IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Е как какво ще ги правят ? Чакат цените да паднат с 50% да ги продадат на перонолюбителите, че сега ако продадат ще се чудят ко да праят кеша, а тогава ще могат евентуално половин хляб да си купят !
    Жалко, че изтриха старата тема та трябва да се повтаря - имотите не са акции или форекс или злато. Продават се САМО по принуда или за да се купи друг имот. Айде евентуално 1% заради бизнес / то пак е принуда/ и 1% се продават за печалба / ново строителство/. Та тези 200К празни / които не са празни в голямата си част/ не ги интересува каква им е цената.... Просто ще си седят както при паднали, така и при вдигнали се цени. Ще се продават по няколко К на година с тенденция за намаляване обвързано с поумняването на хората и намаляването на принудата....

    Изобщо със застаряващото население в София има нужда от между 5 и 10 000 НОВИ жилища с Акт 16 ВСЯКА година в следващите 100 години в София. За следващите 100 / между 2120 и 2220/ има нужда от по 5000 НОВИ жилища на година. Едва последните 1-2 години сме в норма, а следващите 2-3 може и да се надмине малко нормата, но в последните 30 години има едва няколко години в които е бил нормален броят на новите жилища, а във всички останали е много под необходимото....
    От там като проследи линията КОЙ ще ги строи тези апартаменти при застаряващо шведизирано население и на каква ЦЕНА.... Наистина нямате идея какво ни чака с имоитУ....т.е. внуците и правнуците ни де....:-)
    София е намаляла с 21 хил. души по време на COVID-кризата

    https://faktor.bg/bg/articles/sofiya...-covid-krizata

    При все че не се знае дали това намаляване няма да прерастне в тенденция, защо ще са нужни по 10 хил. нови жилища на година? Да кажем, че средно ще живеят по двама души в тях - хем градът намалява с 20 хил. на година, хем се построяват жилища за нови 20 хил. Някак нестабилно ми изглежда. Може и да не е представителна извадка, но ми прави впечатление от колко апартаменити висият надписи "Дава се под наем/продава" се в центъра на София. И си висят от стабилно време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Продавай си го така все едно гаража го няма. Викай че му е бонус на купувача. Ако няма желаещи или па специално държат да е узаконен (едва ли) се изръсваш 1000лв за геодезист + търпимост
      + 1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Ще има малчугани, ако се намери подходяща жена в репродуткивна възраст и да иска.

        Изобщо не си прав за Германия, говоря за големите градове.

        Там има панелни блокове и стари тухли, строени непосредствено след ВСВ. И личи, че балконът е правен допълнително по-късно. Но толкова добре са санирани, все едно са строени наскоро. Най-вече зависи от локацията. Прав си, че старото строителство за ремонт се търгува по-евтино с 1/4. Но ако е съвременно и ремонтирано, се продава като новото, и помещенията често са по-просторни и по-фукционални.

        И не всеки иска да живее в модернистична стъглена сграда, а вътре да е като космически кораб,
        Е айде де ! Толкова па да няма не е истина. Времето минава Евго...требе да се научиш да правиш компромиси.

        В Германия старото може и да изглежда добре / у нас няма да изглежда така с всяка следваща година/ , но това не пречи че новото е както ти казах 40-50% по-скъпо, а не 1/4. Такава е статистиката.... Там няма плащания кеш предполагам....

        Коментар


        • https://www.ft.com/content/1abd9d4b-...7-bee0f960746a

          Има за какво да се замислим даже и в България.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Имам един въпрос към имотните специалисти.
            Предстои да продаваме с брат ми етажа от къщата който наследихме.Единия етаж е продаден със задната част на двора на други хора.Нашата част се състои от етажа,южната част на двора и голям гараж,(монолинта сграда ,двоен с канал,и ток.).
            Проблема е че първо няма скица,това ще го направим,но основната част от казуса е че когато баща ми и брат му са си поделили къщата ,самия гараж като постройка не са го описали никъде и само на думи са се разбрали че гаража е за баща ми.И сега казуса е по какъв начин ,ние с брат ми можем да го впишем и в последствие да бъде напраена скица с гаража и етажа.Ходихме пролетта при нотариус и ни казаха че единия начин е със свидетели,другия е с брата на баща ми,който е жив да се впише ,въпроса ми е по скоро свързан с това какво се изготвя при котариус за въпросния гараж,ако отидем ние с брат ми,и брата на баща ми(нашия чичо),при един нотариус Документално какво се изготвя ,и как се процедира?Имаме документи за етажа,нотариален акт,и удостоверение за наследници,самия гараж в момента седи като ничий ,нито е наш,нито е на тези които са купили етажа над нас,географски е в нашата половина на двора.
            Продавай си го така все едно гаража го няма. Викай че му е бонус на купувача. Ако няма желаещи или па специално държат да е узаконен (едва ли) се изръсваш 1000лв за геодезист + търпимост
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Говориш ей така от немай къде :-) Дай нещо ново по въпроса с Каките ...Ще има ли малки Евговчета скоро ?
              Няколко пъти съм пускал линк и тук / ако искаш го потърси/ . В Германия новото строителство е 40-50% ПО-СКЪПО от старото на същото място. Така е навсякъде по света. У нас мини през някое село да видиш как изглеждат къщи на по 50-80 години, наистина ли мислиш, че някой ще иска да живее в 150 годишна панелка ?! В смисъл тя може и да не е паднала, но няма да има желаещи да живеят в нея. А като намалеят желаещите поддръжката се занемарява и в даден момент става вече и негодно за обитаване. Или негодно без ремонт който би струвал повече от стойността на нов строеж.
              Та така вероятно 20-30% от жил фонда в София ще кара над 100 години поради стабилният си строеж и че е на желано място, 10% може и 200 години да изкарат....Останалото ще се обновява / строи на ново/.... дори и да не е паднало поради липса на желаещи да живеят при такива условия.
              Ще има малчугани, ако се намери подходяща жена в репродуткивна възраст и да иска.

              Изобщо не си прав за Германия, говоря за големите градове.

              Там има панелни блокове и стари тухли, строени непосредствено след ВСВ. И личи, че балконът е правен допълнително по-късно. Но толкова добре са санирани, все едно са строени наскоро. Най-вече зависи от локацията. Прав си, че старото строителство за ремонт се търгува по-евтино с 1/4. Но ако е съвременно и ремонтирано, се продава като новото, и помещенията често са по-просторни и по-фукционални.

              И не всеки иска да живее в модернистична стъглена сграда, а вътре да е като космически кораб,

              Коментар


              • Нови данни за цените на имотите в София може да ви докарат инфаркт

                https://blitz.bg/ikonomika/novi-dann...ews844485.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Гледаш много напред в бъдещето.

                  Наскоро бях в Германия, в известен финансов център.

                  Направи ми впечатление, че имат сгради от преди 1900 г., редовно ги реновират, отвън приличат на малък дворец, с високи тавани, просторни стаи и трудни за отопление. Цените им са като на новото строителство, а понякога и по-високи.

                  В една от тях е живял Алцхаймер, откривателя на болестта. И като минах покрай нея и отново си дадох сметка колко преходен е човешкия живот.
                  Говориш ей така от немай къде :-) Дай нещо ново по въпроса с Каките ...Ще има ли малки Евговчета скоро ?
                  Няколко пъти съм пускал линк и тук / ако искаш го потърси/ . В Германия новото строителство е 40-50% ПО-СКЪПО от старото на същото място. Така е навсякъде по света. У нас мини през някое село да видиш как изглеждат къщи на по 50-80 години, наистина ли мислиш, че някой ще иска да живее в 150 годишна панелка ?! В смисъл тя може и да не е паднала, но няма да има желаещи да живеят в нея. А като намалеят желаещите поддръжката се занемарява и в даден момент става вече и негодно за обитаване. Или негодно без ремонт който би струвал повече от стойността на нов строеж.
                  Та така вероятно 20-30% от жил фонда в София ще кара над 100 години поради стабилният си строеж и че е на желано място, 10% може и 200 години да изкарат....Останалото ще се обновява / строи на ново/.... дори и да не е паднало поради липса на желаещи да живеят при такива условия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                    Има достатъчно банки по света, където може да се открие сметка и да се избегнат подобни такси, ако изобщо бъдат въведени.
                    Подобни статии само подвеждат неуките да вземат необмислени решения. Да купиш абсолютно ненужен имот само защото си имал някакви налични пари е най-голямата възможна глупост.
                    Ко речи Джони ? Глей какво цитатче :

                    ''Cлyчвaщoтo ce нe e бългapcĸи фeнoмeн. Oгpoмният пpитoĸ cвeжи cпecтявaния зapaди пaндeмиятa нaй-ceтнe пpeля чaшaтa зa бaнĸитe в Гepмaния, ĸoитo вeчe зaпoчнaxa дa oблaгaт дeпoзититe нa дpeбнитe ĸлиeнти, нaпиca нacĸopo Тhе Wаll Ѕtrееt Јоurnаl.

                    Dеutѕсhе Ваnk и Соmmеrzbаnk, двeтe нaй-гoлeми бaнĸи в cтpaнaтa, cъoбщиxa, чe нoвитe ĸлиeнти щe тpябвa дa плaщaт пo 0,5% гoдишнo, aĸo дeпoзиpaт гoлeми cyми. Бaнĸитe ĸaзвaт, чe вeчe нe мoгaт дa aбcopбиpaт oтpицaтeлнитe лиxви, ĸoитo Eвpoпeйcĸaтa цeнтpaлнa бaнĸa нaлaгa.''

                    Иначе не е проблем да депозираш в Турция или Украйна или Русия. И на трите места дори ще получаваш по 10% лихва, а във Венецуела може и 1000% лихва да ти дадат :-))))
                    Сега да купуваш ненужен имот не е добре, но според различни проучвания за поне 40% от Българите има НУЖДА от нов имот - толкова са пренаселените жилища с деЦки стаи ползвани от възрастни и поне толкова е процента на хората , които искат да купят нов имот следователно нещо не им допада в старият....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.10.2021, 11:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Е как какво ще ги правят ? Чакат цените да паднат с 50% да ги продадат на перонолюбителите, че сега ако продадат ще се чудят ко да праят кеша, а тогава ще могат евентуално половин хляб да си купят !
                      Жалко, че изтриха старата тема та трябва да се повтаря - имотите не са акции или форекс или злато. Продават се САМО по принуда или за да се купи друг имот. Айде евентуално 1% заради бизнес / то пак е принуда/ и 1% се продават за печалба / ново строителство/. Та тези 200К празни / които не са празни в голямата си част/ не ги интересува каква им е цената.... Просто ще си седят както при паднали, така и при вдигнали се цени. Ще се продават по няколко К на година с тенденция за намаляване обвързано с поумняването на хората и намаляването на принудата....

                      Изобщо със застаряващото население в София има нужда от между 5 и 10 000 НОВИ жилища с Акт 16 ВСЯКА година в следващите 100 години в София. За следващите 100 / между 2120 и 2220/ има нужда от по 5000 НОВИ жилища на година. Едва последните 1-2 години сме в норма, а следващите 2-3 може и да се надмине малко нормата, но в последните 30 години има едва няколко години в които е бил нормален броят на новите жилища, а във всички останали е много под необходимото....
                      От там като проследи линията КОЙ ще ги строи тези апартаменти при застаряващо шведизирано население и на каква ЦЕНА.... Наистина нямате идея какво ни чака с имоитУ....т.е. внуците и правнуците ни де....:-)
                      Гледаш много напред в бъдещето.

                      Наскоро бях в Германия, в известен финансов център.

                      Направи ми впечатление, че имат сгради от преди 1900 г., редовно ги реновират, отвън приличат на малък дворец, с високи тавани, просторни стаи и трудни за отопление. Цените им са като на новото строителство, а понякога и по-високи.

                      В една от тях е живял Алцхаймер, откривателя на болестта. И като минах покрай нея и отново си дадох сметка колко преходен е човешкия живот.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                        200 тона олио ??



                        говориш за 200 000 лева по принцип - ( толкова е олиото на производствена цена )

                        та кой идиот при инфлация ще закупи 200 тона олио
                        а не 60 монетки ''американски орел '' (например)

                        аз знам кой - песимистчо от Радомир
                        хихихихихи

                        абе тука са ви събрали все шампиони по инвестиции
                        а божидарчо , пък и въпроси за имотите ви задава

                        Божи,
                        падането на имотите не е задължително да стане през КЕШ-а
                        ако КЕШ-а също пада ( както се очертава)
                        падането може да бъде и в това , дълги години да НЕ
                        МОЖЕШ да възвърнеш ИНФЛАЦИОННИЯ СИ ДАДЕН КЕШ
                        за имоченцето

                        а същевременно да гледаш с навлажнени очи как други
                        активи хвърчат и са ракета - а ти седиш и галиш стените на маломерката
                        хихихихихих

                        казва се ''ПРОПУСНАТИ ПОЛЗИ ''
                        ама това вече е Висша Математика (взел съм 4)
                        и не е тема за тази тема
                        хихихихихиххи
                        Хихихи Янко бре човек как не разбираш, че аз като келнер меря всичко в олио и розАв домат.... Толко ми е капацитета - ти ако си учил 4 виШи математики, язе съм носил 4 шопски салати на 1 път... Кой е по-по мммм ?!

                        ПП Дай да купя СЕГА 200 тона олио по 1 лев. Плащам ти ги веднага ! Може да ми продадеш и 1 нов блок в Гоцето по 500 евро квадрата / нека толкова да е примерно строителната себестойност / и него ще го купя ! .... хихихихи....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                          нали се досещаш че по някое време ще ми писне от раздвоения ти ник с Янко и ще реша генерално проблема. Оптитваш се да насадиш идеята за обратното, но хората не са тъпи и се разбира кой зад какъв ник се крие. Сега се прибери в деЦката любезно предоставена ти от мама и тати и си мери приказките независимо от кой ник пишеш. Запомни; винаги ще има реципрочно действие на всяко твое такова!
                          бях ти го писал и преди и мисля да е за последен път - поведенчески модели - там е истината кой за какво се бори,никове,профили са без значение!

                          ако си обърнал внимание от доста време не си губя времето в приказки тук, че си имам работа повече отколкото мога да свърша.
                          оставям те да си уплътняваш времето.

                          бъди здрав
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Интересно, цените като тръгнат надолу тея дето държат тези 200 000 празни имота какво ще правят?

                            И изобщо със застаряващото ни население колко точно е притокът от хора към София, че да има някакъв фундамет зад тези имоти.


                            Е как какво ще ги правят ? Чакат цените да паднат с 50% да ги продадат на перонолюбителите, че сега ако продадат ще се чудят ко да праят кеша, а тогава ще могат евентуално половин хляб да си купят !
                            Жалко, че изтриха старата тема та трябва да се повтаря - имотите не са акции или форекс или злато. Продават се САМО по принуда или за да се купи друг имот. Айде евентуално 1% заради бизнес / то пак е принуда/ и 1% се продават за печалба / ново строителство/. Та тези 200К празни / които не са празни в голямата си част/ не ги интересува каква им е цената.... Просто ще си седят както при паднали, така и при вдигнали се цени. Ще се продават по няколко К на година с тенденция за намаляване обвързано с поумняването на хората и намаляването на принудата....

                            Изобщо със застаряващото население в София има нужда от между 5 и 10 000 НОВИ жилища с Акт 16 ВСЯКА година в следващите 100 години в София. За следващите 100 / между 2120 и 2220/ има нужда от по 5000 НОВИ жилища на година. Едва последните 1-2 години сме в норма, а следващите 2-3 може и да се надмине малко нормата, но в последните 30 години има едва няколко години в които е бил нормален броят на новите жилища, а във всички останали е много под необходимото....
                            От там като проследи линията КОЙ ще ги строи тези апартаменти при застаряващо шведизирано население и на каква ЦЕНА.... Наистина нямате идея какво ни чака с имоитУ....т.е. внуците и правнуците ни де....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                              нали се досещаш че по някое време ще ми писне от раздвоения ти ник с Янко и ще реша генерално проблема. Оптитваш се да насадиш идеята за обратното, но хората не са тъпи и се разбира кой зад какъв ник се крие. Сега се прибери в деЦката любезно предоставена ти от мама и тати и си мери приказките независимо от кой ник пишеш. Запомни; винаги ще има реципрочно действие на всяко твое такова!
                              реципрочните ти действия са ясни от снимчицата
                              със херпесчето и кръстосаните краченца Станчева
                              ти ги и предлагаш на суринамските холандски туристи

                              ясно е защо и женски никове избираш многониковец мамин

                              не каза - да ти пратя ли по Еконт пастичка
                              за това на устата ти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                                хихихихи

                                тук ли е 1/2 панеляка
                                Безсилието и злобата са безгранични

                                Коментар

                                Working...
                                X