IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Очаквах това професионално включване.
    Радев,ама този сценарий Митко го е проиграл забележи 3 пъти.
    That's what i am talking about. Засега съм доволен, надявам се и в бъдеще да е така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Правили са опит да ти бутнат ,,кукла". Натупа ли ги дееа мошениците кирливи.
      Апсурт. Аргументирал се е само :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        ПП Не знам колко ясно да го напиша - няма инструмент, който дългосрочно да бие инфлацията / разбирай за десетилетия/ . Ако си гъвкав и с голям...... може да менкаш нещата по периоди. Всичко има период над инфлацията....
        ПП2 Ако аз съм меринджея на фонда как мислиш кое ще гоня - твоята доходност или моят бонус ?
        Ами то затова се диверсифицира.
        Не набиваш всичко само на 1 място - без значение злато, тухли или каквото там.
        Ако имаш достатъчно излишни - влагаш в бизнеси, търсиш компании с потенциал, даваш заем, ставаш съдружник и т.н. и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          98 ма съм носил 100х долара в един сак, влизам в да обменям онези ми затварят и заключват вратата. обменям парите и по пачките по сложили неправилните левчета .След малко аргументи върнаха доларите и се извиниха !
          Ама трябва да имаш аргументи :-)
          Не ми трябват такива емоции вече... одъртях....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            98 ма съм носил 100х долара в един сак, влизам в да обменям онези ми затварят и заключват вратата. обменям парите и по пачките по сложили неправилните левчета .След малко аргументи върнаха доларите и се извиниха !
            ПП 200к евро в кюлчета и монетки са едно малко сакче. Даже ако са малко монетките може и в якето .
            Правили са опит да ти бутнат ,,кукла". Натупа ли ги дееа мошениците кирливи.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Да това не е чак толкова лош вариант като цяло съгласен съм. Има някои ползи /Но е много далеч от инфлацията като краен резултат.
              А всъщност ако се загледаш в резултатите ще видиш, че по-високорисковите се представят по-лошо от балансираните и нискорисковите в дългосрочен план.... На чак толкова отдавна, но и аз съм ги гледал :-)
              Съгласен съм, че високорисковите наистина се дънят нерядко спрямо по-нискорисковите!

              Но хич не се справят зле с инфлацията. Недей да съдиш само на база последните 1-2 години защото има достатъчно ситуации (войни, ковиди), които временно изкривяват положението. В дългосрочен план 10+ години нещата се наместват.

              А и то не е въпросът да набиеш всичко вътре!
              Разпределяш - тук, там...
              По-умно ли е да набиеш всичко в имоти?!?!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                За да избягаш трябва да има къде да отидеш, а единствената поне за мен са индексите в точният момент и при наличие на доверени посредници и административни облекчения на неяснотите по данъчната част.....
                И Като пример пак златото - то е добра опция за няколко години не повече. А и не ми се мисли как се съхранява злато на стойност люкс апарт, как се купува и продава.... Представяш ли си да тръгнеш с монетки за 200К евро по улиците , за да го продадеш или да го закараш до трезора.....аз не бих направил това никога макар и да имам много близки с оръжие /законно и не/ и т.н.....
                Ключът е в детайлите....:-)
                98 ма съм носил 100х долара в един сак, влизам в да обменям онези ми затварят и заключват вратата. обменям парите и по пачките по сложили неправилните левчета .След малко аргументи върнаха доларите и се извиниха !
                ПП 200к евро в кюлчета и монетки са едно малко сакче. Даже ако са малко монетките може и в якето .
                Last edited by pa4anga; 27.03.2022, 22:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Айде консервативния с лекота не бие баш инфлацията (подсилих леко за драматизъм) но се представят достатъчно добре. Балансираните - съвсем добре! Има комбинирани продукти със застрахователни + инвестиционни компоненти и от теб зависи на кое ще дадеш по-голям приоритет. Ако застрахователната компонента е по-голяма (тогава доходността е по-ниска), но сигурността е по-висока, защото по-големия % от инвестициите е в облигации примерно. Ако пък недай Боже през периода ти се случи нещо - бенефициента получава по-голяма сума. Ако няма застрахователно събитие - си получаваш натрупаното в края на периода.

                  Ако пък инвестицията те вълнува повече - залагаш на по-рискова политика, портфейла е разпределен по съвсем различен начин, но хубавото е, че чрез определени фондове получаваш достъп и можеш да инвестираш в компании, до които иначе трудно би имал достъп (или изобщо не би имал) ако играеш като физическо лице през някой от стандартните посредници като Карол напр, .... Но в този случай застрах. комп. е по-ниска и ако през периода имаш загуба на трудоспособност или прочее - получаваш по-малко отколкото в горния сценарий, но пак е с натрупването през периода.

                  Това са дългосрочни вложения - от 10 год. нагоре. За първи път работих с такива продукти далечната вече 2001 - а тогава в Бг култура за такива съвсем нямаше.
                  Да това не е чак толкова лош вариант като цяло съгласен съм. Има някои ползи /Но е много далеч от инфлацията като краен резултат.
                  А всъщност ако се загледаш в резултатите ще видиш, че по-високорисковите се представят по-лошо от балансираните и нискорисковите в дългосрочен план....
                  На чак толкова отдавна, но и аз съм ги гледал :-)

                  ПП Не знам колко ясно да го напиша - няма инструмент, който дългосрочно да бие инфлацията / разбирай за десетилетия/ . Ако си гъвкав и с голям...... може да менкаш нещата по периоди. Всичко има период над инфлацията....
                  ПП2 Ако аз съм меринджея на фонда как мислиш кое ще гоня - твоята доходност или моят бонус ?
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.03.2022, 22:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Проблема идва първо от гена , второ от многото "инвеститори" в имоти. А тенденцията е да станат още повече , сещаш ли се ? Аз мисля ,че след време ,ще има масово бягство от инвестицията имот и ще е грозно ! Са лукс онли и някакви топ локации не коментирам .
                    За да избягаш трябва да има къде да отидеш, а единствената поне за мен са индексите в точният момент и при наличие на доверени посредници и административни облекчения на неяснотите по данъчната част.....
                    И Като пример пак златото - то е добра опция за няколко години не повече. А и не ми се мисли как се съхранява злато на стойност люкс апарт, как се купува и продава.... Представяш ли си да тръгнеш с монетки за 200К евро по улиците , за да го продадеш или да го закараш до трезора.....аз не бих направил това никога....
                    Ключът е в детайлите....:-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.03.2022, 22:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      Ти написа че било безпроблемно и с лекота да се бие инфлацията с консервативни инструменти и понеже аз съм Тъпичек Чехословакия , както ми казваше даскала по математика преди олимпиада :-) би ли споделил кое е това чудо дето не мога да го открия ?
                      В първият пост ти дадох примера като допълнение с ИБМ - за мен тя е консервата и имаме греда....
                      Айде консервативния с лекота не бие баш инфлацията (подсилих леко за драматизъм) но се представят достатъчно добре. Балансираните - съвсем добре! Има комбинирани продукти със застрахователни + инвестиционни компоненти и от теб зависи на кое ще дадеш по-голям приоритет. Ако застрахователната компонента е по-голяма (тогава доходността е по-ниска), но сигурността е по-висока, защото по-големия % от инвестициите е в облигации примерно. Ако пък недай Боже през периода ти се случи нещо - бенефициента получава по-голяма сума. Ако няма застрахователно събитие - си получаваш натрупаното в края на периода.

                      Ако пък инвестицията те вълнува повече - залагаш на по-рискова политика, портфейла е разпределен по съвсем различен начин, но хубавото е, че чрез определени фондове получаваш достъп и можеш да инвестираш в компании, до които иначе трудно би имал достъп (или изобщо не би имал) ако играеш като физическо лице през някой от стандартните посредници като Карол напр, .... Но в този случай застрах. комп. е по-ниска и ако през периода имаш загуба на трудоспособност или прочее - получаваш по-малко отколкото в горния сценарий, но пак е с натрупването през периода.

                      Това са дългосрочни вложения - от 10 год. нагоре. За първи път работих с такива продукти далечната вече 2001 - а тогава в Бг култура за такива съвсем нямаше.
                      Last edited by Julius_BG; 27.03.2022, 22:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ти написа че било безпроблемно и с лекота да се бие инфлацията с консервативни инструменти и понеже аз съм Тъпичек Чехословакия , както ми казваше даскала по математика преди олимпиада :-) би ли споделил кое е това чудо дето не мога да го открия ?
                        В първият пост ти дадох примера като допълнение с ИБМ - за мен тя е консервата и имаме греда....
                        Знам как са нещата с наемите. И аз имам 1 проблемен имот където наемателите се въртят и след ремонта нема нищо. Това беше и причината да обмислям разкарване. Като са повече имотите нещата се осредняват, но признавам изгодата е спорна поне напоследък. Мисля че е неизбежно да има сериозно поскъпване на наемите или ще се отдават празни.... иначе няма да се отдават...
                        Отдавна им казвам как се отдават имоти и те започнаха и в Бг, даже в Плевен. Окрупняване, отдаване от самия инвеститор на цяла или половин сграда, където всички апарти са негови. И си преценява - обзаведен два-три пъти по-висока цена, съответно необзаведен. Up to you, както се казва. На български - ку щеш.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Всъщност за трите депозита от следващият и аз съм го решил. Който иска да наема, а който не може да си ги позволи не е за мен....
                          Ами отсяваш по някакъв начин баластрата. Нямаш друга алтернатива.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ти написа че било безпроблемно и с лекота да се бие инфлацията с консервативни инструменти и понеже аз съм Тъпичек Чехословакия , както ми казваше даскала по математика преди олимпиада :-) би ли споделил кое е това чудо дето не мога да го открия ?
                            В първият пост ти дадох примера като допълнение с ИБМ - за мен тя е консервата и имаме греда....
                            Знам как са нещата с наемите. И аз имам 1 проблемен имот където наемателите се въртят и след ремонта нема нищо. Това беше и причината да обмислям разкарване. Като са повече имотите нещата се осредняват, но признавам изгодата е спорна поне напоследък. Мисля че е неизбежно да има сериозно поскъпване на наемите или ще се отдават празни.... иначе няма да се отдават...
                            Проблема идва първо от гена , второ от многото "инвеститори" в имоти. А тенденцията е да станат още повече , сещаш ли се ? Аз мисля ,че след време ,ще има масово бягство от инвестицията имот и ще е грозно ! Са лукс онли и някакви топ локации не коментирам .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Тука си се заблудил жестоко. Няма как наемите да да покриват вноската.Забравил си да местнеш че има празни месеци ремонти и данъци.Ако например наема бруто ти е 5000 на година нето ще е 3000.Очакваш наемите да скочат ,ама не си ли помуслил че вноската може да скочи повече поради покачването на лихвите.Това си е жива спекулация.
                              Жива НАБУТВАЦИЯ. с 2% бруто доходност и без да има изненади от наемател си на минус. Па с кредит - олеле майко.
                              Каквото и кофти да стане и 40г изплащане стават 50. забележете печалба ЙОК.
                              За 50г все убавци ли си мислите че ще бъдете. Я си вижте дядовците (ко са живи изобщо) щот баш тогава ще си избиете евентуално "инвестицията".
                              То и наборките на 70г са 3 пъти повече ама твърде късно за каквото и да е
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Да,16 депозита,то ако ставаше така...
                                ТИя филми ги дават на Север ,only
                                Пак не си в час. Никой от мен , Левчо, Ледчо, Ратко Дури и да ме извини който го забравям не е на зор за всеки наемател....
                                Ние не искаме такива , които не могат да си позволят наем/депозит/щети....

                                Коментар

                                Working...
                                X