IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Спира ме това, че не ми е това професията и няма как да се занимавам с подобно начинание. Хляба си го изкарвам по друг начин.
    Мен пък ме спира идеята да си продам активите, че да си купя пасив

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Щом си го схванал, значи е крайно време да действаш. За маломерките в Папура сигурно все още ще се намери някой глупак (мислещ себе си за инвеститор), който да ти плати по сегашните измислени пазарни цени.
      Явно не се намира, не го ли видиш че кисне тук денонощно в отчаяние

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ще взема кредит....
        Аз не искам да строя и сметките ми не излизат извън това че нема кеш за целта. Но щом ти вярваш, че са такива печалбите просто не разбирам какво те спира. Сигурен съм че само във форума ще продадеш сградата с 20 апарта примерно....
        Иначе да , колкото и абсурдно да звучи кооперирането има смисъл - съседна на моята сграда с Шмайзера е такава. Построиха я приятели и близки по 1 апарт на етаж / около 250 квадрата/ . Следях и строежа САМО топ на топа материали / много над тези при мен/, но им отне около 4-5 години. Вече е готова.
        Та ползите са не само по-ниската цена , но и избора и контрола на нещата с които се строи....Имаше 1 колебаещ се дали да продава, но цената би била непосилна за мен...
        Спира ме това, че не ми е това професията и няма как да се занимавам с подобно начинание. Хляба си го изкарвам по друг начин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Пак се изхвърли. Нямаш 1 милион, но ще купиш 5 апартамента....

          Добре, намери ми парцел в Стрелбище и може да го купим заедно, съответно да ни излезят по-тънко и апартаментите. Аз ще дам 1 Милион, остатъкът от теб.
          Ще взема кредит....
          Аз не искам да строя и сметките ми не излизат извън това че нема кеш за целта. Но щом ти вярваш, че са такива печалбите просто не разбирам какво те спира. Сигурен съм че само във форума ще продадеш сградата с 20 апарта примерно....
          Иначе да , колкото и абсурдно да звучи кооперирането има смисъл - съседна на моята сграда с Шмайзера е такава. Построиха я приятели и близки по 1 апарт на етаж / около 250 квадрата/ . Следях и строежа САМО топ на топа материали / много над тези при мен/, но им отне около 4-5 години. Вече е готова.
          Та ползите са не само по-ниската цена , но и избора и контрола на нещата с които се строи....Имаше 1 колебаещ се дали да продава, но цената би била непосилна за мен...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            100% е добре и като се сложат 'проблеми' разни винаги процента пада.
            70-80% за 3-4 години, ако имаш късмет.
            Форумните експерти изкарвали повече на борсата, а сега правят сметки на строителите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              Аз съм участвал като инвеститор в една сграда, горе долу такива са сметките.
              Често излизат криви (има много скрити разходи и забавяния), освен при силно възходящ тренд на цените.

              Трябва да имаш сериозни умствени дефицити за да си мислиш че се работи с 400-500% надценка..
              100% е добре и като се сложат 'проблеми' разни винаги процента пада.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                и аз мисля, че не пипат строеж без да си докарат около 100%
                от проект, през разрешителни до завършване отиват едно 2,5-3 години
                тия 100% са за целия период
                Аз съм участвал като инвеститор в една сграда, горе долу такива са сметките.
                Често излизат криви (има много скрити разходи и забавяния), освен при силно възходящ тренд на цените.

                Трябва да имаш сериозни умствени дефицити за да си мислиш че се работи с 400-500% надценка..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ами смешно е сори....:-)))
                  Щом сте толкова уверени в цифрите които пишете всичко е много просто. Ти си споменавал, че имаш активи за поне 1М. Продай ги, купуваш терен в стрелбище с тях и за 2 години правиш 200%.... Елементарно е.... и не можеш на борсата да изкараш толкова. Аз лично ще ти купя 1-2-3 апарта ...до 5...ако дадеш добра цена и плащане на Акт 16....Половината сграда я брой продадена....:-)

                  Аз ги нямам тези пари и не мога и мисля, че печалбата на строителите е 20-30% в много редки случаи може и 40% да е при купен на дъното терен Това за 2-3 години работа. Не е малко, но не е и невиждано бизнес чудо....
                  20% печалба, алоууу лятото мина ,слънце няма ,кво те напече толко та се излагаш така !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    И в най-голямата криза печабите бяха поне 50%.сега са над 100%.
                    и аз мисля, че не пипат строеж без да си докарат около 100%
                    от проект, през разрешителни до завършване отиват едно 2,5-3 години
                    тия 100% са за целия период
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Пак се изхвърли. Нямаш 1 милион, но ще купиш 5 апартамента....

                      Добре, намери ми парцел в Стрелбище и може да го купим заедно, съответно да ни излезят по-тънко и апартаментите. Аз ще дам 1 Милион, остатъкът от теб.
                      опитай ти да намериш читав парцел на добро място.
                      може тогава малко да ти се изясни картинката.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ами смешно е сори....:-)))
                        Щом сте толкова уверени в цифрите които пишете всичко е много просто. Ти си споменавал, че имаш активи за поне 1М. Продай ги, купуваш терен в стрелбище с тях и за 2 години правиш 200%.... Елементарно е.... и не можеш на борсата да изкараш толкова. Аз лично ще ти купя 1-2-3 апарта ...до 5...ако дадеш добра цена и плащане на Акт 16....Половината сграда я брой продадена....:-)

                        Аз ги нямам тези пари и не мога и мисля, че печалбата на строителите е 20-30% в много редки случаи може и 40% да е при купен на дъното терен Това за 2-3 години работа. Не е малко, но не е и невиждано бизнес чудо....
                        И в най-голямата криза печалбите бяха поне 50%.сега са над 100%.
                        Last edited by nradev; 26.11.2021, 19:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ами смешно е сори....:-)))
                          Щом сте толкова уверени в цифрите които пишете всичко е много просто. Ти си споменавал, че имаш активи за поне 1М. Продай ги, купуваш терен в стрелбище с тях и за 2 години правиш 200%.... Елементарно е.... и не можеш на борсата да изкараш толкова. Аз лично ще ти купя 1-2-3 апарта ...до 5...ако дадеш добра цена и плащане на Акт 16....Половината сграда я брой продадена....:-)

                          Аз ги нямам тези пари и не мога и мисля, че печалбата на строителите е 20-30% в много редки случаи може и 40% да е при купен на дъното терен Това за 2-3 години работа. Не е малко, но не е и невиждано бизнес чудо....
                          Пак се изхвърли. Нямаш 1 милион, но ще купиш 5 апартамента....

                          Добре, намери ми парцел в Стрелбище и може да го купим заедно, съответно да ни излезят по-тънко и апартаментите. Аз ще дам 1 Милион, остатъкът от теб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Урааа, имаме нова прогноза: ДОГОДИНА-10%!
                            Мишо Венков, дали ще се покланяме на Бота или ще го псуваме?
                            покланяме се на всеки, който обещае спад особено в близко време.
                            и търпеливо зачакваме нервно усмихнати
                            после обаче обилно го попържаме и му се присмиваме грубо
                            и така вече 4-5 години поред
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              А догодина като е -10% капиталовата как ще я избиеш с 2% наем .
                              Капиталова имаш САМО като продадеш, дотогава имаш само полюции и 2% наем при 4% амортизация и 1% разходи/ремонти в НАЙ-добрия случай
                              Урааа, имаме нова прогноза: ДОГОДИНА-10%!
                              Мишо Венков, дали ще се покланяме на Бота или ще го псуваме?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Само ние сме смешни, ти винаги си всезнаещият. Карай.
                                Ами смешно е сори....:-)))
                                Щом сте толкова уверени в цифрите които пишете всичко е много просто. Ти си споменавал, че имаш активи за поне 1М. Продай ги, купуваш терен в стрелбище с тях и за 2 години правиш 200%.... Елементарно е.... и не можеш на борсата да изкараш толкова. Аз лично ще ти купя 1-2-3 апарта ...до 5...ако дадеш добра цена и плащане на Акт 16....Половината сграда я брой продадена....:-)

                                Аз ги нямам тези пари и не мога и мисля, че печалбата на строителите е 20-30% в много редки случаи може и 40% да е при купен на дъното терен Това за 2-3 години работа. Не е малко, но не е и невиждано бизнес чудо....

                                Коментар

                                Working...
                                X