IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Преди седмица започнахме дискусия с Дъри относно здравословното съотношение собственици/наематели, та ми е интересно какво мислят другите участници в темата по този въпрос.

    На мен лично съотношението 40/60 ми се струва най-здравословно по отношение на икономиката и социалния мир. Дъри подкрепя съотношение 30/70.

    Интересно ще е да чуем други мнения и аргументи.
    Миграция от града към оръдията на труда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

      златен век на българската книжнина
      тук не е тема по български език и литература. Моля модератора да вземе съответната мярка и да наложи бан за разводняване на темата и спам.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Преди седмица започнахме дискусия с Дъри относно здравословното съотношение собственици/наематели, та ми е интересно какво мислят другите участници в темата по този въпрос.

        На мен лично съотношението 40/60 ми се струва най-здравословно по отношение на икономиката и социалния мир. Дъри подкрепя съотношение 30/70.

        Интересно ще е да чуем други мнения и аргументи.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          днешната стойност по накавръковата справка е: €1755
          златен век на българската книжнина

          Коментар


          • днешната стойност по накавръковата справка е: €1755

            вчерашната стойност беше: €1745

            ========

            това са фактите, аз не ги правя, а само ги съобщавам.
            Last edited by bulgarian lev; 07.06.2022, 08:16.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              На това твоето му казват whataboutism. Но щом искаш там да ходим, върни се виж кой слага линкове за автономни таксита в СФ. Сега се оказа, че ти даже не живееш там.
              Отделно не знам защо си решил че жилище в София е символ на успех. Обикновенно такива качества прилагат хора с ниско самочувствие и/или комплекси. Аз за София и други големи градове включително в чужбина няма какво да говоря, за мен това не са добри места за живот, в това число развити социално като Дания/Копенхаген. Доста си елементарен "колега".
              Вие верно трябва да си почивате повече и да разбирате какво се пише. Линка за автономните таксита беше в отговор на поста на Бони за редовните автобуси.

              Аз казах точно обратното , че жилище в София не е символ на успех в отговор на Вашия пост :
              Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
              Ти смятай колко е успял в СФ ако не може да си позволи коптор в София.
              Лягайте бе хора. Поспете малко. Утре ако искате може да сравним Долно Камарци със София и да се успокоите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                В София... Познавам повече от половината съседи в големият жилищен блок, в който живея, а с останалите си кимваме и се усмихваме когато се разминем. Зад блока има голяма зелена поляна, която добронамерени съседи косят редовно и децата се упражняват да правят премятания или си правят пикници. Пред блока на площадката се събира така наречената "бебешка мафия" с майките и е забавно да се гледа като минеш. В момента през отворения прозорец чувам единствено тишина. Имаше и славей миналата година, за съжаление сега не го чувам. Дано дойде пак. От прозореца виждам Витоша. Мога да стигна до планината за минути с кола, или за повечко време с колело, но ако поекспериментираш е възможно да се мине буквално целият път без да се кара по улици. Иначе децата сами ходят в парка, който е наблизо. Не знам как може да се сравним със САЩ. Просто не е възможно.
                А, зашо да не е възможно. Аз живея на улица, с 10-на къщи към 30-40 човека. Тука е така, една по-голяма улица и от нея има отбивки без изход за да няма преминаващ трафик. Познаваме се всички, подаръци за Коледа, от време на време се събираме на барбекю, един съсед е бивш треньор по баскетбал води неговите внуци и децата от квартала в парка на 200 метра, там има игрище и ги тренира. Друг съсед , бивш контрактор, още има пикапа с който е работил, цялата улица го ползва като има да пазарува нещо тежко, маса за градината, барбекюта, тухли, каквото се сетиш. Е такива неща. Звучи идилично, но е просто нормално. Хората, които горе-долу са осигурени, не са злобни и се опитват да се кефят на живота а не да си мерят нек'ви части. Навсякъде има нормални хора.

                Моят късмет в София за съжаление не е бил като Вашия. Бяхме в малко блокче, познавахме се с всичките съседи, но не в добрия смисъл на думата. Паркирането зад колата, свалени пломби на изключени радиатори, спиране на тока на целия вход за ремонт без предупреждения ... абе идилия Този над нас ми беше любимец. Не им стигаше блъскането и тропането през деня , жена му реши да провери докъде може да стигне и започна да ходи с токчета по теракотата в 2-3 часа през нощта. Оплаквания в полицията от целия етаж, явно и съседите отстрани го чуваха - никакъв резултат. Един път някакво полицайче, което приемаше поредното оплакване направо се разрева, каза, че и той имал подобен кретен отгоре и нищо не може да му направи. Детето беше на 1 месец когато почнаха с нощните изпълнения ..... накрая се качих, поговорихме си с колегата, смазах му мутрата, той извика полиция, тя пък не дойде., или по-скоро дойде на другия ден, оня пък се бил напил като кирка, отворил вратата и се сурнал по очи по стълбите, зъби, кръв ... цялото стъбище беше леш, домоуправителя извика хазмат да чистят и дезинфекцират ... ония издържаха 2 месеца без да тропат, мъжа нещо загази с някакви измами и изчезнаха, ... Еех мили спомени

                П.С. Славеи не сме имали, но на една детска площадка наблизо имаше бира-скара и се чуваха смешки и закачки. Та не като да ни е било скучно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  А, не. Сравненията ги правите Вие. Четете се де. Кой почна с такситата от летището, спринцовки по улиците, клипове за конвертиране, аппликации за лайна и подобни ? Даунтаун в голям град в САЩ по принцип не се смята за добро място място за живеене а и аз даже не съм в Сан Франциско, но ако Ви е кеф и ще се чувствате по-добре може да си говорим и за Сан Франциско .... забелязвам , че май само за София не искате да си говорим.

                  Ще ме прощавате но жилище в София, или както Вие казвате коптор, за 300-400к, не е символ на успех а на психично разстройство. Поне за момента ...
                  На това твоето му казват whataboutism. Но щом искаш там да ходим, върни се виж кой слага линкове за автономни таксита в СФ. Сега се оказа, че ти даже не живееш там.
                  Отделно не знам защо си решил че жилище в София е символ на успех. Обикновенно такива качества прилагат хора с ниско самочувствие и/или комплекси. Аз за София и други големи градове включително в чужбина няма какво да говоря, за мен това не са добри места за живот, в това число развити социално като Дания/Копенхаген. Доста си елементарен "колега".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    А, не. Сравненията ги правите Вие. Четете се де. Кой почна с такситата от летището, спринцовки по улиците, клипове за конвертиране, аппликации за лайна и подобни ? Даунтаун в голям град в САЩ по принцип не се смята за добро място място за живеене а и аз даже не съм в Сан Франциско, но ако Ви е кеф и ще се чувствате по-добре може да си говорим и за Сан Франциско .... забелязвам , че май само за София не искате да си говорим.

                    Ще ме прощавате но жилище в София, или както Вие казвате коптор, за 300-400к, не е символ на успех а на психично разстройство. Поне за момента ...
                    В София... Познавам повече от половината съседи в големият жилищен блок, в който живея, а с останалите си кимваме и се усмихваме когато се разминем. Зад блока има голяма зелена поляна, която добронамерени съседи косят редовно и децата се упражняват да правят премятания или си правят пикници. Пред блока на площадката се събира така наречената "бебешка мафия" с майките и е забавно да се гледа като минеш. В момента през отворения прозорец чувам единствено тишина. Имаше и славей миналата година, за съжаление сега не го чувам. Дано дойде пак. От прозореца виждам Витоша. Мога да стигна до планината за минути с кола, или за повечко време с колело, но ако поекспериментираш е възможно да се мине буквално целият път без да се кара по улици. Иначе децата сами ходят в парка, който е наблизо. Не знам как може да се сравним със САЩ. Просто не е възможно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Ще ме прощавате но жилище в София, или както Вие казвате коптор, за 300-400к, не е символ на успех а на психично разстройство. Поне за момента ...
                      Кога още работех, имах колега, с който вървяхме по Пиротска. Горната, кофти част. Показа ми къща, която искал да купи, но му поискали луди пари. По неговите думи повече отколкото някаква къща в село край Мюнхен... ходил бил там. Така и не можа да ми каже, що не си купи къщата в мюнхенското село, а иска тази на Пиротска.

                      От друга страна, ако някой иска да ми стане съсед, да се обади на Явлена. Поели са два от празните апартаменти в моя блок. Питайте за 2 и 3 стайни в Гео Милев... мястото аз го знам като Слатина, ама да не сме дребнави. После ни светнете тука у форума защо толкова време седят непродадени, а уж няма достатъчно апартаменти в продажба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Ти смятай колко е успял в СФ ако не може да си позволи коптор в София, при положение че вече има два. Още по-забавното е че се опитва да сравянява София със Сан Франциско. Ревящите гастъри единствения град с който не са я сравнявали май е Токио.
                        Такива персонажи кълна се и Камен Донев не може да създаде.
                        А, не. Сравненията ги правите Вие. Четете се де. Кой почна с такситата от летището, спринцовки по улиците, клипове за конвертиране, аппликации за лайна и подобни ? Даунтаун в голям град в САЩ по принцип не се смята за добро място място за живеене а и аз даже не съм в Сан Франциско, но ако Ви е кеф и ще се чувствате по-добре може да си говорим и за Сан Франциско .... забелязвам , че май само за София не искате да си говорим.

                        Ще ме прощавате но жилище в София, или както Вие казвате коптор, за 300-400к, не е символ на успех а на психично разстройство. Поне за момента ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Ти смятай колко е успял в СФ ако не може да си позволи коптор в София, при положение че вече има два. Още по-забавното е че се опитва да сравянява София със Сан Франциско. Ревящите гастъри единствения град с който не са я сравнявали май е Токио.
                          Такива персонажи кълна се и Камен Донев не може да създаде.
                          Това е новата инкарнация на Жони, по-известен като Спас от Кочериново

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Колега, Вие специално такива ли клипове търсите ? На мен не ми бяха попадали. Ако имате интерес, не се притеснявайте, където и да отидете освен България , Русия и Близкия Изток няма да имате проблеми.

                            За аппа съшо не знаех че има такъв. Изглежда като добър начин да се привлече вниманието защото наистина има проблем. Специално в Сан Франциско има 8000-10000 бездомни , повечето са и с ментални проблеми. Климата не е много лош и идват от цяла Америка. Града им осигурява ядене, пиене, дрога и те седят по улиците и серат. Никой не е доволен , но проблема за момента няма решение. Не могат да ги набутат в Столипиново в Пловдив, Факултетато в София или Надежда в Сливен (или как беше). Ако имаше начин да ги затворят някъде, нямаше и да чуете че има проблем. За България търсили ли сте подобни аппс ? Последния път като бях, едно конче се изтропа на кръстовището на университета и за 5 минути колите го "изчистиха". Който успял да репортне успял. Останалите дишайте с пълни гърди. Точно пък в София да ми говорите за мръсотия другаде ...
                            Една птичка пролет не прави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Колега, Вие специално такива ли клипове търсите ? На мен не ми бяха попадали. Ако имате интерес, не се притеснявайте, където и да отидете освен България , Русия и Близкия Изток няма да имате проблеми.

                              За аппа съшо не знаех че има такъв. Изглежда като добър начин да се привлече вниманието защото наистина има проблем. Специално в Сан Франциско има 8000-10000 бездомни , повечето са и с ментални проблеми. Климата не е много лош и идват от цяла Америка. Града им осигурява ядене, пиене, дрога и те седят по улиците и серат. Никой не е доволен , но проблема за момента няма решение. Не могат да ги набутат в Столипиново в Пловдив, Факултетато в София или Надежда в Сливен (или как беше). Ако имаше начин да ги затворят някъде, нямаше и да чуете че има проблем. За България търсили ли сте подобни аппс ? Последния път като бях, едно конче се изтропа на кръстовището на университета и за 5 минути колите го "изчистиха". Който успял да репортне успял. Останалите дишайте с пълни гърди. Точно пък в София да ми говорите за мръсотия другаде ...
                              Споко, не хапи, всички знаем че в САЩ е по-хубаво от България и не спорим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                                Защо му обръщате внимание на тоя!
                                Ти смятай колко е успял в СФ ако не може да си позволи коптор в София, при положение че вече има два. Още по-забавното е че се опитва да сравянява София със Сан Франциско. Ревящите гастъри единствения град с който не са я сравнявали май е Токио.
                                Такива персонажи кълна се и Камен Донев не може да създаде.

                                Коментар

                                Working...
                                X