IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Хахахаха, според Адрес сега е момента да се продаде.
    На тия кой им е писал рекламата: "Купувачите започват да намаляват, не губете време..."

    Коментар


    • "увеличение на броя сключени сделки, защото хората вече са наясно, че цените на имотите няма да се понижат"

      https://businessnovinite.bg/nedvizhi...bilizirat.html

      ХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХААААА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Данък 330 долара месечно в посочения от теб линк. Застраховка 70 долара, ама то всеки разумен човек би застраховал имота си.Не знам в България жилищата да имат специална протекция от Бог,та да не се застраховат,особено ако живееш в блок,където съществува риск да ти пострада имота не само ако нещо се случи в него, ами и в този на съседите. Отгоре,отдолу, отстрани, дори през няколко етажа понякога.
        Така че застраховката я вади от разходите. Излиза 4000 долара годишно данък за имота.Не е малко, но при положение, че средната заплата е 4400 долара това е около 4 процента от годишния доход на едно семейство.
        За сметка на високия данък,заплатите са още по-високи.Така е по-развитият свят-плащаш по-скъпо,ама и печелиш много. В България са ниски данъците ,ама и заплатите са 5 пъти по-ниски.
        Тук националните ни герои са Андрешко,Хитър Петър и Бай Ганьо. Все тарикати на дребно,които гледат да прекарат държавата и да плащат ниски данъци, ако въобще платят. Ама като излязат навън карат по пътища с дупки, по разбити тротоари и мизерна градска среда.
        Ти явно трудно се справяш с четенето ето ти какво са написаили хората за въпросният имот
        Public tax history
        Year ----Property Taxes---Tax Assessment
        2021 $7,342 (-0.1%) $150,050
        2020 $7,351 (+8.6%) $150,050 (+24.7%)
        2019 $6,767 (+0.2%) $120,300
        И в това не влиза застраховката
        Last edited by 6000; 16.10.2022, 01:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Хахахаха, според Адрес сега е момента да се продаде.
          Ми да лапнат два пъти. Продай старото и купи ново.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Хахахаха, според Адрес сега е момента да се продаде.

            Коментар


            • 8 цифрена сума значи минимум 10 000 000Е печалба. 40% -> 4 000 000 разделени х 15% дял => 600 000 евраци за Джонката тая година.добре е захлебил. Само не знам защо гледа неремонтирани апартаменти от чичаци при такъв доход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Инвестиция на апартамент в "Иван Вазов",който струва минимум 200 000€, пише човек, че му е на 1/20 от портфейла. Това означава, че на Електроджон, наличния му портфейл е 4млн.€. Този чиляк, с този портфейл се оплаква непрестанно от цените на жилищата в София?!?!?!!??!?!
                Печалбата ни за 2021 само е 8-цифрена в Евро. Разпределихме 40%, останалото реинвестирано. Делът ми е грубо казано 15%. Колко според теб струва този дял, как мислиш?

                Всичко това е постигнато с 20 години труд и сериозни инвестиции в образование и контакти. Как мислиш, дали някой чичак заслужава да му платя тройна цена за наследствения му кофтор в София, където и една боя не е хвърлена за 50 години?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  И това го има.Затова по-добре да сме с ниски данъци .Ама не трябва да смятаме за балъци хората в държави с по-високи данъци .
                  И аз така мисля. Първо трябва да видим, че с наличните средства се прави нещо и то качественно, чак тогава може да се вдигнат данъците.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ама чакай сега, това инвестиция ли е било ?!
                    Нали щеше да ни го продадеш без печалба или ти щеше да живееш там щото не искаш при мама ...:-)
                    Дори и Евго те усети драги ми Азимов :-)
                    Инвестиция на апартамент в "Иван Вазов",който струва минимум 200 000€, пише човек, че му е на 1/20 от портфейла. Това означава, че на Електроджон, наличния му портфейл е 4млн.€. Този чиляк, с този портфейл се оплаква непрестанно от цените на жилищата в София?!?!?!!??!?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Аве ти ще платиш ама, онези дет ще ти правят ремонта, хем ще откраднат 80% от мангизите, хем ще си оставят ръцете там.
                      И това го има.Затова по-добре да сме с ниски данъци .Ама не трябва да смятаме за балъци хората в държави с по-високи данъци .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Щото това ми е общо взето 1/20 от целия портфейл към днешна дата - капка в морето. И защото сделката беше на цена далеч под "пазарната", т.е. спекулативната.

                        Тази ми инвестиция може и да изглежда добра, но периодът е под 2 години. Това не е нищо като времеви хоризонт. Най е лесно да използваш периода на най-големия ръст и да се хвалиш как нещо си било рентабилно. Все едно да се хвалиш, че си купил Биткойни Април 2020 и си продал Ноември 2021.
                        Ама чакай сега, това инвестиция ли е било ?!
                        Нали щеше да ни го продадеш без печалба или ти щеше да живееш там щото не искаш при мама ...:-)
                        Дори и Евго те усети драги ми Азимов :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Виж сега-и аз също го имам описаният манталитет, така че не съм привърженик на по-високи данъци .Но поне ми е ясно, че като са такива данъците и пътищата и градската среда ще ни е мизерна. Ама на много хора хем не им се плаща повече, хем реват, че пътищата не били оправени, тротоарите разбити и така нататък. Безплатно е само сиренето в капана за мишки. На другите места си плащаш ако искаш качество насреща.
                          Аве ти ще платиш ама, онези дет ще ти правят ремонта, хем ще откраднат 80% от мангизите, хем ще си оставят ръцете там.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            що не взе и да пипнеш нещо качествено
                            Бертраме, какво искаш да пипна, като всичко ми е качествено? Ти що не пипна?
                            Двустайката ми в Слатина е между парк и училище. Локация, извънмерна. Всеки месец по пощите от 20г. се лепят обяви "купувам апартамент".
                            При балона 2008-ма, апарта ми се предлагаше 55000€ на офертна, сега подобен, се предлага на 123000€ на офертна. Ще взема да предложа на щерка ми, след 15г. да вземе да го шитне на някой понижител на 270000€ на офертна, че да не се занимава с имоти повече момичето, ама надали ще иска.
                            Аз квото съм искал, пипнах го. Купих си на топлок в Бургас, окрупних си магазинчето, сега ми трябва само един гараж, като понижителите срутите цените

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              В Акра има една единствена асфалтирана улица - главната. Хората си определят срещи - "на асфалта". Няма банкет, няма нищо, асфалтът свършва, както дойде. Другите улици са като на село. Газираната вода е 5 евро. Пият от локвите. Какво злато, какви мини, какъв гуверньор? Сигурно има злато и мини, ама ганайците не са и чували за тях. Англичаните са им изпили соковете. Гана е първата държава, освободила се от колониално господство. И сега са си колония. Англичаните така действат. Можем само да гадаем, без особено напрягане, къде отива златото.
                              A ти какво си правил там и коя година е било?

                              щото тука излизат повече улици с асфалт, не за друго

                              https://en.wikipedia.org/wiki/Accra
                              Last edited by Arana; 15.10.2022, 22:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Всеки гледа да прекара държавата, защото самата държава прекарва всеки.
                                Виж сега-и аз също го имам описаният манталитет, така че не съм привърженик на по-високи данъци .Но поне ми е ясно, че като са такива данъците и пътищата и градската среда ще ни е мизерна. Ама на много хора хем не им се плаща повече, хем реват, че пътищата не били оправени, тротоарите разбити и така нататък. Безплатно е само сиренето в капана за мишки. На другите места си плащаш ако искаш качество насреща.

                                Коментар

                                Working...
                                X