IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    90% от пишещите днес 'герои' ги нямаше по време на предишния цикъл!
    Тогава имах повече време (а и желание да пиша)... ако ти се четат стари бисери -
    2008 някои още сънуваха ръст, други чакаха драстичен спад, аз очаквах умерен спад, бях писал.
    Можеш и сам да видиш. Барбарон беше от малкото, които бяха там, вярвам че още го помни.
    Има и доста изтрити стари теми, модераторите бяха оплескали възстановяването на архивите.
    И линка към графиката са затрили (а беше забавна, бях хвърлил доста труд заради Human).
    Не успях да си възстановя и стария ник (не че и това има голямо значение)...

    90 % от пишещите днес и тогава си бяхме тук, но на много от нас ни затриха профилите както затриха и темите. Преди това пишехме и в имоти.нет и във фимоти . Много от нас се познаваме не от години ,а вече повече от десетилетие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Много добър реалистичен анализ! Браво.

      Където е текло пак ще тече! Когато тръгне доминото промоциите ще бъдат навсякъде не очаквайте райониране.
      разпродажбите не са лошо и страшно нещо, а даже са добре за пазара...
      страшното нещо е това, което би ги провокирало и въздействието му върху икономиката и обществото.

      когато хората нямат пари играта загрубява във всички аспекти.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Целта на мярката е да се увеличи предлагането и да се намалят високите цени“, казва Алберто Рубио, говорител на енергийния отдел на Валенсия.

        https://fakti.bg/imoti/678005-razres...kti-v-jilishta

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Тук, най-добри прогнози прави Бони и за тези конкретни въпроси ще ми е интересно и на мен да чуя мнението и/му .
          +1
          И аз се редя за нейните прогнози, досега винаги е в десятката.

          Коментар


          • Забелязвам, че в темата за тухлите всички разбират от крипто. Скоро ще си признаете и че ще почнете да продавате имоти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              90% от пишещите днес 'герои' ги нямаше по време на предишния цикъл!
              Тогава имах повече време (а и желание да пиша)... ако ти се четат стари бисери - ето, заповядай!
              2008 някои още сънуваха ръст, други чакаха драстичен спад, аз очаквах умерен спад, бях писал.
              Можеш и сам да видиш. Барбарон беше от малкото, които бяха там, вярвам че още го помни.
              Има и доста изтрити стари теми, модераторите бяха оплескали възстановяването на архивите.
              И линка към графиката са затрили (а беше забавна, бях хвърлил доста труд заради Human).
              Не успях да си възстановя и стария ник (не че и това има голямо значение)...

              Много добър реалистичен анализ! Браво.

              Където е текло пак ще тече! Когато тръгне доминото промоциите ще бъдат навсякъде не очаквайте райониране.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Нв, няма камъче. Питам зашото познавам района. Очаквам да чуя някакви прогнози с цени. Например до края на годината нагоре 5% после задържа за 1 година и пак нагоре с 10%, или поне по общо но с някаква дскретна стойност като например в следвашите 3 години 10% надолу, 30% нагоре .... След 2-3 години , ако още го има форума ще се разбере кой какъв експерт е .
                Ново и добре изпълнено строителство в читавите квартали няма да падне драстично, евентуално продавачите ще станат по-гъвкави и по-отстъпчиви.

                Стари и занемарени сгради на същите места очаквам спад поне 30% до средата на 2023г.

                Ново строителство в новите квартали - строителите ще чистят на себестойност до края на 2023г. Тоест - цени поне наполовина на сегашните.

                Старо и панелки в по "непрестижни" софийски райони - почти няма да има пазар и цените ще се сринат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  Я браво мен, тука сме 1:1. Може още много да се каже, но според мен си точен. Вчера един пиятел ми се жалеше че бил 100к напред от крипто а сега на нула.
                  Това мирише на стейбълкойни (-:

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Аз лично мисля че че там са ниско еластични имотите. Миналата криза имаше оферти. Но оттогава минахме над 10г. Цикъл напросперитет и има прекалено мног свабодни кинти..
                    Кинт 3.5, с възможност за увеличаване на 5

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Там дето купуващ матриала е доста зле от към здрав разум .
                      Въпрос на локални особености на населението .
                      не се лъжи ...навсякъде е така
                      имам приятели в други области действат - същата работа.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                        Очаквам да чуя някакви прогнози с цени. Например до края на годината нагоре 5% после задържа за 1 година и пак нагоре с 10%, или поне по общо но с някаква дскретна стойност като например в следвашите 3 години 10% надолу, 30% нагоре .... След 2-3 години , ако още го има форума ще се разбере кой какъв експерт е.
                        90% от пишещите днес 'герои' ги нямаше по време на предишния цикъл!
                        Тогава имах повече време (а и желание да пиша)... ако ти се четат стари бисери - ето, заповядай!
                        2008 някои още сънуваха ръст, други чакаха драстичен спад, аз очаквах умерен спад, бях писал.
                        Можеш и сам да видиш. Барбарон беше от малкото, които бяха там, вярвам че още го помни.
                        Има и доста изтрити стари теми, модераторите бяха оплескали възстановяването на архивите.
                        И линка към графиката са затрили (а беше забавна, бях хвърлил доста труд заради Human).
                        Не успях да си възстановя и стария ник (не че и това има голямо значение)...

                        Last edited by Julius_BG; 12.05.2022, 09:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Никога не казай никога. Всичко е възможно, но дано да няма срив в топ сегмента, защото това ще означава криза в порядък по-сериозна от 2008-ма.
                          В момента на пазара е пълен мармалад в смисъл, че се извхърлят какви ли не оферти, а и има и луди да плащат . Това важи и за пазара на земя,където не съм спрял да действам. Договарям сделка (да купя съседна нива) на висока цена, а от нищото изскача един и ме надцаква с 50% забележи. Викам хубаво дай да ти дам един мой парцел като си толкова ербап... оня вика добре взимам го, но му се мръщя на супер високата цена и оня още скача със още 50% и вика давай... луда работа. Говорим за ниви, а не за градски парцели...

                          тази работа няма да свърши добре.
                          Там дето купуващ матриала е доста зле от към здрав разум .
                          Въпрос на локални особености на населението .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Аз лично мисля че че там са ниско еластични имотите. Миналата криза имаше оферти. Но оттогава минахме над 10г. Цикъл напросперитет и има прекалено мног свабодни кинти..
                            това, което в кризата беше 1000Е е вероятно при следващата криза да е 'ниско' на 1700Е, а за цени под 1300Е значи трябва да има голяма драма - разбирай хората да нямат евро (било капиталов контрол или по-лошо)

                            друг въпрос е колко ще е квадрата измерен през злато, енергия, вода и храна.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Колега, дотук ми стана ясно , че човек жив да ме ожали. Благодаря , че ми отворихте очите.

                              Ако е възможно последно мнение и Ви оставям на мира.Как ше се променят цените на имотите да кажем около НДК в следвашите 2-3 години ?
                              Аз лично мисля че че там са ниско еластични имотите. Миналата криза имаше оферти. Но оттогава минахме над 10г. Цикъл напросперитет и има прекалено мног свабодни кинти..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                                Не мога да повярвам, че хора имащи достатъчно интелект да се регистрират във форума и да пишат на кирилица живеят в заблудата, че имотите ще са лесно достъпни. Дори да се срине пазара, вие всичките мрънкачи няма да имате парите да си ги позволите.

                                Имотите ще се сринат от външни фактори, ако чакате на нашия вътрешен изкривен пазар доста ще почакате. И тези фактори вече се разргръщат, но дори и да достигнат нашия пазар на НИ много преди да можете да си позволите мечтаните имоти средствата ще са намелели или дори изчезнали. И както всички знаем цените на имотите винаги отбелязват повишаването/понжаването на пазарите със закъснение. За да ви го синтезирам(шерна? ) максимално лесно и смилаемо: млад инвеститор с висока култура - инвестира в ЕТФ, С&P500, Тех акции, биткойн надути от ковид печатането - централните банки вдигат минимално лихвите - всичките хай-тех инвестиции губят 30% - големите хай-тех комании намаляват загубите като съкращават много ненужен персонал - много хора без работа + изтеглен кеш от централните банки под формата на лихви - рецесия. Това не се ограничава до тех сектора нo производството например има други проблеми, пък и не ми се пише толкова много.

                                Накрая пак няма кинти за евтини жилища и тях ги купува арендатора от долна митрополия със средно Образувание и 150 хил декара пшеница която е продал на четворна цена и му е през оная работа колко струват апартаментите, просто си купува каквото му е кеф, понеже кеша е кът в джоба на масовия гражданин, той може да се пазари като селянин. Макар той да не е изобщо на пазара за апартаменти, но да кажем за децата. Те тези живеят в къщи.

                                Ще чакаме тогава другия цикъл когато икомиката ще е в подем, пари ще има за всички и имоти ще се купуват лесно. Ah wait, that just ended.
                                Я браво мен, тука сме 1:1. Може още много да се каже, но според мен си точен. Вчера един пиятел ми се жалеше че бил 100к напред от крипто а сега на нула.

                                Коментар

                                Working...
                                X