IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Като си сигурен, че предстои спад, що не изчакаш с покупката на двата и след 3г. ще си купиш 3. Или сам толкова си вярваш на прогнозите, както крашна с цените на контейнерите
    Както казах, винаги ще се намери някой "умник" да зададе тъп въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      И понеже ще се намери някой умник пак да пита що тогава купувам, направо да кажа, щото съм си харесал мястото, където ми строят и щото мога да си го позволя.
      Като си сигурен, че предстои спад, що не изчакаш с покупката на двата и след 3г. ще си купиш 3. Или сам толкова си вярваш на прогнозите, както крашна с цените на контейнерите
      Last edited by mibova; 21.11.2021, 11:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Здравей Дъри и приятен ден.
        Изненадан съм от това твърдение в черно от твоя пост. Както коментирахме, продавам си в момента апартамента, в който живея, за да си куя втори в сградата, в която вече си строя едно жилище за собствено ползване. Та, реално ако успея да продам, ще се наложи известно време да живея под наем докато са готови двата ми нови апартамента. Затова следя от няколко месеца наемите на тристайни в два квартала. Към днешни дати в сайта, който най-много се цитира тук, има 9 паратамента с намалени наема и 2 с увеличени за кв. Стрелбище. Има и поне един, който съм видял преди два месеца да е на по-висока цена, сега е на нова обява с по-нисък наем, но без макривоква за увеличение или намаление. В квартала, в който живея и също гледам за наем, съотношението е даже по-голямо в полза на намлените наеми. И понеже купувам и продавам едновременно в два квартала, мога смело да кажа, че с настоящите наеми и цени на продажба на м2, смятам, че спадът на цените на имотите е неминуем.
        И понеже ще се намери някой умник пак да пита що тогава купувам, направо да кажа, щото съм си харесал мястото, където ми строят и щото мога да си го позволя.
        В момента съм в една комисия за изборите за президент.Към ГЕРБ съм.
        Колежката от ГЕРБ е купила двустаен с ипотека в Манастирски ливади преди 3 години и вече издиша с изплащането.Каза че не можела да плаща ипотеката и ще трябва да го продава.До месец Март не можела да го продава защото имала големи неустойки към банката преди тази дата.В момента каза че едвам плаща вноските а работи на две места.Сами си правете сметката колко ипотечковци ще обрули инфлацията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Пич, не се излагай. Това, което си написал за наемите е пълна смехория. Сериозният спад е факт. Какви са причините за спада вече може да се дебатира.
          Дълбоко се съмнявам, че отдаваш повече апарти от мен.... Още повече по спомен си наемател....Ако греша сори.
          Мога да ти пусна и статистика за 5 години назад за наемите ама няма... :-) Избирай си да вярваш в каквото искаш. Аз ЗНАМ , че минахме нивата от преди Ковид от първо лице....:, а и статистиката това показва -))).
          Предполагам живееш със заблудата от зимата на миналата година когато наистина имаше / в минало време/ спад от порядъка на 15% средно....беше....

          Коментар


          • Поскъпване с 42€/м2 за година във втория град

            https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...vrokvm-1157682

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение


              Такава статистика няма как да има. За да стои един апартамент на обява една година има друга причина, не е цената. Вижда се прекрасно ,че намаление на наемите няма.
              Здравей Дъри и приятен ден.
              Изненадан съм от това твърдение в черно от твоя пост. Както коментирахме, продавам си в момента апартамента, в който живея, за да си куя втори в сградата, в която вече си строя едно жилище за собствено ползване. Та, реално ако успея да продам, ще се наложи известно време да живея под наем докато са готови двата ми нови апартамента. Затова следя от няколко месеца наемите на тристайни в два квартала. Към днешни дати в сайта, който най-много се цитира тук, има 9 паратамента с намалени наема и 2 с увеличени за кв. Стрелбище. Има и поне един, който съм видял преди два месеца да е на по-висока цена, сега е на нова обява с по-нисък наем, но без макривоква за увеличение или намаление. В квартала, в който живея и също гледам за наем, съотношението е даже по-голямо в полза на намлените наеми. И понеже купувам и продавам едновременно в два квартала, мога смело да кажа, че с настоящите наеми и цени на продажба на м2, смятам, че спадът на цените на имотите е неминуем.
              И понеже ще се намери някой умник пак да пита що тогава купувам, направо да кажа, щото съм си харесал мястото, където ми строят и щото мога да си го позволя.

              Коментар


              • Mъcĸ пpoдaвa имoтитe cи вeчe пoвeчe oт гoдинa. Πpeз 2020 гoдинa тoй зaяви, чe нямa дa пpитeжaвa нeдвижими имoти и щe пpoдaдe вcичĸитe cи жилищa. B cвeтa нa бoгaтaшитe, Mъcĸ e пoзнaт c гpaндиoзнитe cи oбeщaния, нo изглeждa тoвa щe бъдe cпaзeнo.

                Oщe пpeз юни, ĸoгaтo ĸъщaтa нa милиapдepa в Xилcбъpoy бeшe oбявeнa зa пpoдaжбa, Mъcĸ зaяви, чe тoвa e пocлeдният мy жилищeн имoт. Toй зaявявa, чe живee в мaлъĸ дoм в Teĸcac пoд нaeм.

                ох горкия под наем се заврял че и в МАЛКО жилище. Пълен неудачник
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                  Средния обявен наем на множащите се обяви ли? Те могат и двойни да станат по обявите, ама няма кой да ги наеме въпросните места.
                  Интересното е, че и аз следя. Септември месец обявите за наем в София бяха около 16,5 хил. В момента отиват към 18,5 хил.
                  За продажби също са се вдигнали, но не с толкова - бяха около 29,5 хил, а в момента са малко над 30.
                  Ако поразцъкаш, наемите с промяна в цената са на 90% с една зелена стрелкичка надолу.
                  Написах последните 2 месеца:
                  6.10.2021 31553
                  9.10.2021 31422
                  18.10.2021 31419
                  3.11.2021 30796
                  Днес 30316

                  Нататък искаш да те уча за сезонността на наемите и продажбите, кое как се отдава под наем и т.н. Сори объркал си се не става. Питай Радев да ти обясни как и кога става :-)

                  Коментар


                  • Искам да обърна внимание на модераторите върху следното:

                    В темата за повишението на цените на имотите, доста често пишещите участници биват подбуждани от понижителите-нулеваци и обитатели на детски стаи да пишат не по темата.

                    Та за да не стават полемики, нека модераторите вместо да трият или модерират коментарите на нормалните участници, а да преместват коментарите свързани с понижение в съответната тема. Тук в тази тема иде реч за повишение на цените поне до 2029-та и всички коментари за понижение следва да се третират като спам и тролене.

                    Може би дори е добра идея достъпа до тази тема за някои от най-яростните понижители да бъде ограничен само до правото да може да се чете, без право да се пише. Нямам нищо против същото да бъде направено реципрочно и в темата за понижението относно повишителите.

                    Хубаво ще е горното да бъде направено за да няма личностни нападки срещу инвеститорите притежаващи повече имоти от нямащи нищо нулеваци, обитаващи детски стаи.

                    Който харесва идеята нека натисне върху бутона "Харесвам" за да знаят модераторите дали има достатъчно поддръжници на тази идея.

                    пп. към нормалните инвеститори: Щом видите понижителски коментар натиснете бутона "Сигнал за нередност" и помолете коментара да бъде преместен в подходящата тема.
                    Last edited by bulgarian lev; 21.11.2021, 10:57.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Каква вноска ? Защо си въобразяваш, че всички апартаменти се купуват със заеми ? Повечето отдаващи се жилища са или наследствени или отдавна изплатени. Тези със заемите в голямата си част се купуват от хора които след покупката живеят в тях или и това не знаеш
                      Всичко е точно както се казва, нулеви дават акъл на занимаващите се с имоти
                      Last edited by 13ADROL; 21.11.2021, 10:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                        Хахаха
                        По голяма измислица не съм чел. Спира, ама друг път . А вноската , с какво ще се погасява , а с какво ще се пазарува за прехрана. Целия живот е свързан със заветния наем . Спре ли изцяло - спира всичко. Затова , ще се спада - ще бъде *по малко и с хлебец".
                        Направих си майтапа да звънна на квартирата в която беше сина на един приятел учащ за юрист в София и тръгнал си още март месец заради онлайн обучението
                        Беше на 800 лева тогава . Сега му предложих 650 .
                        Завалията, щеше да умре от кеф и едва промърмори , ""но нали поне до юни ще стои"
                        Каква вноска ? Защо си въобразяваш, че всички апартаменти се купуват със заеми ? Повечето отдаващи се жилища са или наследствени или отдавна изплатени. Тези със заемите в голямата си част се купуват от хора които след покупката живеят в тях или и това не знаеш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                          Тази година ще е повече от 30 000 .
                          А празните апартаменти са над 200 000. От тук и най - глупавия брокер , може да събере 2+2 . Но малко ги убива от фактите , и затова по форуми и жълти сайтчета се пишат изцяло лъжи и заблуждаващи неща.
                          Не си ли обясняваш сам защо са тези празни 200 000 апартамента ? Какво очакваш да се промени дори и с намаление или увеличение на населението или си въобразяваш, че всеки апартамент трябва или да се отдава под наем или да се продава ? Пълни глупости !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Тази цена в каква валута е и къде се намират тези имоти ? Защото трябва да се знае, че когато интереса намалее и апартамента спира да се отдава, а не му се намалява цената. Все пак е интересно да се види в кои квартали е това имагинерно намаление.
                            Хахаха
                            По голяма измислица не съм чел. Спира, ама друг път . А вноската , с какво ще се погасява , а с какво ще се пазарува за прехрана. Целия живот е свързан със заветния наем . Спре ли изцяло - спира всичко. Затова , ще се спада - ще бъде *по малко и с хлебец".
                            Направих си майтапа да звънна на квартирата в която беше сина на един приятел учащ за юрист в София и тръгнал си още март месец заради онлайн обучението
                            Беше на 800 лева тогава . Сега му предложих 650 .
                            Завалията, щеше да умре от кеф и едва промърмори , ""но нали поне до юни ще стои"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                              Нищо не смятам да наемам.
                              Въпросът е, че с това предлагане и липсата на търсене, има жилища с наеми намалени от 1000 на 650, които продължават да си стоят по сайтовете. И се обзалагам, че ще е за доста дълго.
                              Чакам с нетърпение да видим НСИ какъв спад в населеното на София за 2021 ще обяви. Миналата година беше над 17 хил. души.
                              Тази година ще е повече от 30 000 .
                              А празните апартаменти са над 200 000. От тук и най - глупавия брокер , може да събере 2+2 . Но малко ги убива от фактите , и затова по форуми и жълти сайтчета се пишат изцяло лъжи и заблуждаващи неща.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Има,има стига лъжи,спада е над 10%.
                                Какво има ,Кавръков ? Има статистика на каква цена се отдават апартаментите, ли ? Няма такава статистика защото наемите не се задължава да минават през Агенцията по вписвания ! Или си мислиш, че се лъже в наемните цени ? Смешно !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X