IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Хубаво, ама повечето хора не си купуват пшеница, метали или дървен материал на тонове, а купуват хляб, кашкавал и дизелово гориво, а там инфлацията стига невиждани висоти. Колко трябва да си смешен, че да не виждаш инфлацията на бързооборотните стоки с която се борят всички централни банки. Психаря Лъкию вчера се кълнеше, че още от днес кредитополучателите щели да усетят вдигнатата им вноска. Този чиляк със сигурност не е прекрачвал праг на банка през живота си.
    Аз ще кажа на 01.08. какво точно е актуално за моя кредит, съотносимо с месечното ми възнаграждение. От сега подозирам, колко смешни ще изглеждат спестителите в банки, сравнени с ползвателите на все още безумно евтиния им ресурс
    изчакай 01.01.2023 товава вече ще има достатъчно време за развитие. Сега и да има нещо ще по-скоро в стил вижте колко сме ларж, защо не дръпнете още малко.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Подочувам от познати дет строят къща, че за да избегнат повишаващите се цени, купили материали на върха, сега цените падали. Манията да "спасиш кеша от инфлцията" явно е достигнала до всички отрасли, да видим още кой ще изреве...
      Хубаво, ама повечето хора не си купуват пшеница, метали или дървен материал на тонове, а купуват хляб, кашкавал и дизелово гориво, а там инфлацията стига невиждани висоти. Колко трябва да си смешен, че да не виждаш инфлацията на бързооборотните стоки с която се борят всички централни банки. Психаря Лъкию вчера се кълнеше, че още от днес кредитополучателите щели да усетят вдигнатата им вноска. Този чиляк със сигурност не е прекрачвал праг на банка през живота си.
      Аз ще кажа на 01.08. какво точно е актуално за моя кредит, съотносимо с месечното ми възнаграждение. От сега подозирам, колко смешни ще изглеждат спестителите в банки, сравнени с ползвателите на все още безумно евтиния им ресурс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Във "Възраждане" няма един човек, който да се е грижил за нещо финансово повече от семейния бюджет за почивка на Китен.
        Бъдещия им финансов министър ще трябва да почва да чете по ресора си от статии в Уикипедия.

        Иначе тяхната е лесна - при 10% подкрепа може да обещаваш по 10 манекенки на калпак.
        С възраждане всичко фалира на секундата спор няма. Но дългосрочно това е за предпочитане. Не ти трябват особени познания да движиш ежедневните операции по министерствата. Само ако променяш нещо евентуално.

        Коментар


        • Подочувам от познати дет строят къща, че за да избегнат повишаващите се цени, купили материали на върха, сега цените падали. Манията да "спасиш кеша от инфлцията" явно е достигнала до всички отрасли, да видим още кой ще изреве...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
            Манчо,
            Това са едни груби сметки,я знаеш ли колко кредити има ,набити за жилище ипотечен+потребителски защото това дето е купувал няма и не е участвал с нищо от себе си.
            Преди 5,6 месеца един колега се наби така за около 100 000 евра ,без никакво участие,банката му сложи два кредита,а той е с една заплата около 2000 лева и малко отгоре и две деца,разведе се ,плаща и на тях издръжки две ,сам сподели че гонката всеки месец на ръба,и това е сега още преди да има каквито и да било сътресения ..много такива има.
            Днеска ЕЦБ,то заяви ще вдигаме лихвите докато инфлацията слезе на разумни нива,сами смятайте какво иде щото Путин е решен да изтрие Украйна като държава,и няма никой да го спре,чудо трябва да стане ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Кавръков, аз това ти го написах още миналата седмица когато се радваше на предстоящето увеличение на лихвите. Нови заеми ще се взимат не само на по-висока лихва което не е кой знае каква болка за сега, но ще затегнат много условията за отпускане на нови заеми. Защо мислиш, че писах за петгодишната фиксирана лихва на 2.99 на Уни, ами защото ,хем е фиксирана, хем по-лесно и с по-малки критерии отпускат заеми. Вече каквото било, било влизаме в нова ситуация.
              Какви 5 години ?5 години е едно нищо,не е ли заема фиксиран с вноска за целия кредит това е обир.
              Хобрата са глупаци,не визирам тези с по стабилни доходи,въпреки че в момента почнаха и те да реват,защото както съм писал и преди разходите на човек с 3000,4000 лева заплата и нагоре са много по големи и в друг сегмент,той купува по скъпи неща,разпростира си чергата по нашироко и сега ако удара върху тоя с ниски доходи е едно 500 лева отгоре,оня с големия доход ще понесе 1500 лева горница,и в един момент и той ще издиша..Това е ..но масата е зле,защото теглиха кредити без да мислят подчертавам,без капка разум,поне около мен знам за едни 5,6 случая,сметни ти сама колко е статистически числото като цяло ...

              Коментар


              • https://businessnovinite.bg/finansi/...zQosNgxx-B7QBI

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Да,да само стой и гледай сметките дето си ги правил да ти плащат ипотеките с наеми как ще се развият след новата картинка.
                  То това е дългосрочна инвестиция- дори и да се наложи да давам някой лев от мен временно дългосрочно ще са ок нещата, а и аз съм в ниския сегмент- след мен наемателите се връщат по родните места

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Кавръков, аз това ти го написах още миналата седмица когато се радваше на предстоящето увеличение на лихвите. Нови заеми ще се взимат не само на по-висока лихва което не е кой знае каква болка за сега, но ще затегнат много условията за отпускане на нови заеми. Защо мислиш, че писах за петгодишната фиксирана лихва на 2.99 на Уни, ами защото ,хем е фиксирана, хем по-лесно и с по-малки критерии отпускат заеми. Вече каквото било, било влизаме в нова ситуация.
                    На банката единствената ИДЕЯ е да те закачи и да и плащаш ЛИХВИ до ЖИВОТ. Ака да си и РОБ до живот.
                    Това че 4-5 години може да ИЗГЛЕЖДА че си на далавера, следващите 20-25 години ще си го вземе банката с лихвите при това двойно поне
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Това спокойно можеш да го пуснеш в темата " бисери и вицове". Както казва Киосаки -savers are losers
                      Да,да само стой и гледай сметките дето си ги правил да ти плащат ипотеките с наеми как ще се развият след новата картинка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Виж сега,сметката стана дебела,и дойде време да се плаща,дълга си е дълг,сега ако разхода ти е с фиксирана лихва ,няма смисъл да коментираме,но тези с плаващите плюс новите оферти да се оправят.
                        Вече редица кредитори ще започнат да си изтеглят офертите и да ги заменят с нови,по -скъпи,на Запад вече започна като процес.
                        Кавръков, аз това ти го написах още миналата седмица когато се радваше на предстоящето увеличение на лихвите. Нови заеми ще се взимат не само на по-висока лихва което не е кой знае каква болка за сега, но ще затегнат много условията за отпускане на нови заеми. Защо мислиш, че писах за петгодишната фиксирана лихва на 2.99 на Уни, ами защото ,хем е фиксирана, хем по-лесно и с по-малки критерии отпускат заеми. Вече каквото било, било влизаме в нова ситуация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          При Ковида ние спестителите платихме масрафа,сега ще плащат тия с кредитите
                          Това спокойно можеш да го пуснеш в темата " бисери и вицове". Както казва Киосаки -savers are losers

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Кой те лъже така теб бре? В инфлационна фаза от цикъла баш
                            Виж сега,сметката стана дебела,и дойде време да се плаща,дълга си е дълг,сега ако разхода ти е с фиксирана лихва ,няма смисъл да коментираме,но тези с плаващите плюс новите оферти да се оправят.
                            Вече редица кредитори ще започнат да си изтеглят офертите и да ги заменят с нови,по -скъпи,на Запад вече започна като процес.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Ето, за шоуто ще опонирам, надявам се някой да ме изтрие, имотите номинално в долари, евро и лева ще поскъпват, но при срива на валутите/обезценката им, реално ще поевтинеят.
                              В какво ще поевтинеят? В брой хлябове? Дерете банките докат има, скоро ще настъпи зима

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                При Ковида ние спестителите платихме масрафа,сега ще плащат тия с кредитите
                                Кой те лъже така теб бре? В инфлационна фаза от цикъла баш

                                Коментар

                                Working...
                                X