IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    Колко имота си купил? Колко имота си реставрирал? Колко имота си отдал под наем?
    Това е все едно Христо Стоичков като е номер 1 едно като футболист и автоматично да кажем че ще е номер едно като треньор.
    Приеми че ти си играча,а аз съм треньора,има много неща дето ти като играч не виждаш,защото си в играта,а аз виждам защото съм отстрани и ги виждам...
    Сега ясно ли ти е ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Това го зарежи.
      Едни ИТ та въртят едни подобни бизнеси горе на Витоша,но си е доста ангажимент,облагородили са го и доста готино е станало,след Златните мостове нагоре е пълно с такива ентусиасти,но за собствено ползване не знам,другия вариант е да си направиш един кабинет там и да станеш известен ...
      Хижа "Септември". И още две са взети от младежи - "Балканити" (бивша база на БАН) и "Червената шапчица".

      Готиното е, че има wi-fi, бургери на дъска с нож, забит по средата, крафт бирички. Минус - малко са го обърнали на хипстърийка.

      Вярно, че ниската част на Витоша е просто един по-висок Южен парк, ама хора с цигарки и сандалки да пият Аперол пред хижа ... това е мааааалко нанагорно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Това го зарежи.
        Колко имота си купил? Колко имота си реставрирал? Колко имота си отдал под наем?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Другото което обмислям е една стара полуразрушена хижа, мястото е уникално, надвиснала над едни скали в един тектонски гребен - пълно е с туристи, екопътеки и пр. Не знам къде е причината някой да не го е отнесъл, ще разпитам кмета - трябват връзки може би. Става страхотен имот за отдаване, но и би изисквало много средства за оправяне. Транспорт и път има, стълби надолу към реката и пътека към екомаршрути. Зали за хранене, стаи...кухня. идеален имот, но би отнесъл 300 хилки поне за привеждане в ред. И подарък от общината за мястото.
          Това го зарежи.
          Едни ИТ та въртят едни подобни бизнеси горе на Витоша,но си е доста ангажимент,облагородили са го и доста готино е станало,след Златните мостове нагоре е пълно с такива ентусиасти,но за собствено ползване не знам,другия вариант е да си направиш един кабинет там и да станеш известен ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Каврък, това и мен ме притеснява. Едва ли мога да се боря с наемните нива с профове или собственик който избива себестойност на сградата си и отдава под наем, а аз съм купил и тепърва избовам и гоня доходност. Та в този ред на мисли аз набих вече десетина имота - тоест 9 за да съм точен, но в две живеем. И спирам с покупката на имоти освен ако не ми се отвори парашута да захлупя едно местенце на брега на р. Искър към Карлуковското дефиле - за 2000 лв ще го ковна и имам страхотна гледка, панорама, риболов кеф ти, кеф ти плаж. Е, требва и каравана или палатка, или временна конструкция къще некво.
            Това е ясно ,няма как да се бориш с фондове.
            Тук се опитват да правят бизнес като фондовете ,но като е толкова ок ,защо не го развиват те ?
            В крайна сметка искат да продадат жилищата на фонд,ако беше толкова добре за тях щяха те да играят ролята на фонд,но пак казвам говорил съм с хора които са представители на фондове и те бягат като дявол от тамян от България,корупция малък пазар,нерегулиран,слаба законова рамка и още и още ,няма как да станат нещата,сегментирано както в Плевен и други,да но това не е пазарната мощ на един фонд.
            И в момента има физически лица с по 20 имота,можем да ги приемем като мини фондове,но както виждаш пазара се срива на определено време докато в другите държави,развити силно в тази насока там няма такива флуктуации,защото има развита икономика.
            В България също един ден ще има такива неща,но не по рано от едни 10 години да кажем поне...
            Гледай поне да е равно ,и да има читав път.
            За къще има групи по фейса с хиляди опции ,пазара на сглобяемите е доста жив и предлагане има...бунгала,контейнери,сглобяеми,всякакви опции,направо свят да ти се завие..

            Коментар


            • Другото което обмислям е една стара полуразрушена хижа, мястото е уникално, надвиснала над едни скали в един тектонски гребен - пълно е с туристи, екопътеки и пр. Не знам къде е причината някой да не го е отнесъл, ще разпитам кмета - трябват връзки може би. Става страхотен имот за отдаване, но и би изисквало много средства за оправяне. Транспорт и път има, стълби надолу към реката и пътека към екомаршрути. Зали за хранене, стаи...кухня. идеален имот, но би отнесъл 300 хилки поне за привеждане в ред. И подарък от общината за мястото.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._za_naemateli/

                Нов модел: компания строи жилища за наематели Дружество на AG Capital планира 1000 апартамента за целта. После ще ги продаде на фонд в пакет

                AG Capital през компанията си BLD започна да развива концепцията Build to Rent. Първите 64 апартамента ще са на пазара до месец. Целта са поне 1000 жилища, строени за отдаване под наем, които да бъдат предложени в пакет на инвестиционен фонд.
                Навлизането на професионалисти в сектора може да го изсветли и да повиши ценовите нива.
                Жилищният пазар е много горещ в последно време, като нeмалко нови собственици разчитат на доход от наемател. Наемният пазар обаче е по-скоро хладен и продължава по старата и добре позната инерция. Ситуацията не остава незабелязана от професионалисти от сектора на имотите, те виждат скрит потенциал и навлизат, като създават на зелено свой собствен продукт
                Каврък, това и мен ме притеснява. Едва ли мога да се боря с наемните нива с профове или собственик който избива себестойност на сградата си и отдава под наем, а аз съм купил и тепърва избовам и гоня доходност. Та в този ред на мисли аз набих вече десетина имота - тоест 9 за да съм точен, но в две живеем. И спирам с покупката на имоти освен ако не ми се отвори парашута да захлупя едно местенце на брега на р. Искър към Карлуковското дефиле - за 2000 лв ще го ковна и имам страхотна гледка, панорама, риболов кеф ти, кеф ти плаж. Е, требва и каравана или палатка, или временна конструкция къще некво.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Нарочно пуснах статията.
                  Да ви видя коментарите .
                  БЛД следва този модел и в други сгради,и ат определени бройки които отдават.
                  Това не е ново,по скоро реклама.
                  Те искат евентуално и то чак след 5 години да продадат 1000 апартамента на фонд .
                  Това им е целта
                  България не е интересна дестинация за такъв тип бизнес поради много причини.
                  Имал съм разговори с представители на такива фондове.
                  Те ни заобикалят и пазаруват в Гърция .
                  В България и да развият нещо то ще е в малки мащаби ,и няма да е значително,то и сега в София има модели от такъв тип,само че се изкупуват от физически лица,има и окрупнявания.
                  Не си мислете че изведнъж ще се излеят милиони и милиарди и фондове ще купуват жилища ...строителни компании могат да правят такива неща ,но пазара е малък и не си струва разходите за поддръжка спрямо приходите,те и затова искат да ги разкарат на фонд и то АКО стане и СЛЕД ЧАК 5 години...!!
                  Ценовите нива няма да се повишат от такива неща или процеси,защото те са в малък мащаб спряно целия наемен пазар.
                  В София специално има огромен брой празни жилища и затова никой не се занимава с такъв бизнес .в столици като Копенхаген например всеки квадрат е зает и търсенето е огромно ,давам пример само,тука се опитват да пробват дали ще излъжат някой да му продадат апартаментите но е доста съмнително...
                  Само им виж тайминга 5 години за една сделка за 1000 жилища..
                  Бе ти пали свещи да се не завърти некои засукан дедо и да стане сватба, че иде у ряката и децката и наследствения панел. Мое БЛД да ти станат хазяи след 5 години. Или да одиш да гледаш зарзават у Карлово на дърти години..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Хихихи... много хубави цитати... хората са си написали какво се очаква...

                    Ти въобще разбра ли смисъла на цитираното?
                    Нарочно пуснах статията.
                    Да ви видя коментарите .
                    БЛД следва този модел и в други сгради,и ат определени бройки които отдават.
                    Това не е ново,по скоро реклама.
                    Те искат евентуално и то чак след 5 години да продадат 1000 апартамента на фонд .
                    Това им е целта
                    България не е интересна дестинация за такъв тип бизнес поради много причини.
                    Имал съм разговори с представители на такива фондове.
                    Те ни заобикалят и пазаруват в Гърция .
                    В България и да развият нещо то ще е в малки мащаби ,и няма да е значително,то и сега в София има модели от такъв тип,само че се изкупуват от физически лица,има и окрупнявания.
                    Не си мислете че изведнъж ще се излеят милиони и милиарди и фондове ще купуват жилища ...строителни компании могат да правят такива неща ,но пазара е малък и не си струва разходите за поддръжка спрямо приходите,те и затова искат да ги разкарат на фонд и то АКО стане и СЛЕД ЧАК 5 години...!!
                    Ценовите нива няма да се повишат от такива неща или процеси,защото те са в малък мащаб спряно целия наемен пазар.
                    В София специално има огромен брой празни жилища и затова никой не се занимава с такъв бизнес .в столици като Копенхаген например всеки квадрат е зает и търсенето е огромно ,давам пример само,тука се опитват да пробват дали ще излъжат някой да му продадат апартаментите но е доста съмнително...
                    Само им виж тайминга 5 години за една сделка за 1000 жилища..
                    Last edited by nkavrakov1982; 04.06.2022, 19:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._za_naemateli/

                      Нов модел: компания строи жилища за наематели Дружество на AG Capital планира 1000 апартамента за целта. После ще ги продаде на фонд в пакет

                      AG Capital през компанията си BLD започна да развива концепцията Build to Rent. Първите 64 апартамента ще са на пазара до месец. Целта са поне 1000 жилища, строени за отдаване под наем, които да бъдат предложени в пакет на инвестиционен фонд.
                      Навлизането на професионалисти в сектора може да го изсветли и да повиши ценовите нива.
                      Жилищният пазар е много горещ в последно време, като нeмалко нови собственици разчитат на доход от наемател. Наемният пазар обаче е по-скоро хладен и продължава по старата и добре позната инерция. Ситуацията не остава незабелязана от професионалисти от сектора на имотите, те виждат скрит потенциал и навлизат, като създават на зелено свой собствен продукт
                      Хихихи... много хубави цитати... хората са си написали какво се очаква...

                      Ти въобще разбра ли смисъла на цитираното?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Този от който купих тук в Плевен ще си отдава сградата сам. Едва ми продаде на мен. Върна и една конституционна съдийка от Търново. Ще продаде само още два апарта, но вече каза че под 1000€ на този етап (акт 14) не слиза. Към момента с акт 16 подобни имоти са 1250-1300€ квадрата. А за паркоместата от по 18 кв м ще кове направо на 20К
                        https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._za_naemateli/

                        Нов модел: компания строи жилища за наематели Дружество на AG Capital планира 1000 апартамента за целта. После ще ги продаде на фонд в пакет

                        AG Capital през компанията си BLD започна да развива концепцията Build to Rent. Първите 64 апартамента ще са на пазара до месец. Целта са поне 1000 жилища, строени за отдаване под наем, които да бъдат предложени в пакет на инвестиционен фонд.
                        Навлизането на професионалисти в сектора може да го изсветли и да повиши ценовите нива.
                        Жилищният пазар е много горещ в последно време, като нeмалко нови собственици разчитат на доход от наемател. Наемният пазар обаче е по-скоро хладен и продължава по старата и добре позната инерция. Ситуацията не остава незабелязана от професионалисти от сектора на имотите, те виждат скрит потенциал и навлизат, като създават на зелено свой собствен продукт

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Къв е тоя алтернативен левчо? Пари за халоперидол нямаш ли че пускаш бесовете да пишат? Под скоро разбирам докато тия са на власт + още 4 месеца след това. Или докато европа не почне да се разпада, което дойде първо. Италия потъва доста забързано, лятото може да навакса ама ако не успее още на есен може да я спасяват.

                          Напълно вярно е иначе останалото. България твърдо е поела курс да оформи две класи граждани - работещи (които ще строят имоти) и инвеститори които притежават имоти и изстискват работещите. Когато работещите са прекалено изстискаи пък централните банки ще стъпват в играта да откупуват влошените активи на "инвеститорите" (ако са достатъчно големи или свързани с властта).

                          Играта продължава до пълен валат за работната класа и после преди следващото раздаване тестето се подрежда пак в полза на "инвеститорите" докато централните банки преследват върховния си мандат за изстрлване на свръхбогатите на марс със вятъра от печатницата.
                          Алтернативния Левчо е моята противопложност. Така избягваме еднозначната оценка на нещата.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            https://www.pariteni.bg/novini/kredi...lihvite-242624

                            Наесен банките вдигат лихвите .
                            Наемите падат !
                            Сигурно отдаваш имот под наем и си намалил наема. Ако обаче не отдаваш под наем, а се готвиш да ти го намалят, те съветвам да си останеш в жилището на родителите.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              И защо да не си го ползва ?! Ако няма кой да плати исканите цени, които сега са 3К, а догодина ще са 4К, следващата 5К и така до 8700 през 2029 ще си го ползва блока и ще си щрака с пръсти :-)
                              Този от който купих тук в Плевен ще си отдава сградата сам. Едва ми продаде на мен. Върна и една конституционна съдийка от Търново. Ще продаде само още два апарта, но вече каза че под 1000€ на този етап (акт 14) не слиза. Към момента с акт 16 подобни имоти са 1250-1300€ квадрата. А за паркоместата от по 18 кв м ще кове направо на 20К
                              Last edited by bulgarian lev; 04.06.2022, 18:23.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Наемите какво ?! На кой свят си ?
                                Само и аз не разбрах къде пише че наемите падат, като изключим пожелателния характер на вдигането на лихвите.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X