IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Питам те каква е причината да не го направиш?

    Щото те е било страх че ще паднат имотите и ще го загубиш или щото нямаш парите за началната вноска или щото банката не би ти отпуснала кредит
    При мен не искат начална вноска, казах ти че си далеч от немската материя, не се напъвай
    Оня другия ми цитира някакви суми, дето са джобни и ги имам кеш. Но дори и тогава пак ще взема ипотека, щото е без лихва - и му бъркам в неговия джоб, не в моя

    Инак целия ми концепт за НИ е различен от Кийосаки-идейките, затова и не ме лови ефекта на доминото дето го фалира него. Вие си фантазирайте, не ми пречите.
    Last edited by aleks262; 11.09.2021, 13:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение
      Днес имотките няма да се котират много. И да се покачват няма. И другата седмица ще е така.
      Май ще започват леко да се приплъзгват към урвата.
      на това му се казва свикванье с новите нива.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Що говориш в бъдеще време тя вече бега с всички последващи екстри дето си описал
        не е бъдеще а минало свършено
        да се чете бегА
        препоръка е

        Коментар


        • Днес имотките няма да се котират много. И да се покачват няма. И другата седмица ще е така.
          Май ще започват леко да се приплъзгват към урвата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ако можеше, щеше.
            ама трябва тебе да те търтят гостите като бега айше
            Що говориш в бъдеще време тя вече бега с всички последващи екстри дето си описал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Виж къв отговор ти е дал, смита несвързано. Аз ще ти кажа. Защото лимита му и възможности за кредит откъм доходи, а вече и възраст е толкоз. Да му отпуснат 20-30, макс 40К€ и той да ги връща 15 години ама преко сили. Остават му след вноски колкото да вегетира и ако не беше и 13-те евро от хана щеше гол да ходи.
              Според мен проблема му е бил началната вноска в УК за такъв тип заеми искат поне 25% самоучастие което от 200к евро апарт са поне 50к евра отделно такси и тн

              Обаче успееш ли да вземеш след това е много добра сделка защото плащаш само лихвата на заетите 150к евра около 2% тоест около 250 евро на месец - Апарта го отдаваш за около 1000 и всеки месец си прибираш чисто по поне 600 след такси поддръжка и тн.

              Ако кредита е за 20г на края плащаш 150к евра на куп или ако ги нямаш продаваш и се чистиш с банката

              От доста време ги гледам тия схеми в УК и мисля да се пробвам, ако се получи в София няма да пипна да купувам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Е, това е, а някои понижители тук даже отричат инфлацията
                То реално инфлация няма това дето имотите за 20 години поскъпнаха над 8 ПЪТИ е просто балон и сега чакаме да се спука и да купуваме двустойни на по 10к долара

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Щото акъла ти не стига за София, та да ме учиш кое как е в немско хептен Чул си как става някъде - и хоп. И после ви влачат ЧСИтата такива...
                  Инак мога да отдавам под наем на цената на вноската (не само лихвата) + 700 евра отгоре. Е и?
                  Питам те каква е причината да не го направиш?

                  Щото те е било страх че ще паднат имотите и ще го загубиш или щото нямаш парите за началната вноска или щото банката не би ти отпуснала кредит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Щото акъла ти не стига за София, та да ме учиш кое как е в немско хептен Чул си как става някъде - и хоп. И после ви влачат ЧСИтата такива...
                    Инак мога да отдавам под наем на цената на вноската (не само лихвата) + 700 евра отгоре. Е и?
                    ако можеше, щеше.
                    ама трябва тебе да те търтят гостите като бега айше
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Е, това е, а някои понижители тук даже отричат инфлацията
                      Ами така действителността им се вижда по-приемлива. Както навремето Купата им казваше: "кратуната у песъка и проблеми нема"
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Крети все се чудя защо като в немско имаш достъп до кредити през тези години не купи още нещо с цел отдаване под наем само на лихвата в УК му викат buy to let - и е супер изгодно
                        Виж къв отговор ти е дал, смита несвързано. Аз ще ти кажа. Защото лимита му и възможности за кредит откъм доходи, а вече и възраст е толкоз. Да му отпуснат 20-30, макс 40К€ и той да ги връща 15 години ама преко сили. Остават му след вноски колкото да вегетира и ако не беше и 13-те евро от хана щеше гол да ходи.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Като се върна назад във времето единствено покупките от последните няколко 4-5 години не ми се виждаха скъпи - Едно време ми се виждаха страшно скъпи а като се замислиш са били по 10к долара сега една читава кола е повече

                          Обаче не няма инфлация само на нас така ни се струва
                          Е, това е, а някои понижители тук даже отричат инфлацията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Крети все се чудя защо като в немско имаш достъп до кредити през тези години не купи още нещо с цел отдаване под наем само на лихвата в УК му викат buy to let - и е супер изгодно
                            Щото акъла ти не стига за София, та да ме учиш кое как е в немско хептен Чул си как става някъде - и хоп. И после ви влачат ЧСИтата такива...
                            Инак мога да отдавам под наем на цената на вноската (не само лихвата) + 700 евра отгоре. Е и?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Незнам дали е възможно да си стиснем ръцете с подобни викове и да се обединим върху жестоката реалност на цените на НИ.
                              На мен винаги ми се е струвало, че в София цените са невъзможни примерно за стругар, какъвто работех през началото на 90-те и цени за двустаен от порядъка на 12000$ ми се струваха извънредно скъпи за индексираната ми заплата. Дори къщата в София, която купихме през 2002-ра за 33,5000$ ми се струваше извънредно скъпа
                              Като се върна назад във времето единствено покупките от последните няколко 4-5 години не ми се виждаха скъпи - Едно време ми се виждаха страшно скъпи а като се замислиш са били по 10к долара сега една читава кола е повече

                              Обаче не няма инфлация само на нас така ни се струва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                даже може да се погледате влюбено двамцата
                                А през туй време ние летим със самолети, докато вас ви клати ... очукания БГ трен
                                Крети все се чудя защо като в немско имаш достъп до кредити през тези години не купи още нещо с цел отдаване под наем само на лихвата в УК му викат buy to let - и е супер изгодно

                                Коментар

                                Working...
                                X