IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    както виждаш - гастари като лефа са я чели и както се полага на тая порода - не са схванали нищо Затова сега са заклещени в дупката Пуевен с неудачни "инвестиции" без доходност. Инак в предния ми постинг горе-долу е ясно - покупки с евтин кредит под пазарните нива поради нужда от ремонт (но с голяма чиста площ, парцел и добра локация), внос на евтина работна ръка от Б-стан за ремонта, утрояване на стойността за 5 години и така. Пък и ми трябва да си живея със семейството все още, не мога да се завра в 100 м2 по бг-стандарта (чиста 70м2).
    Ти явно ползваш бонусите за първи имот и това че живееш в него, хубав бонус е и че ти приспадат лихвата по кредита от данъците. Ама за втори имот само това с приспадането на лихвата от данъците ще ти остане от бонусите. Защо не вземеш поне още един щом е далавера и имаш equity в първата къща?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ефтината беше и 2017та, имаше и тая година Аз не работя на цени по обяви, те са за балък-фауната тука само
      Ти работиш? Май претакаш зелето само. Не бил по обяви, а как, от врата на врата, хахаха
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        както виждаш - гастари като лефа са я чели и както се полага на тая порода - не са схванали нищо Затова сега са заклещени в дупката Пуевен с неудачни "инвестиции" без доходност. Инак в предния ми постинг горе-долу е ясно - покупки с евтин кредит под пазарните нива поради нужда от ремонт (но с голяма чиста площ, парцел и добра локация), внос на евтина работна ръка от Б-стан за ремонта, утрояване на стойността за 5 години и така. Пък и ми трябва да си живея със семейството все още, не мога да се завра в 100 м2 по бг-стандарта (чиста 70м2).
        Гледам добре забавляваш участниците у форума, ама даже и пишман феновете от нулеваците ти не вярват на това ка ги редиш.
        Па де да знам, закъснели са според мен, инак дали някой би скокнал като теб да забие модела ти, редакция на Киосаки по Кретеновски и да ковне в някое немско село с програма за заселници.
        Кво ми е на мен в Плевен бре, бачкам си и си вземам кинти от заплата и квото съм отдал. Ти у София ли ме пращаш, ного си умен ей.
        Last edited by bulgarian lev; 11.09.2021, 21:43.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
          Не разбирам как някой който му висят ипотека и разни кредити на главата, може да обяснява нещата на хора, които спят спокойно без да дължат и стотинка. За кой ли път трябва да казвам, че имоти могат да се купуват с налични пари.
          Могат, ама е безсмислено. Затуй съществуват места като Златните и еБанско все пак - там даже може като заплата да ти дадат имот - справка дървеняка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Митак - Чети го така - Купуваш в най забутаното село дето никой друг не му е и минало през акъл да купува щото нямаш пари за начална вноска на нещо читаво

            После се започват безкрайни ремонти да съживиш мъртвец

            И накрая имаш ръст като средното за пазара щото не си смяташ собственият труд и щото в това задръстено село цените не са скочили толкова като в големите градове, а и остава проблема като реши да продава къде да намери друг такъв балък да го оттърве щото ти би ли купил в Осамабюрек?
            Явно бъркаш собствения си опит в панелна Шопланция с моя
            Безкрайните ремонти приключиха точно за 2 месеца, тук няма варианта да ми бачкаш и да ходиш някъде другаде междувременно. С което лекинко оценката дръпна с някакви 150хил евра заради различния стандарт в заплащане на труда, после пак лекинко органичен ръст 5% годишно заради ръст в демографията и в момента имам 350хил еврона минимална оценка (толкова струва голия парцел) в диапазон до 650 ако направя луксозен ремонт след още 5 години и я продам

            Тук е толкова забутано, че за продажба почти няма - затова кметството имаше програма да заселва несретници като теб на общински парцели по 100 евра /м2 преференциална цена. Е вече я няма, щото и парцелите свършиха рязко

            ПП: Вярно, в Берлин като голям град беше евтино понеже е бивш соц - и скочи брутално след като почнаха да го благоустрояват, затова и там пробваха да ограничават наемите, за да може пак несретници като теб да не живеят повече в кашониерата ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              Не разбирам как някой който му висят ипотека и разни кредити на главата, може да обяснява нещата на хора, които спят спокойно без да дължат и стотинка. За кой ли път трябва да казвам, че имоти могат да се купуват с налични пари.
              И аз това им разправям, но никой не слуша!
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Не разбирам как някой който му висят ипотека и разни кредити на главата, може да обяснява нещата на хора, които спят спокойно без да дължат и стотинка. За кой ли път трябва да казвам, че имоти могат да се купуват с налични пари.
                Партия была, есть и будет есть!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Идния петък ще паднат ли с много, та да захлупя нещо?
                  Нямам идея какво са планували от Лидл, за другия петък. Ако пуснат някое чилийско , е добре да го захлюпиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Дай линк да видиме къде ще ти дадът без начална да купиш и да плащаш само лихвата без главницата

                    Ето ти на Баркли в най добрият случай трябва да си с поне 25% самоучастие и те ще ти отпуснат 75% като съответно там е и най дървена лихвата

                    https://www.barclays.co.uk/mortgages/buy-to-let/rates/
                    Линк ли? Аз отидох и взех, писах ти даже и банката Линк, интернет - смехоран, KfW търси да видиш кво е също, едни 50хил почти на нула лихва от държавата за първи дом Къде ми даваш Англия бе тъпанар, я вземи картата и виж къде е Германия, явно си толкова смотан, че делиш всичко на отсам Глазне и оттам Глазне ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      To в тия книжки няма нищо за схващане.Приказки за малки деца.Чел съм ги.Нищо полезно не видях.Уж за финанси.Ама няма една формула или цифра.А това с ефтината работна ръка беше едно време.
                      Ефтината беше и 2017та, имаше и тая година Аз не работя на цени по обяви, те са за балък-фауната тука само

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                        Ти като ги ръсиш тези простотии вярваш ли си ?
                        Скапан комплексар, който чисти чужди задници!
                        Баш комплексарски звучиш Я ходи на двора да цепиш дърва, за друго не те бива

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          както виждаш - гастари като лефа са я чели и както се полага на тая порода - не са схванали нищо Затова сега са заклещени в дупката Пуевен с неудачни "унвестиции" без доходност. Инак в предния ми постинг горе-долу е ясно - покупки с евтин кредит под пазарните нива поради нужда от ремонт (но с голяма пло
                          , парцел и добра локация), внос на евтина работна ръка от Б-стан за ремонта, утрояване на стойността за 5 години и така. Пък и ми трябва да си живея със семейството все още, не мога да се завра в 100 м2 по бг-стандарта (чиста 70м2).
                          Митак - Чети го така - Купуваш в най забутаното село дето никой друг не му е и минало през акъл да купува щото нямаш пари за начална вноска на нещо читаво

                          После се започват безкрайни ремонти да съживиш мъртвец

                          И накрая имаш ръст като средното за пазара щото не си смяташ собственият труд и щото в това задръстено село цените не са скочили толкова като в големите градове, а и остава проблема като реши да продава къде да намери друг такъв балък да го оттърве щото ти би ли купил в Осамабюрек?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Милиони за курника в немско село и барака край Тесалоники, хахахаха ти наистина си ин дъ клаудс.
                            Стига бре.Всеки ден ли има прИмоция в Лидл.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              както виждаш - гастари като лефа са я чели и както се полага на тая порода - не са схванали нищо Затова сега са заклещени в дупката Пуевен с неудачни "унвестиции" без доходност. Инак в предния ми постинг горе-долу е ясно - покупки с евтин кредит под пазарните нива поради нужда от ремонт (но с голяма пло
                              , парцел и добра локация), внос на евтина работна ръка от Б-стан за ремонта, утрояване на стойността за 5 години и така. Пък и ми трябва да си живея със семейството все още, не мога да се завра в 100 м2 по бг-стандарта (чиста 70м2).
                              To в тия книжки няма нищо за схващане.Приказки за малки деца.Чел съм ги.Нищо полезно не видях.Уж за финанси.Ама няма една формула или цифра.А това с ефтината работна ръка беше едно време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Комерц. Реално всяка ще ти даде + пари за ремонти ако искаш, единственото което няма да получиш в ипотеката са разходите за прехвърляне.
                                Като си говорим за заеми - моите са 15-годишен в случая с вноска 60% от това, което инак се плаща като наем. Кога получиш 130% ипотека (както писах, с пари за ремонта в нея) и я изплатиш за 15 години от наеми, като ти остават 40% за харчене, ела ми се обади.
                                Искам и ще взема още ако ми потрябват - при изгодно вложение някъде що не? Ама да набутам в Б-стански панел на 2% макс доходност за чий по-точно, това иска рядък фалитарски талант ...
                                Дай линк да видиме къде ще ти дадът без начална да купиш и да плащаш само лихвата без главницата

                                Ето ти на Баркли в най добрият случай трябва да си с поне 25% самоучастие и те ще ти отпуснат 75% като съответно там е и най дървена лихвата

                                https://www.barclays.co.uk/mortgages/buy-to-let/rates/

                                Коментар

                                Working...
                                X