IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Аз казвам, че не може да се върне. Инфлацията не може да бъде спряна. Ще имаме постоянни компенсации, които да успокояват народа и да подклаждат огъня.
    Ти за какъв период говориш? ако е за слес 3-5 години съм съгласен, иначе мисля, че ще успеят да смъкнат инфлацията до 4% за някакъв период

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Аз казвам, че не може да се върне. Инфлацията не може да бъде спряна. Ще имаме постоянни компенсации, които да успокояват народа и да подклаждат огъня.
      В Сащ вече се върна, обаче!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Ко стааа? Ко стааааа? Кой казва, че не може да се върне положението от 2009 г? Ъ?

        Лихвеният процент по 30-годишните ипотечни кредити е повече от два пъти по-висок от лихвения процент от 2,65%, който преобладаваше само преди 18 месеца през януари 2021 г. и е на най-високото ниво от края на Голямата финансова криза през 2009 г.
        [ATTACH=CONFIG]n3951511[/ATTACH]
        Аз казвам, че не може да се върне. Инфлацията не може да бъде спряна. Ще имаме постоянни компенсации, които да успокояват народа и да подклаждат огъня.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

          Аз имам няколко довода за 100 bps.

          1. Това ще е последното вдигане, преди всички да разберат, че сме в рецесия. После всички знаят какво следва
          2. Днес беше първия червен ден преди среща на ФЕД от Февруари 2020
          3. ЕЦБ вдигна с 50 bps, а ФЕД, ако вдигне с по-малко от 100 bps, ще се счита за слабо агресивно
          4. FFR на ФЕД се движи със седем месеца закъснение от US02Y, което означава, че в момента сме на -155 bps, реално ако вдигнат с 100 bps, може да се окаже, че през септември няма да има смисъл да се вдигат лихвите, ако се отразят дефлационните процеси в US02Y

          Давайте прогнози и вие
          А тоя борч кой ще го плаща с тия лихви?

          U.S. National Debt Clock : Real Time (usdebtclock.org)
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Ем' айде де - залагайте!

            Утре е денят - с 0.75% ли ще изджаса лихвите дядя Федя или директно ще пуца с Гатлинга (1%)!
            (искам и обосновка)

            п.п.
            Аз залагам на 1%, защото те казаха, че паралелно с вдигането ще изтеглят и парична маса, само че се оказа, че изтеглянето върви с по-бавни темпове и дотук са изтеглили няма и половината от предвиденото! Затова компенсацията ще е с лихвите. А изплющят ли 1% на тезгяха - алтъните утре ще се гмурнат на 1680 $ ми се чини!
            Аз имам няколко довода за 100 bps.

            1. Това ще е последното вдигане, преди всички да разберат, че сме в рецесия. После всички знаят какво следва
            2. Днес беше първия червен ден преди среща на ФЕД от Февруари 2020
            3. ЕЦБ вдигна с 50 bps, а ФЕД, ако вдигне с по-малко от 100 bps, ще се счита за слабо агресивно
            4. FFR на ФЕД се движи със седем месеца закъснение от US02Y, което означава, че в момента сме на -155 bps, реално ако вдигнат с 100 bps, може да се окаже, че през септември няма да има смисъл да се вдигат лихвите, ако се отразят дефлационните процеси в US02Y

            Давайте прогнози и вие

            Коментар


            • Паника няма! Никой не продава! Всеки има мангизи и стиска!


              Looks like
              @Zillow
              has panicked. This small slice of Los Angeles is showing a huge increase in inventory as everyone now wants to sell. But they are likely too late and missed the peak and are left holding the bags.

              https://twitter.com/Bitcoin/status/1542884402895544320
              Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	36.1 КБ
ID:	3951519

              Коментар


              • Ко стааа? Ко стааааа? Кой казва, че не може да се върне положението от 2009 г? Ъ?

                Лихвеният процент по 30-годишните ипотечни кредити е повече от два пъти по-висок от лихвения процент от 2,65%, който преобладаваше само преди 18 месеца през януари 2021 г. и е на най-високото ниво от края на Голямата финансова криза през 2009 г.
                Click image for larger version

Name:	imot.jpg
Views:	1
Size:	46.0 КБ
ID:	3951511


                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Волкър 2 няма да има ! Можем да се обзаложим !
                  Я,искам да си опресниш паметта,какво ти каза Кавръка за долара?
                  Помниш ли,че в момента долара,Кока кола и Макдоналдс са само над водата...имотите са в права черта,това е когато апарата показва права линия...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Не ве, бъзика се! Тегли една двайска и купи на Разбита опс Редута и давай под наем за 5000$ на месец, опашки имало викат, лудница било, бетер от Созопол станало.
                    Днес поканих съседите на по уиски. Дошли са си за месец от САЩ, но си работят от вкъщи, че ваканция малко. Програмистчета. Другия ми съсед, пак програмист си живее тук и спестява само в тухли, работи пак за хамериканска компания. Запознах ги. Те плащат $5000 наем за дървено бунгало и през ум не им минава да пазаруват имоти. (ама са в САЩ) Нашия, човек 3 месеца в годината не работи живее си тук във вилата а скита по света. Ово йе стАндарт както казват сърбите. Та такива ми ти работи...

                    Друг европейски случай: Мой приятел от София живееше в Белгия. Разведе се. Ожени се пак за варненка. Тя го домъкна във Варна 1 година преди мен. Той си работи за белгииската фирма от Варна. 2-та апартамента в Антверпен и апартамента в София ги отдава под наем. Вече и през ум не му минава да се връща у белгийско или у софийско. (е, ходи за по седмица на 3-4 месеца на място) Тук във Варна сега обзавежда 150м2 апарт в Св.Константин и Елена и пазарува апарти, пак във Варна. Ово йе стАндарт. 40/60 това е положението.Мина на 4 дневна работна седмица, че дърт бил станал.

                    Случай ном 3: колега холандец, дойде в БГ в София, сега намислил да се мести към Варна. Попитах го за пътя наобратно за Холандия. отговорът беше: Ти луд ли си, аз тук не мога да си похарча 1/5 от заплатата. Ово йе стАндарт... Имоти щял да купува, рентиер да ставал.... :–)) 40/60 ви е в кърпа вързано съотношение.
                    Last edited by bulgarian lev; 27.07.2022, 00:24.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Аз ще купувам без оглед на икономика, лихви, цикли и тн. И този имот ще ми е за собствен кеф. Досещаш се, че не е апартамент. Само да не стане сакатлък като предния път или децата не кажат, че не им харесва. Кинти се изкарват, пропуснат кеф не се наваксва. Цените се опасявам, че по-сгодни няма да станат, освен ако не са решили да намаляват доходи, да вдигат безработица и да фалират САЩ с последващ ресет на дълга.
                      Е то на демо е тъй

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Та какво викаш Юлка, утре ще се вдигат яко лихви и ще се издърпва парична маса ли?
                        Не ве, бъзика се! Тегли една двайска и купи на Разбита опс Редута и давай под наем за 5000$ на месец, опашки имало викат, лудница било, бетер от Созопол станало.
                        Last edited by better; 26.07.2022, 23:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                          Абе накавръка оскуба ли си косите?


                          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-07-26 232412.jpg
Views:	1
Size:	42.5 КБ
ID:	3951484



                          Призна си, че балонЯ не бил балон.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Да не би да си имаме работа с Божинката?! (или негов фен)

                            "Враца ми е Ню Йорк"
                            Божинката рЕпа да Иде, жалко, че му трият бисерите на тоз, наистина е "находка" - феноменът от Разбита, опс РЕдута.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              Та какво викаш Юлка, утре ще се вдигат яко лихви и ще се издърпва парична маса ли?
                              С компрометирани профили не си пиша, съжалявам..................

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Аз ще купувам без оглед на икономика, лихви, цикли и тн. И този имот ще ми е за собствен кеф. Досещаш се, че не е апартамент. Само да не стане сакатлък като предния път или децата не кажат, че не им харесва. Кинти се изкарват, пропуснат кеф не се наваксва. Цените се опасявам, че по-сгодни няма да станат, освен ако не са решили да намаляват доходи, да вдигат безработица и да фалират САЩ с последващ ресет на дълга.
                                Само приказваш, действие никакво! А цените ще стават все по-сгодни...утре ФЕД ще ти помогнат!

                                Коментар

                                Working...
                                X