IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    За двустаен с голяма тераса в Овча Купел на последен етаж 120К са бая доста пари.....
    Никога не съм разбирал това избягване на последен етаж. Аз ако исках апартамент щях да държа да е на последен, стига да е добре направен като топло и хидроизолация разбира се. Поне отгоре няма да има кой да ти тропа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Има кусури,преустроен двустаен е на последен етаж,таваните са с една идея малко по ниски,усеща се,но е направен с две малки спални,голям хол,с гледка към Витоша с голяма тераса,и отделна малка кухня,като бокс,банята е голяма също така,ремонтиран е,звъняха цял месец само брокери ,и не се продаде.
      За двустаен с голяма тераса в Овча Купел на последен етаж 120К са бая доста пари.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не знам какъв ти е старият апарт, но 200К за тристаен не са малко пари, ако не е в желаните места дори и да е добре направен / това не се оценява/
        Широк център е сложно понятие - има добро и лошо в това.... То и Красна Поляна и Света Троица са сигурно широк център.....:-))))
        А 2 седмици срок за продажба не са чакане. Зависи и исканата цена каква е / 200К е доста над средната следователно с имитирани купувачи и не подходяща за наеми/. Има апрти се продават и по година.... или повече дори.....
        Аз казах, че е под 200 К. Сега казвам, че е доста повече от 10 % под 200 К. Дали 200 К са много или малко не знам, в банките обаче имало 100 милиарда.
        А иначе от повече от година твърдя, че няма нищо, което да си заслужава да се разгледа даже под 200 К. Сега в моя случай причината сигурно са брокерите, които не са заинтересовани да представляват купувачите, ако не лапнат комисионна и от продавача. Тогава обаче можем ли да им вярваме на приказките, че пазарът го чака вечен ръст или на други анализи, с които ни заливат управителите на не една или две агенции?
        За мен реално се получава разминаване на терен между това, което масово се твърди от повишители и това, което виждам. Естествено от един макар и реален пример не може да се вади заключение, но явно все пак и повишението на цените си има граници нищо, че парата се обезценява, строителните материали поскъпват, евтино вече било само в Нови хан и т.н. На мен лично този експеримент ми е много забавен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

          Пак си поел брокерското поприще. Дано този път устискаш докато си намериш за себе си.
          Не съм ,това е от една група,иначе другото е от моя позната която се опита да продаде иначе дава под наем .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            И какви са му параметрите ? Да не са го надценили нещо ?
            Много разлика от 120 до 90К....
            Има кусури,преустроен двустаен е на последен етаж,таваните са с една идея малко по ниски,усеща се,но е направен с две малки спални,голям хол,с гледка към Витоша с голяма тераса,и отделна малка кухня,като бокс,банята е голяма също така,ремонтиран е,звъняха цял месец само брокери ,и не се продаде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              НАМАЛЕНА ЦЕНА!!!
              Привет, група! Предлагаме под наем много светъл и слънчев апартамент в Бели Брези на ул. Ворино. Апартаментът е 65 кв.м. С голям хол с дневна, тераса с гледка към Витоша по цялата дължина на апартамента. Южно изложение. Една просторна спалня, кухненски бокс, коридор с допълнителен гардероб, много стелажи за обувки 600Лв
              Пак си поел брокерското поприще. Дано този път устискаш докато си намериш за себе си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                И аз съм в квартал с метро. Едното е на 8 мин пеш, другото е малко по-далеч.
                Не знам какъв ти е старият апарт, но 200К за тристаен не са малко пари, ако не е в желаните места дори и да е добре направен / това не се оценява/
                Широк център е сложно понятие - има добро и лошо в това.... То и Красна Поляна, Женският пазар и Света Троица са сигурно широк център.....:-))))
                А 2 седмици срок за продажба не са чакане. Зависи и исканата цена каква е / 200К е доста над средната следователно с имитирани купувачи и не подходяща за наеми/. Има апрти се продават и по година.... или повече дори.....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.10.2021, 19:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Сценария 1:1, с тристаен овча купел между две метростанции,1 месец офертна 120000 евра ,само едно предложение за 90 000 евра.В момента пак мина на наем със зор,и е с риск пак да е празен заради локдауна.
                  И какви са му параметрите ? Да не са го надценили нещо ?
                  Много разлика от 120 до 90К....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Сценария 1:1, с тристаен овча купел между две метростанции,1 месец офертна 120000 евра ,само едно предложение за 90 000 евра.В момента пак мина на наем със зор,и е с риск пак да е празен заради локдауна.
                    И аз съм в квартал с метро. Едното е на 8 мин пеш, другото е малко по-далеч.

                    Коментар


                    • НАМАЛЕНА ЦЕНА!!!
                      Привет, група! Предлагаме под наем много светъл и слънчев апартамент в Бели Брези на ул. Ворино. Апартаментът е 65 кв.м. С голям хол с дневна, тераса с гледка към Витоша по цялата дължина на апартамента. Южно изложение. Една просторна спалня, кухненски бокс, коридор с допълнителен гардероб, много стелажи за обувки 600Лв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                        Да споделя свеж опит от "бурното търсене" и "коректните" брокери. От 2 седмици си продавам тристайния апартамент без тежести. Квартал широк център, много хубаво място в махалата. Цената е под 200 К евра, която е масовата по мои наблюдения на различни места в София. Сградата не е стара. Е, не съм го обзавеждал за 400 евра квадрата, щото не успях да се справя с такъв бюджет, но е приличен и върви с гарантиран наемател за 2 години и доходност около 2,5 % след ДОД. Обади се само един директен клиент, уговори среща и не се появи. Близо 30 брокера ми звъняха, трима пуснах да разгледат апартамента. Никой от брокерите не му беше неудобно да си поиска комисионна и от мен, при положение, че ми звъняха уж от името на техни клиенти, т.е. ще дернат и купувача с комисионна. Не успяха да дадат разумен отговор как може да представляват две страни с противоположни интереси. Никой брокер досега не е довел клиент за оглед.
                        Та толкоз по въпроса с коректните брокери. Хайде да кажем, че аз не съм се позиционирал добре ценово, макар че чакаме по 20 - 30 % годишен ръст през 2021 и няма да има спад на цените до 2029 ли беше 39-та ли, почнах да се обърквам и аз от брокерски брътвежи.
                        Сценария 1:1, с тристаен овча купел между две метростанции,1 месец офертна 120000 евра ,само едно предложение за 90 000 евра.В момента пак мина на наем със зор,и е с риск пак да е празен заради локдауна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          С брокерите е сложно. Как продаде апарта в Лагера ? Сам ?
                          В Лагера продадох с брокера на инвеститора, защото не можех да вкарвам клиенти за оглед. Още нямах “натурален” акт, а сградата се строеше.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Номче, ти нали търсеше тристаен? Защо продаваш този?
                            Продавам, за да купя друг в блока, в който ще живея след 2 год. Така ще имам 2 апартамента в един блок, вместо 2 в квартали на 6 км един от друг.
                            Last edited by nomche; 22.10.2021, 18:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Аз продавам, защото искам да си купя още един апартамент в строежа, в който се включих преди месец, като цената на новото е по-висока и ще доплатя. Не съм на зор да продавам, просто все още има свободни апартаменти при строителя. Ако не продам, нищо няма да се промени за мен, пак ще имам същото количество имоти.
                              Днешният пост е написан, за да споделя мнението си най-вече за "коректните" брокери, пък и за уж полудялото търсене.
                              С брокерите е сложно. Как продаде апарта в Лагера ? Сам ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                                Да споделя свеж опит от "бурното търсене" и "коректните" брокери. От 2 седмици си продавам тристайния апартамент без тежести. Квартал широк център, много хубаво място в махалата. Цената е под 200 К евра, която е масовата по мои наблюдения на различни места в София. Сградата не е стара. Е, не съм го обзавеждал за 400 евра квадрата, щото не успях да се справя с такъв бюджет, но е приличен и върви с гарантиран наемател за 2 години и доходност около 2,5 % след ДОД. Обади се само един директен клиент, уговори среща и не се появи. Близо 30 брокера ми звъняха, трима пуснах да разгледат апартамента. Никой от брокерите не му беше неудобно да си поиска комисионна и от мен, при положение, че ми звъняха уж от името на техни клиенти, т.е. ще дернат и купувача с комисионна. Не успяха да дадат разумен отговор как може да представляват две страни с противоположни интереси. Никой брокер досега не е довел клиент за оглед.
                                Та толкоз по въпроса с коректните брокери. Хайде да кажем, че аз не съм се позиционирал добре ценово, макар че чакаме по 20 - 30 % годишен ръст през 2021 и няма да има спад на цените до 2029 ли беше 39-та ли, почнах да се обърквам и аз от брокерски брътвежи.
                                Номче, ти нали търсеше тристаен? Защо продаваш този?

                                Коментар

                                Working...
                                X