IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    И там ли?
    Да.Особено в Шоотландия.Разказаха ми наскоро българи,живеещи там.Делят се на перспективни и всички останали.Ресурсите и усилията се хвърлят за първата малка групичка,а другите остават да се носят по течението.В Швейцария е нещо подобно,но там извращението е друго.На около 10 - 12 години даскали и училищни психолози определят къде е твоето професионално бъдеще и е почти невъзможно да кривнеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Ми сигурно защото пиша грамотно. В горния пост имаш една сериозна правописна грешка. Никога няма да я откриеш без чужда помощ

      Залагам си цайсите.

      А сега по темата - ще го погледна великия им закон и ще излезе поредната холандска перверзия позволяваща на големите фондове са се измъкнат по терлици.
      Де да беше само една , но ти дълбаеш много ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BAD Разгледай мнение

        Швейцария,Шотландия....
        И там ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Това изначално да разделят децата на тъпи и умни докато те все още се развиват е престъпление - немска и холандска системи.
          Швейцария,Шотландия....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Не е агресия, просто недоумявам как всичко живо се опитва да доказва колко зле са на запад и колко добре сме в БГ, след като точно обратното е очевидно.
            Хехе не е това мой прерогатив. Аз живея на запад. И в много отношения България си е доста добре. И не, на запад е единствената нормална алтернатива, че на изток какво е не ми се коментира. Хеле пък на юг …

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Ще печелят големите. Малките не. Както казах изначално.

              Върви се към окрупняване. Голямата риба ще изяде по-малките докато остане сам самичка в аквариума. Тогава или се минава към силно антимонополно законодателство (справка Стандарт Ойл) или се сменя модела.
              вървим към модела. НЯМА ДА ПРИТЕЖАВАТЕ НИЩО и ще сте "щастливи" като прасето в кочината
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                Спекулантите остават. Разчистват дребните риби.

                На “цацата” ѝ се преграждат и малкото останали възможности да играе заедно с големите батковци. Да спечели и тя нещо.

                Т.е. превръщат и този пазар в игрище само за големи играчи или по Кийосаки в инвестиции само за богати.

                Сам си стоплил, че, цитирам те: “големите играчи ще намерят вратички …”

                Което казах и в началния си пост, който по незнайна причина предизвика твоята агресия върху моята персона.
                Не е агресия, просто недоумявам как всичко живо се опитва да доказва колко зле са на запад и колко добре сме в БГ, след като точно обратното е очевидно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ами няма да печелят - това е положението. Жилищата са за живеене, не за печелене.Не да става като в София - откраднал си някакви пари, набиваш ги в празни апартаменти и качваш цените за хората, които наистина имат нужда от жилище - да не говорим, че дори да имаш парите всичко е изкупено от такива тарикати и няма нищо ставащо на пазара. Големите фондове калкулират до стотинка, в момента именно те ще почнат да продават, за да задоволят капризите на инвеститорите. Когато левъриджът от кредитирането стане отрицателен (а той вече е), нерентабилният актив се разкарва. Виж с акциите на Воновия какво стана.
                  Ще печелят големите. Малките не. Както казах изначално.

                  Върви се към окрупняване. Голямата риба ще изяде по-малките докато остане сам самичка в аквариума. Тогава или се минава към силно антимонополно законодателство (справка Стандарт Ойл) или се сменя модела.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Спекулантите остават. Разчистват дребните риби.

                    На “цацата” ѝ се преграждат и малкото останали възможности да играе заедно с големите батковци. Да спечелят и те по нещо.

                    Т.е. превръщат и този пазар в игрище само за големи играчи или по Кийосаки в инвестиции само за богати.

                    Сам си стоплил, че, цитирам те: “големите играчи ще намерят вратички …”

                    Което казах и в началния си пост и поради незнайна причина предизвика твоята агресия върху моята персона.
                    Ами няма да печелят - това е положението. Жилищата са за живеене, не за печелене.Не да става като в София - откраднал си някакви пари, набиваш ги в празни апартаменти и качваш цените за хората, които наистина имат нужда от жилище - да не говорим, че дори да имаш парите всичко е изкупено от такива тарикати и няма нищо ставащо на пазара. Големите фондове калкулират до стотинка, в момента именно те ще почнат да продават, за да задоволят капризите на инвеститорите. Когато левъриджът от кредитирането стане отрицателен (а той вече е), нерентабилният актив се разкарва. Виж с акциите на Воновия какво стана.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Я пак? Сравни двата сценария:

                      1) Едрите фондове и богатите частни инвеститори - спекуланти купуват и продават когато си искат и колкото си искат
                      2) Същите могат да препродават само след 4 години

                      С какво точно "цацата" е ударена при сценарий 2 спрямо сценарии 1? В най-лошия случай подобни мерки няма да имат никакъв ефект върху пазара, защото големите играчи ще намерят вратички как да ги избегнат.

                      Мярката може и да е популистка, но е някаква мярка. Какво се направи в България през последните години, освен да се стимулират кражбите и сивата икономика в стоителния сектор?
                      Спекулантите остават. Разчистват дребните риби.

                      На “цацата” ѝ се преграждат и малкото останали възможности да играе заедно с големите батковци. Да спечели и тя нещо.

                      Т.е. превръщат и този пазар в игрище само за големи играчи или по Кийосаки в инвестиции само за богати.

                      Сам си стоплил, че, цитирам те: “големите играчи ще намерят вратички …”

                      Което казах и в началния си пост, който по незнайна причина предизвика твоята агресия върху моята персона.
                      Last edited by Arana; 16.09.2022, 17:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Не ми харесват кривите стени и не разбирам що за малоумник трябва да си, за да проектираш подобни чупки.
                        Локацията е пълна дивотия - само тесни, мръсни и разбити улици наоколо. Напълно далеч от цивилизацията. Свинщина безгранична.

                        https://www.google.com/maps/@43.2633...2!9m2!1b1!2i51
                        https://www.google.com/maps/@43.2588...7i13312!8i6656
                        За тези 68000 Евро може да ходя доживот по 2 седмици годишно в Майорка. А с таксите за поддръжка - сигурно и повече.


                        Вие наистина сте заслепени от тези имоти и изобщо не оценявате стойността им. Това е една купчина нискокачествен бетон, излят в центъра на мизерията, чиято поддръжка струва повече от наемането на хотел за цялата годишна почивка. Колко да струва?
                        Джонка, на втория линк, тва е плаж Кабакум, по пътя като тръгнеш към изхода се вижда един комплекс почти на плажа, преди 10 год го направиха и така и си остана празен, изпочупиха му стъклата и го окрадоха. От мн год не съм ходил на кабакум, сигурно вече се е разпаднала сградата. Ако ида ще снимам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Не съм дребнава за останалите грешки.

                          А ето я и “новината”:

                          Under the new rule a house in the cheap and mid-price segment which changes hands cannot be sold for the first four years, which is hoped will discourage investors. The change in the law, which is expected to come into effect from January 1 next year, is welcomed by most big cities, who told NOS they want to ban developers altogether. Local councils will have to justify a ban by showing that the lack of cheap and mid-priced homes in some neighbourhoods is distorting the market and is therefore ‘necessary and effective’.

                          Read more at DutchNews.nl:

                          А сега четем и анализираме новината: Условия - ако купуваш евтино жилище нямаш право да го препродадеш 4 години. Ако е скъпо жилище няма проблем.

                          Едрият фонд ще го купи, даже на изгода ще го купи. Ще изчака 4 години и ще го препродаде и то без конкуренцията на цацата от средната и долната класа.

                          Т.е., както вече казах - удар по средната и долната класа. Къде са тръгнали да спекулират и те видите ли.

                          Освен това последната дума ще е на общините, т.е. някои ще го разрешават, а други не. Манджа с грозде.
                          Популистка мярка.
                          Я пак? Сравни двата сценария:

                          1) Едрите фондове и богатите частни инвеститори - спекуланти купуват и продават когато си искат и колкото си искат
                          2) Същите могат да препродават само след 4 години

                          С какво точно "цацата" е ударена при сценарий 2 спрямо сценарии 1? В най-лошия случай подобни мерки няма да имат никакъв ефект върху пазара, защото големите играчи ще намерят вратички как да ги избегнат. Фондовете си ги е имало винаги, идеята е разни частни малоумници с пари да не пречат на нормалните хора.

                          Мярката може и да е популистка, но е някаква мярка. Какво се направи в България през последните години, освен да се стимулират кражбите и сивата икономика в стоителния сектор?
                          Last edited by ejonny2376; 16.09.2022, 17:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            На мен ми хареса апартамента. Защо не провериш за какво иде реч и го купи ако всичко му е наред. Защо да чакаш имагинерни или не намаления като този е достатъчно намален ,а и хубав.
                            Преди да купя моя във Вн, съм живял там , на Ален мак. Мястото е кофти, далеч от цивилизацията, зимата няма нищо там. Отделно е свлачищна зона. Нещо не е наред тук, ще му хвърля едно око все пак.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Не ми се търсеше ударението на клавиатурата. Май имаше някаква комбинация - не съм писарушка, че да знам всичко.
                              Между "перверзия" и "позволяваща" трябва запетайка - безсъюзно свързано просто изречение. А, и изречение започващо с "Ми" не говори за особена култура. Но тук сме свикнали разни селяци да се правят на много велики, така че споко - простено ти е.
                              Да де да.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не ми се търсеше ударението на клавиатурата. Май имаше някаква комбинация - не съм писарушка, че да знам всичко.
                                Между "перверзия" и "позволяваща" трябва запетайка - безсъюзно свързано просто изречение. А, и изречение започващо с "Ми" не говори за особена култура. Но тук сме свикнали разни селяци да се правят на много велики, така че споко - простено ти е.
                                Не е необходима запетайка в определени случаи. Преднамерен жаргон е нещо ежедневно при форумна комуникация.

                                Ако държиш обаче на формална реч, каквато самият ти не ползваш, ок. Но тогава следва да намалиш и своята агресия и да се отнасяш уважително към събеседника. Не го виждам това обаче.
                                Last edited by Arana; 16.09.2022, 17:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X