IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Но за наеми има. И наемите изгодни...засега.
    Понеже при наемите не става на кредит - и картинката е реална, оттам през доходността стават ясни и цените.
    Освен за двойкаджии по математика, каквито сте повечето тук

    Коментар


    • Kостолани го е казал: "Цялата борса зависи от това дали акциите са повече от идиотите ,или обратно". За БГ да се разбира пазара на имоти,защото ние борса нямаме.
      Last edited by nradev; 08.01.2022, 21:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Ако парите растяха по дърветата, щяха да са далеч по-трудно достъпни отколкото са сега.
        Безспорен факт, още през социализма пари имаше, а банани- не!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Хората с по 5000 лева заплата само си мислят, че могат да купят нещо, понеже банката им налива пари. Така точно тази група става дойна крава за банки, брокери и строители. Работодателят, който плаща тези 5000 лева също се финансира с кредит и снежната топка се уголемява все повече и повече. Не знам на какво се радват толкова повишителите - доходите се били качвали. В икономика, която не произвежда нищо, от която чуждестранните инвеститори бягат с 200. И заплати, и имоти и цени - всичко расте, защото се финансира с нови и нови дългове - реален ръст няма. Това цялото нещо ще изгърми по същия начин, както изгърмяха пирамидите навремето. Самата държава България е една пирамида - шепа измамници обират за пореден път целия народ.

          Пак ще го кажа - нямаш ли кеша на 100% или доходи, с които да изплатиш ипотеката за максимум 2-3 години, значи си пълен идиот, ако теглиш кредит и купиш жилище. Ако пък покупката е с цел "инвестиция", трябва да бъдеш затворен в Карлуково като вреден за това общество психопат.
          А па Германия е ного убава с 300-400% дълг от БВП...., ако не е и вече повече.
          Тва като пишем за гърмене и пирамиди.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Кой луд ги купува тез имоти?
            "Не знам дали си давате сметка, че ИТ-та с по 5-8000+ лв/м заплата не могат да си позволят да си купят жилище в София.
            Какво остава за хора с 1500-2000 лв?
            Станахме като Сингапур, Лондон, Франкфурт.
            Е толкова е зле положението."
            Хората с по 5000 лева заплата само си мислят, че могат да купят нещо, понеже банката им налива пари. Така точно тази група става дойна крава за банки, брокери и строители. Работодателят, който плаща тези 5000 лева също се финансира с кредит и снежната топка се уголемява все повече и повече. Не знам на какво се радват толкова повишителите - доходите се били качвали. В икономика, която не произвежда нищо, от която чуждестранните инвеститори бягат с 200. И заплати, и имоти и цени - всичко расте, защото се финансира с нови и нови дългове - реален ръст няма. Това цялото нещо ще изгърми по същия начин, както изгърмяха пирамидите навремето. Самата държава България е една пирамида - шепа измамници обират за пореден път целия народ.

            Пак ще го кажа - нямаш ли кеша на 100% или доходи, с които да изплатиш ипотеката за максимум 2-3 години, значи си пълен идиот, ако теглиш кредит и купиш жилище. Ако пък покупката е с цел "инвестиция", трябва да бъдеш затворен в Карлуково като вреден за това общество психопат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Но за наеми има. И наемите изгодни...засега.
              Наемите ще стават все по-изгодни спрямо доходите. Има над сто хиляди празни апартаменти. Голямата част са прекалено мизерни и не представляват интерес за хората с пари, собствениците им пък нямат финансов ресурс, за да ги ремонтират. Нямаме и скоро няма да имаме Воновиа, които да монополизират пазара на наеми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Кой луд ги купува тез имоти?
                "Не знам дали си давате сметка, че ИТ-та с по 5-8000+ лв/м заплата не могат да си позволят да си купят жилище в София.
                Какво остава за хора с 1500-2000 лв?
                Станахме като Сингапур, Лондон, Франкфурт.
                Е толкова е зле положението."
                Но за наеми има. И наемите изгодни...засега.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  Кой луд ги купува тез имоти?
                  "Не знам дали си давате сметка, че ИТ-та с по 5-8000+ лв/м заплата не могат да си позволят да си купят жилище в София.
                  Какво остава за хора с 1500-2000 лв?
                  Станахме като Сингапур, Лондон, Франкфурт.
                  Е толкова е зле положението."
                  Това няма абсолютно никакво значение. Как в Стокхолм купуват имотите според теб? Как в Китай има милиони празни апартаменти? Имотите са актив. Има хора/организации, които имат неограничено финансиране. Купуват ВСИЧКО. Иначе трябва да си палят камината с пари. Фокусирали сте се в имотите, но с всички активи е така. Ако парите растяха по дърветата, щяха да са далеч по-трудно достъпни отколкото са сега.

                  Коментар


                  • Кой луд ги купува тез имоти?
                    "Не знам дали си давате сметка, че ИТ-та с по 5-8000+ лв/м заплата не могат да си позволят да си купят жилище в София.
                    Какво остава за хора с 1500-2000 лв?
                    Станахме като Сингапур, Лондон, Франкфурт.
                    Е толкова е зле положението."
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie

                      Не мога да съм ти конкуренция щото правиме различни неща - Ти правиш свирки, а аз минети
                      Не говори с пълна уста.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Браво за 7г дубъл

                        Ако го беше давал и под наем щеше да е още по доволно
                        Аз щях, но така се развиха събитията че другия апарт и студиото ми станаха първи готови, както и магазина мавзолей. Досега празно нямам. И този щеше да замине пръв, но си ми харесва и реших да си го ползвам аз лично и близките ми. Ще му дойде реда и на него.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          1485€/м. 2014 Десембър
                          Браво за 7г дубъл

                          Ако го беше давал и под наем щеше да е още по доволно

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/bylgariia/45...m-obem-343254/

                            Те тук работата втаса, ред е и на панеляците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Лев на колко еврона купи квадрата там че съм забравил
                              1485€/м. 2014 Десембър
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Не, вечер напоследък е твърде тихо. Районът е под постоянно видеонаблюдение.
                                Лев на колко еврона купи квадрата там че съм забравил

                                Коментар

                                Working...
                                X