IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Не е към мен въпроса, ама те такива дървени философи като тебе сигурно немалко хора са подвели!
    (картинката по-долу е за теб)

    Навремето (разбирай кризата след 2008 като почна да скача юрибора) и вдигнаха неправомерно първо лихвите по евровите ипотеки бях пуснал специална тема за две конкретни банки - къде и при кого каква точно молба да пуснат /текст и прочее/, за да им върнат старите нива на лихвите, защото уж Инвестор-минвестор.... и тук има бая хора с ниска фин. култура и само тихо псуваха и плащаха увеличените вноски - а като си пуснаха молбите, където трябва - им възстановиха старите нива! Единия искаше да ме води цяла седмица да ме черпи...

    Какво ми показваш? Да четем договори ли ?
    Ако е така, съгласен съм.
    Дали съм подавал или не някой, ами.няма как. При мен идват след като/ако са били подведени от банките.
    Даже ще кажа, че банките не са ги подвели, а самите те не са прочели нещата с разбиране.

    Все пак, правото е за бдящите, а не за спящите!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение
      Моля, да ми покажеш текста на тази норма!
      Не, че нещо, но ми е интересно.
      Не е към мен въпроса, ама те такива дървени философи като тебе сигурно немалко хора са подвели!

      (картинката по-долу е за теб)

      Last edited by Julius_BG; 08.03.2023, 13:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

        На мен ми спряха отстъпките от Нет1 и се принудих да мина на еон-а им. Как едностранно ми избушиха договора не е истина. Ама сега сключих за две години малко по-евтинко с допълнителни канали. После ще му мисля.
        Относно жилищата, как мислиш, че ще паднат с тия бонуси от по 10 бона? Ако някой реши да продава, първо ще са тези с по две-три жилища ново, щото там яко е некачествено и няма да им се занимава течове и ремонти. Тия с по 10 и повече имоти ще държат докрай. Иначе докато дойде прогресивния данък, инфлацията вече ще си е свършила работата.
        Чичо Митко,ми то и 2011 имаше бонуси по 4000 лева,то е аналог на сегашните и тогава пак цени са падали

        Коментар


        • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
          ЕЦБ ще създаде нов инструмент в помощ на задлъжнелите държави
          Нали ви казах по рано,лихвите ще се вдигат,тия дето са по затънали ще ги бутат с нещо да не загубят съвсем.
          Превеждам на прост език

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

            Моля, да ми покажеш текста на тази норма!
            Не, че нещо, но ми е интересно.
            Lex.bg - Закони, правилници, конституция, кодекси, държавен вестник, правилници по прилагане

            Кредиторът е длъжен да предостави на потребителя право на избор да:
            1. сключи договор за кредит, при който кредиторът се удовлетворява изцяло и окончателно до размера на обезпечението по договора след принудително изпълнение върху обезпечението по съдебен ред или след продажба от потребителя със съгласието на кредитора, или
            2. сключи договор за кредит, при който при принудително изпълнение потребителят носи отговорност по чл. 133 от Закона за задълженията и договорите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Чисто информативно да кажа нещо, което малко хора знаят. Банките са задължени по закон да предлагат и ипотечни кредити с ограничена отговорност, т.е. получателят е отговорен само до размера на обезпечението. Но това се заобикаля, като се предлагат значително по-неизгодни условия по кредита. И на практика при повечето кредити получателят се съгласява да носи неограничена отговорност.
              Моля, да ми покажеш текста на тази норма!
              Не, че нещо, но ми е интересно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                мани го юлката.
                така и не разбраха, че банката няма за цел да им взима имотите
                и това е последното нещо, което правят
                Абсолютно точно.
                Разходите по делата за да го придобият са страшни- държавни такси, експертизи, обжалвания.

                След това се почва- изпълнителни дела, назначаваме и плащане на пазач, въвод във владение.

                След като придобият имота- данъци, амортизация, охрана и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Леле, Джулка, ама какъв е този музикален ужас ? Направо се потресах хахаха
                  Ама ти я изслуша ли?! ахахаха.... нищо, нищо, по-добре така!

                  По-добре е сега да се потресеш (предварително), но да си прочетеш договора, за да не те изненада банката (следварително)!

                  И как може да не си чувала тая ретро-чалга? Нямаше себеуважаща се кръчма, която да не дънеше навремето тоя тотален хит от края на '90-те.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Някога случвало ли се е това ? Питам защото не съм чувала за подобни методи ,а не знам и доколко са законни.
                    Описаното, никога, ама никога не може да се случи. Или ако опитат, ще си платят сериозно.

                    Между другото, много често опитват, именно това. Да те притиснат и да не се защитиш. Защото са.....банка.
                    Да са си оценяли добре обезпечението.
                    ​​​​
                    Няма банки, няма ЧСИ и т.н. Има съд.

                    То, и лихвите си позволяваха да вдигат едностранно, ама после.....споразумения и ако може...конфеденциалност.
                    А, преди да се депозира исковата молба- съдете ни....


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Разбира се че е фирмена политика.
                      Бизнеса е нишов,монополен,и няма къде да бягаш.
                      Гонили сме клиенти със СОТ,обиждани са били и после лазят отново да се молят за услуги,няма къде да ходиш,а капитала се налива от компании като Америка Мовил,за А1 и инвестициите за безкрайни.
                      Бонусите за търговците за корпоративния сектор стигат до 10 000 лева за тримесечие,повечето мениджъри са почнали от Германос,със схеми от едно време ама сега са чисти вече ,и не лъжат,но в офисите са големи измамници и таргетите са на основата да ти набият максимум такси и услуги по всевъзможни начини.
                      Това аз съм го избегнал щото си знам стоката и всичко правя онлайн,или през приложения,в най добрия случай комуникирам само с централа ниво задържане на клиенти.
                      В момента са те облъчвали за да могат да те мигрират от софтуера на Нет 1 който още може би паралелно функционира в този на А1,а и ако условията са ти били по облекчени да ти вдигнат и таксите.
                      Това е ,ще се съпротивляваш до едно време,има си схеми да минеш под ножа ама да не задълбавам
                      На мен ми спряха отстъпките от Нет1 и се принудих да мина на еон-а им. Как едностранно ми избушиха договора не е истина. Ама сега сключих за две години малко по-евтинко с допълнителни канали. После ще му мисля.
                      Относно жилищата, как мислиш, че ще паднат с тия бонуси от по 10 бона? Ако някой реши да продава, първо ще са тези с по две-три жилища ново, щото там яко е некачествено и няма да им се занимава течове и ремонти. Тия с по 10 и повече имоти ще държат докрай. Иначе докато дойде прогресивния данък, инфлацията вече ще си е свършила работата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                        И без да иска допълнително обезпечение дългът остава - мпс, заплата, всичко се продава до границата на нескестируемото. Но имайте предвид, че подобно явление - неостатъчно обезпечение - означава тотална катастрофа на икономиката и ще трябва да се изнасяме към чужбина. Големи хора сме работим с рискове всеки ден, бих казал че при нормална рецесия, няма вероятност обезпечението да не покрива главницата. 20% им го гарантира донякъде. Изключвам кредити за наши хора, имоти на свлачище или над вулкан. Ако не сте сред последните - споко имотът ще стигне, даже ще остане нещо за длъжника ако го отиграе навреме.


                        А и най-важното - и да четете все тая. Седнете ли на масата в банката вече реоението е взето. Индивидуална е лихвата, другото е едно и също.
                        Чисто информативно да кажа нещо, което малко хора знаят. Банките са задължени по закон да предлагат и ипотечни кредити с ограничена отговорност, т.е. получателят е отговорен само до размера на обезпечението. Но това се заобикаля, като се предлагат значително по-неизгодни условия по кредита. И на практика при повечето кредити получателят се съгласява да носи неограничена отговорност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Ти шегуваш ли се? Кое му е незаконното?

                          Обикновено е залегнало в договора, ама кой да чете!

                          Коя банка отпуска 200 бона ипотека при 100% покритие за с/у жилище за 150 хиляди?!

                          Ти да не мислиш, че са малоумници там.. или умишлено работят против собствените си интереси?!

                          Ами нали ако ипотекаря закъса и банката му вземе жилището, а то не е достатъчно да изплати кредита?!?

                          Ко прайм тогава?
                          И без да иска допълнително обезпечение дългът остава - мпс, заплата, всичко се продава до границата на нескестируемото. Но имайте предвид, че подобно явление - неостатъчно обезпечение - означава тотална катастрофа на икономиката и ще трябва да се изнасяме към чужбина. Големи хора сме работим с рискове всеки ден, бих казал че при нормална рецесия, няма вероятност обезпечението да не покрива главницата. 20% им го гарантира донякъде. Изключвам кредити за наши хора, имоти на свлачище или над вулкан. Ако не сте сред последните - споко имотът ще стигне, даже ще остане нещо за длъжника ако го отиграе навреме.


                          А и най-важното - и да четете все тая. Седнете ли на масата в банката вече реоението е взето. Индивидуална е лихвата, другото е едно и също.
                          Last edited by Pringles; 15.06.2022, 19:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                            ЕЦБ ще създаде нов инструмент в помощ на задлъжнелите държави
                            ЕЦБ са тотални леваци. Сега с тоя нов инструмент ще започне една надпревара по харчене, понеже който не се възползва от тоя инструмент ще изостане в популизма и краденето. Създават се и условия за изгода от манипулиране на лихвите на референтната страна да изнудва другите със голяма бухалка. Пълна какфония.
                            Last edited by RUBLA; 15.06.2022, 19:58.

                            Коментар


                            • ЕЦБ ще създаде нов инструмент в помощ на задлъжнелите държави
                              Last edited by RUBLA; 15.06.2022, 18:50. Причина: Линк към конкурентна медия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Всъщност не знам дали е фирмена политика , но нема по-големи измамници от персонала на офисите на мобилните оператори.... всички. Не знам толкова големи бонуси ли им дават за всеки набутан клиент или е фирмена политика , но направо не се търпи....
                                А най-тъпото е че изкупиха голяма част от малките интернет и тв доставчици и там вече има драма щото минава през тях. Ето аз съм с Нет 1 и при всяко влизане ме карат да си спра договора и подпиша нов с тях ...който е много по-неизгоден.... ама щели да ми го прекратят, ама не знам си какво, само да подпиша нов на двойна цена. Що да го правя....
                                Разбира се че е фирмена политика.
                                Бизнеса е нишов,монополен,и няма къде да бягаш.
                                Гонили сме клиенти със СОТ,обиждани са били и после лазят отново да се молят за услуги,няма къде да ходиш,а капитала се налива от компании като Америка Мовил,за А1 и инвестициите за безкрайни.
                                Бонусите за търговците за корпоративния сектор стигат до 10 000 лева за тримесечие,повечето мениджъри са почнали от Германос,със схеми от едно време ама сега са чисти вече ,и не лъжат,но в офисите са големи измамници и таргетите са на основата да ти набият максимум такси и услуги по всевъзможни начини.
                                Това аз съм го избегнал щото си знам стоката и всичко правя онлайн,или през приложения,в най добрия случай комуникирам само с централа ниво задържане на клиенти.
                                В момента са те облъчвали за да могат да те мигрират от софтуера на Нет 1 който още може би паралелно функционира в този на А1,а и ако условията са ти били по облекчени да ти вдигнат и таксите.
                                Това е ,ще се съпротивляваш до едно време,има си схеми да минеш под ножа ама да не задълбавам

                                Коментар

                                Working...
                                X