IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Реалното поскъпване на недвижимите имоти в България за последните 7 години е 3,8% - Bloomberg (bloombergtv.bg)

    Средно с 3,8% годишно поскъпват реално недвижимите имоти у нас през последните 7 години. Това се получава, когато се премахне инфлационния процент. За страните от ЕС поскъпването е с 4,06%.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Астролог предсказа, че България ще има жена лидер, а цените на имотите предстоят да спаднат (7kefa.com)

      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

        Кому са нужни вечни мебели!? Искате да предавате на поколения скрин ли? Кой има нужда от подобна кутия изобщо (с едно изключение)? Първата работа на следващото поколение е да изхвърли старите мебели - непрактични и заемат място. Икеа са успешни защото се съобразяват с нуждите на съвременните хора. Например гардероб дълбок 35см е перфектен за новото строителство с 10-12м2 спални. Всъщност имат цяла линия компактни мебели за малки апартаменти.
        За един коридор който беше тесен, изхвърлихме старото порт манто и купихме голям, но плитък /35см. / гардероб от Икеа, бял, до тавана висок, с огледала по вратите и рифелова ламарина за рафтовете за обувките, когато са мокри след дъжд. Просто прекрасна мебел, проектирана с мисъл за всичко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

          Колкото по-богат, толкова по-пестелив? Това да не е изкривено разбиране за фругалност? Нещо не се разбира, обяснете.
          Става се БОГАТ щото се ИНВЕСТИРА всеки лев и се харчи само и единствено за най-необходимото. НЯМА друг начин да станеш богат и все по богат.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Нъц. Пробвал съм, обаче се натъкнах на парадокс. Оттам излиза по-скъпо отколкото от Икеа. Джони тука е абсолютно прав. Оказионната търговия в България не върви, защото хората искат егати парите за боклуците си.

            ... иначе за старите мебели от масив... вярно са хубави, вярно са вечни, обаче тия барокови елементи ме убиват. Отделно не можеш ги мръдна.
            Кому са нужни вечни мебели!? Искате да предавате на поколения скрин ли? Кой има нужда от подобна кутия изобщо (с едно изключение)? Първата работа на следващото поколение е да изхвърли старите мебели - непрактични и заемат място. Икеа са успешни защото се съобразяват с нуждите на съвременните хора. Например гардероб дълбок 35см е перфектен за новото строителство с 10-12м2 спални. Всъщност имат цяла линия компактни мебели за малки апартаменти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin

              шси признаеш накрая че обзавеждаш от ОЛХ
              Нъц. Пробвал съм, обаче се натъкнах на парадокс. Оттам излиза по-скъпо отколкото от Икеа. Джони тука е абсолютно прав. Оказионната търговия в България не върви, защото хората искат егати парите за боклуците си.

              ... иначе за старите мебели от масив... вярно са хубави, вярно са вечни, обаче тия барокови елементи ме убиват. Отделно не можеш ги мръдна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin

                шси признаеш накрая че обзавеждаш от ОЛХ
                За OLX не знам, от Ebay си взех обаче страшен скрин от масив череша, правен сигурно около 1950-та година. 100 Евро, не е мръднал грам, жената ми предлагаше още куп мебели от масив, които нямаше какво да прави, наследствена къща....

                Тези с ПДЧ боклуците са ми тотлкова смешни, че не знам. При търсене и желание човек може да намери толкова много качествени неща за без пари...Поне в Германия де. За БГ ми е ясна картинката - всекигледа на теб като на портмоне, а насреща получаваш само боклук. Важи в най-голяма степен за имотите, но и за всичко останало.
                Last edited by ejonny2376; 06.08.2022, 00:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                  Не е ×3. Около 2к на година без да се пести, 25-26 градуса, което някои намират за неприятно дори.
                  Ей ще ме накарате да се разровя за стари фактури за парно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Всеки разход трябва да бъде минимизиран,независимо от дохода.Правилото е при силно увеличение на доходите да имаш и силна редукция на разходите .Не да се лишаваш,но с всякакви средства на минимизираш разходите .
                    Колкото по-богат, толкова по-пестелив? Това да не е изкривено разбиране за фругалност? Нещо не се разбира, обяснете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...ez-pandemiyata

                      Ха ха ,разбрахте ли сега ..поредната голяма лъжа
                      Кавръков, тука се говори за спестявания в шумата на лагард. ЕЦБ обезценява еврото и принуждава хората да спестяват в имоти. И сега като повечето не са спестявали в шума са по добре от колко ако бяха. ЕЦБ често ползва думата спестявания един път за кеш, другия път за нетно богатство в зависимост каква пропганда им е изгодна. Цялата статия е боклук и служи единствено да настрои масите срещу малцинството "спестители" които имат кеш. Според мене просто подгрява населението за подстрижка на депозити и разяснява че тая мярка ще засегне само "забогателите" по време на пандемията което е справедливо един вид. Така го тълкувам това. Защото ако статията беше обективна щеше да сметне цените на активите и да се окаже че истинските спестявания за в пъти повече изцяло надути от лагард.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Как 300 лв? Живях в такъв 2010, сметката ми беше някъде толкоз! Сега с тези повишения най-вероятно цената ще е х3.
                        Не е ×3. Около 2к на година без да се пести, 25-26 градуса, което някои намират за неприятно дори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Как 15к? То толкоз струват само хубави интериорни врати с дръжки (850 лв бр.)
                          Вратите обзавеждане ли се водят?

                          Коментар


                          • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...ez-pandemiyata

                            Ха ха ,разбрахте ли сега ..поредната голяма лъжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Как 200 лв? Аз преди 12 год плащах 300 лв за 70 кв панелка!
                              Последната сметка беше 82 лева ,топла вода,ток,всичко за миналия месец.
                              Зимата най високата за всичко беше 150 лева ток,вода,парно и топла вода.
                              Мои познати плащат двойно и тройно,викам си тия хора явно имат излишни пари и плащат.
                              Според мен хората не се замислят над разходите си и не търсят варианти да ги оптимизират.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Плащаш защото не си тарикат. Кавръков не плаща за домати, явно и за парно също.
                                Всеки разход трябва да бъде минимизиран,независимо от дохода.Правилото е при силно увеличение на доходите да имаш и силна редукция на разходите .Не да се лишаваш,но с всякакви средства на минимизираш разходите .

                                Коментар

                                Working...
                                X