IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Да приемем, че за ремонт. Лукса си го доплащам.
    100 квадрата чисти във Вазов за тотално изриване - 180к. Търся само старо строителство, новите боклуци не ги и поглеждам даже.

    Вади и Ливади - за там не давам и 80к.
    Абе младеж, защо губиш времето на хората като нямаш пари.
    И за 100 да ти намерят пак няма да стане.

    Брокерите са мръсно племе, но с такива "клиенти" като теб, живи да ги ожалиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
      Довършено по твой вкус или за ремонт? Понеже беше написал какви материали влагаш, как мислиш, ако довършителните работи за твоите изисквания са за 80-100к евро, то какво означава, че апартамента почти безплатно го искаш? Почти невъзможно според мен. То на местата, които харесваш (и аз) само парцела е по-скъп разпределено на квадратурата на блока, 1000 евро/м2 с общите части ги задминават яко.
      Да приемем, че за ремонт. Лукса си го доплащам.
      100 квадрата чисти във Вазов за тотално изриване - 180к. Търся само старо строителство, новите боклуци не ги и поглеждам даже.

      Вади и Ливади - за там не давам и 80к.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Средностатистическите квартали не стават за живеене.
        А в тези дето стават:
        - 100 фалшиви квадрата са между 250к и 300к.
        - 100 истински квадрата 350к-400к.
        - 100 истински квадрата в имот без забележки 500к+

        Намери ми ставащ имот 100 квадрата за 180к Евро и получаваш 5% комисионна от мен - имам едни Евра незагробени, не ми пречи да ги разкарам за още 1 апарт.
        Довършено по твой вкус или за ремонт? Понеже беше написал какви материали влагаш, как мислиш, ако довършителните работи за твоите изисквания са за 80-100к евро, то какво означава, че апартамента почти безплатно го искаш? Почти невъзможно според мен. То на местата, които харесваш (и аз) само парцела е по-скъп разпределено на квадратурата на блока, 1000 евро/м2 с общите части ги задминават яко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Средностатистическите квартали не стават за живеене.

          Намери ми ставащ имот 100 квадрата за 180к Евро и получаваш 5% комисионна от мен - имам едни Евра незагробени, не ми пречи да ги разкарам за още 1 апарт.
          Чакай да видя дали правилно съм разбрал. Искаш да ти намеря ставащ имот, на престижна локация, с реални 100квадрата в Европейска столица за 180кЕ в пика на БалонЯ Джонка, търсиш еднорози. Затова говорихме за средностатистически квартали.

          П.С. и не съм брокер, така, че едва ли ще мога да намеря нещо което ти не можеш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

            Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
            Средностатистическите квартали не стават за живеене.
            А в тези дето стават:
            - 100 фалшиви квадрата са между 250к и 300к.
            - 100 истински квадрата 350к-400к.
            - 100 истински квадрата в имот без забележки 500к+

            Намери ми ставащ имот 100 квадрата за 180к Евро и получаваш 5% комисионна от мен - имам едни Евра незагробени, не ми пречи да ги разкарам за още 1 апарт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Евго, само да допълня, че визирам периода около 2017г. Смехотворно е на 45-50г. човек в период на ръст на икономиката, както беше тогава, да няма едни 20к за зор-заман зад гърба си. То барманчета и сервитьорчета по морето на 18г се връщаха с 5к спестени след сезона. Някои дори с повече. Неслучайно давам пример с цигари, изгъзици с коли и почивки. Човек, който няма пари си стои на трибуквието. Иначе преди 2005, положението си беше мизерия, няма какво да се лъжем. Съгласен съм с теб за поколението и периода, който визираш.
              То и сега е същата работа, само където народа масово живееше на помпа - кредити, лизинги, наследство. Дойде време да се плаща сметката с лихвите. Имам познат обзаведен само с Miele - ами семейството му вече се лишава от основни хранителни продукти и пазари само на промоция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Евго, само да допълня, че визирам периода около 2017г. Смехотворно е на 45-50г. човек по време на икономически подем, както беше тогава, да няма едни 20к за зор-заман зад гърба си. То барманчета и сервитьорчета по морето на 18г се връщаха с 5к спестени след сезона. Някои дори с повече. Неслучайно давам пример с цигари, изгъзици с коли и почивки. Човек, който няма пари си стои на трибуквието. Иначе преди 2005, положението си беше мизерия, няма какво да се лъжем. Съгласен съм с теб за поколението и периода, който визираш.
                +100

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

                  Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
                  В един от сайтовете за имоти ми излиза средна цена на апартамент 100 квадрата 400 хиляди лева.Това с общи части. Така че ,за да е чисто 100 квадрата трябва да е по обява 120-130 квадрата. И вече отиват на 450 хиляди. Още поне 50 бона за довършителни работи и ето ти половин милион.
                  И преди 5-6 години може и да е била наполовина, сега е половин милион.
                  Но да не е половин милион, а 400 хиляди лева както твърдиш.Това са 200 средни работни заплати.Как се спестяват 400 бона от хора със средна заплата?
                  И пак казвам-100 квадрата жилище изобщо не е някакъв лукс.
                  Last edited by mirodes; 31.10.2022, 15:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Преди години, през 2004 г., 2008г и 2011 г. нашите родители много нямаха пари и изобщо не беше възможно всеки един да извади по 25 000 лв и да даде на младото семейство.

                    Отделно те са със социалистическо възпитание и не са комбинативни (с лоша финансова култура), в продължение на 30г са могли да съберат 25 000 лв, но са ги давали за други глупости, чичото да си поддържа колата и да ходи на вилата, а лелята за дрехи и домашни потреби. Твърдя го на базата на наблюдения на мои познати.


                    В Карлово ли е къщата, Ники?
                    Евго, само да допълня, че визирам периода около 2017г. Смехотворно е на 45-50г. човек по време на икономически подем, както беше тогава, да няма едни 20к за зор-заман зад гърба си. То барманчета и сервитьорчета по морето на 18г се връщаха с 5к спестени след сезона. Някои дори с повече. Неслучайно давам пример с цигари, изгъзици с коли и почивки. Човек, който няма пари си стои на трибуквието. Иначе преди 2005, положението си беше мизерия, няма какво да се лъжем. Съгласен съм с теб за поколението и периода, който визираш.
                    Last edited by Bad_Bear; 31.10.2022, 15:22.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

                      Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
                      Преди години, през 2004 г., 2008г и 2011 г. нашите родители много нямаха пари и изобщо не беше възможно всеки един да извади по 25 000 лв и да даде на младото семейство.

                      Отделно те са със социалистическо възпитание и не са комбинативни (с лоша финансова култура), в продължение на 30г са могли да съберат 25 000 лв, но са ги давали за други глупости, чичото да си поддържа колата и да ходи на вилата, а лелята за дрехи и домашни потреби. Твърдя го на базата на наблюдения на мои познати.


                      В Карлово ли е къщата, Ники?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        За да се гледат нормално две деца без да е тясно си трябва жилище 100 квадрата (моето е 140 квадрата и пак като са две деца ми се вижда тясно.Всяко си иска самостоятелна стая).Значи ако искаш живот без лишения трябва да приготвиш половин милион за сносно жилище.
                        И ти ми говориш да се спестявало,за да се съберели половин милион лева.
                        И естествено, че ще гледам средната заплата, щото средната цена на жилище 100 квадрата е половин милион. 100 квадрата жилище изобщо не е някакъв лукс.
                        А демографията е много важна ,щото никъде по света няма град с 30 процента необитаеми жилища, в който жилище 100 квадрата да се купува с 250 средни месечни заплати. Това е някакъв български парадокс.
                        В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

                        Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo

                          Не каза къде се намира стената?
                          На къщата

                          Attached Files

                          Коментар


                          • Най-големите грешки в икономическата политика винаги са се основавали на предположението, че съществуващият икономически режим на исторически ниски лихвени проценти и ниска инфлация ще продължи дълго

                            Това е като безплатния обяд ,няма вечен..


                            https://www.investor.bg/a/559-redakt...za-prosperitet

                            Нова ера ,ерата на скъпите пари !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Ами дано точно стоките/услугите, в които си вложил кредита с 5% лихва растат с по 10% на година и така до края на целия му период!

                              https://www.statista.com/statistics/...-eu-by-sector/

                              п.п.
                              Моля ви, помнете си бисерите, защото те подобряват общото ни физическо благосъстояние, тъй като както всички знаем смехът е здраве.
                              Днешната статистика обаче изтрива слабия оптимизъм сред инвеститорите, чиито опасения от рецесия и продължително парично затягане нарастват. Предстои в следващите дни Австралийската централна банка, Федералният резерв на САЩ и Английската централна банка (АЦБ) също да вземат решение за пътя на паричната си политика, като очакванията са за лихвени повишения в размер между 25 и 75 базисни пункта.
                              Това е след последните данни за инфлацията в Еврозоната

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                                При инфлация 10% нека да ми е зле с 5% лихва.
                                Ами дано точно стоките/услугите, в които си вложил кредита с 5% лихва растат с по 10% на година и така до края на целия му период!

                                https://www.statista.com/statistics/...-eu-by-sector/

                                п.п.
                                Моля ви, помнете си бисерите, защото те подобряват общото ни физическо благосъстояние, тъй като както всички знаем смехът е здраве.

                                Коментар

                                Working...
                                X