IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
    Какво ви е мнението за новият антикризисен пакет!

    https://www.vesti.bg/bulgaria/prieha...SNUIX2bqa_mkkk

    ПП: и защо се нарича антикризисен.
    Готови пари и цепени дърва бързо свършват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Тази прогноза вече се е потвърдила веднъж, сега ще се сбъдне още веднъж. Но аз ще посъветвам младите купувачи да не започват живота си с губеща покупка и да изчакат. След една година при някои имоти е възможен спад в размер на 50%.
      Не съветвай само на база цена за която също не можеш да бъдеш сигурен.
      Съвета от мен е ако е за лично ползване не чакайте да "падат" цените защото много често се оказва ,че е по-вероятно да сбъркате вместо да спечелите. Справка, тук присъстващият наш съфорумец Кавръков. Когато можеше да купи на цена около 60000 евро, той чакаше спад и пишеше същото което пише днес, а това беше преди поне пет години, днес цените на същите жилища са около 125000 евро. Дори и да приемем ,че цените ще спаднат с 50 %, то цените в най-добрия случай ще се приближат до тогавашните цени ,но той е живял или под наем през това време или при мама.
      Също така ще посъветвам всички купувачи да гледат първо инфраструктурата около имотите които купуват ,защото всички модерни нови квартали нямат такава, а изграждането и отнема много години. На всяка цена се поинтересувайте и от подземният кадастър както и от подпочвените води.
      Основното което трябва да се знае е и това, че винаги при спад на цените има много по-малко предлагане и избор на имоти.
      Успех на всички и купувачи и продавачи ако има такива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Понеже си простичка - никой QA не си губи времето с юнит тестове, товарим девелоперчетата с тях Отде да знаеш, за теб тревица и водица само, беее бееее
        Понеже си дащен пак си преял с африкански еякулат. Ама правиш як РОИ от вазелин и дурекс, пляк-пляк.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
          Какво ви е мнението за новият антикризисен пакет!

          https://www.vesti.bg/bulgaria/prieha...SNUIX2bqa_mkkk

          ПП: и защо се нарича антикризисен.
          малоумия на корнела и сие.
          Яка инфлация ни чака - ОЩЕ +50% на основни стоки.
          Всички обедняваме ЯКО - без тез дето крадат - хем продават на 3-ни цени, хем и помощи вземат щот 300% печалба му е малко.
          Абе кога ще намалят с 50% вноската по ипотечката че НЕОТЛОЖНИТЕ разходи - папу, ток, вода изядоха 50% от свободните пари
          Last edited by bota156; 18.05.2022, 11:26.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            След една година при някои имоти е възможен спад в размер на 50%.
            Не пишете глупости. Не обърквайте хората, ако изобщо някой нормален, решил да купи чете тази тема. Тук е пълно с бодри понижители, които от 10 години рутят пазара и ако някога са имали пари за читав имот и от простотия и стиснатост не са купили нищо, сега имат пари за читав гараж, евентуално.
            Много ми е интересно кои имоти ще паднат д 50 процента и защо. Защото безимотният понижител от форума така е решил.

            Коментар


            • Какво ви е мнението за новият антикризисен пакет!

              https://www.vesti.bg/bulgaria/prieha...SNUIX2bqa_mkkk

              ПП: и защо се нарича антикризисен.
              Last edited by manyyy; 18.05.2022, 11:15.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Хахахаха, за Бога братя ПРОДАВАЙТЕ
                Тази прогноза вече се е потвърдила веднъж, сега ще се сбъдне още веднъж. Но аз ще посъветвам младите купувачи да не започват живота си с губеща покупка и да изчакат. След една година при някои имоти е възможен спад в размер на 50%.
                Last edited by Laconic; 18.05.2022, 10:39.

                Коментар


                • Трейдърите очакват по-агресивно затягане на паричната политика на ЕЦБ

                  18 Май 2022 09:30

                  https://www.infostock.bg/infostock/c...litika-na-etsb

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Хахахаха, за Бога братя ПРОДАВАЙТЕ
                    https://www.facebook.com/watch/?exti...73469180030372


                    Поля Христова.
                    Управител на Тенкомс ЕООД и Тенкомс Сделки с имоти ЕООД и създател на сайта www.sdelkisimoti.bg.
                    Част съм и от екипа на Кредит Навигатор ООД.
                    С имоти се занимавам повече от 20 години, а с кредитни консултации - вече 16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                      То цената да беше проблемът само. Качеството е потресаващо ниско, няколко месеца сме от това всички да накупят машини за хляб у дома. Някои производители са такива факири, че вътре хлябът е кух като кроасан, явно ги е страх да не напълнее народа прекомерно.
                      +1

                      Така е.

                      А навремето какъв вкусен хляб имаше, и в София и в провинцията.

                      Топъл го караха в магазина и го ядяхме преди да се приберем вкъщи, с мръсни ръце.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Ти по новините ли гледаш цените? Няма хляб по кило отдавна, тия разфасовки са някъде между 400 и 700 грама, рядко 800. Най-евтиния хляб е може би малко над 2 лв за кило, ама то колко е хляб това. Хубавите са поне 4-5 и нагоре за кило, ние купуваме малки хлебчета по 400-500 г за 2-3 лв с квас пълнозърнести или някакви подобни от пекарна или щанд с пресни хлебчета 1-2 пъти в седмицата.
                        Хляба е вреден ,освен ако не го правиш с квас у вас .
                        Хляба който продават масово е отрова -Защо ?
                        Защото първо се продава полусуров-изоползват набухватели и химия за да стане готов по-бързо ,после имаш мая,която е изключително вредна за стомаха и подува .
                        Ние сме спрели хляба ,който е пробвал без хляб или от време на време ,веднага ще види че хранейки се без хляб няма да има тежест в стомаха и изобщо ще му е доста по-леко на организма .
                        Разбира се ,не казвам да се изключи изобщо,но като цяло да се намали до минимум ,много рядко .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Не виждам смисъл да преповтарям нещата, които съм писал преди 14 год. Разликата м/у тогава и сега е, че тоя път първата фаза /доброволната/ както гледам направо ще я прескочим. Пазарите вече почват да се охлаждат, а хората тепърва ще си изкарат лятото, обсъждайки изоставащата информация за инфлацията и септември /наесен с песен/ като се върнат ще осъзнаят, че вече няма кой да финансира купувачите и пазарът изцяло се е обърнал в тяхна полза, но...... под диктовката на онези с високата ликвидност! Така че ако някой планира да продава - по-добре ударно сега едни 15-20%, че след 3 мес. подобно намаление може е само формалното начало на започване на какъвто и да е разговор.
                          Хахахаха, за Бога братя ПРОДАВАЙТЕ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Не виждам смисъл да преповтарям нещата, които съм писал преди 14 год. Разликата м/у тогава и сега е, че тоя път първата фаза /доброволната/ както гледам направо ще я прескочим. Пазарите вече почват да се охлаждат, а хората тепърва ще си изкарат лятото, обсъждайки изоставащата информация за инфлацията и септември /наесен с песен/ като се върнат ще осъзнаят, че вече няма кой да финансира купувачите и пазарът изцяло се е обърнал в тяхна полза, но...... под диктовката на онези с високата ликвидност! Така че ако някой планира да продава - по-добре ударно сега едни 15-20%, че след 3 мес. подобно намаление може е само формалното начало на започване на какъвто и да е разговор.
                            Top прогноза !!!! +++++++++++

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Бобка как са такива цените бе ? Хляба в България по половин кило ли е ? Днес в новините по Нова чувам , че някаква фирма вдинала хляба с 20 стинки и станал 1.80 и като гледам си изглежда нормален хляб, не половин кило. Ето ги новинитв. хляба е на 13:20
                              https://bit.ly/3PsZloB
                              Ти по новините ли гледаш цените? Няма хляб по кило отдавна, тия разфасовки са някъде между 400 и 700 грама, рядко 800. Най-евтиния хляб е може би малко над 2 лв за кило, ама то колко е хляб това. Хубавите са поне 4-5 и нагоре за кило, ние купуваме малки хлебчета по 400-500 г за 2-3 лв с квас пълнозърнести или някакви подобни от пекарна или щанд с пресни хлебчета 1-2 пъти в седмицата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                                ........
                                ​​​За ипотека както се подразбира не съм си и помислял. Вероятно ако спомена нещо за ипотека, счеводителя ми ше стане агресивен. Разходите му са болна тема и човека се изнервя като спомена нещо за разходи. Та много ще Ви бъда признателен ако споделите как се осчетоводява ипотека на жилише като разход на фирма ( ако жилишето не се дава под наем) или кой Ви е счетоводителя та да мога да се свържа с него и да ме осветли как се прави. Иначе счетоводителя ми е добър човек, бих казал весел и позитивен в ежедневието , но много зъл като почнем да говорим по счетоводни въпроси. Всеки път след като си говоря с него по работа се депресеирам и решавам да емигрирам. Добре , че е жена ми да ми напомни, че вече съм емигрирал ... абе голям стрес.

                                П.С. Ако можете да дадете акъл и как да продавам онлайн и да приемам плащания с кредитна карта от България и да не влезна в проблеми с Наредба 18 цена няма да имате , ма това е друг въпрос.
                                Щях да купувам апартамент за офис на името на фирмата, 20г. се амортизира и те влизат в разход, отделно лихвите по кредита са ти разход, режийните също са разход, ДДС-то най-лесно се връща ако направиш отделна нова фирма и тя е купувача, за да не те тормозят в основната при връщането. Това е ако купуваш от друго юридическо лице с фактура по ДДС, ако е от частно си е друго, няма ДДС. При продажба на имота не съм сигурен точно как се случват нещата, ДДС ще връщаш ако си ползвал, в другия случай трябва да се провери ако не е била покупката по ДДС.
                                Кредит, поне моята банка ми предложи. Това е накратко.

                                Наредба 18 е супер хлъзгава тема, преди време ме интересуваше но вече не, имам приятели, които продават от България и получават картови плащания, решения има, трябва да се търси, примерно във фейсбук групите за онлайн бизнес или предприемач-а може да има инфо.




                                Коментар

                                Working...
                                X