IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наемния пазар във Вн продължава да дълбае дъна!

    https://bezkomisiona.bg/property/otd...-m-t-saltanat/

    1000 лв наем - такса подръжка 200 лв - паркомясто 100 лв = 700 лв/ месец за имот, който струва 350 000 лв. и е в морската градина на Варна.
    П.С обявате е реална, не е кукичка на някой брокераЗ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Взимай сега, по- ниски лихви в близките няколко години няма да видиш и фиксирано за 3 години докато отмине бурята, после можеш да рефинансираш, погасяваш предсрочно и т.н.
      Ниска фиксирана лихва няма да намериш, но ако намериш все пак, тя няма да е фиксирана! Фиксираната лихва в България е като божество, всички говорят за него, но никой не го е виждал.
      Last edited by Laconic; 18.09.2022, 17:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Взимай сега, по- ниски лихви в близките няколко години няма да видиш и фиксирано за 3 години докато отмине бурята, после можеш да рефинансираш, погасяваш предсрочно и т.н.
        второто мнение, след тройчо, което исках да чуя е твоеето.
        благодаря.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
          Ааа, има всякакви селяндури, че и с претенции.
          Аз се оглеждам за земеделсса земя. Обаче никакво предлагане и космически цени.
          Аз купих през Февруари 26 дка, нямаше повече в Нови Пазар, землището на с. Стан. По 1250 лв на дка. И то от един познат, добре че ми сподели че я продава, инак щяха да я налапат едрите земеделци дето му я работят. Дадох му със 100 лв повече отколкото те му бяха предложили и така.
          Като се появих после за договора за рента с него и те го гледаха недоволно че ги е пре..бал.
          Last edited by bulgarian lev; 18.09.2022, 13:29.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            точно от теб, защото ми харесва, как премисляш нещата и, че обхващаш повече от 1 аспект.
            много по-широк мироглед имаш и затова исках да чуя и твоето мнение.
            едно изречение, обаче не ми хареса и съм го изтрил.
            аз трябва да заема част от сумата за едно ново зелено и се колебая, сега ли да взема или да го оставя за след да речем 6 месеца.
            чета те внимателно, в няколкото теми, които обикалям
            желая ти успех
            Взимай сега, по- ниски лихви в близките няколко години няма да видиш и фиксирано за 3 години докато отмине бурята, после можеш да рефинансираш, погасяваш предсрочно и т.н.

            Коментар


            • В момента средната доходност от наем в големите градове е в рамките на от 3 до към 4 процента. Преди да извадим данъци и разходи за ремонт на 5-10 години... Всеки сам може да си направи сметката дали това го устройва.

              Коментар


              • Човек преди да се засели си избира комшиите ф скобки лихвения персент по комунистически норма на възвръщаемост.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Най са ми смешни особените понижители, които си въобразяват, че парите поскъпвали. Ама, кои пари и спрямо какво точно поскъпват? Тези труженици на финансовия фронт, даже се размечтаха да теглят кредити на ниска лихва в бг и да сложат на депозит в азербайджанска банка за по-висока доходност.хахахаха, няма толкова фрустрирани идиоти, явно последните 11г. На нулеви лихви, освен парите и акъла им е изпит тоталка
                  Cacak Cacak сини каски

                  https://webcafe.bg/international/edi...-albaniya.html
                  Last edited by mikimaus; 18.09.2022, 00:07.

                  Коментар


                  • Добре, махнах го, но мога да преценявам хората кой се прави на по-прост отколкото е. Не искам да коментирам темата за зеленото засега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                      Ааа, има всякакви селяндури, че и с претенции.
                      Аз се оглеждам за земеделсса земя. Обаче никакво предлагане и космически цени.
                      Най са ми смешни особените понижители, които си въобразяват, че парите поскъпвали. Ама, кои пари и спрямо какво точно поскъпват? Тези труженици на финансовия фронт, даже се размечтаха да теглят кредити на ниска лихва в бг и да сложат на депозит в азербайджанска банка за по-висока доходност.хахахаха, няма толкова фрустрирани идиоти, явно последните 11г. На нулеви лихви, освен парите и акъла им е изпит тоталка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        Ратко, точно от мен ли искаш съвет? Пък и няма как доброто за един човек да е подходящо за друг винаги. Аз взех максимален кредит за жилище, мога да го върна но няма да го правя в следващите няколко години. И 6% да ми е лихвата, пак ще мога да плащам десителетки вноските. Предпочитам в тези времена да имам кеш и то извън електронните сметки.
                        точно от теб, защото ми харесва, как премисляш нещата и, че обхващаш повече от 1 аспект.
                        много по-широк мироглед имаш и затова исках да чуя и твоето мнение.
                        едно изречение, обаче не ми хареса и съм го изтрил.
                        аз трябва да заема част от сумата за едно ново зелено и се колебая, сега ли да взема или да го оставя за след да речем 6 месеца.
                        чета те внимателно, в няколкото теми, които обикалям
                        желая ти успех
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          тройчо, според теб, да взема ли сега един кредит или да изчакам няколко месеца?
                          сериозно питам. пари така или иначе ще ми трябват, но не веднага.
                          Ратко, точно от мен ли искаш съвет? Пък и няма как доброто за един човек да е подходящо за друг винаги. Аз взех максимален кредит за жилище, мога да го върна но няма да го правя в следващите няколко години. И 6% да ми е лихвата, пак ще мога да плащам десителетки вноските. Предпочитам в тези времена да имам кеш и то извън електронните сметки.
                          Last edited by troika; 17.09.2022, 23:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            За една успешна инвестиция трябва да предвидиш какво ще стане, а не какво е станало и какво е сега!
                            За какви успешни инвестиции говорим - да вземеш ипотека за покупка на имаот за живеене или да си оставиш парите в банката - кое от двете е инвестиция?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                              Истината е ,че който е продал НИ през 2021 - началото на 2022 г. и не ги е инвестирал в нещо доходоносно до тук е загубил 18-20 % от парите си. Лошото е ,че продължава да губи с всеки изминал месец и не се знае докога и още колко. Опичайте си акъла, хора и не мислете, че с мантри ще спрете да губите пари.
                              Всички губят ( Бъфет също) , дори тези, които държат злато са на -20 % от върха. Имотите през долара също са надолу с 15~20%!
                              Last edited by better; 17.09.2022, 18:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                                Истината е ,че който е продал НИ през 2021 - началото на 2022 г. и не ги е инвестирал в нещо доходоносно до тук е загубил 18-20 % от парите си. Лошото е ,че продължава да губи с всеки изминал месец и не се знае докога и още колко. Опичайте си акъла, хора и не мислете, че с мантри ще спрете да губите пари.
                                Докато Зеленски дава брашно нема страшно.
                                https://www.investor.bg/a/332-ikonom...va-prez-2022-g

                                Коментар

                                Working...
                                X