IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Ми че туй е точно като тристайните панелки по соца, "немски преход". Даже и помещенията са същите като размери. А пък балкона и гледката, чудни. И това само за милион евро, кво му плащаш.
    само така, от котура в шопия по убаво нема, НЕМА ти казвам ве
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Е'си топ локацията, да се заобиколиш на 360 градуса със стари, грозни сгради.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Ми че туй е точно като тристайните панелки по соца, "немски преход". Даже и помещенията са същите като размери. А пък балкона и гледката, чудни. И това само за милион евро, кво му плащаш.
        А 500к в Докторски за тотално изриване? Дадох ти конкретни примери за сравнение, на идентични като големина имоти, на идентични локации. Гледката не е хич лоша, поне не гледаш рушащи се сгради и купища боклуци като в нашия идеален център.
        Другото е, че в този район на Мюнхен панели няма, това си е класически Алтбау. Щом детето ти учи там, би трябвало да си ходила и да знаеш какво представлява градът в този район, как изглеждат сградите около Англ. Градина и Изар - едно бижу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Грешка. Според теб идентичен апартамент като долния колко ли ще Струва в София-Център? Не 2100, а 3500-4000. А като големина ще е обявен за 120 квадратни метра (при светли 80). Сумата ще е не по-малко от 400к-450к. Обърни специално внимание на скицата и как хората ти смятат квадратурата.
          Като изравним квадратурите и сравним идентични имоти като качество, пак идваме до само 2-3 пъти разлика в цената.

          Сега сметни каква ще е вноската по кредита при лихва от процент и половина за Мюнхен и 3% за София и коя заплата колко може да си позволи (1700 лева за София, 6100 лева за Мюнхен.

          https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/

          Това е най-най като локация за Мюнхен, сравнимо само с Докторски в София (който изглежда като Катманду спрямо Мюнхенския).
          Ми че туй е точно като тристайните панелки по соца, "немски преход". Даже и помещенията са същите като размери. А пък балкона и гледката, чудни. И това само за милион евро, кво му плащаш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            заплатите 2-3 пъти по-високи, цените на м2 7 пъти по-скъпи, позволимост за гастарбайтери = никаква. Под наем може.

            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...a&city2=Munich
            Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 4,289.18лв
            2,195.16€
            26,059лв
            13,336€
            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 2,810.53лв
            1,438.40€
            Грешка. Според теб идентичен апартамент като долния колко ли ще Струва в София-Център? Не 2100, а 3500-4000. А като големина ще е обявен за 120 квадратни метра (при светли 80). Сумата ще е не по-малко от 400к-450к. Обърни специално внимание на скицата и как хората ти смятат квадратурата.
            Като изравним квадратурите и сравним идентични имоти като качество, пак идваме до само 2-3 пъти разлика в цената.

            Сега сметни каква ще е вноската по кредита при лихва от процент и половина за Мюнхен и 3% за София и коя заплата колко може да си позволи (1700 лева за София, 6100 лева за Мюнхен.

            https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/

            Това е най-най като локация за Мюнхен, сравнимо само с Докторски в София (който изглежда като Катманду спрямо Мюнхенския).

            Ето сравнение:
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...60b&f1=1&fe7=1
            Пак със скица, според която светлите квадрати са 85, а е обявен за 102. За тотално изриване, 460к.

            Колко пъти е разликата в цената? Май не е 7. Качеството на полученото е несравнимо.
            Last edited by ejonny2376; 06.06.2022, 17:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              15.000 за истински квадрат, което е средно с 50% повече отколкото в София и което се отнася за нови сгради със завършени до ключ лукс апартаменти. Така цените в Мюнхен са реално само 2,5 до 3 пъти по-високи от Софийските при доходи x4, лихви наполовина, качество на обитаване x1000.

              Мюнхен е най-недостъпният град в Германия, въпреки това един квадратен метър там е с двойно по-добра достъпност отколкото един Софийски квадратен метър (спрямо доходи и ниво на лихвите).

              Или отричаш горното? Ако отричаш, дай конкретни примери и числа, с които да си докажеш тезата.
              Въобще не смятам да се впускам в опровержения.

              onus probandi - задължението да се докаже нещо пада върху защитаващия позицията, а не върху страните, отричащи тази позиция
              Last edited by X_Y; 06.06.2022, 17:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                15.000 за истински квадрат, което е средно с 50% повече отколкото в София и което се отнася за нови сгради със завършени до ключ лукс апартаменти. Така цените в Мюнхен са реално само 2,5 до 3 пъти по-високи от Софийските при доходи x4, лихви наполовина, качество на обитаване x1000.

                Мюнхен е най-недостъпният град в Германия, въпреки това един квадратен метър там е с двойно по-добра достъпност отколкото един Софийски квадратен метър (спрямо доходи и ниво на лихвите).

                Или отричаш горното? Ако отричаш, дай конкретни примери и числа, с които да си докажеш тезата.
                заплатите 2-3 пъти по-високи, цените на м2 7 пъти по-скъпи, позволимост за гастарбайтери = никаква. Под наем може.

                https://www.numbeo.com/cost-of-livin...a&city2=Munich
                Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 4,289.18лв
                2,195.16€
                26,059лв
                13,336€
                Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre
                2,810.53лв
                1,438.40€
                Last edited by bulgarian lev; 06.06.2022, 17:14.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Много надул цената "довереният адвокат" ! Ти чекаше 1500, пък то станало 3500.

                  пп Кажи как са цените по Бавария, паднаха ли вече? Чувам че в хубавите квартали на Мюнхен апартаментите стигнали 15 хиляди евро квадрата. Как са домоуправителите, по-щедри ли са от Иван Вазов?
                  15.000 за истински квадрат, което е средно с 50% повече отколкото в София и което се отнася за нови сгради със завършени до ключ лукс апартаменти. Така цените в Мюнхен са реално само 2,5 до 3 пъти по-високи от Софийските при доходи x4, лихви наполовина, качество на обитаване x1000.

                  Мюнхен е най-недостъпният град в Германия, въпреки това един квадратен метър там е с двойно по-добра достъпност отколкото един Софийски квадратен метър (спрямо доходи и ниво на лихвите).

                  Или отричаш горното? Ако отричаш, дай конкретни примери и числа, с които да си докажеш тезата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    А тези, купили днес на 3500 на квадрат кога ли ще забравят? Никога ми се струва - подобна глупост преследва цял живот, защото справедливата стойност на среден имот в град като София едва ли надвишава 800-1000 Евро и нивото от 3500 няма да бъде достигнато никога - не и при този икономически колапс, в който се намираме.
                    Концентрирайте се върху днешната ситуацията, историята не се повтаря никога.
                    Много надул цената "довереният адвокат" ! Ти чекаше 1500, пък то станало 3500.

                    пп Кажи как са цените по Бавария, паднаха ли вече? Чувам че в хубавите квартали на Мюнхен апартаментите стигнали 15 хиляди евро квадрата. Как са домоуправителите, по-щедри ли са от Иван Вазов?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от wolf66 Разгледай мнение

                      Именно, купила си щото е била изгодна а и още си я смъкнала. Не на всяка цена.
                      Ама, разбира се ,нали това пиша малко по-надолу ! При това тази сделка беше много рядка и за много кратко време, вече не може да се случи дори и на някаква близка цена. Преди малко повече от месец ви карах да се замислите какво се случваше тогава, а на някой от пишещите тук писах на л.с. за какво иде реч. Поне 10-тина човека може да го потвърдят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Аз купих 2013 два.
                        Хубаво си направил ,но какво продаде за да ги купиш тези два ? Погледни какво си пуснал и сам ще видиш, че не е имало 50 % спад Нали написах как е могло да се случи и на картинката ти се вижда, че съм права

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Като му гледам колегите, ми е ясно какъв е техния колега
                          Аз купих 2013 два.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Това не е много добро решение и съм писала защо, ама хайде отново ще ви го напиша. Купих двата апартамента в Изток, в началото на 21-ви век за по 55000 $ заедно с гараж и след това никога ама никога не са били на такава цена ,а тогава всички ми говореха подобни неща, че само луд човек може да ги купи ! Е, не познаха. Средата на м. май си купих втора къща в Созопол за 90000 € ,бях я спазарила за 95000 и в последния момент и смъкнах още 5000 € ,та ми излезе 90000 и днес съм убедена, че никога няма да успея да я купя повече на тази цена, а до сега не съм бъркала за такива неща.
                            Важно е да купуваш когато можеш и да гледаш какво купуваш ,а не на всяка цена и независимо какво. Ето, това е важно !!!
                            Именно, купила си щото е била изгодна а и още си я смъкнала. Не на всяка цена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Това пък изобщо не е вярно ! 2009 г. спада не беше повече от 10-15 % , а два апартамента можеше да се купят само ако си продал един на жълтите павета и после да купиш два след 2011 г. някъде в кв. Слатина. Много бързо забравяте какво беше !
                              Забравяте вие!...аз си записвам!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Обаче не беше точно така.

                                Зависи от квартал и тип строителство.

                                Евтиното беше 2011 -2013 г. И имаше единични апартаменти на хора, на който им трябваха пари или разделяха наследство. Трябва да се следи и да се действа бързо.

                                Твоите колеги сигурно не могат да смятат и имат 2 коли, и харчат за глупости.
                                Като му гледам колегите, ми е ясно какъв е техния колега
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X