IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Е,как сам?Нали имаме и строители инвеститори дето ни нашепват че ръста е само нагоре и предлагане йок??Та затова казвам ,времената ще са приказни за всички,щом имотите ще растат още и още и предлагане няма да има,това означава че ипотекарите ще си плащат без проблеми,ще взимат още и още ипотеки,никой няма да продава понеже ще си има пари,доходи,бизнеса ще цъфти..така ги виждам нещата през тия прогнози,ако бъркам ме поправи...понеже когато инфлацията става грозна банковите акции хвръкват нагоре поради едни поскъпващи ипотеки,поне така съм чувал аз...не знам какво р мнението ти.
    Това му е хубавото, че всеки ''чува'' нещата различно :-)))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      ако примем че депозитът е модерното на 'бели пари за черни дни' и приравним тухлата към депозита (особено тази тъмната, която носи капиталова) то ще разбереш, че има и черни дни понякога. Те се случват, когато политиците,банкерите и тн кукловоди оплетат конците и икономиката се бъгяса. Тогава много хора напълно депозирали в имоти, че и полека кредит взели им се налага да се освободят от част от имотите и да 'изтеглят' депозита баш в черни дни.

      кеширането в хубави дни е сладко и приятно, но в трудни моменти, когато масата са набили спестяванията на живота си в подобни активи може да се окаже не особено приятна за продаващия емоция.

      без да те засегна, но ти изхождаш от собствената си позиция на човек с добра професионална реализация и сигурен в работата и доходите си (не почвай с келнерските глупости сега), но имаи предвид, че заедно с теб 'депозират' страшно много хора, които буквално живеят от заплата до заплата и 'наваксват' с кредити. Точно този тип спестители в имоти в един момент имат нужда от пари и искат да капитализират 'печалбите'.

      Дойде ли криза даже на перма-бикове в имотите им се налага понякога да пускат имоти за продан.

      Знаеш, че съм фен на имотите, но има нива ОК и нива прекалено оптимистични, че да си даде парите човек с една гола надежда и спокойствие.

      Дай боже аз да бъркам и ти да си прав и само безметежни месеци и години напред и никой от свърхинвестиралите в имоти да не почуства криза и желание за продан.
      Разбира се че има такива сложни времена понякога. Уви поне аз не виждам как у нас поне в близките 10 години биха се случили.... За след това не знам.
      Сигурно има хора които се надскачат - ето Митето тук например е ипотекирал и колата сигурно... Някои от тях е възможно и вероятно ще закъсат дори и да няма драма с икономиката и техните имоти ще се преразпределят чрез окрупняване.
      Трудно ми е да прогнозирам точно какво ще се случи в средно и далечно бъдеще защото то зависи основно от държавните решения. А пък нашите решения зависят сега от заповеди отвъд океана, до сега от Германия и чат пат с Руски привкус.... .
      За СЕБЕ си обаче в конкретният настоящ момент все още смятам че имотите у нас са доста подценени..... И това е така поради куп причини, които няма да изброявам, но общото между тях е че те ще отслабват с годините.... От другата страна е единствено демографията...., но тя и не е изцяло от другата страна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Прогнози всеки сам да си прави. Знам само как седят нещата в момента и те не водят до нищо добро....А ако ще продаваме поради нужда от пари....сети се за какви точно времена би ставало въпрос.... Не си толкова малък и трябва да помниш поне нещо....
        Е,как сам?Нали имаме и строители инвеститори дето ни нашепват че ръста е само нагоре и предлагане йок??Та затова казвам ,времената ще са приказни за всички,щом имотите ще растат още и още и предлагане няма да има,това означава че ипотекарите ще си плащат без проблеми,ще взимат още и още ипотеки,никой няма да продава понеже ще си има пари,доходи,бизнеса ще цъфти..така ги виждам нещата през тия прогнози,ако бъркам ме поправи...понеже когато инфлацията става грозна банковите акции хвръкват нагоре поради едни поскъпващи ипотеки,поне така съм чувал аз...не знам какво р мнението ти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Значи ни чакат само добри времена и просперитет,понеже щом никой няма да продава българската нация няма да има нужда от пари и всички ще се къпем в излишен кеш...така ги виждам нещата според тия прогнози...
          Прогнози всеки сам да си прави. Знам само как седят нещата в момента и те не водят до нищо добро....А ако ще продаваме поради нужда от пари....сети се за какви точно времена би ставало въпрос.... Не си толкова малък и трябва да помниш поне нещо....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Аха, не се продава, освен ако не е купен със спекулативна цел както е 90% от новото строителство.
            Дай ми една причина, заради която да си набутам парите в празен имот, който никой не ползва! За друга причина освен препродажба с цел печалба аз не се сещам.

            Идват времена, в които ще се чудиш как да се отървеш от излишни имоти, на които ще плащаш по няколко процента данък годишно. И в които ще се молиш на някоя касиерка в Лидъл да го вземе под наем, поне да му избиваш данъците.
            Айде сега ще ми вдигаш и ти данъците :-)))) До няколко процента ....може.... ако се смени данъчната система с тази в Щатите. Аз съм съгласен. Но дори и там са малко местата с данък над 2%.. И да ти кажа , че тези 2% данък са калкулирани в наемите .....ВИНАГИ.
            Иначе за целите за покупка всеки човек си има собствени причини. Ако твоята е спекула мога приятелски да ти кажа, че имота е крайно неподходящо нещо за тази цел. Най-малкото че от покупко-продажба си одма 10% назад поради транзакционните разходи.. При положение, че имах такива цели щях да си джиткам на борсата или може би дори с физическо злато където разликите са по-малки ....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.11.2021, 17:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Подготви са за тежки времена от гледна точка на предлагане и цени....
              Значи ни чакат само добри времена и просперитет,понеже щом никой няма да продава българската нация няма да има нужда от пари и всички ще се къпем в излишен кеш...така ги виждам нещата според тия прогнози...
              Last edited by RUBLA; 24.11.2021, 18:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ето, виж че знаеш как е.... Идат подобни времена и тук....
                После пак обърка нещата. :-) Какви койни, какви акции, какви спекули, какви продажби и купувачи ?! Защо си мислиш че някой купил имот ще иска да го продава, че да разбере каква му е стойността.... Той просто си седи.... Няма нужда да се продава......Тежък депозит братче та дрънка чак на тула :-))))
                Разбирам, че имате младежко спекулативно мислене, но то не се отнася за имотите. Те се КУПУВАТ само. Не се продават. А ако се продават то е поради някаква драматична ситуация или с имота или лична.... никога за печалба. Освен ако не си строителя...

                ПП Що си мислиш, че за хубави имоти у нас няма опашка ?. За определени предстоящи проекти има опашки по над 100 за да не напиша стотици чакащи....
                ако примем че депозитът е модерното на 'бели пари за черни дни' и приравним тухлата към депозита (особено тази тъмната, която носи капиталова) то ще разбереш, че има и черни дни понякога. Те се случват, когато политиците,банкерите и тн кукловоди оплетат конците и икономиката се бъгяса. Тогава много хора напълно депозирали в имоти, че и полека кредит взели им се налага да се освободят от част от имотите и да 'изтеглят' депозита баш в черни дни.

                кеширането в хубави дни е сладко и приятно, но в трудни моменти, когато масата са набили спестяванията на живота си в подобни активи може да се окаже не особено приятна за продаващия емоция.

                без да те засегна, но ти изхождаш от собствената си позиция на човек с добра професионална реализация и сигурен в работата и доходите си (не почвай с келнерските глупости сега), но имаи предвид, че заедно с теб 'депозират' страшно много хора, които буквално живеят от заплата до заплата и 'наваксват' с кредити. Точно този тип спестители в имоти в един момент имат нужда от пари и искат да капитализират 'печалбите'.

                Дойде ли криза даже на перма-бикове в имотите им се налага понякога да пускат имоти за продан.

                Знаеш, че съм фен на имотите, но има нива ОК и нива прекалено оптимистични, че да си даде парите човек с една гола надежда и спокойствие.

                Дай боже аз да бъркам и ти да си прав и само безметежни месеци и години напред и никой от свърхинвестиралите в имоти да не почуства криза и желание за продан.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ето, виж че знаеш как е.... Идат подобни времена и тук....
                  После пак обърка нещата. :-) Какви койни, какви акции, какви спекули, какви продажби и купувачи ?! Защо си мислиш че някой купил имот ще иска да го продава, че да разбере каква му е стойността.... Той просто си седи.... Няма нужда да се продава......Тежък депозит братче та дрънка чак на тула :-))))
                  Разбирам, че имате младежко спекулативно мислене, но то не се отнася за имотите. Те се КУПУВАТ само. Не се продават. А ако се продават то е поради някаква драматична ситуация или с имота или лична.... никога за печалба. Освен ако не си строителя...

                  ПП Що си мислиш, че за хубави имоти у нас няма опашка ?. За определени предстоящи проекти има опашки по над 100 за да не напиша стотици чакащи....
                  Аха, не се продава, освен ако не е купен със спекулативна цел както е 90% от новото строителство.
                  Дай ми една причина, заради която да си набутам парите в празен имот, който никой не ползва! За друга причина освен препродажба с цел печалба аз не се сещам.

                  Идват времена, в които ще се чудиш как да се отървеш от излишни имоти, на които ще плащаш по няколко процента данък годишно. И в които ще се молиш на някоя касиерка в Лидъл да го вземе под наем, поне да му избиваш данъците.
                  Last edited by ejonny2376; 24.11.2021, 17:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Подготви са за тежки времена от гледна точка на предлагане и цени....
                    Песимисте, при кавръка нещата се движат не от разума, а от желанията му. Така, че напразно го подготвяш. Не случайно е пропуснал 2 кризи досега. За какво му е още една грижа на главата?
                    Last edited by RUBLA; 24.11.2021, 18:13. Причина: Спазвайте добрия тон!
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      По света не знам, в Европа празни жилища няма и всичко се избива по огледи - 200 човека опашка за оглед на мизерен двустаен, всички с доходи много над средното. Това е ситуацията в Мюних, Франкфурт, Берлин и подобни.

                      В момента стойността на един празен Софийски имот има точно толкова фундамент, колкото и Доджкойна - участниците на пазара вярват, че има стойност, а такава фактически няма. Цена, базирана на доверие (вярата, че някъде там все има някой глупак, който да я плати), е нестабилна и може много лесно да се наруши равновесието.
                      Ето, виж че знаеш как е.... Идат подобни времена и тук....
                      После пак обърка нещата. :-) Какви койни, какви акции, какви спекули, какви продажби и купувачи ?! Защо си мислиш че някой купил имот ще иска да го продава, че да разбере каква му е стойността.... Той просто си седи.... Няма нужда да се продава......Тежък депозит братче та дрънка чак на тула :-))))
                      Разбирам, че имате младежко спекулативно мислене, но то не се отнася за имотите. Те се КУПУВАТ само. Не се продават. А ако се продават то е поради някаква драматична ситуация или с имота или лична.... никога за печалба. Освен ако не си строителя...

                      ПП Що си мислиш, че за хубави имоти у нас няма опашка ?. За определени предстоящи проекти има опашки по над 100 за да не напиша стотици чакащи....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Нищо не каза за приказките на твоя приятел строител .

                        Подготви са за тежки времена от гледна точка на предлагане и цени....
                        Last edited by RUBLA; 24.11.2021, 18:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Никога....Поне не в нашият живот....Няма причина да се продава имот за 95% от притежателите им. Пък било то и да са празни....
                          Айде понее си ми симпатичен опитай се да разбереш какъв е броят обяви за продажба по света и го сравни със София на брой жилища. Просто жилище в милионен град се продава само като гръм го удари....
                          Оооо не нещо си се объркал. Нямам никакви заблуди, че България ще стане Швейцария на Балканите, но живота си тече, мястото ни е ок за живеене - нито е много студено, нито прекалено топло, нито е пустиня, нито е с 10К валежи на година....Има и по-добри места, но повечето са по-лоши климатично. Било с Българи, Шведи, Турци или Африкано-Азиатски скакалци на територията ни ще има живот....
                          Нищо не каза за приказките на твоя приятел строител .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Никога....Поне не в нашият живот....Няма причина да се продава имот за 95% от притежателите им. Пък било то и да са празни....
                            Айде понее си ми симпатичен опитай се да разбереш какъв е броят обяви за продажба по света и го сравни със София на брой жилища. Просто жилище в милионен град се продава само като гръм го удари....
                            Оооо не нещо си се объркал. Нямам никакви заблуди, че България ще стане Швейцария на Балканите, но живота си тече, мястото ни е ок за живеене - нито е много студено, нито прекалено топло, нито е пустиня, нито е с 10К валежи на година....Има и по-добри места, но повечето са по-лоши климатично. Било с Българи, Шведи, Турци или Африкано-Азиатски скакалци на територията ни ще има живот....
                            По света не знам, в Европа празни жилища няма и всичко се избива по огледи - 200 човека опашка за оглед на мизерен двустаен, всички с доходи много над средното. Това е ситуацията в Мюних, Франкфурт, Берлин и подобни.

                            В момента стойността на един празен Софийски имот има точно толкова фундамент, колкото и Доджкойна - участниците на пазара вярват, че има стойност, а такава фактически няма. Цена, базирана на доверие (вярата, че някъде там все има някой глупак, който да я плати), е нестабилна и може много лесно да се наруши равновесието.
                            Last edited by ejonny2376; 24.11.2021, 16:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              https://www.capital.bg/biznes/finans...uljava_i_prez/

                              Досега имаме официално около 9 милиарда лева заеми по които вноски не се правят въпреки мораториума.
                              Това е засега и това което е видимото,а това дето не се вижда никой не знае колко е всъщност.
                              Много хора все още поддържат доста по-висок жизнен стандарт от този, който биха имали ако не живееха на сериозен кредит. То затова лихварската мафия (бързи кредити и не само) като чуе думата закон за фалита на физическо лице и им се изправя косата, но все още са силни и успяват да тушират един хубав закон, който ще изкара доста хора от бизнеса.

                              Корона-кризата доведе до забравяне на думата кредит в комбинация с наливане на напечатани пари = инфлацията, която всеки от нас вижда в момента. Спестяванията та спестяванията и съхранението им тухли... много добре, но залитнем ли нещата ще за много зле. Да парите се въртят в строителството, но дали си даваме сметка, че превъртането им в тъмни прозорци е ок до време, а после се оказва, че към тъмните прозорци са били насочени пари, които в други сектори на икономиката биха направили живота в България много по-добър.

                              Цялата тази мания по тъмните прозорци ми напомня едно време по социализма колко хора градяха огромни 'селски прогимназии' по селата и бяха пример за подражание,ръкопляскане, че и завист. Огромно - да има по кат за децата, че и за внуците... накрая децата някъде по градовете или чужбина, а прогимназията, в която е закопано огромно количество труд, време и пари пустеее.


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не всеки се интересува от ново строителство. Още по-малко пък от такова на зелено. Огромент процент от построеното след 2009 е празно и първо то трябва да се запълни, преди изобщо да се строи още. Не ми пука за строителите - от тях повече София нужда няма така или иначе. Въпросът е кога празните имоти ще излезят на пазара. Когато изгърмят първите псевдо-инвеститорчета, а това май няма да е много далеч в бъдещето.

                                Явно ти продължаваш да вярваш, че някога ще се превърнем в бяла държава. Аз съм на точно обратното мнение - ние потъваме с всеки изминат ден - само виж абсурдите, случващи се в държавата.
                                Никога....Поне не в нашият живот....Няма причина да се продава имот за 95% от притежателите им. Пък било то и да са празни....
                                Айде понее си ми симпатичен опитай се да разбереш какъв е броят обяви за продажба по света и го сравни със София на брой жилища. Просто жилище в милионен град се продава само като гръм го удари....
                                Оооо не нещо си се объркал. Нямам никакви заблуди, че България ще стане Швейцария на Балканите, но живота си тече, мястото ни е ок за живеене - нито е много студено, нито прекалено топло, нито е пустиня, нито е с 10К валежи на година....Има и по-добри места, но повечето са по-лоши климатично. Било с Българи, Шведи, Турци или Африкано-Азиатски скакалци на територията ни ще има живот....

                                Коментар

                                Working...
                                X