IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Честита сигурна инвестиция!
    Аз пък, днес чак година след покупката, отидох в циганската махала да си прехвърля партидата за водата

    ЛЕДЕН ДУШ Е ТАЗИ НОВИНА ЗА ПАЗАРА !!
    Казакс от ЕЦБ: Възможно е банката да повиши лихвите през юли

    Постепенното нормализиране на паричната политика не означава, че ще е бавно, заяви той

    Постепенно" не означава бавно, не означава съзнателно изоставане от тенденцията. Не, то означава, че ще проверим дали предприетите мерки на политиката са подходящи", обясни Казакс.

    ОЩЕ ПО ТЕМАТА
    Инфлацията в еврозоната ще е три пъти над целевото равнище на ЕЦБ тази година
    Лагард: Войната в Украйна засили риска от допълнително ускоряване на инфлацията



    По думите му 25 б.п. увеличение "изглеждат разумни" в момента, въпреки че представителите на ЕЦБ винаги може да обсъдят и по-големи повишения в зависимост от постъпващите икономически данни.

    Настоящите данни за инфлацията означават, че ЕЦБ не трябва да чака за по-ускорен темп на растеж на заплатите, смята банкерът.

    Коментар


    • https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-350627/
      Казакс от ЕЦБ: Възможно е банката да повиши лихвите през юли !!!!!

      Постепенното нормализиране на паричната политика не означава, че ще е бавно, заяви той

      Постепенно" не означава бавно, не означава съзнателно изоставане от тенденцията. Не, то означава, че ще проверим дали предприетите мерки на политиката са подходящи", обясни Казакс.


      По думите му 25 б.п. увеличение "изглеждат разумни" в момента, въпреки че представителите на ЕЦБ винаги може да обсъдят и по-големи повишения в зависимост от постъпващите икономически данни.

      Настоящите данни за инфлацията означават, че ЕЦБ не трябва да чака за по-ускорен темп на растеж на заплатите, смята банкерът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
        Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
        Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
        Честита сигурна инвестиция!
        Аз пък, днес чак година след покупката, отидох в циганската махала да си прехвърля партидата за водата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Ами дотук си ДАЛ 120к ЛЕВА(+незнайно колко такси - поне 5к) и си взел 6000. На минус 114к лева. След 20 години да си жив и здрав може и да си ИЗБИЕШ парите.
          А ако ти сметна ОФИЦИАЛНАТА инфлация от 12% или 14 400 на 120к лева си с нетни потоци от МИНУС 8400 лева.
          Без данъци, амортизация, ремонти, липса на наематели ...
          Аз от такваз "инвестиция" бягам като ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
          Ай честито
          В твоя чест веднага си посипвам главата с пепел, продавам, и държа кеша в банка и то чакам да изгори с поне 40 процента до края на годината, или си купувам акции с доходност 0.5 процента. Велико.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
            Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
            Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
            В София ли е имота? Колко стаен?

            Изглежда хубава инвестиция,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
              Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
              Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
              Ами дотук си ДАЛ 120к ЛЕВА(+незнайно колко такси - поне 5к) и си взел 6000. На минус 114к лева. След 20 години да си жив и здрав може и да си ИЗБИЕШ парите.
              А ако ти сметна ОФИЦИАЛНАТА инфлация от 12% или 14 400 на 120к лева си с нетни потоци от МИНУС 8400 лева.
              Без данъци, амортизация, ремонти, липса на наематели ...
              Аз от такваз "инвестиция" бягам като ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
              Ай честито
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
                Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
                Минаваш да се похвалиш,а!

                Коментар


                • Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
                  Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
                  Last edited by Meandmyself; 20.04.2022, 13:40.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Ако спестяват чисто кеш и стискат депозити са тотал щета, но ако спестяват в разни други неща може и да не са толкова 'леш'.
                    Зачети малко какво се случва и със инвеститорите в 'тули' след пукането на техния балон при това в мега-гъсто населена територия. Влачат се с години, че и десетилетия по корем и вложените средства в НИ на балонизираните цени + доходността от тия НИ са много болезнен урок.
                    Ми, не знам кой се влачи с десетилетия по корем, ти лично познаваш ли някой такъв.
                    Аз виждам имот, който преди точно 20 години сме купили за 33500$, в момента ето този е почти сходен по параметри:

                    https://m.imot.bg/details/1j164614845664848

                    624% ръст.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                      Хаха, ами нали под постовете си пише кога е правена редакцията бе, човек!?!
                      Още повече след като си ме цитирал, каква редакция, какво триене те гони......... конспиратореее?
                      Аз искам да те пофаля, че в дизайна си добър :-)
                      Айде че тръгвам да водя чаве на училище. Спряха плюенето и го върнах.... тва за конспирациите :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        С редактирането на постове си добър..., ама само с това....:-) Требе и мислене върху това дето си изрязал :-)

                        Дори и да има няколко процента минус за период от 32 години / БЕЗ наемите - изтрий го пак :-)))) / пак е многократно по-добре от виртуалното нищо за периода :-)

                        Юлка, не е проблем че си некомпетентен по темата и с цифрите.... повечето са като теб, затва пускат такива доказателствени постове от доказан балон в имотите , който показва силата на тулата :-))))
                        Хаха, ами нали под постовете си пише кога е правена редакцията бе, човек!?!
                        Още повече след като си ме цитирал, каква редакция, какво триене те гони......... конспиратореее?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Чети тука за сериозните неща ,не се отклонявай

                          https://www.infostock.bg/infostock/c...atsii-po-sveta

                          Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити в САЩ се покачват тази година и надхвърлиха 5% този месец за първи път от повече от десетилетие.

                          „Стегнатият пазар на труда и растежът над тенденцията тази година трябва да подкрепят жилищното строителство, но по-високите пазарни лихвени проценти и продължаващото затягане на Фед вероятно ще бъдат пречки за сектора“, каза Майкъл Дарда, главен икономист в MKM Partners. „Наистина, Фед заяви, че възнамерява жилищното строителство да се забави и ще продължи да се затяга, докато не го направи.“

                          Тези ефекти ще се разпространят глобално в цял свят !
                          Разбра ли за Токио кое, как е ? :-)
                          На теория от горната новина трябва да видим как се е отразила на цените в Щатите първо. И след една година ще видим същите ценови промени и при нас.
                          Ама тва е на теория. На практика ЕЦБ и Киро Харварда не следват едно към едно ФЕД та ще е интересно и забавянето може да не е 1 година , а 2-3 или повече.
                          По-важният фактор у нас е броят разрешителни. Като ги видим за първото тримесечие ще стане ясно накъде духа вятъра....

                          ПП И да паднем и да бием пак ще се напием = и инфлация да има , и да нема имотите все са ок :-))))
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 12:47.

                          Коментар


                          • https://twitter.com/ecb/status/1514653005664210948

                            Ето това клипче от Туитъра от преди 4 дни е -ЕЦБ то казва-Пътешествието към нормализация и вдигане на лихви започва !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Берти, айде по-сериозно.
                              Зачети какво се случва с инвеститорите в Nikkei 225 , пада 4-5 пъти и още е 30% под върха...Това в свръхиндутриализирана и развита държава и прогнози към онзи момент как ще отвее дори Щатите по БВП....
                              Толкова за алтернативите.
                              Урока от имотният балон в Токио показва, че по-добре тула отколкото друго по безспорен начин :-)

                              ПП Добре е да разбереш/прочетеш защо се е стигнало до имотният балон първо преди да правиш изводи. Защото той е СЛЕДСТВИЕ на проблем, а не първопричината за проблем/ И от там са резултатите за него и другите неща.
                              Чети тука за сериозните неща ,не се отклонявай

                              https://www.infostock.bg/infostock/c...atsii-po-sveta

                              Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити в САЩ се покачват тази година и надхвърлиха 5% този месец за първи път от повече от десетилетие.

                              „Стегнатият пазар на труда и растежът над тенденцията тази година трябва да подкрепят жилищното строителство, но по-високите пазарни лихвени проценти и продължаващото затягане на Фед вероятно ще бъдат пречки за сектора“, каза Майкъл Дарда, главен икономист в MKM Partners. „Наистина, Фед заяви, че възнамерява жилищното строителство да се забави и ще продължи да се затяга, докато не го направи.“

                              Тези ефекти ще се разпространят глобално в цял свят !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Ако спестяват чисто кеш и стискат депозити са тотал щета, но ако спестяват в разни други неща може и да не са толкова 'леш'.
                                Зачети малко какво се случва и със инвеститорите в 'тули' след пукането на техния балон при това в мега-гъсто населена територия. Влачат се с години, че и десетилетия по корем и вложените средства в НИ на балонизираните цени + доходността от тия НИ са много болезнен урок.
                                Берти, айде по-сериозно.
                                Зачети какво се случва с инвеститорите в Nikkei 225 , пада 4-5 пъти и още е 30% под върха...Това в свръхиндутриализирана и развита държава и прогнози към онзи момент как ще отвее дори Щатите по БВП....
                                Толкова за алтернативите.
                                Урока от имотният балон в Токио показва, че по-добре тула отколкото друго по безспорен начин :-)

                                ПП Добре е да разбереш/прочетеш защо се е стигнало до имотният балон първо преди да правиш изводи. Защото той е СЛЕДСТВИЕ на проблем, а не първопричината за проблем/ И от там са резултатите за него и другите неща.
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 12:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X