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      И кое според теб е нормалното ценово ниво, щом сме много под него? Само не казвай, че трябва да годним средноевропейско ниво, след като в момента сме на ниво Бангладеш по ниво на човешко развитие.
      Само стой и гледай :-)))) Ако проследим случващото се след 2009 / икономически, а не тогавашният имотен балон/нормално е цените да са двойно по-високи от настоящите нива.... Това грубо... Вероятно и тройно би било нормално.... Сега ако има някой Западен важен град, който би се оказал с цени под Софийските това означава че и там са ниски..., но споко и те ще коригират нагорУ :-))))
      Миналата седмица се видях с един близък строител..... Немаш си идея какво се задава....Само люпи семки и гледай...., а аз почвам с огледите. Има вероятност дори и да съм склонен да платя комисион на брокер който ми УРЕДИ тва , което искам....:–)

      Иначе сравненията са ти топ. Сега с Бангладеш - цени малко по-ниски от Софийските, /ако не се живее в дървена колиба в блато/ за имотите при 3-пъти по-ниски доходи. Все пак е добре, че сме ги изпреварили, че преди няколко години в Дака беше еднакво със София като цени....
      Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 1,221.92 €
      (117,841.21 ৳)
      1,839.32 €
      (3,598.40 лв)
      +50.53 %
      Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 642.96 €
      (62,007.04 ৳)
      1,159.87 €
      (2,269.14 лв)
      +80.39 %
      Average Monthly Net Salary (After Tax) 267.53 €
      (25,800.00 ৳)
      812.48 €
      (1,589.51 лв)
      +203.70 %
      Mortgage Interest Rate in Percentages (%), Yearly, for 20 Years Fixed-Rate 9.25 3.14 -66.09 %
      Last update: November 2021 November 2021
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.11.2021, 14:07.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Важното е, че при теб всичко е точно. Остават още +/-15 години пране на чаршафи и после с пенцията пей сърце в гръцкото бунгало (ако не е изгнило до тогава)
        Тия дето не се перете икономисвате и от храна, само и само да закопате в заветната мокра бетонна холна стена. И после клечане тук и реване ръъъст ама напкууум

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Има ли един повишител дето ИМА намерение да продава?
          И 1млн да стане квадрата като не продавате НИЩО НЯМА ДА СПЕЧЕЛИТЕ. Ама то и как да стане като НЯМАТЕ НИЩО КОЕТО ДА ПРОДАДЕТЕ
          Няма кой да им даде пари за съборетини бре Затуй само едни и същи голи лафове с години, докато клечат в караваната

          Коментар


          • ме мога повече да крия, колко много ме кефи инвестиционната стратегия на бота.
            през цялото време защитава теорията, че имота се купува за да носи наеми.
            но, от последните 2 купени единя е тъмен прозорец а другия е отдаден на социално слаб за около 200евро.
            другия стълб в стратегията му е, че имота капиталова няма. въпреки, че е реализирал 500% такава. в миналото.
            и сега гвоздея на програмата ебанско е кенеф, но и там щял да купи.
            аплодисменти, дами и господа!
            за записване час за консултация, моля на лични.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              А колко спечели като продаде на цени от 2017?
              500% за 15 години. Трябваше да са за 5 и да продам още 2008г. Ако бях продал сега 2021 щяха да са 600% макс за 20 години. Е не мога точно на върха да оцеля продажбата.
              И преди 3 години беше ИЗГОДНО ДА се излезе от имотния пазар и СЕГА е изгодно ама е по трудно.
              Може да спечелиш само ако НАМЕРИШ по голям БУДАЛА. Не прецених че има НАД 80% дебили (цитирам професор Христов)
              Аз предпочитам да печеля от НАИГРАЛИ се терикати, най-обичам да ми се молят. Играл съм го и добре гали егото.
              От имотиту в Атина съм спечелил още поне 300%, та 20% потенциални загуби са ми през .....
              Чакам вече 2 години да свалят Ердоган че да взема и в Стамбул на 200-300€. Перфектно си падат там имотите.
              За други пазари нямам интереси. Ослушвам се за ебанско - ако толкова ми доскучае и имам мерак и кръст за глезене на любовница ще взема един ебалник
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                И кое според теб е нормалното ценово ниво, щом сме много под него? Само не казвай, че трябва да годним средноевропейско ниво, след като в момента сме на ниво Бангладеш по ниво на човешко развитие.
                В България има и други хора. Не съди само по себе си. Не гледай в огледалото когато си правиш подобни изводи.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Разбираш от аритметика нали ? Като погледнеш онези таблички и картинки наистина ли си мислиш, че би имало ''повишител'' , който да продаде ? Защо да го прави след като ръста към момента / кумулативно/ не отговаря на факторите определящи цените ? Писах го наскоро, но ще повторя - единствено ръста за 2021 надхвърля нормалното, но погледнато в дълъг период сме много под нормалното ценово ниво.
                  Пишеш за някакви печалби .... Печалбите нека ги правят на борсата или където искат. Ние искаме да запазим относителна стойност на изкараното с труд. Никой не гони печалба....Обаче е ясно, че който не си е купил навреме тухла в бъдеще ще му е все по-трудно да си купи....
                  И кое според теб е нормалното ценово ниво, щом сме много под него? Само не казвай, че трябва да годним средноевропейско ниво, след като в момента сме на ниво Бангладеш по ниво на човешко развитие.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin

                    И да рисуваш, и да не рисуваш - вече си на изпарения, камиларски таман да схванеш разликата между немско и дагето с мангалорез
                    Важното е, че при теб всичко е точно. Остават още +/-15 години пране на чаршафи и после с пенцията пей сърце в гръцкото бунгало (ако не е изгнило до тогава)
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      А колко спечели като продаде на цени от 2017?
                      Този въпрос вече е изкристализиран от Ледчо. Няма нужда пак да се смятат загуби.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        А колко спечели като продаде на цени от 2017?
                        10% от лихви в банката малко ли са ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Щом не гониш печалба КВО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЦЕНАТА?
                          Ето мен ме интересува доходност на наем да е минимум 7% или да се изплаща МАКС за 15 години.
                          При 5€ наем на квадрат = това прави 900€ в ХУБАВА локация. Да не говорим че имаме 200€ за довършване. Става 700€ на хубава локация. (хубава - такава дето ще може да се отдава без проблеми на платежоспособни клиенти)
                          Е те искат по 3 пъти повече - да не ме е шибал дявола да си загробвам парите в нещо дето ЦЯЛ живот (и до 100 да живея) няма да си ги избия, камо ли да спечеля. И това без да смятам НИКАКВИ разходи - ни данъци, ни ремонти, камо ли пък 4% амортизация на сградата.
                          А колко спечели като продаде на цени от 2017?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Щом не гониш печалба КВО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЦЕНАТА?
                            Ето мен ме интересува доходност на наем да е минимум 7% или да се изплаща МАКС за 15 години.
                            При 5€ наем на квадрат = това прави 900€ в ХУБАВА локация. Да не говорим че имаме 200€ за довършване. Става 700€ на хубава локация. (хубава - такава дето ще може да се отдава без проблеми на платежоспособни клиенти)
                            Е те искат по 3 пъти повече - да не ме е шибал дявола да си загробвам парите в нещо дето ЦЯЛ живот (и до 100 да живея) няма да си ги избия, камо ли да спечеля. И това без да смятам НИКАКВИ разходи - ни данъци, ни ремонти, камо ли пък 4% амортизация на сградата.
                            Абе коуега, мен ме интересува да вземем днеска комисион, оно не ме интересува ти колко ше живееш, я сакам комисионо!
                            Купи са, че да не свършат, и ми дай комисионо!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Щом не гониш печалба КВО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЦЕНАТА?
                              Ето мен ме интересува доходност на наем да е минимум 7% или да се изплаща МАКС за 15 години.
                              При 5€ наем на квадрат = това прави 900€ в ХУБАВА локация. Да не говорим че имаме 200€ за довършване. Става 700€ на хубава локация. (хубава - такава дето ще може да се отдава без проблеми на платежоспособни клиенти)
                              Е те искат по 3 пъти повече - да не ме е шибал дявола да си загробвам парите в нещо дето ЦЯЛ живот (и до 100 да живея) няма да си ги избия, камо ли да спечеля. И това без да смятам НИКАКВИ разходи - ни данъци, ни ремонти, камо ли пък 4% амортизация на сградата.
                              Ратко го е описал добре. Цената ме интересува дотолкова колко и какво мога да купя.
                              Ако имам 100К сега ще купя двустаен, след 3 години гарсониера, след 5 години гараж, след 10 години мазе....Така че цената е важна ако спим на Централна гара.
                              Калкулацията с наемите е сложна. Иначе си прав живота под наем ще става все по-изгоден спрямо покупката.... Защото покупката ще става все по-невъзможна за 90% от хората...., а наема достъпен спрямо доходите за почти всички....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Как да го напиша. Ще се радвам да махнеш този линк от тук. Това е както като писах на Ледчо да не се увлича. Не е нужно стадото да се просвещава....:-)
                                Иначе всичко описано ми е ясна като ходенето :-) и е сред основните неща движещи имотите. Има и още подобни неща за които рядко сме писали тук. Има и неща за които малко са се поувлекли и не са ги описали безпристрастно или просто пропуснали ги. Но те не променят много общата картина.
                                А общата картина е че понеже имотите са флегматични относно ценовите промени има гориво не до 2029, а до 2039....:-)
                                Търсиш си белята. Ще те разпънат на кръст олимпийците с подобни прогнози. Знаеш много добре какво им се пише на вестоносците на лошите вести в темата.

                                Ще цитирам Купата: Още не е късно за покупка на имот, ДА цените вече не са никак лесни за свикване, НО по-евтини няма да има."
                                Last edited by bulgarian lev; 24.11.2021, 11:15.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X