IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Застоят бавно, но неизбежно идва:

    Вече има спад в активността на пазара на имоти и дори отказ от вече уредени с банка кредити за покупка на жилище. За такива случаи потвърдиха и от Пощенска банка по време на конференцията, както и за увеличена цена на вече договорен имот.

    https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...home_NaiNovoto

    И друго интересно (ако им е вярна статистиката):

    За момента в асоциацията оценяват достъпността на жилищата като тази от 1986 г., като с една средна заплата за София може да се купят 0.8 кв.м жилищна площ.

    Съвсем неотдавна с 1 заплата се купуваше 1 кв.м. и се твърдеше, че това е справедливата цена!
    други са квадратите, ср цена квадрат е 1560 евра ср раб заплата декември 2021 е 1100 евра !

    Коментар


    • Застоят бавно, но неизбежно идва:

      Вече има спад в активността на пазара на имоти и дори отказ от вече уредени с банка кредити за покупка на жилище. За такива случаи потвърдиха и от Пощенска банка по време на конференцията, както и за увеличена цена на вече договорен имот.

      https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...home_NaiNovoto

      И друго интересно (ако им е вярна статистиката):

      За момента в асоциацията оценяват достъпността на жилищата като тази от 1986 г., като с една средна заплата за София може да се купят 0.8 кв.м жилищна площ.

      Съвсем неотдавна с 1 заплата се купуваше 1 кв.м. и се твърдеше, че това е справедливата цена!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз ползвам тези:
        https://www.rheingold-edelmetall.com/

        0,5% годишно е таксата за трезора. Стои в трезори в Швейцария и Лихтенщайн. Когато поискаш може да ти го доставят и и физически до България, макар че едва ли бих се възползвал. Досега не съм имал проблеми. Нещо като банкова сметка, само че обезпечена с физически метал. Няма нищо общо с CFD. Ако посредникът фалира, металът си е твой.
        Такава отрицателна лихва дори и при франка няма да те дерат. Какъв е смисъла?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Ахахаха...... ама наистина сте ми много забавни!
          Особено Песимиста.
          Как се мята в опит да открие неоткриеваемото... да изобрети перпетуум мобилето.
          Да се подсигури на 100% при условие, че такова нещо няма как да съществува!
          То ако имаше такова място - всички щяха там да си набиват парите.
          p.s.
          Трябва да търсиш не просто друга държава, а друга планета / галактика. Там да си складираш алтъните! Щото когато Андромеда и Млечния път се сблъскат Слънцето вероятно ще е червен гигант, който ще погълне Земята! Поне това сочат до момента всички компютърни симулации на НАСА!

          Ама аз съм го намерил вече :-) Просто не е злато....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Да това теоретично не е лош вариант... предполагам. Как е в реалността не знам. Не съм се интересувал.
            Аз ползвам тези:
            https://www.rheingold-edelmetall.com/

            0,5% годишно е таксата за трезора. Стои в трезори в Швейцария и Лихтенщайн. Когато поискаш може да ти го доставят и и физически до България, макар че едва ли бих се възползвал. Досега не съм имал проблеми. Нещо като банкова сметка, само че обезпечена с физически метал. Няма нищо общо с CFD. Ако посредникът фалира, металът си е твой.

            Коментар


            • Ахахаха...... ама наистина сте ми много забавни!
              Особено Песимиста.
              Как се мята в опит да открие неоткриеваемото... да изобрети перпетуум мобилето.
              Да се подсигури на 100% при условие, че такова нещо няма как да съществува!
              То ако имаше такова място - всички щяха там да си набиват парите.
              p.s.
              Трябва да търсиш не просто друга държава, а друга планета / галактика. Там да си складираш алтъните! Щото когато Андромеда и Млечния път се сблъскат Слънцето вероятно ще е червен гигант, който ще погълне Земята! Поне това сочат до момента всички компютърни симулации на НАСА!

              Last edited by Julius_BG; 28.03.2022, 13:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Па провери Общинска банка, дадох ти линковете.
                Ако не - наеми си охрана.
                Съвсем да привлечеш внимание.
                Хаха, ама охраната преди или след като ме издумкат. Или тя да е за привличането ? Нещо като реклама :-))))
                Знам че съм консерва, ама не ме грабва жълтият койн и тва си е :-).... предубеден съм :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Има и варианти да го купиш извън БГ и да ти го складират на място срещу скромна сума. Поради липса на доставка не се дължи и ДДС за белите метали, например Иридий и подобни.
                  Да това теоретично не е лош вариант... предполагам. Как е в реалността не знам. Не съм се интересувал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    Еми не си намерил. От БНБ не може да си купя , нито сейф да наема. Та пак опираме до трамвайте и сакче с милион в него :-)
                    Знаех си че ме буташ да си купя виртуално с договор за разлика = азарт :-) Можеше направо да го напишеш....:-)
                    Па провери Общинска банка, дадох ти линковете.
                    Ако не - наеми си охрана.
                    Съвсем да привлечеш внимание.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156

                      Вече на много малко места зидат тухлени гробове, слагат плоча отгоре. Пускат та у калната дупка и мятат камъни отгоре .
                      Пиши завещание да не те изпратят децата кат куче ....
                      Ъъъъ , тук нещо не мога да ти проследя мисълта Ботич.
                      Нема да живея вечно и ич не ми дреме как ще ме закопат или изпратят или пък после дали някой ще ме помни....
                      Това за което ми дреме е да има къде след мен да се подслонят чаветата....по-скоро внуците де....и правнуците....:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Еми не си намерил. От БНБ не може да си купя , нито сейф да наема. Та пак опираме до трамвайте и сакче с милион в него :-)
                        Знаех си че ме буташ да си купя виртуално с договор за разлика = азарт :-) Можеше направо да го напишеш....:-)
                        Има и варианти да го купиш извън БГ и да ти го складират на място срещу скромна сума. Поради липса на доставка не се дължи и ДДС за белите метали, например Иридий и подобни.
                        Last edited by ejonny2376; 28.03.2022, 13:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Принципно шансът да разбият точно твоя трезор, да оберат твоята клетка и да останеш на сухо е колкото сградата ново строителство да ти падне на главата. Рискове има навсякъде и ако само ще трепериш да не те оберат, по-добре да не си жив.

                          Впрочем: Имотната мафия не е за подценяване. Могат да ти продадат апартаментите без да усетиш - случаи такива достатъчно. Изобщо ама изобщо не си защитен, след като всички лични данни са в имотния регистър, всеки може да си вади преписки от нотариалните ти актове и пр. Едно фалшиво пълномощно и един подкупен нотариус, една-две покупко-продажби в кратък срок и имотът ти замина - не може да те спаси ни съд, ни нищо.
                          Така е Джони. Рискове има навсякъде.
                          Имам активирано смс известяване. Не знам дали би помогнало много при професионалисти....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                            Е то ТИ беше тръгнал да се размяташ по трамваите със злато за 200К евро!
                            Да те цитирам ли?
                            Предложих ти схема - пак си недоволен (па цената, па непроследимостта....)
                            Ми те и с имота могат да те извъртят - с техен нотариус!
                            Да не мислиш, че си 100% защитен.

                            Ти пръв отвори дума за злато колкото лукс апарт, намерих ли ти схема - намерих ти!
                            Твойта работа - ем боли, ем сърби!
                            Еми с предубедени хора като тебе нормален разговор трудно става.
                            Еми не си намерил. От БНБ не може да си купя , нито сейф да наема. Та пак опираме до трамвайте и сакче с милион в него :-)
                            Знаех си че ме буташ да си купя виртуално с договор за разлика = азарт :-) Можеше направо да го напишеш....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Мерси Спец. Подозирах че е така. Дано и Юлката го разбере, че той уж от злато разбира пък не знае основни неща се оказва :-)
                              Е то ТИ беше тръгнал да се размяташ по трамваите със злато за 200К евро!
                              Да те цитирам ли?
                              Предложих ти схема - пак си недоволен (па цената, па непроследимостта....)
                              Ми те и с имота могат да те извъртят - с техен нотариус!
                              Да не мислиш, че си 100% защитен.

                              Ти пръв отвори дума за злато колкото лукс апарт, намерих ли ти схема - намерих ти!
                              Твойта работа - ем боли, ем сърби!
                              Еми с предубедени хора като тебе нормален разговор трудно става.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                :–) Разбитите трезори бяха по новините преди 10-ина години...Потърси и ще намериш....
                                Всъщност не са били 3 , а са много повече... може би по 3 на година....

                                https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012...fiia_obnovena/
                                https://trud.bg/article-5394561/
                                https://news.bg/crime/190-kaseti-raz...-v-sofiya.html

                                На 24 Март 2004 г. група маскирани обират трезор на банка “Биохим” и задигат пари и вещи на стойност около 7 млн. лв. Крадците са проникнали през тунел, който е свързан с мазетата на прилепения към банката блок. Апашите пробиват дупка в пода на банката, който е изграден от около 40 см стоманобетон. Елиминират датчиците на охранителната система и разбиват 41 от общо 600 сейфа.
                                През Февруари 2005 г. е обран трезор в клон на Обединена българска банка в гр. Ботевград.
                                През Март 2005 г. е ограбен трезор в клон на „ПроКредит банк“ в гр. София.
                                През Април 2009 г. е обран трезор на Софийската улица „Позитано“.
                                На 3 Април 2009 г. Банда от няколко мъже обира обществения трезор на ул. “Княз Борис“ 109 в гр. София.
                                На 16 Юли 2009 г. е извършен обир в трезор на Първа инвестиционна банка в гр. Гоце Делчев.
                                На 12 Октомври 2009 г. десет здрави мъже нахлуват в денонощния обществен трезор на бул. „Дондуков“ в гр. София и го обират.
                                На 10 Декември 2009 г. е обран трезора на фирма „БМД протекшън“ на бул. „Дондуков“ 42, гр. София.
                                На 21 Декември 2009 г. е обран трезор на „Уникредит Булбанк“ в гр. Пазарджик.
                                На 06 Декември 2010 г. крадци влизат в Банка ДСК в столичния квартал „Младост 1“, бл. 24 на бул. „Йерусалим“ и разбиват близо 200 сейфа от намиращия се в банковия клон трезор.
                                На 02 май 2011 г. е обран обществен трезор, намиращ се в гр. София на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви” № 14.
                                На 25 май 2011 г. е разбит банков трезор на Райфайзенбанк в кв. „Люлин“ 6, гр. София.
                                На 01 Юни 2011 г. е атакуван и разбит денонощния трезор на банка „Пиреос“ в гр. Стара Загора. Не е извършен обир. Охранителната система е изпробвана с балон с хелий.
                                Принципно шансът да разбият точно твоя трезор, да оберат твоята клетка и да останеш на сухо е колкото сградата ново строителство да ти падне на главата. Рискове има навсякъде и ако само ще трепериш да не те оберат, по-добре да не си жив.

                                Впрочем: Имотната мафия не е за подценяване. Могат да ти продадат апартаментите без да усетиш - случаи такива достатъчно. Изобщо ама изобщо не си защитен, след като всички лични данни са в имотния регистър, всеки може да си вади преписки от нотариалните ти актове и пр. Едно фалшиво пълномощно и един подкупен нотариус, една-две покупко-продажби в кратък срок и имотът ти замина - не може да те спаси ни съд, ни нищо.
                                Last edited by ejonny2376; 28.03.2022, 13:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X