IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако Митко (този с топките и ипотеките) си е направил добре сметката и е взел имоти в началото на яху-то мога да кажа, че е рано да го отписвате.
    Печатницата беше голяма и имоти взети на 1000 и малко евра квадрата, които се дават активно под наем - няма да го бутнат.
    По-скоро ще пострадат разни нинджи с потребителски, ипотеки на жилището , че да купят 2 на зелено, които не им носят доход, но ще го играят за капиталова и препродажба и други фенове на киосаки, но в пресиелния му вариант.

    кризи е имало и ще има и съм много далеч от мисълта, че една криза ще отнесе всички... отнася зрелите круши.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Тва нещо преди 4 месеца ли съм го казал?
      Last edited by Julius_BG; 02.10.2022, 20:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        better - т.е. ако преди 4 мес. лихвите в Бг бяха чукнали 8-9% нямаше да има проблем, но сега ще има?
        Хех, ок.

        mitko - рецесията са две последователни тримесечия, а не 2 месеца
        Инфлацията може и да е 9%, ама жилищата вече счупиха графиката:
        https://tradingeconomics.com/united-...me-price-index
        (316.28 points in July from 318.63 points in June of 2022)
        Тва нещо преди 4 месеца ли съм го казал?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          better - т.е. ако преди 4 мес. лихвите в Бг бяха чукнали 8-9% нямаше да има проблем, но сега ще има?
          Хех, ок.

          mitko - рецесията са две последователни тримесечия, а не 2 месеца
          Инфлацията може и да е 9%, ама жилищата вече счупиха графиката:
          https://tradingeconomics.com/united-...me-price-index
          (316.28 points in July from 318.63 points in June of 2022)
          Моя грешка при писането, така е имам предвид 2 поредни тримесечия, а и в случая говорим за " безплатните пари" не за цената на жилищата
          Last edited by mitko2848; 02.10.2022, 20:17.

          Коментар


          • better - т.е. ако преди 4 мес. лихвите в Бг бяха чукнали 8-9% нямаше да има проблем, но сега ще има?
            Хех, ок.

            mitko - рецесията са две последователни тримесечия, а не 2 месеца
            Инфлацията може и да е 9%, ама жилищата вече счупиха графиката:
            https://tradingeconomics.com/united-...me-price-index
            (316.28 points in July from 318.63 points in June of 2022)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Е,Митко иска лихви и смвтки като преди 10 години,сега цената на парите ще е по висока ,причина дългите години самозабравяне.
              Кавръче, в България( и не само) нещата не се водят на 100% от икономическата логика - примерно 2008 година при 8- 9% лихви по ипотеките имаш над 12% инфлация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Хехехе...
                При 6% лихва, инфлацията няма да остане двуцифрена, Митенце!
                Няма как да промениш 1 параметър в уравнението, а останалите да си останат както са!
                Липсва ми Фрости... мярнах два от старите бисери? Старо, но златно...

                Дългосрочно да, но като се замислиш колко е инфлацията в US в момента при над 6% 30 years fixed rates mortgage? последно като гледах беше над 9%. Да не говорим че вече според Фед- а 2 поредни тримесечия спад на икономиката не било точно рецесия
                Last edited by mitko2848; 02.10.2022, 20:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Защо?
                  Какво се е променило?

                  Лихвите по депозити са почти нулеви (кредитите са вързани към тях - затова според Тошето ще пораснат най-много с 0.5% - даже ето - вече скочиха, край, повече няма!), инфлацията - двуцифрена, икономиката бумти, няма персонал, изобщо перспективите пред нас са отлични... не разбирам?

                  Ако не вярваш - питай който искаш политик. Ще ти каже почти същото!
                  Ами как какво се е променило? След като ФЕД обърна палачинката и аз я обърнах. Не е ли нормално?

                  П.С въпросът е, кога Фед пак ще обърне "палачинката"?
                  Click image for larger version

Name:	fed3.jpg
Views:	1
Size:	30.9 КБ
ID:	3971501
                  Last edited by better; 02.10.2022, 20:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Еее Юлка, тва дет си го цитирал съм го казал, когато бяха "други времена". Тез времена отдавна отминаха.
                    Защо?
                    Какво се е променило?

                    Лихвите по депозити са почти нулеви (кредитите са вързани към тях - затова според Тошето ще пораснат най-много с 0.5% - даже ето - вече скочиха, край, повече няма!), инфлацията - двуцифрена, икономиката бумти, няма персонал, изобщо перспективите пред нас са отлични... не разбирам?

                    Ако не вярваш - питай който искаш политик. Ще ти каже почти същото!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      По-скоро става 3000 лв.
                      Ама как ги мятате тези суми с по 1000лв. +/-. Малко по-сериозно:

                      2000лв, трябва да е около 370000 главница, 20 год, 2,6% гпр, анюитетни вноски. Което си е БАЯ кредит. ГПР на 5% ще увеличи вноската на 2500. 7% е около 2700. Та дори и при тези ипотечни камикадзета не е толкова драстично.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Хехехе...
                        При 6% лихва, инфлацията няма да остане двуцифрена, Митенце!
                        Няма как да промениш 1 параметър в уравнението, а останалите да си останат както са!
                        Липсва ми Фрости... мярнах два от старите бисери? Старо, но златно...

                        Еее Юлка, тва дет си го цитирал съм го казал, когато бяха "други времена". Тез времена отдавна отминаха.
                        Last edited by better; 02.10.2022, 19:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Даже и повече, но само лятото, a таксата подръжка е целогодишна.
                          Не, за година. Поддръжка има, ако си в затворен район. Пак казвам - не се занимавам с имоти, но живея там и имам познати.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Хехехе...
                            При 6% лихва, инфлацията няма да остане двуцифрена, Митенце!
                            Няма как да промениш 1 параметър в уравнението, а останалите да си останат както са!
                            Липсва ми Фрости... мярнах два от старите бисери? Старо, но златно...

                            Е,Митко иска лихви и смвтки като преди 10 години,сега цената на парите ще е по висока ,причина дългите години самозабравяне.

                            Коментар


                            • Ето на Св Константин. 400 евро с паркомясто, като махнеш 100 евра за подръжка, остават 300 евра и пак няма никой. 99% от имотите стоят празни извън лятото.

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...rqm&f1=1&fe7=1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                                Ето, за това става дума, вдигнали са надбавката а не СЛП, която е около 0%. Всъщност, те могат да си вдигат колкото искат надбавката, ако е 2,5% + СЛП 0,05% днес може и да решат да е 6% и СЛП 0,1%, какво ще им попречи?
                                Принципно за периода на кредита не би следвало да имат право да променят формулата, по която е бил отпуснат! Ако скочи бенчмарка -> скача и ГПР, но надбавката би следвало да се запази. Вземи се консултирай с някой адвокат, да не качваш тука договори.

                                p.s.
                                Аз неслучайно избягвам български банки!

                                Коментар

                                Working...
                                X