IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • keep calm, може ли да уточниш с кого се заяждам?

    изтрил си мнението ми, в което коментирам как живеят 3 поколения под 1 покрив.
    с кого се заяждам?
    с първото, второто или третото поколение??
    или ще се правим, че всеки живее сам в 140 квадрата?
    Last edited by ratten; 22.11.2021, 10:05.
    препоръка е

    Коментар


    • Имотите в България са надценени, а в средносрочен план рисковете от ценова корекция, т.е. от поредния взрив на имотен балон „нарастват значително“. Това е част от важните констатации в последния доклад за финансова стабилност, публикуван от Европейската централна банка. Друга негативна прогноза е влошаването на кредитните рейтинги в сектора на търговските недвижими имоти.

      Коментар


      • bulgarian lev, ratten и Bearfox

        Последно предупреждение. Престанете да се заяждате и пишете по темата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          В Сандански и Велико Търново имотите не са евтини (за Казанлък не знам) и няма предлагане.
          Не всеки е ок с това 3 поколения да живеят под един покрив

          А на София няма да и се отрази зле да се изнесат 100-200 000 души.

          В заключение, цени под 1000 евро/м2 за имот, в който може да се живее нормално, никога вече няма да видим
          Снощи се прибираме в 21.30ч. Докато съм паркирал пред гаража и свалям багаж, 4 коли се изнизаха покрай мен. Препсувах навалицата и си пожелах същото, поне 200 000 от тази мръсна сган да се се изгонят от Софията. Нищо, че кандидат квартиранти ще ми идват на всеки час, не на половин.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            В Сандански и Велико Търново имотите не са евтини (за Казанлък не знам) и няма предлагане.
            Не всеки е ок с това 3 поколения да живеят под един покрив

            А на София няма да и се отрази зле да се изнесат 100-200 000 души.

            В заключение, цени под 1000 евро/м2 за имот, в който може да се живее нормално, никога вече няма да видим
            Ти си голям оптимист. С тези цени на строителните материали и труд аз бих удвоил сумата. Е тук-таме в цигански градчета и паланки като Карлово и Розино може и под 1000, но там едва ли ще се живее нормално.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              В Сандански и Велико Търново имотите не са евтини (за Казанлък не знам) и няма предлагане.
              Не всеки е ок с това 3 поколения да живеят под един покрив

              А на София няма да и се отрази зле да се изнесат 100-200 000 души.

              В заключение, цени под 1000 евро/м2 за имот, в който може да се живее нормално, никога вече няма да видим
              Това много ми напомня на изказването на Насраков че БГ отбор никога няма да бие действаш европейски шампион.
              Историята го опроверга след по малко от 2 години
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                Напълно съгласен!
                Към студентите добавям и хора, които вече са се устроили в София, но възможността за работа от дистанция им показа, че алтернатива има.
                Както казах по-рано днес, петима колеги се изнесоха от София само от началото на годината заедно със семействата си. Едни продадоха апартаментите си, други напуснаха квартирите си и кой към Сандански, кой към Велико Търново, Казанлък...
                Вече се вижда, че независимо от ваксинациите кампании, ще се занимаваме с Ковид още дълго време, така че тази тенденция ще се задълбочи.
                В Сандански и Велико Търново имотите не са евтини (за Казанлък не знам) и няма предлагане.
                Не всеки е ок с това 3 поколения да живеят под един покрив

                А на София няма да и се отрази зле да се изнесат 100-200 000 души.

                В заключение, цени под 1000 евро/м2 за имот, в който може да се живее нормално, никога вече няма да видим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                  Напълно съгласен!
                  Към студентите добавям и хора, които вече са се устроили в София, но възможността за работа от дистанция им показа, че алтернатива има.
                  Както казах по-рано днес, петима колеги се изнесоха от София само от началото на годината заедно със семействата си. Едни продадоха апартаментите си, други напуснаха квартирите си и кой към Сандански, кой към Велико Търново, Казанлък...
                  Вече се вижда, че независимо от ваксинациите кампании, ще се занимаваме с Ковид още дълго време, така че тази тенденция ще се задълбочи.
                  а ти няма ли да последваш техния пример и да освободиш квартирата?
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Какъв би бил проблема ако инвеститора има достатъчно кеш и няма нужда от банково финансиране? Пък оттук нататък вече след Акт 15 не е същото като на изкоп.
                    ми няма проблем.
                    проблемите идват, когато инвеститора започне повече проекти отколкото може да изпълни или продаде. от лакомия един вид.
                    или когато разчита изцяло на чужд капитал.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                      Аз взех април на зелено във Варна. Сега е на акт 15 и все още нямам проблеми, но чукам на дърво постоянно.
                      Какъв би бил проблема ако инвеститора има достатъчно кеш и няма нужда от банково финансиране? Пък оттук нататък вече след Акт 15 не е същото като на изкоп.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                        доходите няма да растат с необходимите темпове, а цените не на имотите, а на услугите и стоките ще ..
                        след около 2 години понижението на цените на имотите ще е осезаемо ... койт продал, продал ... койт не е ...да е... кака вече не е к*рва
                        наемите ще вървят трайно надолу .. дистанционното обучение ще се затвърди като нормална практика, ...студентите и младите хора бутат градовете към ръст на имотите .. колкото и да са бедни принципно студентите .. те създават семейства и са основни потребители на стоки, услуги, наеми и партаменти ..
                        това ще е част от борбата с обезлюдяването на нисконаселените райони .. ще има значителен отлив на хора от столицата . столицата не предлага нищо повече от повече работа ... сравенена с малките населени места .. надай си боже да се прокара политика, която да създава поминък на населението в малките градове .. тогава ще стане ясно колко надценени всъщност са имотите в сф .. минимум 60%
                        Напълно съгласен!
                        Към студентите добавям и хора, които вече са се устроили в София, но възможността за работа от дистанция им показа, че алтернатива има.
                        Както казах по-рано днес, петима колеги се изнесоха от София само от началото на годината заедно със семействата си. Едни продадоха апартаментите си, други напуснаха квартирите си и кой към Сандански, кой към Велико Търново, Казанлък...
                        Вече се вижда, че независимо от ваксинациите кампании, ще се занимаваме с Ковид още дълго време, така че тази тенденция ще се задълбочи.
                        Last edited by Ever; 21.11.2021, 23:33.

                        Коментар


                        • доходите няма да растат с необходимите темпове, а цените не на имотите, а на услугите и стоките ще ..
                          след около 2 години понижението на цените на имотите ще е осезаемо ... койт продал, продал ... койт не е ...да е... кака вече не е к*рва
                          наемите ще вървят трайно надолу .. дистанционното обучение ще се затвърди като нормална практика, ...студентите и младите хора бутат градовете към ръст на имотите .. колкото и да са бедни принципно студентите .. те създават семейства и са основни потребители на стоки, услуги, наеми и партаменти ..
                          това ще е част от борбата с обезлюдяването на нисконаселените райони .. ще има значителен отлив на хора от столицата . столицата не предлага нищо повече от повече работа ... сравенена с малките населени места .. надай си боже да се прокара политика, която да създава поминък на населението в малките градове .. тогава ще стане ясно колко надценени всъщност са имотите в сф .. минимум 60%
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                            па по телефона не можахте ли да се разберете.
                            Ц, по телефоно не моа да изпратя кеш...., а и не вервах че ще се продадат. Единият беше с 200 евро вдигната цена през Април..., другият с изостанал Акт 16 с почти година..., но явно всичко се яде....:-)
                            А да и ставаше въпрос за 3-стайни , които с гараж отлитаха към почти 200К на замазка....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Бях 1 месец на море . Като се върнах бяха заминали....
                              За втори път горя по този начин.... Ще престана с дългите морета....

                              па по телефона не можахте ли да се разберете.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Бях 1 месец на море . Като се върнах бяха заминали....
                                За втори път горя по този начин.... Ще престана с дългите морета....
                                Аз взех април на зелено във Варна. Сега е на акт 15 и все още нямам проблеми, но чукам на дърво постоянно.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X