IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ми кът не можете фалирайте бре! КомунизЪма свърши!
    E да де ама не е свършил...Ако беше свършил Запада отдавна да е фалирал а не чак сега

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Въпреки четвъртия пореден месечен спад на продажбите и по-ниската достъпност, пазарът на имоти остава горещ. Тъй като предлагането все още е слабо, цените може да останат високи, въпреки че продавачите намаляват офертните цени в някои райони, където е имало наддаване.


      ​​https://fakti.bg/imoti/699758-sredni...gichna-granica

      А, като ви предупреждавахме с Дури, че продавачите ще си издърпат офертите, като килимче под краката ви, се смеехте​
      'прибирането' се случва, когато пазарът започне да пада и продавачът осъзнае, че няма как да вземе толко пари за колкото примерно е продал съдедът... това е първата фаза на отричането - " да си стои, вода и храна не иска, за под съседа няма да им го дам"... после в зависимост от много фактори или стои, или след някое и друга година - да ми се маха от главата само подръжка, данъци и разправии с идиоти наематели или наследници го чистят, че да си харчат парите с кеф...

      пазарът позамря, но не е тръгнал да пада - все още не. та в този момент по-скоро куцо и сакато ще се опита да пласира на шараните, които захлуват,че инфлацията ще им изяде парите.... тя инфлацията вече 4-5 години ги яде неотменно, но обикновено най-голяма цена се плаща баш, когато не трябва...
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
        Въпреки четвъртия пореден месечен спад на продажбите и по-ниската достъпност, пазарът на имоти остава горещ. Тъй като предлагането все още е слабо, цените може да останат високи, въпреки че продавачите намаляват офертните цени в някои райони, където е имало наддаване.


        ​​https://fakti.bg/imoti/699758-sredni...gichna-granica

        А, като ви предупреждавахме с Дури, че продавачите ще си издърпат офертите, като килимче под краката ви, се смеехте​
        + 100 нови обяви на имоти в София само днес до 34600 в imot.bg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Еми аз точно за нея се сетих и щях да питам какви лихви е давала последно?
          Тука навлизаме в оф-топик, но за последно Цецо Мустака даваше 8,25% годишна лихва, което си беше съвсем стандартен %
          Преди Корпоративна, примерно ОББ имаха депозити и на 9% годишна лихва, а пък Fibank предлагаха преференциален депозит на 10~11% годишна.
          Така че на Цецо офертите не бяха нещо невиждано както много си представят...

          В сегашния момент обаче не мисля, че банките в България ще дигнат с толкова много лихвите.
          Според мен по депозитите едва ли ще стигнат повече от 2-3% годишна, а с кредитите за жилища нямам представа какво ще се случи.
          Там има твърде много неизвестни, и все по-черни облаци се сгъстяват над Европа.
          Дори не се наемам да прогнозирам как ще се отрази тази енергийна и ресурсна криза в ЕС, която виждаме, че май предстои да трае дълги години, и какви ще са щетите върху имотния пазар...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Еми аз точно за нея се сетих и щях да питам какви лихви е давала последно?

            Която дава най-висока лихва - значи най-много е закъсала за ликвидност

            Високия % е като последен гърч за нея! или ше прескочи трапа... или не!
            Оказа се, че някои давали и по-високи лихви от ктб, но не фалираха.

            Коментар


            • Въпреки четвъртия пореден месечен спад на продажбите и по-ниската достъпност, пазарът на имоти остава горещ. Тъй като предлагането все още е слабо, цените може да останат високи, въпреки че продавачите намаляват офертните цени в някои райони, където е имало наддаване.


              ​​https://fakti.bg/imoti/699758-sredni...gichna-granica

              А, като ви предупреждавахме с Дури, че продавачите ще си издърпат офертите, като килимче под краката ви, се смеехте​
              Last edited by 13ADROL; 28.07.2022, 16:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Точно така. Заради това си изкарах парите от банките и ги вкарах в акции.
                Българските банки отдавна се превърнаха в допотопни, долнопробни институци, услугите им става все по-скъпи, все по-неадекватни, и все по-скапани.
                Качеството на обслужване на клиентите, и квалификацията на персонала им се срива ударно
                Банките даже вече вместо да помагат, те пречат на паричното обръщение и по този начин спъват икономиката.
                Превърнаха се в едни ненаситни паразити, които са се накачулили по веригата.

                Слава Богу, след последните решения на фед, портофеля ми скача на горе, както писах преди няколко дена, само за последния месец юли качи приблизително 10,5% ↑.
                Повече при наглите и лакоми банкстери в България не бих си върнал парите, освен ако не качат лихвите поне до 7-8-9%
                Ако беше вкарал в коини щеше да си на 20%+

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Има нещо вярно. Пак Слава Богу, че успях да се измъкна сух и от фалита на КТБ.
                  Еми аз точно за нея се сетих и щях да питам какви лихви е давала последно?

                  Която дава най-висока лихва - значи най-много е закъсала за ликвидност

                  Високия % е като последен гърч за нея! или ше прескочи трапа... или не!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Че те точно тез банки дето дават такива високи проценти са най-опасни бре!!!

                    Ти голям рибок ще излезеш!!!

                    Има нещо вярно. Пак Слава Богу, че успях да се измъкна сух и от фалита на КТБ.

                    ------------------

                    Между другото, имотите в България, по-специално в София, въобще не са поскъпнали през последните 14 години. Колкото и странно да звучи.
                    Просто еврото се е обезценило.
                    През 2008-ма 1 щатски долар струваше 1,22 лева. В момента доларът е 1,93 лева → което прави ~ +60%
                    През 2008-ма цените на имотите в София са били 1300, 1400, дори 1800, 1870, 1900 евро/кв в някои квартали...,
                    Сега през 2022-ра ако вървят средно по 2100, 2300 евро за квадрат → това е почти точно 60%, или малко по-малко

                    Ако някой е държал парите си на влог в долари от 2008-ма, за последните 14 години съвсем нищо не е загубил, даже напротив...
                    Last edited by Frosty; 28.07.2022, 16:15.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Работна група към Агенция "Митници" и НАП ще работи по механизъм за ограничаване на експорта на нефтени продукти към европейски и трети страни, които имат руски компонент. Това прие на днешното си заседание Министерският съвет.

                      Това означава, че дерогацията от ЕС, която България има и петролът, който влиза и е руски, когато се преработва в "Лукойл", ще може да се използва само за българския пазар. Това увеличава доставките и количествата за пазара и би трябвало да намали цената, обясни пред журналисти премиерът в оставка Кирил Петков.

                      https://www.24chasa.bg/biznes/article/12147177

                      Нашите управници да не видят нещо от САЩ било то и техническа рецесия - веднага ще го организират

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Повече при наглите и лакоми банкстери в България не бих си върнал парите, освен ако не качат лихвите поне до 7-8-9%
                        Че те точно тез банки дето дават такива високи проценти са най-опасни бре!!!

                        Ти голям рибок ще излезеш!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Добре, де ама нали не ти трябва ,а и цените ще се срутят ?
                          Догодина, като се нанеса на новия, няма да ми трябва! Ще го пусна под наем! Колко пъти да го повтарям нз.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                            Дано не е във Варна, че там пазарът за наеми е прегрял.
                            Там е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Ама, разбира се. Има хиляди възможности и затова не разбирам хора, които се оплакват ,че имат нещо и не знаят какво да го правят
                              Кой казал че не знае? Ти четеш ли изобщо? Казах ако не мога да го отдам изгодно, ще му играя ключа. Аз пари имам, достатъчно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                                Васил Велев: Индустрията ще плаща 630 лв./mWh, ако няма компенсации за тока


                                По думите му предприятията ще трябва да изберат какво да платят - заплати или електроенергия, за да не им бъде спрян токът. Велев подчерта, че няма взето от МС решение за вноски във фонда за сигурност на енергийната система.

                                Служебното правителство ще трябва да обезврежда много бомби и мини, а ние ще трябва да разкажем на нашите работници защо нямат заплати, каза още Велев. В много предприятия се спират други плащания, за да се съберат парите за заплати на работниците - очаква се много да изпаднат в ликвидна криза.

                                https://www.24chasa.bg/biznes/article/12143377
                                Ми кът не можете фалирайте бре! КомунизЪма свърши!

                                Коментар

                                Working...
                                X