IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ако под комромис имаш впредвид комшии клошари, наркомани + скатаващи от подръжка на общите части - може.
    Залиташ в другата крайност. Има куп квартали в София с нормални хора собственици, които си поддържат и си плащат. Диапазона на цените е точно такъв. Средата е далеч по-добра от пишман баровци нашити с ипотеки. Ти явно си натрупал горчив опит в Люлин и затова си мислиш, че цяла София е така. Не бой се, има Младост, Дървеница, и доста други квартали в периферията на центъра, в които още си живеят културни хора, без да се водят "елит".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Да. 700 кинта квартира, 300 кинта ток, вода, тел. и ти остават 35 кинта на ден.
      Не може да се води охолен живот с тези доходи, но за съжаление доста хора живеят и с по- малко и то в София, а в провинцията е още по- зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Брей. Викаш с 2000 лв чисто не можеш да живееш в София?Кое е толкова скъпо-субсидираното парно,тока,водата,мобилните услуги, горивата или храната?
        Да. 700 кинта квартира, 300 кинта ток, вода, тел. и ти остават 35 кинта на ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          За хора, които са склонни да направят компромис, се намират. Хубавите имоти си държат цена. Иначе с 2к се живее в СФ - от заплата до заплата. Ако си на квартира и с малко по-хубава кола, млад и излизаш 1-2 пъти седмично. От средата на месеца минаваш на фотосинтеза, до следващата заплата
          Ако под комромис имаш впредвид комшии клошари, наркомани + скатаващи от подръжка на общите части - може.
          Last edited by better; 31.10.2022, 18:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

            Абе младеж, защо губиш времето на хората като нямаш пари.
            И за 100 да ти намерят пак няма да стане.

            Брокерите са мръсно племе, но с такива "клиенти" като теб, живи да ги ожалиш.
            Вярно е, мръсно племе сте, включително и ти. Време е вече да си търсиш нормална професия, където да си изкарваш парите с труд, не с брокерски лъжи. Идиотите свършват, няма ги вече 3-те процента. А за моите пари не бери грижа, мога да те купя със все имотите ти до девето коляно. На мен парите се въртят и генерират печалби и БВП, не стоят загробени в тухли в гетото на ЕС.
            Last edited by ejonny2376; 31.10.2022, 18:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Тя офиц може да е толкоз, ама на тез пари няма как да се живее в сф. Цените на много стоки, даже и услуги надминават доста западни градове.
              Брей. Викаш с 2000 лв чисто не можеш да живееш в София?Кое е толкова скъпо-субсидираното парно,тока,водата,мобилните услуги, горивата или храната?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                И къде има за 1700 евра в Сф? То във Вн на зелено са толкоз, ти за сф говориш.
                За хора, които са склонни да направят компромис, се намират. Хубавите имоти си държат цена. Иначе с 2к се живее в СФ - от заплата до заплата. Ако си на квартира и с малко по-хубава кола, млад и излизаш 1-2 пъти седмично. От средата на месеца минаваш на фотосинтеза, до следващата заплата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Толкова е средната заплата в София. Дори официално е 1825 лв.Но със сивата икономика е 2000 лв.
                  Тя офиц може да е толкоз, ама на тез пари няма как да се живее в сф. Цените на много стоки, даже и услуги надминават доста западни градове.
                  Last edited by better; 31.10.2022, 17:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Защо не ме препоръчаш (ако е до 40 г), аз съм с парно и при мен е топло зимата,
                    Ако е 80 кила пак ли ще си навит?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

                      Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
                      И къде има за 1700 евра в Сф? То във Вн на зелено са толкоз, ти за сф говориш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        То с 2000 лв заплата живот ли е?
                        Толкова е средната заплата в София. Дори официално е 1825 лв.Но със сивата икономика е 2000 лв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Реално ако се вземе ново строителство 100 квадрата ще ти трябват половин милион лева,за да заживееш в него. А под 100 квадрата за четиричленно семейство ще е тясно.При средна заплата 2000 лв.
                          То с 2000 лв заплата живот ли е?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Има и среден вариант ,за дълго да са високи лихвите и да ги вдигат с по малки стъпки,и като цяло рестриктивната политика да се задържа в тип хватка на змия удушвач...имай в предвид че в Европа тепърва почват да си съкращават така наречените количествени улеснения,покупки на държавни ДЦК,та.
                            Сега ако ти деяниш на 7,8%по ипотеката и не ти дреме,ок ти си добър пример .Въпроса е че доста народ е взимал дългове без да има стабилна възглавница за лоши времена...
                            Кавръче, при сегашната задлъжнялост на страните особенно тези в Южна Европа високи лихви не може да има повече от година- две- три максимум. Политиците са популисти не забравяй, освен това инфлацията е добра за бюджета и трие дългове

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Днеска бяхме с колежката по работа в Бояна,Драгалевци,Княжево.....потрес е там повярвайте,особено новата част на Драгалевци,Бояна се застроява на всяка педя,всичко е по сукаците и в северния склон,няма място да се разминеш ,хвърчат коли,задръстване,едни баири,направо кошмар е там.
                              Та и тя е така.
                              Отишла с приятели в някакво заведение,паста,напитка и май салата каза 50 лева.
                              Вече не смее и по заведения да ходи и отказва на познати.
                              Дохода и е около 3000 лева нето,сама живее с едно куче .
                              Отказва се от газа,не издържа на сметките,няква печка взела,казвам и вземи климатик,ама женска и работа ,да се оправят
                              А аз като ти разправям, че отдавна мина времето къде човек се издържаше с 1000лв, ми викаш баровец Където и да отидеш хвърчи над 50тачка на човек. Вкъщи да седиш по цял ден - яденето от магазина ти е минимум 20лв на ден, и то с много условности. Демек, ако си на квартира в СФ, с 2к заплатка си на ръба на мизерията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Осъзнаваш ли, че с това, което си написал подкрепяш моята теза? Ето, потвърди, че инфлацията са я изтървали. 5% е приблизително, 4-5-6-7% може да стане, ама за по-лесно написах 5%. Според мен, ако вдигнат още лихвите централните банки, ще стане финансов крах и те го съзнават, затова бият отбой с повишенията. Такива статии излизат отвреме-навреме. Тая банка и с нелогичния пазар, аз не мога да я мисля, защото е извън логиката, само може да я наблюдавам и да го отчитам.
                                Виж сега, най-вероятно за повечето хора по планетата инфлацията е лоша, затова, ако забележиш, че е перманентна е възможно да предприемеш някакви действия, примерно като мен. Дали съм бил прав или ти си преценил по-добре, ще разберем в някакъв момент.
                                Има и среден вариант ,за дълго да са високи лихвите и да ги вдигат с по малки стъпки,и като цяло рестриктивната политика да се задържа в тип хватка на змия удушвач...имай в предвид че в Европа тепърва почват да си съкращават така наречените количествени улеснения,покупки на държавни ДЦК,та.
                                Сега ако ти деяниш на 7,8%по ипотеката и не ти дреме,ок ти си добър пример .Въпроса е че доста народ е взимал дългове без да има стабилна възглавница за лоши времена...

                                Коментар

                                Working...
                                X