IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

    Берти е обещавал 50% спад през 2017та и понеже говори нАучно, вероятно е заблудил някой невежа.
    Голям грях носи, голям.
    Не забравяй, че дори спрелият часовник 2 пъти в денонощието показва вярно времето. А сега хипотетично си представи, че bertram вземе да познае за 50-те % от текущия момент при 5-6% лихви по депозитите през идните 5 години. Ще се окаже, че един двустаен за 150кЕ в момента ще се изравни с един депозит за 100к ЛВ след 5 години.

    Огромен минус в случая е, че стоенето на перона може да коства повече от десетилетие, което лично за мен е много дълъг период. И въпреки, че съм много мечешки настроен спрямо пазара в момента...що се касае до покупка на имот - имаш ли парите, купуваш. Риска да останеш на перона заради тънки сметки e прекалено висок.

    Коментар


    • Не знам кой ,какво прогнозира ,но моята прогноза точно след като затвориха всичко и удариха световната търговия беше за война .
      Войната стана факт ,точно след това огромно за света събитие и още веднъж ще напомня че в последните месеци не спрях да Ви казвам че в момента основния риск си остава войната да прелее извън Украйна и да удари глобално целия свят въвличайки го в Световна война .
      Днес ,както виждате моя усет за нещата не ме предава и за жалост войната не само не отива към края си ами Путин я ескалира до ново още по рисково ниво ,така че мисля е крайно време да помислите и за кожите си .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        принципно е така, когато нещата вървят (или по-скоро печатницата),но се съгласи, че купилите 2008-ма срещу тези купили 2010-15 са изтеглили много къса клечка. Имотите са скъпо нещо и едни 30-50% въобще не са малко пари разлика, а ако си купил с кредит и му плащаш лихвите сумата отива като за втори имот... само от неточния тайминг.

        - Да, така е. Всеки има по някой познат с подобна история. Една колежка купи 2008г. в Овча купел с кредит в CHF, за невероятна сума.

        Мен по-скоро ме вълнува аспектът жилищни НИ купени скъпо и направени скъпо като инвестиця за доходи от наем... в условия на болно общество и кофти демография + бурен строеж...
        Мислиш ли, че са толкова много хората които не могат да си направят сметката за инвестиция? Ако им е наследство/купили са отдавна не им дреме. Ако са купили преди 3-4 години да речем, пак може би излиза ( а и наемите имат да догонват). А има и такива, за които заключен имот/2/3... не е проблем.


        За лично ползване е ясно - купуваш и живееш, но за инвестиция тайминга е още по-важен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Благодаря Берти, не ги знам кой кой е. Просто леко се заяждам :-)

          Факт е че дори да има спад, следващия връх е винаги нагоре, просто не знам за какво е борбата тук?
          За 10-15% спад?? Колко имоти ще купят чакащите? И ще има ли какво да купят?
          Ще ни дадеш ли малко инфо за теб, от София ли си, на колко години, семеен?

          Пишеш хубаво, но не знаем нищо за теб.


          През 2015г наистина имаше хубави имоти, дори в парк Заимов имаше един, за който можех да се преборя (но без асансьор).

          Тогава имаше и безработица и разумен човек не се мята лесно в несигурна среда.

          А 2008 г беше белязана с всеобща еуфория и благоденствие, почти до края на годината.

          Една съученичка, живееща в ОК, каза: "Като се прибрах в България през 2008г, за първи път видях българите щастливи и доволни и богати." (сравнено с предишни периоди)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            Берти е обещавал 50% спад през 2017та и понеже говори нАучно, вероятно е заблудил някой невежа.
            Голям грях носи, голям.
            нищо не съм обещавал, а съм писал, че с това презастрояване няма да свършат нещата добре
            стой и гледай

            иначе в личен план ви казха вместо един апарт предпочитам да си купя ЗЗ, което е пак НИ актив, а не съм си седнал на ръцете

            най-смешното е, че вероятно имам най-много сделки за покупка, а в същото време ме взехте на подбив. Да имотите качиха още, но надуването на един балон обикновено не е линейно и не е ясно точно кога ще се пукне. За мен лично момента за покупка беше 2014-2015 (след пук на КТБ) - обърни внимание ПОКУПКА - това не е защото очаквам по-ниски цени от тогава (всичко е възможно), а напротив защото съм счел, че народа ще се юрне да се бута с лакти... просто след 2016-та бутането не беше за мен, а след 2017-18 нещата отидоха на нездравословно залитане в НИ само да се купи и да стои, че вода и храна не иска. Факт, че ковида и по-скоро лечението на ЦБ надминаха очакванията ми - аз лично тогава очаквах възхода да приключи, но по непазарен начин напомпаха нещата още и ни докараха тази инфлация и напрежение на главите. Изпускането на въздуха сега ще е доста по-тегаво да не кажа драматично в случай, че се окаже, че големи компании и цели сектор са били на издръжка от евтино финансиране и пари от принтера...

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Благодаря Берти, не ги знам кой кой е. Просто леко се заяждам :-)

              Факт е че дори да има спад, следващия връх е винаги нагоре, просто не знам за какво е борбата тук?
              За 10-15% спад?? Колко имоти ще купят чакащите? И ще има ли какво да купят?
              Берти е обещавал 50% спад през 2017та и понеже говори нАучно, вероятно е заблудил някой невежа.
              Голям грях носи, голям.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Благодаря Берти, не ги знам кой кой е. Просто леко се заяждам :-)

                Факт е че дори да има спад, следващия връх е винаги нагоре, просто не знам за какво е борбата тук?
                За 10-15% спад?? Колко имоти ще купят чакащите? И ще има ли какво да купят?
                принципно е така, когато нещата вървят (или по-скоро печатницата),но се съгласи, че купилите 2008-ма срещу тези купили 2010-15 са изтеглили много къса клечка. Имотите са скъпо нещо и едни 30-50% въобще не са малко пари разлика, а ако си купил с кредит и му плащаш лихвите сумата отива като за втори имот... само от неточния тайминг.

                Мен по-скоро ме вълнува аспектът жилищни НИ купени скъпо и направени скъпо като инвестиця за доходи от наем... в условия на болно общество и кофти демография + бурен строеж...

                За лично ползване е ясно - купуваш и живееш, но за инвестиция тайминга е още по-важен.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  именно, но човек трябва да може да мисли и в двете посоки
                  част от групичката от онзи форум и онази тема в момента заявява - за 10 години забравете имотите да паднат

                  ПП Залмоксис, бъркаш се с лаконичния. По онова време Вълчо с многото му превъплащения беше пропагандист за 149Е на жълтите павете и отявлена мечка.
                  Благодаря Берти, не ги знам кой кой е. Просто леко се заяждам :-)

                  Факт е че дори да има спад, следващия връх е винаги нагоре, просто не знам за какво е борбата тук?
                  За 10-15% спад?? Колко имоти ще купят чакащите? И ще има ли какво да купят?

                  Коментар


                  • До една седмица всички които имат депозити в долари ще получат уведомления за увеличения на лихвите по тях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Така е, имаше още 3 години спад. Но автора казва " за 10 години забравете за имот като инвестиция" , което се оказва невярно.Точно тогава беше възможността 2013-4-5. Че и по-късно даже.
                      именно, но човек трябва да може да мисли и в двете посоки
                      част от групичката от онзи форум и онази тема в момента заявява - за 10 години забравете имотите да паднат

                      ПП Залмоксис, бъркаш се с лаконичния. По онова време Вълчо с многото му превъплащения беше пропагандист за 149Е на жълтите павете и отявлена мечка. Всъщност дъното беше 2010-11, но понеже имотите за никъде не бързаха, а КТБ-то даваше хубаво лихви агонията и безвремието се проточиха до момента в който КТБ рухна и после тръгна пазара първо плахо, а след това бурно. Та реално 2010 може да се приеме за дъно или поне най-черно беше тогава като усещане за НИ.
                      Last edited by bertram; 21.09.2022, 14:53.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                        Това е комплимент за мен, но не съм аз! Припознал си се.
                        Много ви приличат писанията на всички и лесно се бърка човек. ;-)
                        Да видим кога ще сменяте никовете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Ако навлезем в рецесия, ще има и съкращения.

                          Предстоят няколко години на висока инфлация и вероятно ниска безработица.
                          Безработицата обикновенно рязко обръща ,още повече когато е била години трайно ниска

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Ако навлезем в рецесия, ще има и съкращения.

                            Предстоят няколко години на висока инфлация и вероятно ниска безработица.
                            аз за стагфлация си мисля ама да видим.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Разпозна ли се? Чакаш ли 149Е квадрат на жълтите павета?

                              чака 149е да му стане наема. ама нъц.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                                Разпозна ли се? Чакаш ли 149Е квадрат на жълтите павета?

                                Това е комплимент за мен, но не съм аз! Припознал си се.

                                Коментар

                                Working...
                                X