IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Е, това ме разсмя искрено Кой смяташ ,че ще ти повярва не знам ама тук хората масово сме пълнолетни ,че да ти се вържем на тази глупост хахаха
    Вярно е ,хората са младо семейство излъгано от брокерска фирма за цените че щели да стават по-високи,те са взели кредит но сега доходите им спаднали и трудно го изплащат ,отделно банката вдигнала лихвата и им казали че лихвите само ще се вдигат от тук насетне заради новите политики на Европейската банка ,много семейства са в подобна ситуация

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Вчера бях свидетел на плач пред банков офис ,хората съжаляват че са взели ипотека и са купили жилище на тези нереални цени ,масово купувачи си скубят косите защо са купили от страх
      Е, това ме разсмя искрено Кой смяташ ,че ще ти повярва не знам ама тук хората масово сме пълнолетни ,че да ти се вържем на тази глупост хахаха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

        Струва ми се, че 4% ще е тотален крах за България, това означава лихви по ипотеките от порядъка на 7-8% което при досегашната средна вноска от 800-1000 лева ще е тотална сеч... Дано не си прав.
        Вчера бях свидетел на плач пред банков офис ,хората съжаляват че са взели ипотека и са купили жилище на тези нереални цени ,масово купувачи си скубят косите защо са купили от страх

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Има тенденция, но крах няма, че да се пише с удивителни и главни букви. Супер досадно е вече.

          Към Инвестор също:
          Затова никой не пише в тоя форум и тая тема. То е някакво мъчение, да се пребориш със сайта първо, да се пребориш с модерацията, щото си изпуснал някоя по-остра дума. И накрая да четеш копирани статии и мрънкане от 3ма души за лихви и крах, и постоянно дърляне и това във тема за Поскъпване на имотите
          Ясно е че няма нищо вечно, както и поскъпване така и спад, но е изключително досадно.

          Не знам какво е толкова сложно за разбиране.
          Залмоксис :

          1.Цитирам сайта на повишителите наред с Блица щото им е любим,значи един път може като има статия за повишения да се цитира .тогава няма кликбейтове и прочие глупости,в другия случай обаче не е изгодно да се чете ...айде с тъпотиите другаде
          2.Проблема че някой не е грамотен и не може да се оправи след един прост ъпдейт си е негов проблем,борете се не със сайта ,а със собствените си възприятия за новостите и елементарната култура на ползване на интернет и т.н.
          3.До оня ден ръста не беше досаден ама сега спада стана досаден ,как така ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            80 % от сайтовете са clickbait.
            Колкото и главни букви и удивителни да сложиш, крах няма.
            Първоначално изпратено от ДяконИгнатий Разгледай мнение
            Здравейте,

            Приятелката ми започна все по-често да споменава да си купим собствено жилище. Вече сме събрали сума достатъчна за двустаен апартамент, но се чудим дали да не изчакаме да спаднат цените и с тези пари евентуално да си купим тристаен. Как мислите, дали цените ще спаднат чак толкова?
            Разбира се че ще спаднат ,ти да си витял пазар дето е само нагоре ?
            Няма как в цял свят цеите да падат в България ,швейцарията в Европата да не падат ...? Как я мислите тая ?

            Коментар


            • Недей така с лошото. Брокерите пак ще вдигнат температура. Иначе тенденцията за цените е само надолу. Когато стане паниката всеки ще продава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                6-месечния Euribor не е съгласен с теб.
                Ако не се бъркам:
                на 4 януари 2021-ва е бил ~ -0,5%
                сега в момента е около ~ +0,8%

                Което значи, че за сега на ипотекарите лихвите се вдигат с минимум ~ +1,3% ↑
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Има тенденция, но крах няма, че да се пише с удивителни и главни букви. Супер досадно е вече.

                  Към Инвестор също:
                  Затова никой не пише в тоя форум и тая тема. То е някакво мъчение, да се пребориш със сайта първо, да се пребориш с модерацията, щото си изпуснал някоя по-остра дума. И накрая да четеш копирани статии и мрънкане от 3ма души за лихви и крах, и постоянно дърляне и това във тема за Поскъпване на имотите
                  Ясно е че няма нищо вечно, както и поскъпване така и спад, но е изключително досадно.

                  Не знам какво е толкова сложно за разбиране.
                  факти винаги са били парцал, но според мен първо ще има крах в броя на сделките, което не означава моментален крах в цените на НИ
                  има индустрии, които са пряко зависими от тези сделки и там ще се усети първо ударът.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • ТОВА СЪЩО Е ОТ СТАТИЯТА

                    Според Хайлър, цените може да паднат още повече. Но той е убеден, че повторение на 2008 г., когато стойността на имотите се срина по време на световната финансова криза, е малко вероятно, тъй като наемодателите са много по-малко задлъжнели.
                    Като цяло не смятаме, че е дори близо до това, което беше тогава. Банките са много по-здрави, нивата на ливъридж са много по-ниски, а договорите обикновено са малко по-кратки. Но все още е твърде рано, ще видим какво ще се случи по-нататък“, каза той.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      говори се за глобалните тенденции, а тук както винаги сме с капаци и последни разбираме, че нещо като качва - не е казано, че ще качва завинаги.
                      Има тенденция, но крах няма, че да се пише с удивителни и главни букви. Супер досадно е вече.

                      Към Инвестор също:
                      Затова никой не пише в тоя форум и тая тема. То е някакво мъчение, да се пребориш със сайта първо, да се пребориш с модерацията, щото си изпуснал някоя по-остра дума. И накрая да четеш копирани статии и мрънкане от 3ма души за лихви и крах, и постоянно дърляне и това във тема за Поскъпване на имотите
                      Ясно е че няма нищо вечно, както и поскъпване така и спад, но е изключително досадно.

                      Не знам какво е толкова сложно за разбиране.

                      Коментар


                      • Здравейте,

                        Приятелката ми започна все по-често да споменава да си купим собствено жилище. Вече сме събрали сума достатъчна за двустаен апартамент, но се чудим дали да не изчакаме да спаднат цените и с тези пари евентуално да си купим тристаен. Как мислите, дали цените ще спаднат чак толкова?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          https://www.euribor-rates.eu/en/curr...rate-6-months/

                          ниво от 4% е съвсем реално с цялата драма, която ще донесе на пазарите и харчещите на широко.
                          Струва ми се, че 4% ще е тотален крах за България, това означава лихви по ипотеките от порядъка на 7-8% което при досегашната средна вноска от 800-1000 лева ще е тотална сеч... Дано не си прав.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                            6-месечния Euribor не е съгласен с теб.
                            https://www.euribor-rates.eu/en/curr...rate-6-months/

                            ниво от 4% е съвсем реално с цялата драма, която ще донесе на пазарите и харчещите на широко.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              80 % от сайтовете са clickbait.
                              Колкото и главни букви и удивителни да сложиш, крах няма.
                              6-месечния Euribor не е съгласен с теб.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                                80 % от сайтовете са clickbait.
                                Колкото и главни букви и удивителни да сложиш, крах няма.
                                говори се за глобалните тенденции, а тук както винаги сме с капаци и последни разбираме, че нещо като качва - не е казано, че ще качва завинаги.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X